Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

MrDudek

New member
radzio99 napisał:
to jak z tym wypalaniem ? Bo nie chce robic przerwy w filmie na 10min zeby paski nie zostaly. :D
Gdy oglądasz "normalne" rzeczy w "normalny" sposób problemu nie ma żadnego. Po baaardzo długim oglądaniu jakiegoś programu z jasnym logo lub jasnymi napisami w jednym miejscu, widać delikatną poświatę, ale tylko wtedy, gdy ekran jest czarny (odłączysz sygnał wideo), a w pomieszczeniu jest ciemno. Po kilku/kilkunastu minutach i to znika. Używam G10 od 4 miesięcy zupełnie nie stresując się ani docieraniem, które nota bene uważam za bzdurę, ani powidokami i do dziś nie zauważyłem żadnych negatywnych efektów. Jeśli zastanawiasz się, jak ja kiedyś, plazma czy LCD, to zapomnij o problemie powidoków. Plazmy mają swoje wady, ale wszystkie razem wzięte mają się nijak do wad LCD.
 

Hashi

New member
kiki napisał:
na światowych forach napisali :
Że Pioneer jest kosztowną rzeczą bo jakość po prostu kosztuje i tyle.

Jest już na rynku Philips 46PFL 9704 - który jako pierwszy LCD ma lepszą czerń niz plazma Pioneera .
Test - jutro w klubie HDTV.

Oglądałem tego Philipsa wczoraj w sklepie. Na ścianie były jeszcze 3 inne modele Philipsów. Bardzo mądrze i uczciwie na każdym z nich załączone było bardzo szybkie demo (snajper na dachu, bardzo szybko przesuwająca się kamera z góry na dół, po skosach i na boki - na pierwszym planie zabudowania miejskiej aglomeracji). Fakt telewizor radzi sobie wyśmienicie z szybkim obrazem - praktycznie zerowe rozmazanie obiektów (góra-dół to jakieś 2-3 sekundy). Pare razy zauważyłem tylko małe problemy elektorniki ze składaniem pikseli gdy kamera "pływała" filmując snajpera.
Ogólnie to naprawde tv prezentuje się świetnie. Co do dynamiki bardzo zbliżony paramterami do serii 9 w tym Philips 42PFL9603 D. To moje osobiste zdanie.
 

stasieks

New member
Czy jest różnica pomiędzy Panasonic VIERA TX-PF 42 G 10 i modelem PF 42 G 10 E ? (chodzi o E na końcu).

Mam TV bez E na końcu i się zastanawiam dlaczego.
 
S

sojer2005

Guest
stasieks napisał:
Czy jest różnica pomiędzy Panasonic VIERA TX-PF 42 G 10 i modelem PF 42 G 10 E ? (chodzi o E na końcu).

Mam TV bez E na końcu i się zastanawiam dlaczego.
Wg mojej wiedzy: model E to model na Europę (dodatkowe funkcje ustawień obrazu, np. regulacja gamma; brak wejścia internetowego), natomiast model bez literek na końcu to pewnie na USA - a masz gniazdo ethernet ? - bo model amerykański ma Viera Cast.

Jest jeszcze model B produkowany na Wyspy Brytyjskie i model A na Australię ;-)
 

pionier123

Member
ustawienia obrazu

mam pytanie odnośnie ustawień obrazu
zauważyłem że za dnia czyli gdy jest jasno lepszy obraz jest na ustawieniu "normalny" natomiast gdy się ściemni obraz jest jak dla mnie lepszy na ustawieniu "kinowy"
mając na myśli lepszy tzn. jaśniejszy, bardziej ostry, wyraźniejszy
czy jest opcja aby dokonać nastawień obrazu i potem nie przełączać między normalny a kinowy bez zmiany jakości obrazu
 

misiekz

New member
mam pytanko odnośnie pilota czy działa tak samo kiepsko jak w serii PV80 tzn czy trzeba celować w tv? oraz czy gabarytowo zbliżony jest do wąskiej cegły? jak to miało miejsce w PV80
 

edek13

New member
pilot działa bardzo dobrze, posiada dwie diody umieszczone ukośnie względem siebie (tak bym to opisał) i nie trzeba celować w środek tarczy aby przełączyć kanał
 
