Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

12345a12345b

New member
Z tego co pamiętam, to Neo PDP miało zapewniać dwukrotnie mniejsze zużycie energii lub dwukrotnie większą jasność przy tym samym zużyciu. Co więcej wyższy model ma tą technologię kontroli podpól 600Hz, wyższy kontrast itp, więc zużycie prądu jest odpowiednio wyższe.

Hmm, martwi mnie ta cena, bo w przeliczeniu wychodzi ponad 7500zł, co jest absolutnie nieakceptowalną kwotą za taką wielkość matrycy.
Ale to jeszcze nic, bo model 46Z11(dziwne, znowu odmiana nazwy) jest, uwaga, prawie 3 razy droższy od tego 42V10. Ktoś chętny? :mrgreen:
 

slimak

New member
Bez reklam
Neo PDP to nazwa handlowa połączonych kilku ulepszeń: panel neoPDP + elektronika 600Hz + wyższy kontrast + mniejsze zużycie energii w panelach 1920x1080.
G10 spełnia wszystkie warunki i dlatego wszędzie pojawia się nazwa neoPDP.
S10 spełnia tylko niektóre warunki, dlatego panel ma nazwę neoPDP, a cały telewizor już nie :)
---------------------------------------
Wszystkie nowe plazmy panasonica 1920x1080, w których średni pobór energii podany w danych technicznych jest na poziomie około 200W (42’) mają panel neoPDP.

______________________________

Porównanie zużycia energii LCD/LCD(led)/ Plazma
http://translate.google.com/transla...rningcenter/home/TV-power.html?page=2&prev=_t
 

don333

New member
marek76 napisał:
Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt że na stoisku firmowym jest tak fatalnie rozwiązany temat sygnału. Sprzedawca w MM twierdził że taki sposób był i jest przewidziany przez Panasonica (component !!!) - nie mogę tego zrozumieć jaka jest polityka firmy !?
Marku, albo pomyliłeś component (analogowe łącze wideo wysokiej jakości, mogące przesyłać sygnał HD) z composite (również analogowe łącze, przestarzałe i oferujące słabą jakość przesyłanego sygnału), albo po prostu się mylisz. Łącze YPbPr (bo to zwykle oznacza "component") oferuje jakość sygnału niemal na poziomie HDMI, w praktyce różnice między nimi są niezauważalne.
 

opo

New member
Witam,

prosze o pomoc, ponieważ chcę kupić G10 50" i wbudowac go w ściankę z regipsu. Chcę zrobić nadbudowę na całą ścianę z wyłączeniem przestrzeni na telewizor i tutaj rodzi się pytanie. Ile centymetrów powinno zostawić się naokoło telewizora, aby się nie przegrzał? Dodam, że naokoło telewizora będzie wolna przestrzeń, czyli wnęka na tv nie będzie zabudowana ściankami z każdej strony, a jedynie od frontu.
Czy takie informacje znajdują się w instrukcji obsługi?
Czy warto robić ściankę na równi z tv, czy też może żeby tv był schowany np. 2 cm w głąb?

pozdrawiam
Łukasz
 

motobartcompany

New member
Przy starszych modelach minimalna odległość z każdej strony to 10 cm. W nowym modelu będzie podobnie. pobiera praktycznie tyle samo energii. Ciepło musi gdzieś się rozchodzić. Najważniejsza jest wolna przestrzeń nad telewizorem. Ciepło unosi się ku górze.
 

robas1

New member
marek76 napisał:
Dzięki za odniesienie się do mojej wypowiedzi.
Mam trochę doświadczeń, zarówno z plazmą pv80 jak i porównanie do lcd sama656 i lg6000 - w ostatnim czasie uczestniczyłem w testowniu powyższych w warunkach domowych (łącznie z porównaniami między sobą) i faktycznie testy, sklep a dom to zupełnie odmienne wrażenia - ale szkoda omawiać rzeczy raczej oczywiste. Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt że na stoisku firmowym jest tak fatalnie rozwiązany temat sygnału. Sprzedawca w MM twierdził że taki sposób był i jest przewidziany przez Panasonica (component !!!) - nie mogę tego zrozumieć jaka jest polityka firmy !?. Inna sprawa że we wszystkich testach jest wspominane że wykonanie jest bardzo dobre. Mnie po oględzinach bardzo rozczarowało. Myślę że wykonanie (plastiki itp) było stanowczo lepsze w PY/PZ. Cóż chyba nie można mieć wszystkiego. Jeszcze jedna sprawa (wiem że było to już wielokrotnie wałkowane) jak wygląda ta czerń po dotarciu + kalibracji - bo niestety w sklepie było mocno średnio i trochę zwątpiłem.

