Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

eman

New member
eman napisał:
Ja to testowałem. Efekt był taki, ze niezależnie od rozdzielczości obcinane było kilkanaście (dziesiąt?) pikseli z góry i z dołu.
Niemniej myślę, że to sprawa ustawień bo na innych modelach było raz tak a raz tak. Mało tego - na Sony Z4500 który testowałem z 2 tyg. wcześniej było ok a na takim samym egzemplarzu w tym salonie efekt był taki jak na Panasonicu czyli obcinało.
Niestety obsługa nie była w stanie wyjaśnić tego zjawiska ani znaleźć odpowiedniego "przełącznika" w ustawieniach.

I jeszcze ciekawostka. Zadzwoniłem do Panasonic Polska gdzie usłyszałem, że po HDMI nie należy czy też nie można podłączać komputera bo to telewizor a nie monitor. Amen.
A to, że w oryginalnej instrukcji (na którą się powołałem w rozmowie) jest napisane, że HDMI jest:
"For HDMI-compatible equipment, possible to connect to HDMI terminals (HDMI1 / HDMI2 / HDMI3) by using HDMI cable."
i, że nigdzie nie jest powiedziane, że:
"oprócz komputerów"
nie miało dla tego pana znaczenia... :-/

No i co? Ma ktoś jakiś pomysł czy trzeba będzie szukać innego producenta telewizora?
 

SCOTI

New member
A możecie mi wytłumaczyć dlaczego chcecie podłączać komputer do telewizora plazmowego i dlaczego jest to takie ważne. Dvd, blu-ray, platformy cyfrowe, konsole hd to rozumiem ale kompa.
 

Marek1982

New member
eman napisał:
I jeszcze ciekawostka. Zadzwoniłem do Panasonic Polska gdzie usłyszałem, że po HDMI nie należy czy też nie można podłączać komputera bo to telewizor a nie monitor. Amen.
A to, że w oryginalnej instrukcji (na którą się powołałem w rozmowie) jest napisane, że HDMI jest:
"For HDMI-compatible equipment, possible to connect to HDMI terminals (HDMI1 / HDMI2 / HDMI3) by using HDMI cable."
i, że nigdzie nie jest powiedziane, że:
"oprócz komputerów"
nie miało dla tego pana znaczenia... :-/

No i co? Ma ktoś jakiś pomysł czy trzeba będzie szukać innego producenta telewizora?

Trochę smutne, bo jeżeli taka jest prawda to u mnie ten tv będzie zdyskwalifikowany. Myślę że Samsung nie będzie miał problemów z wyświetlaniem obrazu z komputera tak jak należy. Do tej pory wszystkie znaki na niebie wskazywały ze ten właśnie model TV zakupię ale wobec takich problemów z obsługą komputera bardzo mnie to zniechęca. Żeby tv za 5 tys zł nie był w stanie prawidłowo współpracować z komputerem to według mnie jest to już kpina ze strony producenta. Poczekam jeszcze trochę aż pojawi się ten tv w saturnie albo mm i pomęczę sprzedawcę w tej kwestii.
 

Marek1982

New member
SCOTI napisał:
A możecie mi wytłumaczyć dlaczego chcecie podłączać komputer do telewizora plazmowego i dlaczego jest to takie ważne. Dvd, blu-ray, platformy cyfrowe, konsole hd to rozumiem ale kompa.

Prosta sprawa, mam bardzo dużo filmów w fullhd na komputerze i brak możliwości oglądania ich bezpośrednio z komputera to dla mnie totalna porażka. Poza tym włączenie gry na komputerze i wyświetlenie jej na tv to też jest jakaś opcja a niestety wobec tych problemów z kompatybilnością stanie się to niemożliwe, dla mnie osobiście to duży minus. Inne osoby nie muszą się przecież ze mną zgadzać w tej kwestii bo mają inne priorytety dotyczące korzystania z tego tv.
 