Ostatnia edycja:

Traper2000

New member
misiekz napisał:
mam pytanko odnośnie pilota czy działa tak samo kiepsko jak w serii PV80 tzn czy trzeba celować w tv? oraz czy gabarytowo zbliżony jest do wąskiej cegły? jak to miało miejsce w PV80

Czepiasz się !!! 90% pilotów wymaga skierowania (a nie celowania) w stronę odbiornika w tym również Panasonic, a co do wielkości pilota to faktycznie nie jest mały ale za to wygodny (trochę mniejszy niż w PV80).
 

gorylla

New member
Bez reklam
Traper2000 napisał:
Czepiasz się !!! 90% pilotów wymaga skierowania (a nie celowania) w stronę odbiornika w tym również Panasonic, a co do wielkości pilota to faktycznie nie jest mały ale za to wygodny (trochę mniejszy niż w PV80).

Nie zgadzam się z kolegą, za to zgadzam się z edkiem13. Te piloty Panasa mają bardzo szerokie kąty pracy i TV łapie promień niemalże z każdej pozycji pilota.
 

misiekz

New member
Traper2000 napisał:
Czepiasz się !!! 90% pilotów wymaga skierowania (a nie celowania) w stronę odbiornika w tym również Panasonic, a co do wielkości pilota to faktycznie nie jest mały ale za to wygodny (trochę mniejszy niż w PV80).
nie czepiam się tylko pytam i stwierdzam fakty, gdyż miałem panasonica pv80 przez dwa lata i aby zadziałał trzeba mierzyć w swiatło ekranu. Widocznie trafiłem na te 10%, w których piloty działają normalnie czyli niekoniecznie trzeba celować dokładnie w odbiornik np. phiips, marantz, pioneer, sony...
W serii pv80 była jedna dioda.
Dzięki za info.
 

Traper2000

New member
misiekz napisał:
nie czepiam się tylko pytam i stwierdzam fakty, gdyż miałem panasonica pv80 przez dwa lata i aby zadziałał trzeba mierzyć w swiatło ekranu. Widocznie trafiłem na te 10%, w których piloty działają normalnie czyli niekoniecznie trzeba celować dokładnie w odbiornik np. phiips, marantz, pioneer, sony...
W serii pv80 była jedna dioda.
Dzięki za info.

No dobra nie czepiasz się ;-) ale może akurat miałeś gorszego pilota, ja też miałem PV80 i mi działał dobrze (i to bez specjalnego celowania).
 

edek13

New member
poprzedni Tv (Samsung 37' lcd) powodował zakłucenia około 20 sek od włączenia, które to objawiały się brakiem funkcjonowania innych pilotów, dopiero po "rozgrzaniu" piloty działały, może problem z pilotem to tego Tv (w Twoim przypadku) ma źródło gdzie indziej
 
Ostatnia edycja:

kszesz

New member
pionier123 napisał:
mam pytanie odnośnie ustawień obrazu
zauważyłem że za dnia czyli gdy jest jasno lepszy obraz jest na ustawieniu "normalny" natomiast gdy się ściemni obraz jest jak dla mnie lepszy na ustawieniu "kinowy"
Opcji do automatycznych zmian nie ma, ale gdy teraz dzień robi się krótszy to chyba nie będzie trzeba tak często przełączać.
Ja teraz już na stałe mam "kinowy" bo mi bardziej pasuje i chyba obraz się poprawił po tych kilkuset godz używania więc już tak nie widać różnicy ( takie odnoszę wrażenie).
 

