Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

pionier123

Member
Filozofgrip napisał:
Nikt nie podłączał G10 po kablu component? Chyba będę musiał zaryzykować i sam sprawdzić:)
co tu ryzykować wystarczy podłączyć 3 x chinch i sprawdzić.
Ja przed kablem HDMI miałem podłączony tak telewizor z dekoderem N i powiem że znacznej różnicy nie widziałem
Ale ten tv ma 3 gniazda HDMI i jest to zdecydowanie najlepszy sposób podłączenia urządzeń zewnętrznych - obraz i dźwięk cyfrowo
 

Filozofgrip

New member
A to jakość kabla nie ma żadnego znaczenia?? Tzn. jak wezmę najzwyklejszy kabel componet 3x (posiadam taki:cool::p) i podepnę pod tv to uzyskam taka samą jakość jak na markowym takim kablu?? O to chodzi??

Edit: Jednak nie będę tego sprawdzał :/ za mało czasu .
 
Ostatnia edycja:

pionier123

Member
Filozofgrip napisał:
A to jakość kabla nie ma żadnego znaczenia?? Tzn. jak wezmę najzwyklejszy kabel componet 3x (posiadam taki:cool::p) i podepnę pod tv to uzyskam taka samą jakość jak na markowym takim kablu?? O to chodzi??

Edit: Jednak nie będę tego sprawdzał :/ za mało czasu .
podpięcie mi zajmuje 30sek musisz być naprawdę bardzo zabiegany
pozdr.
 

rozmek

New member
Filozofgrip napisał:
Nikt nie podłączał G10 po kablu component? Chyba będę musiał zaryzykować i sam sprawdzić:)

ja mam podłaczony G10 kablem componet i HDMI. Moje spostrzeżenia są takie:
- component: lepsze kolory (nasycenie kolorów) wszystko to co jest formatu DVD
- HDMI: mniej jaskrawe kolory DVD, natomiast blu-ray lepszy po HDMI.
Tyle ode mnie na ten temat. Dodam, że mam kabel component Monstera THX 2m, HDMI Techlinka WresXs 2m.
 

noeee

New member
witajcie

Zapodałem wcześniej wątek ...

(jest w głównym forum o plazmach - z pytaniem o najlepszą do SD) - polecono mi Pioniera za około 9000 pln ....

i ...

poczytałem to forum troszkę ... i
Nie kupię tak drogiej plazmy (już jedną kupiłem 4 lata temu za 13 000)
nie warto - teraz chyba co 1-2 lata będzie taki skok technologiczny .... że chyba lepiej częściej a nowe ;) w umiarkowanej cenie
i zdecydowałem się na G10 ....


Byłem dziś w Saturnie z tunerem Satelitarnym z Dyskiem Twardym ....

i
testowałem model 46 i 50 cali G10 ....
na różnych kanałach TV (wcześniej nagranych) -
TVN/TVP1-2/AXN/TVN Meteo ... i inne HD

wnioski:
Obraz HD jest zawsze kosmiczny a na 50 oglądając mecz z 2 metrów ma się wrażenie jak na boisku ;)
to samo np. MTV HD czy Discavery HD...
Można oglądać na każdym prawie ustawieniu tj. kinowy/normal/czy dynamic ...

Obraz SD tu już jest gorzej ale ...w sumie nie ma tragedii ....
ale ... ustawienia tylko kinowe -
bo na innych wyłazi pikseloza itp ....
ale i tak pozytywnie to oceniam ....

czy może się mylę i da się jakoś więcej z tego TV wycisnąć ?

co do HD to jestem spokojny ....