Witam.
Ja również od dawna oglądam i porównuję plazmy, LCD w sklepach typu MM, Saturn, Euro RTV AGD, MegaAvans, itp i jakoś dziwnym trafem Samsung zawsze ma lepsze podłączenie niż INNE telewizory. Jak tu w ogóle cokolwiek porównywać w sklepie, jeśli sygnał doprowadzany do telewizorów tak diametralnie się różni. Moim zdaniem sprzedawcy Samsunga BARDZO skutecznie działają i jakimś dziwnym trafem akurat ich telewizory mają najlepsze podlączenia i są poprawnie wyregulowane.
Zresztą to co w sklepie, a to co w domu (łącznie z "wielkością" TV to dwie zupełnie różne rzeczy.
Co do wykonania Panasa (mam P50G10) to uważam, że jest bardzo dobre. Plasitk naprawdę najwyższej jakości. Żadną chińszczyzną nie trąci. A składany jest w Czechach, dlatego oni już mają V10.

A tak swoją drogą: biednemu zawsze wiatr w oczy.
Pewnie zauważyliście, że wersja opisana w angielskim teście (link parę postów wyżej) ma i wbudowany tuner SAT i podłączenie do ethernetu (czyli bardziej jest odpowiednikiem amerykańskiej wersji, DUŻO bogatszej). u nas tego wszystkiego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zrób szkic lub zdjęcie co masz na myśli.
Oczywiście że może wisieć we wnęce. Miejsca może już być znacznie mniej jak jeszcze nie dawno.
 

robas1

New member
kiki napisał:
zrób szkic lub zdjęcie co masz na myśli.
Oczywiście że może wisieć we wnęce. Miejsca może już być znacznie mniej jak jeszcze nie dawno.
W instrukcji obsługi wyraźnie jest napisane, że odległości mają być nie mniejsze niż 10cm z boków i z góry i 7 cm z tyłu.
 

matarata

New member
Witam forumowiczów

Mam pytanie co do audio w nowych panach:
czy dźwięk transmitowany z Popcorna lub DVD po hdmi do tv jest dekodowany w tv (pcm , dd i dts) i jednocześnie puszczany jako strumień (nie pcm 2 kan) do amplitunera optykiem?
pytam dlatego bo w Marantz sr3001 mam tylko jedno wejście optyczne i brak hdmi a Popcorn tak jak pans ma tylko wy optyczne a przy okazji tv puszczał by mi to co oglądam na amplituner (wygoda)

czy w liście programów można mieszać kanały z tv analog i dvb-t tak aby nie wybierać po przez przycisk tv na pilocie z jakiego tunera chce korzystać?
mam analogową UPC a za rok ma być nadawana naziemna cyfrowa w Bydgoszczy

Piotr
 

robas1

New member
matarata napisał:
Witam forumowiczów



czy w liście programów można mieszać kanały z tv analog i dvb-t tak aby nie wybierać po przez przycisk tv na pilocie z jakiego tunera chce korzystać?
mam analogową UPC a za rok ma być nadawana naziemna cyfrowa w Bydgoszczy

Piotr
Można wybierać z którego źródła chcesz oglądać. Przyciska się "TV" na pilocie i w ten sposób wybiera źrodło.
 

matarata

New member
robas1: chodzi mi o to czy można ustawić sobie 1 np 1tvp z dvb-t, 2 discowery z kablówki itd mieszając w jednej liście kanały z różnych tunerów
czy są dwie niezależne listy dla każdego tunera

Piotr
 

robas1

New member
matarata napisał:
robas1: chodzi mi o to czy można ustawić sobie 1 np 1tvp z dvb-t, 2 discowery z kablówki itd mieszając w jednej liście kanały z różnych tunerów
czy są dwie niezależne listy dla każdego tunera

Piotr
Nie raczej nie. Można wybierać albo kanały analogowe, albo cyfrowe.
Można tworzyć listy ulubionych.
Aczkolwiek, zgodnie z instrukcją, kanały można wyświetlać/zmieniać ich kategorię za pomocą przyciśnięcia jednego przycisku na pilocie w chwili wyświetlania opisu na pasku na dole ekranu lub za pomocą strzałek na pilocie (Instrukcja str 15).
Szczerze mówiąc nie korzystam z tego, bo mam tylko zaprogramowane kanały DVB-T.
 

mwerd

New member
Lookazz napisał:
Mam pytanie do posiadaczy tego tv. Czy u Was też słychać prace TV przy wyciszonym dzwieku??
U mnie absolutnie nic nie słychać. Mam go tylko jeden dzień więc może jeszcze pojawią się dodatkowe dzwięki.