raf992

New member
Comp -hdmi

A to ciekawostka....u mnie telewizor wyswietlal bez problemow pelna rozdzielczosc po hdmi....tylko mysza trzeba bylo kilometry robic:)
A tak powaznie nie zauwazylem aby ginely linie. mam asusa z karta GF9650GT.
ps. w poscie, ktory jest "tlumaczony" ze strony
ww.flatpanelshd.com

sa bledy w tabeli po kalibracji
pozdr
 

Marek1982

New member
raf992 napisał:
A to ciekawostka....u mnie telewizor wyswietlal bez problemow pelna rozdzielczosc po hdmi....tylko mysza trzeba bylo kilometry robic:)
A tak powaznie nie zauwazylem aby ginely linie. mam asusa z karta GF9650GT.
ps. w poscie, ktory jest "tlumaczony" ze strony
ww.flatpanelshd.com

sa bledy w tabeli po kalibracji
pozdr

Mówisz konkretnie o modelu Panasonic Tx-P42g10 ? Bo jeśli tak to czy był jakiś problem z poprawnym skonfigurowaniem karty graficznej i tv tak aby wszystko śmigało w fullhd czy obyło się bez żadnych komplikacji ?
 

SCOTI

New member
Masz rację, każdy robi jak uważa. Tylko nie dyskwalifikujcie tego tv przez to że jest problem z oglądaniem filmów przez kompa. Za chwilę okaże się że na filmach pojawiają się zielone duchy. Nigdy nie zrozumiem osób które wydają tyle kasy na sprzęt a później oglądają filmy na divx-ach albo przez komputer.

Pozdrawiam
 

Marek1982

New member
SCOTI napisał:
Masz rację, każdy robi jak uważa. Tylko nie dyskwalifikujcie tego tv przez to że jest problem z oglądaniem filmów przez kompa. Za chwilę okaże się że na filmach pojawiają się zielone duchy. Nigdy nie zrozumiem osób które wydają tyle kasy na sprzęt a później oglądają filmy na divx-ach albo przez komputer.

Pozdrawiam
Ja osobiście nie mam zamiaru oglądać filmów divx na tym tv puszczonych z komputera gdyż jakość ich odbiega dość dramatycznie od tego co prezentuje DVD a co dopiero HD. Problem w tym że skoro mam możliwość włączenia poprzez komputer wielu filmów w FullHD to dlaczego telewizor miałby mnie w tym ograniczać. Poza tym jest masa gier na komputery PC a jestem zwolennikiem PC niż konsol, zatem dlaczego nie miałbym mieć możliwości od czasu do czasu włączyć grę na dużym TV i rozkoszować się tym co widzę na dużym ekranie. Jeśli już wydam na tv około 5 tyś zł to nie chcę aby był on pozbawiony tak podstawowej funkcjonalności jak możliwość podłączenia go do komputera. Tym bardziej jeśli ma się dobry komputer to może on służyć jako znakomite źródło do wyświetlenia filmów lub gier na TV. Z czasem na pewno zaopatrzę się w odtwarzacz Blue Ray ale obecnie źródłem do wyświetlania filmów ma być komputer. Zrozumiałbym zdziwienie gdybym się dopytywał dlaczego mój magnetowid video nie chce poprawnie wyświetlać obrazu na tv, ale przecież mowa tutaj o komputerze, ogromna ilość osób łączy swoje komputery z TV i w ten sposób ogląda filmy i do takiego grona również należę ja.
 

WaJa

New member
@SCOTI a ja nigdy nie mogę zrozumieć tych ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć innych ludzi.

Każdy oczekuję coś innego, bo ludzie się różnią.

I tak jest OK.

Pozdrawiam :).
 

slimak

New member
Bez reklam
eman napisał:
I jeszcze ciekawostka. Zadzwoniłem do Panasonic Polska gdzie usłyszałem, że po HDMI nie należy czy też nie można podłączać komputera bo to telewizor a nie monitor. Amen.

