Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Cyferki potrafią zmylić, musisz te ekrany sam zobaczyć i przemyśleć temat :) Przykładowo większy z wymienionych przez Ciebie ekranów ma powierzchnię o blisko 18% większą niż ten mniejszy. I co teraz? ;)

Pozdrowienia!
 

robas1

New member
Nareszcie go mam!

Witam.
Jednak w końcu przed Świętami udało mi się go kupić. Mam TX-P50G10!
Jednak w końcu kupiłem go w Saturnie w Poznaniu. Po negocjajcjach z kierownikiem działu za 7299. Moim zdaniem (przy kredycie 0%) - niezła cena.
Ogóle wrażenia (chociaż to moja pierwsza plazma i w ogóle przesiadłem się z bańkowego Thomsona - co prawda z najwyższej półki) - BARDZO dobre.

Rzeczywiście: bardzo dobry czarny, ładne, żywe kolory, głębia obrazu, dobry (o dziwo) dźwięk.
Wiem, że telewizor wymaga jeszcze ustawienia (a jest co ustawiać - sporo rożnych regulacji), bo rzeczywiście z tymi odcieniami (przy ciemnych ubraniach, scenach) mogłoby być trochę lepiej. Myślę, że z tablicami i opisem kalibracji Buroscha da się to lepiej wyregulować.

Wielkość ekranu (50") w pierwszej chwili POWALA (nawet z tego powodu były drobne nieporozumienia w domu), ale to tylko pierwsze wrażenie. Po paru godzinach oglądania (z 5,5 m) ekran staje się coraz "mniejszy" i nawet już prawie "mały". Dla tych co się wahają: KUPUJCIE jednak WIĘKSZY, nie mniejszy, bo będziecie żałować.

Oglądam TV w jasnym, południowo-zachodnim pokoju z ogromnymi oknami i .... TV radzi sobie na prawdę dobrze. Odbicia mniejsze niż w starym CRT.

Mam tylko dylemat: czy i ew. z jakimi ustawieniami przeprowadzać wstępne "wypalanie" plazmy czyli burn-in.
Na amerykańskim forum znalazłem ustawienia i specjalne obrazy do takiego "wypalania", ale te ich ustawienia nijak nie mają się do naszych (zupełnie inne wartości w menu). Choć podobno takie wstępne 120-godzinne "wypalanie" zdecydowanie poprawia właśnie te problemy z odwzorowaniem ciemnych obrazów i z paroma innymi problemami.
Dla zainteresowanych skrót do tamtego tematu (to jest co prawda dla X10, ale ustawienia są podane dla wszytskich Panansów z panelami 12 generacji):
.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1128487
 

odek 102

New member
kiki napisał:
proszę napisać co mam jeszcze sprawdzić ?
- współpraca z komputerem

Czerń sprawdzona kilka razy , również po dotarciu 100 godzin nie zmieniła się - porównując oczywiście do Pioneera.
Porównując G 10 do PY 8
- G 10 ma mocniej nasycone kolory,
- G 10 ma słabszą biel
- ma ciut mniejszą płynność
- ma gorsze skalowanie w SD
- ma lepsze rozwiązania w menu / cyfrowe/
To mój pierwszy post. Biorąc pod uwagę dobrą opinię we wcześniejszym poście-robas1-na temat G10 i tak mam pytanie-Czy P42G10 jest lepszy od 37PV80, oczywiście patrząc na testy -KIKIEGO- Pomijając to że jest Full HD i bardziej nasycone kolory ? Mam zamiar zmienić mój PV80-37 cali ( z pewnych względów )ale z tego co widzę to ten G10 ma wiele do życzenia albo przesadzam bo jest za wcześnie. Wolę już teraz upewnić się na 100% czy warto go zmienić. Patrząc na -X10-w sklepach coś mi jednak nie pasuje porównywałem go właśnie do PV80 i tak: rzeczywiście kolory bardziej nasycone-wyeksponowane, skalowanie w SD gorsze, czarny to już w ogóle i wydaje mi się że jest mniej wyrażny w szczegółach ( chyba że to nie ta półka porównując do G10 ) Nie widziałem jeszcze G10 " na żywo ", ale cały czas będę śledził temat i proszę kto jeszcze zakupił lub porównywał na sklepie lub gdzie indziej ten TV o jakieś kolejne wnioski. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