pokonek

New member
Audio

marcinjak77 napisał:
Witam wszystkich.Na początek 42G10 mam już od dwóch miesięcy i potwierdzam że jest to dobry TV.Wiatraczki trochę w nocy słychać ale to jedyne co mnie nie cieszy w tym Panasonicu.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ zmarnowałem weekend na walce z podłączeniem pc pod tą plazmę. Na karcie grafiki mam wyjście dvi więc podłączyłem przejściówkę do kabla DVI, do niej wetknąłem kabel HDMI i dalej do wejścia HDMI 3 w Panasie.Oczywiście obraz bez dźwięku, jakość po ustawieniach w GeForce 8800GT jest ok. dalej dokupiłem kabel dźwiękowy Voice Kraft który podłączyłem do wyjścia Digital OUT w karcie dźwiękowej Audigy 2 ZS a w TV do wejść na głośniki prawy i lewy AUDIO IN. no i dźwięku nie ma w TV natomiast dalej leci przez głosniki Logitecha 5.1 podpięte do skrzynki pc. Poradźcie koleżanki i koledzy co robię nie tak?

pozdrawiam

Witaj.
Najprościej podłącz kabel do wejścia słuchawkowego (mały jack) z przejściówką na 2RCA do telewizora tak jak to zrobiłeś wcześniej. Kable tego typu sam używam, ogólnie dostępne.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcinjak77

New member
pokonek napisał:
Witaj.
Najprościej podłącz kabel do wejścia słuchawkowego (mały jack) z przejściówką na 2RCA do telewizora tak jak to zrobiłeś wcześniej. Kable tego typu sam używam, ogólnie dostępne.
Pozdrawiam

Hej, dzięki.Przed chwilą to zrobiłem i dźwięk faktycznie dochodzi .
Problem w tym że kiedy podłączam kable do wejść z tyłu telewizora to dźwięk mam tylko na opcji źródła "component".Kiedy podłączam do wejść z boku wtedy słychać tylko na źródle "PC".Czy to nie jest aby tak że na HDMI3 gdzie podłączyłem komputer przez przejściówkę DVI-HDMI nie ma możliwości odtwarzania dźwięku z dodatkowych kabli?Wygląda na to że TV nie dopuszcza takiej możliwości ze względu na to że HDMI jest dedykowane do wizji i fonii więc plazma czyta dźwięk tylko z kabla HDMI a tam go nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

tkocemba

New member
nowy zakup

Wlasnie zakupilem pierwszy tv :) zdecydowalem sie na P50G10 (cena 5300) tylko nie wiem czy nie przesadzilem z rozmiarem :-D odleglosc tv od kanapy 2.5-2.8 m sygnal cyfrowy z UPC. Salon ustawiony na polnoc, planuje ogladac TV w 70% filmy z laptopa 30%. Sprzet do odebrania bedzie w czwartek piatek. Jaka jest wasza opinia ?
 

robsonk

New member
tkocemba napisał:
Wlasnie zakupilem pierwszy tv :) zdecydowalem sie na P50G10 (cena 5300) tylko nie wiem czy nie przesadzilem z rozmiarem :-D odleglosc tv od kanapy 2.5-2.8 m sygnal cyfrowy z UPC. Salon ustawiony na polnoc, planuje ogladac TV w 70% filmy z laptopa 30%. Sprzet do odebrania bedzie w czwartek piatek. Jaka jest wasza opinia ?
Nie pierwsze dni bedzie ci sie wydawał duzy, ale juz po tygodniu będzie ok!
:hmm:
 

czesia

New member
A wg mnie przesadziłeś, 50 cali to jednak za dużo o ile kanały HD będą znośne to SD będzie dramat, ja oglądam G10 42 cale z 3m ( dekoder cyfry+) i na niektórych kanałach (np Viva) szlag mnie trafia, radziłbym 42 cale ewentualnie 46 ale wybór należy do ciebie.
 

dad69

New member
576i czy 576p

Witam
Mam pytanie dotyczące jakości obrazu na G10 w przypadku podania sygnału z dekoderów UPC.
W ofercie UPC mamy do wyboru dekoder standard z wyjściami SCART bądź dekoder HD z dodatkowym wyjściem HDMI.
O ile się orientuję to złącze SCART podaje obraz w rozdzielczości 576i natomiast HDMI od 576p w górę.
Z tego co wyczytałem to G10 słabo skaluje obraz z przeplotem 576i. W związku z tym proszę o podpowiedź czy różnica w jakości obrazu między 576i oraz 576p będzie wyraźnie widoczna i czy z tego tytułu warto dopłacać 25zł do dekodera ze złączem HDMI?
 
Do góry