Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

jazzy

New member
ebem napisał:
50 cali z odległości 3 m? Ja niedawno kupiłem P42G10 i jestem przerażony wielkością (mam pokój 3,5X4,5, tv oglądam z odległości 3,5~3 m), duży mebel w pokoju wygląda kosmicznie. :shock: Przesiadłem się z 28 calowego CTRa, więc muszę się przyzwyczaić.

PS. Rozumiem że karton po TV można wywalić, w przypadku awarii serwis odbiera sprzęt z domu?

Z informacji jakich udzielił mi sprzedawca karton należy zachować ponieważ w przypadku reklamacji i odbioru telewizora do serwisu wymagają oryginalnego opakowania. W przypadku jego braku każą sobie płacić (i to podobno niemało) za opakowanie zastępcze.
Profilaktycznie więc zachowałem opakowanie.
 

Ufok_2005

New member
Problem!

Hej.

Kupiłem Panasa 46g10 razem z cyfrowym Polsatem ( dekoder HD samsung ). Podłączyłem wszystko przez Euro i jest OK. Później zakupiłem kabelek HDMI ( najtańszy 18 zeta ) i tu pojawił się problem TV nie widzi sygnału. Nie wiem co może być przyczyną, zmieniałem ustawienia w dekoderze ale to nic nie dało.
Może to kabel ???

Proszę o pomoc :)

Trochę jestem laikiem w tych sprawach więc mam pytanie czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy HDMI i EURO ? ;))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma obowiązku przechowywania kartonu.
Serwis ma obowiązek mieć opakowanie zastępcze.
Inaczej ma się sprawa jeśli nie masz gwarancji polskiej.

--------------------------

Różnica przy dobrej jakości sygnału na korzyść HDMI jest jak podają źródła 30% na plus.
Może być uszkodzony kabel ( do plazmy G 10 raczej nie należy kupować najtańszych kabli). Ale raczej uważałbym że źle ustawiłeś rozdzielczość w tunerze.
 

ebem

New member
W samej gwarancji nie ma słowa o zachowaniu oryginalnego opakowania, ale jest zapis: 'Kupujący (...) zobowiązany jest do przygotowania przesyłki Produktu w sposób umożliwiający jego odbiór i bezpieczny transport. Wszelkiego rodzaju zniszczenia lub uszkodzenia Produktu wynikające z jego niewłaściwego opakowania obciążają wyłącznie Kupującego.' Zadzwoniłem na infolinię Panasonica, dostałem informację: 'nie musi ale powinien być'. Sam już nie wiem co z tym zrobić.

Co do porównania kabli Euro i HDMI to u mnie (UPC 'cyfrowe') jest zdecydowana różnica w jakości obrazów na korzyść dla HDMI. Kupiłem kabel HDMI pozłacany i ekranowany, kosztował 60 zł. Do tego do G10 podłączyłem laptopa po HDMI, obraz również rewelacyjny.

Co do wielkości telewizora to powolutku przyzwyczajam się do nowego mebla.
 

marcinjak77

New member
czas na optymalne ustawienia- kalibracja?

Witam,

stuknęło mi 100 godzin na moim 42G10 i zastanawiam sie nad skalibrowaniem go własnymi siłami.
Znalazłem w tym temacie na forum 2 linki, jeden duński a drugi grecki ale z duńskiego nie za bardzo skumałem o co chodzi a grecka strona nie otwiera mi się.
Czy istnieja jakieś sprawdzone ustawienia do samodzielnej "kalibracji" obrazu? Jakieś linki? Proszę o podpowiedź.Dzięki.pozdrawiam
 

odek 102

New member
Witam i na wstępie muszę powiedzieć że dojechał do mnie 46G10E.Tak jak ostatnio wspomniałem że miał być na drugi dzień, tak właśnie się stało. Bardzo polecam sklep internetowy "PortONE.pl"szybka przesyłka i dobry kontakt e-mailowy czy też telefoniczny. Pierwsze moje odczucie jeśli chodzi o wielkość TV po prostu -REWELACJA! Nie wiem jak mogłem wziąć poprzedni 37 cali.Obraz super. Skalowanie SD-bardzo dobre choć minimalnie widać (nie zawsze)migotanie panelu. Gdy podpiąłem PS-3 to nie umiałem oderwać oczu od TV.Nie buczy, nie brzęczy i nie migocze. Przede wszystkim pełna regulacja obrazu przez ustawienie parametrów ( jasność, kontrast itp.)Obraz stonowany a co za tym idzie bardzo naturalny. Według mnie LCD-ki nawet się nie mogą stanąć przy nowej generacji plazm Panasonica.Nie ma się co więcej rozpisywać bo jak dla mnie po prostu BOMBA.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
No właśnie w Media Markt :)

Dzisiaj byłem w poznańskim M1 i tam w MM mieli 42'' G10 dokładnie za 4199zł.
No i są raty -> 30 rat 0%.

Biorąc pod uwagę te raty, to opcja jest chyba całkiem niezgorsza :D
 

mikey2spikey

New member
adam-ant napisał:
No właśnie w Media Markt :)

Dzisiaj byłem w poznańskim M1 i tam w MM mieli 42'' G10 dokładnie za 4199zł.
No i są raty -> 30 rat 0%.