Stanowisko Panasonic Polska moim zdaniem wynika z nietrafnego przetłumaczenia starych instrukcji obsługi. Jednak Panasonici serii 60, 70, 80, 85 ludzie łączą z komputerem po HDMI i normalnie działają.


Ale w nowej instrukcji do G10 str. 45 jest wyraźnie napisane: „ W przypadku komputera zgodnego z interfejsem HDMI istnieje możliwość połączenia do gniazd HDMI (HDMI1/HDMI2/HDMI3) za pośrednictwem kabla HDMI”.

Na stronie 59 dodatkowo jest potwierdzona możliwość używania połączenia komputera HDMI->HDMI oraz DVI-> HDMI łącznie z konfiguracją dźwięku przy takich połączeniach.

:hihi: Pan z Panasonica nie czytał jeszcze nowych instrukcji obsługi :shock:
-----------------------------------------------------------------------

Jak ktoś chce połączyć starsze modele Panasonica z komputerem po HDMI, a jednocześnie jest „biurokratą” i musi mieć wszystko zgodnie z instrukcją obsługi ma dwa rozwiązania:
1) Nie kupować TV Panasonic.
2) Połączyć TV zgodnie z instrukcją kablem D-SUB oraz kablem audio.

SCOTI napisał:
A możecie mi wytłumaczyć dlaczego chcecie podłączać komputer do telewizora plazmowego i dlaczego jest to takie ważne. Dvd, blu-ray, platformy cyfrowe, konsole hd to rozumiem ale kompa.

Bo odpowiedni sygnał z komputera w niczym nie ustępuje jakością Blu-ray.
 
Ostatnia edycja:

tbxx

New member
Z polskiej instrukcji (link wcześniej w tym wątku), str. 60 (informacje techniczne):

Sygnały wejściowe, które można wyświetlić:
...
Z komputera (z gniazda HDMI):
-640x480 60Hz
-750(720)/60p
-1125(1080)/60p
 

robas1

New member
:confused:
tbxx napisał:
Z polskiej instrukcji (link wcześniej w tym wątku), str. 60 (informacje techniczne):

Sygnały wejściowe, które można wyświetlić:
...
Z komputera (z gniazda HDMI):
-640x480 60Hz
-750(720)/60p
-1125(1080)/60p

TBXX, a gdzie ten link do polskiej instrukcji W TYM WĄTKU?:confused:
Przeszukałem wyszukiwarką, przejrzałem cały post od początku i żadnego linku do instrukcji nie znalazłem.
A chętnie ją przeczytam, bo czaję się na zakup P50G10.
 

SCOTI

New member
Kończąc tę dyskusję, która pewnie mało kogo interesuje zapomnieliście dodać, że wyłącznym powodem oglądania filmów przez komputer jest fakt, że za filmy nie zapłaciliście ani złotówki. Co do jakości filmów to i tak nie uwierzę, że wam na niej zależy. Jesteście osobami dla których ważniejsze od jakości jest jak najszybsze obejrzenie filmu, najlepiej jeszcze przed premierą.
 

boliniak

New member
SCOTI napisał:
Kończąc tę dyskusję, która pewnie mało kogo interesuje zapomnieliście dodać, że wyłącznym powodem oglądania filmów przez komputer jest fakt, że za filmy nie zapłaciliście ani złotówki. Co do jakości filmów to i tak nie uwierzę, że wam na niej zależy. Jesteście osobami dla których ważniejsze od jakości jest jak najszybsze obejrzenie filmu, najlepiej jeszcze przed premierą.

Święty się odezwał.... Jak masz kogoś oceniać to zacznij od siebie drogi Panie..
 

12345a12345b

New member
No właśnie przed chwilą ten test czytałem i sam miałem dawać tutaj linka ;).
Rzeczywiście kolejny zagraniczny test, który wychwala ten TV - m. in czerń, kolory, detale szarości, no i płynność ruchu, która według autora tego tekstu - rzeczywiście się poprawiła.
Ale ponoć nadal są ślady juddera, i kolory chwilami mogłyby być lepsze - a więc ciekaw jestem jak wypadnie V10, które akurat na tych polach ma mieć udoskonalenia.