Mam pytanie odnośnie wyjścia cyfrowego (spdif). Gdy podłączę przez hdmi np. xboxa, dzwięk cyfrowy (wielokanałowy) przesyłany jest przez to złącze do telewizora, wyjście spdif tv mam podłączone do amplitunera. Amplituner otrzymuje tylko dzwięk w stereo (mimo że źródło jest wielokanałowe). Czy jest możliwość takiego ustawienia aby telewizor poprostu wypuszczał na wyjście optyczne to co otrzymuje na wejście hdmi?

Ten telewizor ma jakies tryby dts digital output oraz dolby digital plus, czy to jest powiązane tylko z tunerem cyfrowym?
 
Ostatnia edycja:

Tomazi

New member
:krol:

WITAM,

WŁAŚNIE OD KILKU DNI JESTEM POSIADACZEM TELEWIZORA PLAZMOWEGO PANASONIC TX-P42G10E. TELEWIZOR UDAŁO MI SIĘ DOSTAĆ ZA KWOTĘ 4500ZŁ.
JESTEM NAPRAWDE POD WIELKIM WRAŻENIEM WYŚWIETLANEGO OBRAZU. POSIADAM SYGNAŁ Z KABLÓWKI MULTIMEDIA ORAZ KINO DOMOWE PANASONIC PODŁACZONE PO EUROZŁĄCZU. OCZYWIŚCIE KTOŚ NAPISZE JAK MOŻNA BYĆ ZADOWOLONYM Z TAKIEJ, JAKOŚCI PRZYŁACZONYCH MEDIÓW, ALE TEN TELEWIZOR NAPRAWDĘ BARDZO DOBRZE RADZI SOBIE Z TYM SYGNAŁEM KOLORY SĄ NAPRAWDE B.DOBRE. CZERŃ JEST NAPRAWDE NA WYSOKIM POZIOMIE.DŹWIĘK JEST NAPRAWDE GODNY POCHWALENIA.

JEŚLI CHODZI O WRAŻENIA SA NAPRAWDE POZYTYWNE PIERWSZYMI FILMAMI, KTÓRE NA NIM OBEJRZAŁEM BYŁY „SZEREGOWIEC RYAN” ORAZ „KOMPANIA BRACI” WCZORAJ RÓWNIERZ OGLADAŁEM NA TVP 1” K*19” I NAPRAWDE MOGĘ POWIEDZIEĆ TYLKO TYLE, ŻE JAK DLA MNIE SUPER. WARUNKI OGLĄDANIA MAM RÓŻNE PONIEWARZ TELEWIZOR JEST UMIESZCZONY W POKOJU NA WPROST OKNA NIESTETY NARAZIE TAK MUSZE WYTRZYMAC, ALE OBRAZ JEST NAPRAWDE DOBRY NIEMA DUŻYCH REFLEKSÓW OD MATRYCY I SYSTEM „ECO” MAM WYŁACZONY.
PROPO SŁYSZALNOŚCI PRACY TELEWIZORA PRZY NISKIM POZIOMIE DŹWIEKU NP. 5/6 SZCZEGÓLNIE W NOCY, PO KILKU GODZINACH PRACY SŁYCHAĆ OBRACAJĄCE SIĘ WIATRACZKI, ALE NAPRAWDE ICH KULTURA PRACY JEST NA WYSOKIM POZIOMIE I NIEWPŁYWA, NEGATYWINIE NA ODBIÓR DZWIEKÓW PODCZAS OGLADANIA.
JAK TYLKO WPADNIE MI W RECE APARAT POSTARAM SIĘ PODZIELIĆ Z WAMI JAKIMIS CIEKAWYMI ZDJECIAMI Z UZYTKOWANIA TELEWIZORKA.
POZDRAWIAM TOMEK.
 
Do góry