Biorąc pod uwagę te raty, to opcja jest chyba całkiem niezgorsza :D

to MM w każdym miescie ma inną cenę, inną promocję, itp. ? toż to szokkk
ten model jest w gazetce lokalnej dla Poznania ?
 

chris99

New member
Dziś widziałem G10 w MM w Zielonej Górze w cenie 4199 zł w ratach 30x0%. Cena niezła jak na sklep, no i korzystne raty. Ja kupiłem G10 (42 cale) tydzień temu za niecałe 3900 z kurierem. Jestem zadowolony.
 

adam-ant

New member
mikey2spikey napisał:
to MM w każdym miescie ma inną cenę, inną promocję, itp. ? toż to szokkk
ten model jest w gazetce lokalnej dla Poznania ?

W gazetce go nie było. A co do różnych cen w różnych MM, to tak to właśnie wygląda. Odkąd pamiętam cena na konkretny produkt/model może być inna w różnych miastach.
 

intaco

New member
każdy kto cały czas waha nad jego zakupem niech przestanie i go wreszcie kupi ! :D wielkość 42 cale na początku trochę przeraża (przesiadka z 25CRT) ale po paru dniach człowiek się przyzwyczaja i zapewne już niedługo będzie można powiedzieć: szkoda, że to nie jest 46... jakością obrazu jestem bardzo zadowolony i zastanawiam się czy przeżyję szok jak za tydzień będzie satelita po hdmi (na razie cyfrowy polsat, ale tylko przez euro leci) ? :D jakieś szczególne migotanie (nie zauważam), bzyczenie, głośne wentylatory itp jakoś nic szczególnie mi się nie rzuciło w oczy, a raczej w słuch. Owszem słychać, że tv działa ale to z odległości 0,5m poza tym raczej cicho tv nie oglądam więc ten ew problem mnie nie dotyczy :D pamiętam jak jeszcze kilka miesięcy temu byłem zniesmaczony obrazem różnych modeli LCD (nie tylko w sklepach, chociaż tam obraz zazwyczaj dają z płyty blu-ray'a i tak łapią tych nieświadomych klientów, a później w domu rozczarowanie...) ale również u znajomych podpięte do różnych rodzajów sygnału i żaden z nich nie spełniał moich oczekiwań :( na szczęście zacząłem się interesować plazmami i uważam, że wygrywają one po całości z LCD ;)
 

Iron John

New member
MM mimo iż należy do jednej grupy działa trochę na zasadzie "franczyzy" więc typ asortymentu i promocji zależy od lokalnego kierownika
 

conley

New member
jeszcze a propos MM

pojechałem dzisiaj do wspomnianego sklepu w Katowicach - wiadomo, 30 rat x 0%. i co widzę? 46G10E za 7100zł :D powariowali chyba...
 

tomkar5027

New member
jak zrobić film na karcie w AVCHD?

Witam!
Powrócę do dawno nieporuszanego tematu na forum a mianowicie korzystanie z kart SDHC. Mam problem z przerobieniem filmu, tak żeby go TV widział. Mam kartę 16GB, sformatowaną programem panasonika zgodnie z instrukcjami z forum, mam folder "private" a materiał przerabiam programem multi AVCHD i TV niestety go nie widzi. Tylko raz udało mi się z jednym teledyskiem, choć wtedy przerobiłem 4 i tyle. Nie wiem co źle robię bo właściwie niczego w programie multi AVCHD nie zmieniam, wybieram jedynie na początku Panasonic VIERA i puszczam przerabianiem. Na kompie wygląda, że wszystkie pliki są a TV nie widzi materiału. Może mi ktoś pomóc, bo nie wiem gdzie tkwi błąd :confused: ???????
 

Rafeus

New member
G10 migotanie

Witam serdecznie. Czy ktos z użytkowników G10 mogłby potwierdzić lub zaprzeczyć, że początkowo widział migotanie a po okresie dotarcia migotanie się zmniejszyło? Niestety widzę zjawisko migotania, szczególnie przy jasnych obrazach, co przy graniu na konsoli męczy trochę wzrok. Przed dokonaniem zakupu przyglądałem sie w sklepach tym ekranom i odniosłem wrażenie że model x10 nie migotał, model S10 już migotał, a najbardziej G10. Zbagatelizowałem problem, ponieważ myślałem że to oświetlenie jarzeniowe mocno przyczynia się do tego. Ale zastanawia mnie dlaczego G10 najbardziej migotal - czy dlatego że ma najwięcej lini poziomych, największe "zagęszczenie matrycy"(mało fachowe określenie?:) Świeci najlepiej - dlatego także migocze... zjawisko łatwo zaobserwować uruchamaiając opcje pokazu slajdów nie wkładając karty, pojawia się szary ekran, który dość mocno ukazuje to zjawisko.
Dziekuję z góry za odpowiedź.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Odnośnie migotania to ostatnio w PY cały dzień oglądałem na 50Hz i powiem że raz widziałem migotanie raz nie, dobra jakość sygnały jak Discovery-HD i na niektórych programach nie uświadczyłem migotania, natomiast na kanałach SD niektóre programy wyglądały jak stroboskopy

tak więc potwierdzam przedmówcę
 
Do góry