Panasonic seria E30E

stirl

Member
ja przeczytalem chyba wszystkie posty gdzie pojawia sie jakiekolwiek info w temacie napisy i panasonic.
i poki co mam 1 dzialajace napisy :) i gdy powtarzam sciezke:
sciagnij, iso8859-2, srt to tv nie widzi ich....
takze deko sie denerwuje bo koncza sie pomysly co zle robie ze raz zadzialalo a teraz juz nie :)

sciagam gotowe srt z napisy24 ale bez zmian, srt uzywam srt1,4 lub Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.

moze ktos ma jakies pomysly.....
 

dzidek59

New member
ja przeczytalem chyba wszystkie posty gdzie pojawia sie jakiekolwiek info w temacie napisy i panasonic.
i poki co mam 1 dzialajace napisy :) i gdy powtarzam sciezke:
sciagnij, iso8859-2, srt to tv nie widzi ich....
takze deko sie denerwuje bo koncza sie pomysly co zle robie ze raz zadzialalo a teraz juz nie :)

sciagam gotowe srt z napisy24 ale bez zmian, srt uzywam srt1,4 lub Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.

moze ktos ma jakies pomysly.....
----------------Nie rozumiem kilku rzeczy w tym poście!
1. ściągasz z napisy24.pl - O.K. ale ze stroną kodową Windows 1250 lub UTF-8
2. Format .srt - O.K. ale co to jest powtarzam ścieżkę i konwerter online?
Jeszcze raz podam Ci procedurę konwersji strony kodowej /nie formatu pliku-rozszerzenia/. Nie stosuj konwerterów online (są do bani), próbowałem dwóch i żaden nie konwertował dobrze.
1. Ściągnij właściwy plik napisów .srt lub .txt (nie wersja TMplayer) z nazwą identyczną jak film, dopasowany fps itp.
2. Programem Character Encoding Converter zmień stronę kodową (kodowanie znaków polskich) na ISO 8859-2, zachowując nazwę oryginału.
3. Skopiuj plik napisów do folderu z filmem. W podglądzie na kompie powinna być "sieczka" w miejscu, gdzie powinny być polskie znaki. Jeżeli nie masz napisów na TV to musisz robić jakiś błąd. Jeszcze pytanie: czy ty nie mylisz strony kodowej z formatem napisów?
 

MarekOTT

New member
Witam.

Od wczoraj jetsem posiadaczem 42E30E, mam cyfrowa kablowke przez DVB-C. Mam pare kanałów HD. Mam jednak wrażenie że mam bardzo słaby obraz, rozmyty i słaba rozdzielczośc. Dodatkowo przy przełączaniu kanałów wyswietla mi np. info ze kanał jest 1080i 50Hz. Z tego co wiem to ten TV jest 200Hz. Jak ustawić by obraz był wyswietlany w większej zcęstotliwości ?
 

hanzo1987

New member
Dużo osób chwali ten model panasonica a mnie ten model zawiódł. Widziałem go na żywca w MM i szczerze powiem bez rewelacji obraz mocno średni. Kolory niby ok ale jakoś kulo mnie po oczach delikatne smużenie.

ps. dziwi mnie też że ponad połowa testów dotyczy panasonica zresztą w większości zakładanych tematów na temat kupna telewizoraz pojawia się ta firma tylko dlaczego bo jest aż tak dobra ?
 
Witam.

Od wczoraj jetsem posiadaczem 42E30E, mam cyfrowa kablowke przez DVB-C. Mam pare kanałów HD. Mam jednak wrażenie że mam bardzo słaby obraz, rozmyty i słaba rozdzielczośc. Dodatkowo przy przełączaniu kanałów wyswietla mi np. info ze kanał jest 1080i 50Hz. Z tego co wiem to ten TV jest 200Hz. Jak ustawić by obraz był wyswietlany w większej zcęstotliwości ?