_BOSS_

New member
Pytanie do KIKIEGO lub innych - czy ktoś porównywał już ten model do troche tańszego modelu TX-P42S10E ? Zamiast tych 600hz ma 400hz i inne pierdoły.
 

sakic666

New member
czarny

"czarny to już w ogóle"

Czy to znaczy ze pv80 ma lepszy czarny czy gorszy od x10? Sam posiadam pv80 i największe zastrzezenia mam właśnie do czarnego.
ps: witam wszystkich na forum bo to mój pierwszy post.
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
sakic666 napisał:
"czarny to już w ogóle"

Czy to znaczy ze pv80 ma lepszy czarny czy gorszy od x10? Sam posiadam pv80 i największe zastrzezenia mam właśnie do czarnego.
ps: witam wszystkich na forum bo to mój pierwszy post.
Wydaje mi się że zdecydowanie lepszy.
 

piterjot

New member
siubby napisał:
Ja miałem okazję kupić 42PG10 w Gliwicach. miałem to szczęście,że sklep był po dostawie i jak go wystawili to od razu wzbudził zainteresowanie klientów. Wcześniej chciałem kupić 42PY85 ale jakoś mi to nie wyszło. Zastanawiałem się też nad LCD Sony 40W4500.
Dzisiaj nie żałuję, że kupiłem 42G10. Owszem na pewno są i będą lepsze telewizory od tego ale są też i słabsze. Ja jestem bardzo zadowolony. Nie podchodzę do kwestii tego tv jak wielu na tym forum, że niektóre parametry powinny być lepsze lub powinien inaczej współpracować z pewnymi urządzeniami.
Chodząc po różnych sklepach i porównując te modele które są wystawione to i tak nigdy nie będzie pewności który wybrać.
Najlepiej byłoby mieć możliwość postawienia u siebie w domu kilku modeli i podpięcia ich do instalacji domowej(dekoder, antena, PC, DVD, BD, itd) i wówczas po testach wiedziałoby się więcej.
Nie przeszkadzają mi refleksy świetlne na ekranie bo są znikome,nie przeszkadza mi czerń bo jest czarna, słaba jakość w SD mi też nie przeszkadza bo jak oglądam program na jednym kanale(który mam tylko na antenie zewnętrznej) to mam tego świadomość, że jest gorszy .
Inne programy oglądam tak jak już tu kiedyś pisałem z n-ki, która też pozostawia wiele do życzenia.
Nie szukałbym już innego tv i nie zastanawiałbym sie nadal nad wyborem bo wszedłem do sklepu, był załączony i mając w głowie poprzednie różne modele wystarczyło mi 10-15 minut na decyzję o jego zakupie.
Co do ceny też nie będę narzekał-była niższa od sugerowanej.

Jestem z tego TV zadowolony i myślę, że wiele innych osób które go kupiły też są zadowolone.


no ale jaka była ta cena?
 

Nikita

New member
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za model S10? Czym się różni od G10? Jest tańszy - to na pewno. Jest Full HD i ma tuner mpeg4. Na skąpcu jest cena od 3999zl za 42".
 

mwerd

New member
Witam,
czy ktoś może podać wymiary kartonu od 42g10e? Czy jest szansa, że to pudło wejdzie na tył Nissana Primery (sedan)?
 

qqś1

New member
Nikita, wyszczegolnilem roznice miedzy S1 a G10 w 366 poscie tego watku. wszystko po bożemu na bazie oficjalnej polskiej strony Panasonica.
 

emski

New member
Hm

12345a12345b napisał:
Nie ma panelu Neo PDP, nie ma ruchomej rozdzielczości 1080 linii, ma niższy (30.000:1) kontrast natywny.
No właśnie, jak to jest z tym panelem Neo PDP w serii S10, porównanie parametrów z oficjalnej strony Panasonica. I to zużycie energii, teoretycznie w starym panelu, gdyby takowy był w S10, powinno być wyższe.