Czy ktoś kto ma 50-kę mógłby coś napisać ;) ?
o jakości .... ustawieniach (czy np. używa normal albo dynamic .... ?)
i z jakiej odległości ogląda

i mam dylemat ..
46 czy 50 cali ?
odległość to 3 - 3.5 metra .....

ps.
Co do samej obsługi w Saturnie to jest mile zaskoczony ....
Konkretni i pomocni ... i chyba zwolennicy plazmy ... (bo nawet Led'y Samsunga odradzali twierdzą-dz, że Panas G10/G15 jest lepszy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skoku technologicznego nie masz w jakości Pioneera.
I model LX 5090 byłby najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.
Jeśli miałeś dobry sprzęt to Cię zmartwię bo na gorszy ciężko będzie Ci się przestawić.
Ponieważ jest to pewien rodzaj komfortu odpoczynku dobrze przemyśl.
Ale powinieneś skorzystać z prezentacji :
Pioneer 5090
Panasonic 50V10 / lub 50 G 10
Do tego Samsung 50a 756.
W domu masz niepodzielony sygnał SD - więc jakośc przy tej odległości będzie extra nawet w SD.
Zresztą sam się przekonasz u siebie najlepiej.
No i poczytaj o kalibracji obrazu. Bo różnice ostatnimi czasy są ogromne z uwagi na ustawienia sklepowe również dotyczy plazm.
 

brandt78

New member
Bez przesady, nie mozna zakladac ze obraz pionka to najlepsze co czlowiek moze stworzyc. Skoki technologiczne sa i beda, a nowych modeli plazmy pionka raczej juz nie zobaczymy. Nie wieze ze za 2 lata nie bedzie na rynku tv o jakosci obrazu lepszej od pionka.
Chyba czteroletnia plazma nie bedzie lepsza od nowego G10...
Mozna kupic pionka dla lepszej czerni, ale nalezy sie zastanowic czy warto az tyle za to doplacac. Poza tym pionek to "golas" - brak podstawki i glosnikow.

Szukajac tv dla siebie czesto widzialem opinie ludzi ktorzy kupowali tv (wlasnie rok czy dwa lata temu) najlepsze na rynku i najdrozsze. Oczywiscie sie nimi zachwycali, ale jak sie porowna tamte modele z obecnymi to jest przepasc. Pewnie nie czuja sie za ciekawie widzac obecny sprzet i ich ceny...
 

Dig Dug

New member
brandt78 - zgadzam sie, znajomi kupili 3 lata temu Panasa 42 cale w rozdzielczosci 800/600 za prawie 6000 zł. O full HD wtedy mozna bylo pomarzyc. Teraz z taka kasa mozna wybrzydzac na calego i kupic naprawde konkretny sprzet.
 

edek13

New member
noeee napisał:
Zapodałem wcześniej wątek ...

(jest w głównym forum o plazmach - z pytaniem o najlepszą do SD) - polecono mi Pioniera za około 9000 pln ....

i ...

poczytałem to forum troszkę ... i
Nie kupię tak drogiej plazmy (już jedną kupiłem 4 lata temu za 13 000)
nie warto - teraz chyba co 1-2 lata będzie taki skok technologiczny .... że chyba lepiej częściej a nowe ;) w umiarkowanej cenie
i zdecydowałem się na G10 ....


Byłem dziś w Saturnie z tunerem Satelitarnym z Dyskiem Twardym ....

i
testowałem model 46 i 50 cali G10 ....
na różnych kanałach TV (wcześniej nagranych) -
TVN/TVP1-2/AXN/TVN Meteo ... i inne HD

wnioski:
Obraz HD jest zawsze kosmiczny a na 50 oglądając mecz z 2 metrów ma się wrażenie jak na boisku ;)
to samo np. MTV HD czy Discavery HD...
Można oglądać na każdym prawie ustawieniu tj. kinowy/normal/czy dynamic ...

Obraz SD tu już jest gorzej ale ...w sumie nie ma tragedii ....
ale ... ustawienia tylko kinowe -
bo na innych wyłazi pikseloza itp ....
ale i tak pozytywnie to oceniam ....

czy może się mylę i da się jakoś więcej z tego TV wycisnąć ?

co do HD to jestem spokojny ....

Czy ktoś kto ma 50-kę mógłby coś napisać ;) ?
o jakości .... ustawieniach (czy np. używa normal albo dynamic .... ?)
i z jakiej odległości ogląda

i mam dylemat ..
46 czy 50 cali ?
odległość to 3 - 3.5 metra .....

ps.
Co do samej obsługi w Saturnie to jest mile zaskoczony ....
Konkretni i pomocni ... i chyba zwolennicy plazmy ... (bo nawet Led'y Samsunga odradzali twierdzą-dz, że Panas G10/G15 jest lepszy)

Ja mam 50 i oglądam z odległości 3,5m - 3,8m i jest dobrze, materiał z N, ustawienia mam troszkę "przycięte" (po docieraniu zostawiłem) tryb kinowy włączony i polepszacze też wyłączone, pozostałe źródła sygnału po HDMI przez amlituner. Moja 50 na początku procesu kupna TV była 42-jką: D , po wizycie w MM doszedłem do wniosku, że 50 sprawi mi dużo radochy i postanowiłem zaryzykować. Teraz wiem,że to dobry wybór ktoś mądry na tym forum napisał, że TV z czasem maleją i .....miał rację, po 2 miesiącach obcowania z tym TV mogę powiedzieć, że jest ....normalnej wielkości.
 

robsonrb

New member
dwa pytania:
1. nie działa mi telegazeta, mam model 46g10e podłączony kablem hdmi do dekodera cyfry - model philips pvr hd
2. po włączeniu dekodera i tv telewizor nie przełacz sięautomatycznie tylko muszę nacisnąc AV aby obraz zaczął być wyświetlany po hdmi
co nalezy zrobić aby działała telegazeta i aby tv automatycznie się przełączał bez konieczności używania przycisku av na pilocie tv?
może ktoś to już przerabiał i podzieli się swoimi sukcesami....w temacie jak wyżej;)
 

pionier123

Member
1.podłączając kablem hdmi telegazeta z poziomu tv nie działa jedynie z poziomu dekodera (sprawdzone na n-ce)
2.V/- na tv potem 3x av na pilocie ustawiasz hotel mode na on, initial input ustawiasz na HDMI do którego podłączyłeś dekoder, możesz jeszcze ustawić poziom głośności -initial VOL level
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na światowych forach napisali :
Że Pioneer jest kosztowną rzeczą bo jakość po prostu kosztuje i tyle.

Jest już na rynku Philips 46PFL 9704 - który jako pierwszy LCD ma lepszą czerń niz plazma Pioneera .
Test - jutro w klubie HDTV.
 

zoltek

New member
kiki napisał:
na światowych forach napisali :
Że Pioneer jest kosztowną rzeczą bo jakość po prostu kosztuje i tyle.

Jest już na rynku Philips 46PFL 9704 - który jako pierwszy LCD ma lepszą czerń niz plazma Pioneera .
Test - jutro w klubie HDTV.
Cenę też? Podejrzewam, że cena będzie powyżej 3000 euro. W każdym bądź razie wszystko w tym tv zapowiada się naj... nie tylko cena :)
 

radzio99

New member
NIedlugo kupie te plazme ale teraz mnie nekaja czarne paski w filmie.
Niewiem czy nie beda wypalaly plazmy bo nadal wiekszosc filmow jest zapisanych w tym formacie nawet bL.
 

GrzegorzCha

New member
Oglądając jeden film na pewno krzywdy sobie nie zrobisz. Nie ma potrzeby wykonywania przerw. Przecież będziesz oglądał na nim też inne rzeczy, które w innej proporcji wypełnią ekran. Chyba, że zamierzasz ten film oglądać przez tydzień bez przerwy nie wyłączając telewizora.
 

Grzes2

New member
kiki napisał:
na światowych forach napisali :
Że Pioneer jest kosztowną rzeczą bo jakość po prostu kosztuje i tyle.

Jest już na rynku Philips 46PFL 9704 - który jako pierwszy LCD ma lepszą czerń niz plazma Pioneera .
Test - jutro w klubie HDTV.
Żartujesz chyba... Ostatnio widziałem w sklepie, że Philips produkuje suszarki do włosów lub coś w tym stylu... ;)
 
Do góry