Żeby włączyć odświeżanie 200hz musisz wejść w ustawienia obrazu --> ustawienia zaawansowane i dać na maksymalne IFC. A w info będziesz mieć zawsze 50hz bo to standard nadawania sygnału TV. Tylko Twoja matryca w TV odświeża ten obraz szybciej ale to nigdy nie jest w info napisane :)


@hanzo1987- Jeśli an podstawie oglądania w MM się wypowiadasz to nie dziwie się, że Cie nie powala. W domu przy trybie domowym a nie sklepowym jest rewelacja i całkiem inne kolory. Ale wiadomo kwestia gustu, dlatego są też TV innych firm. A dlaczego jest tyle testów Panasonica? Bo faktycznie TV Panasonic są bardzo dobre.
 

hanzo1987

New member
Żeby włączyć odświeżanie 200hz musisz wejść w ustawienia obrazu --> ustawienia zaawansowane i dać na maksymalne IFC. A w info będziesz mieć zawsze 50hz bo to standard nadawania sygnału TV. Tylko Twoja matryca w TV odświeża ten obraz szybciej ale to nigdy nie jest w info napisane :)


@hanzo1987- Jeśli an podstawie oglądania w MM się wypowiadasz to nie dziwie się, że Cie nie powala. W domu przy trybie domowym a nie sklepowym jest rewelacja i całkiem inne kolory. Ale wiadomo kwestia gustu, dlatego są też TV innych firm. A dlaczego jest tyle testów Panasonica? Bo faktycznie TV Panasonic są bardzo dobre.


Hmmm ...ale to że akurat jest tyle testów pana powoduje subiektywizm w kierunku tej marki. I tak na zdrowy rozum, większość osób która zapozna się z testem w którym ów tv jest chwalony napewno go wybierze nie zwracając uwagi na konkurencje. Sam jestem przed kupnem telewizora i mocno się zastanawiałem nad w/w modelem ale ostatecznie wybiorę chyba sony ex 720 dużo droższy ale myślę że spełni on moje oczekiwania.
pozdrawiam
 

MarekOTT

New member
Żeby włączyć odświeżanie 200hz musisz wejść w ustawienia obrazu --> ustawienia zaawansowane i dać na maksymalne IFC. A w info będziesz mieć zawsze 50hz bo to standard nadawania sygnału TV. Tylko Twoja matryca w TV odświeża ten obraz szybciej ale to nigdy nie jest w info napisane :)


@hanzo1987- Jeśli an podstawie oglądania w MM się wypowiadasz to nie dziwie się, że Cie nie powala. W domu przy trybie domowym a nie sklepowym jest rewelacja i całkiem inne kolory. Ale wiadomo kwestia gustu, dlatego są też TV innych firm. A dlaczego jest tyle testów Panasonica? Bo faktycznie TV Panasonic są bardzo dobre.


Fajno dzieki za info.

A mam jeszcze pytanie, bo z tego co pamietam w starszych modelach tej seri był problem z naswietlaniem prawego dolnego rogu. Podobno w tych modelach, ktore ostatnio wjeżdzały na magazyny poprawili soft i wlasnie atryce. Może sprawdzić jakos w ustawieniach i informacjach o TV, czy nasz TV jest juz po usunięciu tej wady fabrycznej czy jeszcze nie >?
 

JoY RidE

New member
Hmmm ...ale to że akurat jest tyle testów pana powoduje subiektywizm w kierunku tej marki. I tak na zdrowy rozum, większość osób która zapozna się z testem w którym ów tv jest chwalony napewno go wybierze nie zwracając uwagi na konkurencje. Sam jestem przed kupnem telewizora i mocno się zastanawiałem nad w/w modelem ale ostatecznie wybiorę chyba sony ex 720 dużo droższy ale myślę że spełni on moje oczekiwania.
pozdrawiam

Myślę, że panas e30e również spełni twoje oczekiwania :) Generalnie ten tv jest atrakcyjny pod względem ceny i wyposażenia. Czyli za stosunkowo normalne pieniądze otrzymujemy całkiem fajny tv, którego nie uświadczysz u konkurencji.
A Sony? Płacisz za marke, za 4 srebrne literki.
 
Fajno dzieki za info.

A mam jeszcze pytanie, bo z tego co pamietam w starszych modelach tej seri był problem z naswietlaniem prawego dolnego rogu. Podobno w tych modelach, ktore ostatnio wjeżdzały na magazyny poprawili soft i wlasnie atryce. Może sprawdzić jakos w ustawieniach i informacjach o TV, czy nasz TV jest juz po usunięciu tej wady fabrycznej czy jeszcze nie >?

W tym modelu ten problem z podświetleniem występował na początku tylko w modelu 42e30e ale jest już to poprawione. Modele 32 i 37 cali nie mają tego problemu (przynajmniej nikt do tej pory nie pisał o takim problemie)


@hanzo1987 - pewnie, że nie należy do końca się sugerować testami i należy wybierać modele takie które się Nam samym najbardziej podobają i wydają się być najlepsze. Wiadomo, też że nie ma TV idealnych i zawsze się znajdzie jakiś minus tego czy innego.


Pozdrawiam
 

Jack77

New member
Szukałem, wybierałem, przebierałem i w końcu kupiłem nie tego Panasa ale Sony 40EX500.
Czy dobrze zrobiłem? To się okaże.
Do tej pory byłem posiadaczem Panasonica 32LX70 to bardzo dobry telewizor, ma tylko jedną wadę, wchodzi kurz między matrycę a jej osłonę. Widać to na jednolitym tle, takie ciemne chmurki. Po 2 latach (tV był jeszcze na gwarancji) wymienili mi matrycę, ale serwisant mówił, że można to wyczyścić bez wymiany matrycy. Minęły kolejne 2 lata i znowu jest brudna (może ją jeszcze wyczyszczę) ale postanowiłem wymienić TV na większy.
Testowałem 37E30 i 42E30 w sklepie na własnym dekoderze Sat PVR. Miałem nagrane kilka programów w SD i HD. Miałem pilota do dyspozycji i robiłem co tylko chciałem.

Moje wnioski były takie:
- obraz SD dobry,
- obraz HD b.dobry,
- kąty b. dobre,
- kolory b. dobre, tylko czerwony był jakiś taki ceglasty (w Sony jest to samo).
Jednak jedna rzecz mnie odstraszyła , było to bardzo widoczne podświetlenie krawędziowe led - wzdłuż dolnej listwy na całej długości, takie ciemne słupy rozmieszczone co 6cm i wysokości ok. 7cm szczególnie widoczne na jednolitym tle np. boisku piłkarskim, najlepiej to widać podczas przesuwania kamery. Proszę nie mylić tego z nierównym podświetleniem matrycy w dolnym rogu , to inny problem. W 37" jest to mniej widoczne.

Dlatego zdecydowałem sie na tego Sony (nie jest to Led), ale teraz bardzo drażnią mnie bardzo słabe kąty i czasem widoczny efekt "kaszy" lub "mrowienia". Nie wiem może Panasonic też ma ten efekt bo w sklepie tego nie widziałem, zresztą w Sony też nie widziałem (testowałem), są to TV z pełnym HD i może wszystkie tak mają.

No to tyle, może to komuś sie przyda.
 

tdx

New member
Bez reklam
@Jack77

LED nigdy nie znaczyło lepszy :) uważam że 2 modele z tamtego roku czyli SONY 40EX500/501 i Samsung 40C650 z matrycami samsunga były najlepszymi dostępnymi modelami na rynku (tylko te rozmiary) do leda dopłacało się dużo a wcale nie uzyskiwało się lepszego efektu.
Mniejszy rachunek za prąd - TAK
Lepiej wyglądał na ścianie - zapewne :)
Ale jakościowo były to bardzo dobre TV :D
 

MarekOTT

New member
a ja juz ciesze się 4 dzien Pana 42E30E i po ustawieniu tego odswierzania IFC na maksimum, obraz elegancko sie poprawił i uspokoił moje oczęta :).

Programy HD wymiatają, ogladam z bliskiej odległości bo około 2.3 m i jest rewelacja. Do tego moja kablowka pusciłą niemiecką jedynke i ZDF w HD, gdzie leca teraz MS w Pilce Nożnej kobiet, rerelacja :).