Porównanie.jpg
 

marek76

New member
Testy testami a widok w sklepie to inna bajka.
Przyznam że jestem zolennikiem Panasa i ten model był/jest moim faworytem. Dzisaj widziałem go 42' w MM stał obok PV8 i kawałek dalej sam b7000. Niestety nie dopchałem się do pilota żeby zobaczyć nastawy.
Czerń w stosunku do 8 lepsza ale bez żadnych zachwytów, SAM o wiele, wiele lepiej. Wykonanie - plastiki itp raczej słabo - niestety wieje chińszczyzną, sam o wiele lepiej - nigdy nie przypuszczłem że coś takiego stwierdzę.
Ale co się okazało - niby sygnał demo ale na G10 puszczony po component - zgroza - jak coś takiego można porównywać. No i dalej jestem w kropce po testach w sieci miałem faworyta - teraz znowu nic nie wiem.
Wniosek testy testami, porównania i sprawdzanie w sklepie jeszcze co innego a w domu będzie jeszcze inaczej. Kończąc tą przydługą opowieść proszę posiadaczy o rzetelny opis wrażeń z domowego zacisza (po kalibracji).
 

emski

New member
Hm

12345a12345b jeśli pomylili się, pytanie czy nie z premedytacją. Faktycznie na stronie o S10 odnośnika http://www.panasonic.pl/neopdp/ BRAK !

Z kolei w porównaniu na stronie http://www.panasonic.pl/viera/, S10 i G10 znowu informacja "W nowych modelach VIERA zastosowano ulepszony, proces produkcji panelu i nowy system Real Black Drive. System kontroli wstępnego ładowania - system Real Black Drive wspólnie z technologią NeoPDP osiąga odwzorowanie czerni następnej generacji. Kiedy oglądasz filmy, VIERA odwzorowuje obrazy w jakości zgodnej z oczekiwaniami reżysera nawet w ujęciach, w których trudno jest osiągnąć właściwą równowagę między ciemnymi i jasnymi partiami"
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
neopdp.jpg


No nie ma, w wielu różnych źródłach też nie ma, więc to chyba może świadczyć tylko o jednym.
Premedytacja? Daj spokój, poniżej jest już dobrze wpisane, poza tym raczej w celowe oszukiwanie w specyfikacji technicznej śmiem wątpić ;). Co więcej, jakiś czas temu w bodajże serii PY85 też udało mi się znaleźć kilka baboli, tam co prawda drobniejszych, ale to wszystko świadczy tylko o tym, że wklepywaczom na tej stronie zdarzają się takie wpadki :).

marek76, nie od dziś wiadomo, że w sklepach ciężko o rzetelną ocenę plazmy - zarówno duża jasność otoczenia, ustawienia trybu wyświetlania na sklepowy, no i ta niedbałość o podawany sygnał.. Na pocieszenie powiem, że już kolejny raz widzę post o średnim wyniku porównania sklepowego nowych plazm Panasa, a wśród osób, które te TV kupiły - na forum pojawiały się głównie pozytywne opinie.

emski
, (do edytowanej części), po raz kolejny nieudolność wklepywaczy Panasonic Polska.
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/s_plasma.html
Zdjęcia i treść wyglądają znajomo? Po prostu przepisali opis tej cechy do G10, a następnie przekopiowali do niższego modelu, nie zauważając już zmiany w treści.
Coś słabo się spisuje PP w tych opisach na swojej stronie, w tym roku byk na byku :).
 

marek76

New member
Dzięki za odniesienie się do mojej wypowiedzi.
Mam trochę doświadczeń, zarówno z plazmą pv80 jak i porównanie do lcd sama656 i lg6000 - w ostatnim czasie uczestniczyłem w testowniu powyższych w warunkach domowych (łącznie z porównaniami między sobą) i faktycznie testy, sklep a dom to zupełnie odmienne wrażenia - ale szkoda omawiać rzeczy raczej oczywiste. Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt że na stoisku firmowym jest tak fatalnie rozwiązany temat sygnału. Sprzedawca w MM twierdził że taki sposób był i jest przewidziany przez Panasonica (component !!!) - nie mogę tego zrozumieć jaka jest polityka firmy !?. Inna sprawa że we wszystkich testach jest wspominane że wykonanie jest bardzo dobre. Mnie po oględzinach bardzo rozczarowało. Myślę że wykonanie (plastiki itp) było stanowczo lepsze w PY/PZ. Cóż chyba nie można mieć wszystkiego. Jeszcze jedna sprawa (wiem że było to już wielokrotnie wałkowane) jak wygląda ta czerń po dotarciu + kalibracji - bo niestety w sklepie było mocno średnio i trochę zwątpiłem.
 
Do góry