Swoją drogą zaglądnąłem ostatnio na stronę:
http://panasonic.net/avc/viera/index_eu.html
I jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w porównaniu do naszych modeli wersje z USA różnią się jeszcze jednym (poza dostępem do VOD Amazona) - mają dodatkowy filtr przeciwsłoneczny. Okazało się jednak, że jest to kosztem tej dodatkowej szybki przeciw uderzeniom - której tam z kolei nie ma. Czyli by się zgadzało. Plus, ale i minus. Ja tam jednak wolałbym filtr zamiast szybki, ale nvm. Ciekawe, skąd ta różnica? Bo jak jeszcze brak Amazona łatwo wytłumaczyć, to takie coś hmm.. Może Europejskim graczom częściej pilociki od Wii wylatywały z rąk? :mrgreen:
Aha, no i okazało się również, że w wyższych modelach (V10, Z1) na rynek USA jest (chyba) lepszy dźwięk (BBE® ViVA H3D3 w USA, V-Audio ProSurround w EU).

Swoją drogą AVSforums to serwis amerykański, tak? Bo koleś w recenzji wspominał w wadach o braku systemu zarządzania odcieniami szarości, czy coś w tym stylu, który z kolei system w Europejskich modelach ponoć występuje.

Aha, i ciekawostka - niby model Z1 jest topowy, a według tej strony nie ma "Digital Cinema Colour", dziwne. Czyżby musieli się czegoś pozbyć, by dodatkowo odchudzić ten TV? ;)

EDIT:
z3 napisał:
No chętnie się dowiem jakże bardzo różni się ten test od tego tutaj, bo nie bardzo wiem?
Chodzi o wydźwięk, bo jak według testu Kikiego ten TV wypadł w dosyć negatywnym świetle, to w coraz to kolejnych zagranicznych - jest bardzo wychwalany.

robas1,tutaj masz instrukcję, o którą pytasz:
http://dlc.panasonic-europe-service...DF&lang=pl&src=3&uilang=en-GB&model=TXP50G10E
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
taaa, koleś ocenił ten tv w stosunku cena jakość na bardzo wysokim poziomie (mówię o kikim) a pieniacze co nie widzieli testu jakieś bzdury piszą.
 

12345a12345b

New member
Czy ja wiem? Weźmy choćby wyniki z werdyktu, gdzie w wadach widnieje:
-szara czerń
-słaba współpraca z komputerem
Oraz jest mowa o kiepskiej płynności.

A zarzuty były też do niektórych części metodologii testu - a szczególnie kilku "wyolbrzymień/niedociągnięć", np:
-narzekania na odbicia, gdy plazma stoi tuż pod oknem w słoneczny dzień i wyświetla ciemny obraz
-wyświetlony w zapowiedzi testu zdjęcie z porównaniem do jakości SD w odniesieniu do LCD, na którym to zdjęciu jest inne formatowanie obrazów w obydwu TV (w plaźmie obraz dziwnie rozciągnięty)
-właśnie ta współpraca z komputerem, która miała zostać sprawdzona, bo TV dostał bardzo niską notę, a raczej nie chce mi się wierzyć, by nie mógł wyświetlić obrazu z PC (może coś było nie tak z ustawieniami w karcie graficznej, czy coś)
-no i to zdjęcie z "porównaniem" TV do Kuro, gdzie stały obok siebie wyłączone TV ;).

No właśnie, jak tam sprawa porównania do zeszłorocznych modeli? Zostało zapowiedziane, a jednak się nie pojawiło - to samo z tym PC i sprawdzeniem Game Mode tego TV.

Aha, no i jakby się zastanowić, to za pewną wadę można by uznać.. nadal 10-cio centymetrową grubość TV. Niby nowy, cieńszy panel Neo PDP itp itd, a model G10 nie "schudł" nic, a nic :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry