Panasonic seria E30E

Choco

New member
Cześć

Postanowiłem założyć ten wątek z myślą o najnowszej serii LCD z podświetleniem LED Panasonica, czyli modelach:

- TX-32E30E
- TX-37E30E
- TX-42E30E

Sam mam do czynienia z modelem 37 calowym. Po kilku dniach użytkowania mam pytania.
Mianowicie:

- Dlaczego niektóre pliki w formacie MKV są nie odczytywane, kiedy inne bez problemu tak, czasem nawet te o tych samych kodekach (na kompie wszystko hula).

- Podobnie ze zdjęciami w JPEG. Niektóre z folderu nie są czytane - dlaczego?

Oczywiście mowa tutaj o zewnętrznym dysku sformatowanym do NTFS oraz Pendrivie FAT32.
Jest to dosyć irytujące, ponieważ nie mogę zlokalizować problemu. O głupim wyświetlaniu (np. zdjęcie 134.jpg, wyświetlane szybciej niż 3.jpg nie wspominam, bo miałem to już w poprzednim TV, szkoda, że nie czyta po kolei jak na komputerze...). Czy nowy firmware coś zmieni?
 

gamperek

New member
Słuchaj po co zakładasz kolejny taki wątek (zresztą na drugim forum również)? Przecież obok są już dwa w tym temacie dotyczące całej serii e30 i modelu 42 calowego!! Twojego ego wymaga aby opinie były w wątku którego jesteś autorem czy co??
 

Choco

New member
Nawet w ten sposób nie pomyślałem, ale skoro taki jest Twój tok...

Zależy mi raczej na odpowiedzi. Na moje pytania.
Po za tym chodzi o model 37 calowy, ale to tak tylko żeby być uszczypliwym równie mocno co Ty ;).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
robiłeś aktualizację ?
U nas wszystko śmiga bez problemu.
Jeśli nie to odezwij się zapytamy technika Panasonic Polska
 

Choco

New member
No właśnie nie aktualizowałem, ponieważ nie bardzo wiem jak to zrobić i skąd pobrać soft, żebym coś nie namieszał i nie stracił gwarancji...

No i pewnie wyzerują się ustawione kanały, ale jeśli to miałoby pomóc.
 

racuh

Banned
jak masz podłączony do TV kabel sieciowy to TV sam powinien po jakimś czasie poprosić o aktualizację i po zatwierdzeniu zrobi aktualizację ( tak było w moim GW20)
 

wojks

New member
jak masz podłączony do TV kabel sieciowy to TV sam powinien po jakimś czasie poprosić o aktualizację i po zatwierdzeniu zrobi aktualizację ( tak było w moim GW20)


Podłączasz kabel sieciowy, wchodzisz w Viera Connect (Viera Cast) i jeżeli jest aktualizacja dostepna, to sama się zrobi.
Albo w Menu, i w Ustawieniach masz coś o aktualizacjach.
 

Kriso81

Member
ja zaktualizowałem dziś swój 42e30 i nadal nie chodzą niektóre filmy mkv z pendrive, takze aktualizacja nie pomaga, ma ktoś pomysł jak temu zaradzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory Panasonica grają bez problemy ze źródła zewnętrznego jeśli masz sformatowane do Fat 32 lub Fat 64 . Przy NTFS nie będą grały. Panasonic nie będzie też robił upgrate do starych modeli. Panasonic czyni starania aby w nowej serii sformatowane do NTFS również widział telewizor.
 

Choco

New member
Z tym fat to chyba jakaś ściema, bo mam zdjęcia na pendrivie i w podglądzie na obrazie jest zdjęcie widoczne, a jak chce je powiększyć to napis "plik nie do odczytu". Już myślałem, że to wina migracji systemowej, bo głównie działo się tak na nikonie, jednak teraz i z canonem to samo...

Ja też nie rozwiązałem wciąż problemu z filmami. Niektóre działają, inne nie. Kolejne mają problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu, inne się zacinają albo nie można pauzować ani przewijać, bo trzeba od początku. Jeszcze nie robiłem aktualizacji, ale chyba należy zapatrzeć się w jakiś odtwarzacz...

Niestety aktualizacja nic nie dała, dalej są problemy z czytaniem JPEGów (o dziwo np. mam folder ze świąt i niektóre pliki wyświetla normalnie, a inne są "nie do odczytu" przy czym podgląd jest na wszystkich). Lekka żenada, no ale cóż czekam do następnej aktualizacji...
 
Ostatnia edycja:

morf82

New member
Witam.

Posiadam Panasonica EW30 - jest praktycznie ten sam model co E30 więc przyłaczę się do tematu.

Ja również mam problem z odczytem filmów, zdjęć jak i nawet muzyki.
Na pendrivie mam pełno folderów z filmami i muzyką, po włożeniu do gniazda TV widzi tylko 2 foldery z filmem, napisów już nie, nie czyta również muzyki itp. (w ogóle nie widzi nazw folderów z filmami czy muzyką)
Dodam że TV jest po aktualizacji i jest to samo. Nie wiem co z tym zrobić, mam nerwy jak xxxxxx bo przecież wszystko miało ładnie chodzić, a teraz oczywiście nikt nic nie wie.
 

dzidek59

New member
Witam.

Posiadam Panasonica EW30 - jest praktycznie ten sam model co E30 więc przyłaczę się do tematu.

Ja również mam problem z odczytem filmów, zdjęć jak i nawet muzyki.
Na pendrivie mam pełno folderów z filmami i muzyką, po włożeniu do gniazda TV widzi tylko 2 foldery z filmem, napisów już nie, nie czyta również muzyki itp. (w ogóle nie widzi nazw folderów z filmami czy muzyką)
Dodam że TV jest po aktualizacji i jest to samo. Nie wiem co z tym zrobić, mam nerwy jak xxxxxx bo przecież wszystko miało ładnie chodzić, a teraz oczywiście nikt nic nie wie.
----------------
morf82.kiki...itd.
Coś tu jest nie tak, ale z waszymi pamięciami i/lub dyskami. Używam USB HDD 250GB format NTFS i Pendrive Kingston 4GB NTFS/Fat32. Na obu filmy(avi)/zdjęcia(jpg)/muzyka(mp3) i wszystko odtwarzane jest OK. Urządzenia formatowane pod Win 7 /64bit. Sprawdzałem też kartę SD 2GB Fat32 z aparatu Panasonic LS85 - zdjęcia i filmy (mov) odtwarzane b.dobrze. Spróbujcie sprawdzić dysk i przeskanować programem antywirusowym i/lub sformatować nośnik. Miałem problem z odczytem na jednym (innym) HDD, który jak się okazało był zainfekowany (Wirus w prezencie od sprzedawcy z Allegro). Po wyczyszczeniu i sformatowaniu wszystko było ok.
-------------------------
Panasonic TX-L37E30E
 
Ostatnia edycja:

morf82

New member
okazuje się, że napisy chodzą, ale dalej problem jest z filmami ,muzyką i zdjęciami. Widzi tylko i wyłacznie 2 foldery na penie.
Pendrive kingstona 16GB.

Nie dodałem wcześniej, że wymieniłem nawet TV na inną sztukę, problem dalej jest ten sam.

Możliwe, ze to wina nosnika/formatowania, ale tutaj nie rozumiem pewnej kwestii. jeżeli przecież miałbym nie tak jak trzeba sformatowanego pendriva to nie powinno chodzić na nim nic, natomiast sytuacja wygląda tak, że widzi 2 foldery w których są 2 filmy. skopiowałem na kompie inny film, który ściągnąłem z internetu - w TV nie było go widać, ani filmy, ani folderu o tej nazwie
Postanowiłem więc zrobić test:
Wrzuciłem go do któregoś z tych 2 folderów które czyta i okazało się, że mogłem oglądać film.
Dziwna sprawa.
 

dzidek59

New member
okazuje się, że napisy chodzą, ale dalej problem jest z filmami ,muzyką i zdjęciami. Widzi tylko i wyłacznie 2 foldery na penie.
Pendrive kingstona 16GB.

Nie dodałem wcześniej, że wymieniłem nawet TV na inną sztukę, problem dalej jest ten sam.

Postanowiłem więc zrobić test:
Wrzuciłem go do któregoś z tych 2 folderów które czyta i okazało się, że mogłem oglądać film.
Dziwna sprawa.
----------------
Spróbuj nadać folderom i plikom nazwy bez użycia polskich znaków ą, ę, ś, ł, itd. Problem z polskimi znakami w nazwach jest związany z obsługą strony kodowej przez Panasonic'i. Przypominam sobie, że TV nie "widział" części materiału, w nazwach których występowały w/w znaki. Po zmianie na a, e, s, l, itd. lub pisownię angielską problem zniknął. Ta sytuacja dotyczy też odtwarzania filmów z napisami (oddzielny plik). W urządzeniach Panasonic zaimplementował stronę kodową ISO 8859-2 (Linux), a Windows ma Windows 1250 i to może wywołać taki efekt.
 

morf82

New member
----------------
Spróbuj nadać folderom i plikom nazwy bez użycia polskich znaków ą, ę, ś, ł, itd. Problem z polskimi znakami w nazwach jest związany z obsługą strony kodowej przez Panasonic'i. Przypominam sobie, że TV nie "widział" części materiału, w nazwach których występowały w/w znaki. Po zmianie na a, e, s, l, itd. lub pisownię angielską problem zniknął. Ta sytuacja dotyczy też odtwarzania filmów z napisami (oddzielny plik). W urządzeniach Panasonic zaimplementował stronę kodową ISO 8859-2 (Linux), a Windows ma Windows 1250 i to może wywołać taki efekt.

OK sprawdzę to dokładnie, dzieki, ale wydaje mi się, że to nie ten problem.
Na pendrivie mam np. folder MUZYKA nie ma w nim polskich znaków a TV w ogóle go nie widzi...
 

stirl

Member
----------------
Ta sytuacja dotyczy też odtwarzania filmów z napisami (oddzielny plik). W urządzeniach Panasonic zaimplementował stronę kodową ISO 8859-2 (Linux), a Windows ma Windows 1250 i to może wywołać taki efekt.

u mnie dziala to w kratke :)
przy jednym filmie napisy ida pieknie a przy innym mimo formatu srt oraz kodowania iso w ogole tv ich nie widzi... takze na tym froncie wciaz przegrywam
 

dzidek59

New member
u mnie dziala to w kratke :)
przy jednym filmie napisy ida pieknie a przy innym mimo formatu srt oraz kodowania iso w ogole tv ich nie widzi... takze na tym froncie wciaz przegrywam
---------------------------
Temat napisów opisałem w innym wątku forum Panasonic. Dodam tylko, że konwersję napisów (.txt - microDVD) do standardu ISO-8859-2 przeprowadzałem kilkoma programami, w tym Grzegrzółką, jednak najlepsze efekty przyniosło użycie Character Encoding Converter. Wszystko działało bez zarzutu. Obecnie "wklejam" napisy do filmów (programem MediaCoder) i problem z głowy.
Ponadto, w instrukcji (pełnej) TV TX-LxxE30E jest opisane, że firma nie gwarantuje odtwarzania napisów w filmach, a także filmów w różnych formatach i poprawnego funkcjonowania dysków formatowanych na PC. Ogólnie jest tak, że jeżeli coś nie gra to nie my (Panasonic), ale WY czyli użytkownicy i niestety pozostaje próbować, próbować i.... próbować.
 
Do góry