Podlaczyłem też wczoraj PS3, pograłem trochę w fifę, pobawiłem się w menu i także obraz pod każdym względem piekny.

Bardzo sobie cenie w tym telewizorze sqwietne skalowania obrazu do 16:9, i nawet to narzedzie automatyczne fajnie działa. testowąłem też wczoraj filmy na DiviX z napisami polskimi, zgodnie z instrukcjami na tym forum i tez fajnie odczytywało.

Ogladam kablowke za pomoća dekodera DVB-C, programy bardzo szybko się przełączają, do tego swietna opcja radiowa, przy wyborze radia, matryca się wyłącza, pobor mocy jak zwykłego radia :), rewelacja, we wczesniejszych Panasonikach (rodzice maja Plazme) tego nie było.

Jesli chodzi o te podswietlanie, to oczywiście troche to widać w modelu 42, mi to jedak nie przeszkadza, bardziej przeszkadza mi natomiast na niektorych kanałach takie jaskrawe wąskie paski na gorze ekranu, ale akurat jest to na kanałach typu TVP Kultrua i TVP Historia gdzie mam dosyć słabą jakośc tych programów wiec myśle że to wina już dostawcy kablówki.

Teraz musze sobie znaleźć jakies fajne glosniki ala kino domowe 5.1 z suboferem, tak bym mogł sobie słuchac muzyke + do korzystania z PS3 (ktory bedzie pełnił funkcje otwarzacza DVD i Bluray). Mam mały pokój bo 3.5 na 5 metrów wiec głośniki nie muszą byc jakies mega mocne, nie chciałbym wydawać na to dużo kasy, im mniej tym lepiej, chciałbym jednak uzyskiwac fajny efekt kina domowego za rozsądną cene. Bedzie to niezbędne bo niektore kanały w moje jkablowce sa nadawane w 5.1.

No zobaczymy, narazie TV w skali 1-10, daje 10. :)
 

ulek1985

New member
Wiem, ze stary temat ale moge pomoc potomnym.

Aby kazdy film mkv dzialal pod tv sciagnijcie program mkvmerge GUI.
Zaladujcie do tego programu film, a pozniej w opcjach(trzecia zakladka), dokladnie wam nie powiem bo nie mam tego programu, ustawiacie kompresje na NONE dla obrazu i dzwieku( przy zaladowaniu pliku mkv laduje sie kilka sciezek). i start.

stworzy sie drugi plik mkv o podobnej pojemnosci i bedzie ladnie smigac.

ten program sluzy jeszcze do wbudowania napisow do mkv, ale w formacie srt! wiec najpierw txt trzeba przerobic jakims programem.

Dziala kazdy film!!

To ze wam nie dzialaja nei znaczy ze zly nosnik. po prostu zastosowano kompresje ktorej tv nie rozpoznaje. Normalne. to nie komputer ze mozna sobie dograc potrzebny kodek ;-)
 
Ostatnia edycja:

martyman

New member
Witam.
Z tego co widzę w instrukcji od tx-l42e30e, telewizor ten nie obsługuje partycji ntfs. W związku z tym jak są sformatowane dyski czy pendrive'y, które podłączacie do tego modelu? Rozumiem, że exFAT? Bo właśnie mam zamiar kupić sobie pendrive 32 GB specjalnie w celu oglądania filmów mkv i chcę mieć pewność, że odpalę duże filmy. Bo FAT32 odpada, nie mam ochoty dzielić 20GB filmu na 5 kawałków po 4GB.
Jak to w końcu jest z tymi filmami mkv? Po usunięciu nagłówków kompresji rzeczywiście ten tv odpali każdy plik mkv? Bo ja mam na komputerze kilka teledysków mkv i wrzuciłem je sobie na starego pendriva i telewizor nie otworzył żadnego mkv. Tylko AVI i MP4 odczytał (i to też nie wszystkie). Czy w przypadku avi i mp4 też jest problem z nagłówkami kompresji?
 
Ostatnia edycja:
Do góry