Panasonic SD90 vs. SD700

Marek.x

Member
Marek.x, wiem że sd600 ma trzy przetworniki a sd90 jeden tylko nurtuje mnie ten obiektyw 28mm vs 35mm jednak jest to jakiś atut. Fajnie jakbym miał podgląd filmu z SD600 i SD90.
Wiadomo 28mm jest kuszące,moim zdaniem przy cenie jaką zapłacił misiek979 za sd600,to ją brać (oczywiście wybór w granicach 2000zł)
bo np. za sd707/700 trzeba u nas zapłacić 1000zł więcej.
Co do różnicy jakości między sd60 a sd600 to widać i czym większy ekran tv tym bardziej ta różnica
się uwidacznia.Skłonny byłbym kupić sd90 (sd60) mając 32 cale TV.
Co do sampli zajrzyj tu:http://www.hdtv.com.pl/forum/pansonic/49517-nowe-kamery-panasonica-hdc-sd700-tm700-hs700.html
jeszcze chyba niektóre linki działają,jak nie wrzucę Ci coś z mojej sd707.
Mam sporo sampli z sd60,ale nie moje i nie będę czyjegoś materiału udostępniał.
Nie mam za dużo surowych plików z kamery bo wszystko ciekawsze przerobione,ale tak na szybko z samochodu:MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service ,pod słońce:MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service ,oba sample kręciła żona ustawienia auto
 

dakkon7

New member
nie będę zakładał nowego topika i was proszę o porównanie sd60 z sd80 ponieważ cena podobna

na google szukałem ale jak na razie nie ma recenzji :(
 

slimak

New member
Bez reklam

Trezor

New member
Czyli co kupując SD90 na TV 42" jakość będzie aż tak bardzo widoczna względem SD600?? Bo właśnie się zastanawiam między tymi dwoma modelami.....

Marek.x
, te sample co zapodałeś to są z kamery SD60??? i m2ts to jest plik w takim jakim kamera nagrywa??
 
Ostatnia edycja:

Marek.x

Member

Marek.x
, te sample co zapodałeś to są z kamery SD60??? i m2ts to jest plik w takim jakim kamera nagrywa??

sample z sd707,m2ts lub MTS to plik z kamery.
Ściągnij sobie trochę sampli z obu kamer,ale nie z YouTube bo tam w większości po konwersji (mp4)
koniecznie porównaj pliki na tv,bo monitor jest za mały.
Wtedy zadecydujesz jaka kamera cię zadowala, bo to co sobie piszemy to gadka w ciemno.
Gdy zmieniałem kamerę,też miałem ten sam dylemat.Miałem kupować sd60,ale po obejrzeniu
kilkunastu sampli na plaźmie 42" i led lcd 47" zdecydowałem się na sd707 ,gdy kupowałem było ponad 1300zł różnicy między tymi modelami. Czy różnica w jakości jest warta dopłaty? porównaj sam.
Sprawę komplikują nowe modele-jeszcze nie ma z nich sampli.No i fakt że sd600 jest okrojona
względem sd700,ale i sd90 nie ma np:wizjera
 
Ostatnia edycja:

Michaels1800

New member
Witam, jak Waszym zdaniem wypada kamera Panasonic SD90 przy SD60? Która z nich Waszym zdaniem jest lepsza i dlaczego? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :)
 

Marek.x

Member
W/g specyfikacji sd90:
-szeroka ogniskowa w obiektywie od 28mm
-tryb nagrywania 60 pełnych klatek na sekundę
Za te dwa udoskonalenia warto dopłacić.Dodać należy poprawioną stabilizację
w stosunku do sd60,na ile skuteczną nie wiem,nie dokopałem się nigdzie
do sampli,bo te z youtube nic nie wnoszą.
Jakość obrazu pewnie bez zmian,może będzie lepiej w ciemnych scenach?
 

slimak

New member
Bez reklam
Podsumowując:

Plusy SD90
+szerszy kąt widzenia 28mm (SD60 36mm)
+ tryb nagrywania 50p
+ gwint na obiektywie
+ głębiej schowana bateria
+ dodatkowy „wirtualny przycisk” super stabilizacji na LCD.
+ zebra
+ gniazdo mikrofonu
+ większy LCD 3’ (SD60 2,7’)
+ lepszy stabilizator?

Minusy SD90
- brak prawdziwych przycisków pod ekranem LCD
- mniejszy zoom 21 (SD60 zoom 25)
- ciemniejszy obiektyw w [T]
- gniazdo zasilania przesunięte do przodu (wtyczka zamiennika akumulatora będzie bardziej zasłaniać dźwignię zoom). Oryginalny akumulator 250-300zł zamiennik z wtyczką 80zł.
- SD90 efektywna ilość pikseli 1,94Mpx; SD60 efektywna ilość pikseli 2,11Mpx;1920x1080=2,07Mpx
- obecnie 600zł droższy od SD60 przy prawdopodobnie prawie identycznej jakości obrazu.
 

Trezor

New member
A więc tak zakupiłem Panasonic SD90 w cenie 1900zł i powiem tak jest to moja pierwsza kamera w życiu HD więc tutaj dopiero co zaczynam przygodę z kamerami. W ciągu dnia bajka jak dla mnie dobrze nagrywa w ciemniejszych pomieszczeniach mogłoby być lepiej mi zbytnio jakoś nie przeszkadza. Sample oglądałem na swojej plazmie P42G20ES i wygląda bardzo przyzwoicie.
Dla osób które zaczynają przygodę z kamerami HD mogę śmiało polecić tą karemrke w tych pieniądzach. A i karta jaką dokupiłem do niej to Patriot SDHC 32GB Class 10. W instrukcji pisze żeby min . było Class 4.

Mam pytanie czy jak wyjmę bezprośrednio kartę z kamery i włożę do TV panasa bo ma slot SD to powinien TV mi odrazu wykryc film?? U mnie nic takiego nie ma i nie wiem czy karta źle sformatowana czy jak?? Kartę formatowałem przez kamerę i jak patrzyłem to na karcie jest kilka folderów i podfolderów.
 

slimak

New member
Bez reklam
W instrukcji pisze żeby min . było Class 4.

O ile nie nagrywamy w trybie 50P.


Mam pytanie czy jak wyjmę bezprośrednio kartę z kamery i włożę do TV panasa bo ma slot SD to powinien TV mi odrazu wykryc film??

TV Panasonic w zależności od modelu i wersji oprogramowania nie odtwarzają 50P(28 Mbps) z karty SDHC. Spróbuj nagrać coś na kamerę w 50i.
Lub podłącz kamerę kablem HDMI i steruj pilotem TV, będziesz miał więcej opcji odtwarzani nagrań oraz możliwość kasowania nieudanych ujęć.

---------------------------
SD60 ustawienia: słońce, bałwan, ostrość 0, kolor +2, jasność 0, WB -2.
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: 20110226_114448.m2ts
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
O ile nie nagrywamy w trybie 50P.




TV Panasonic w zależności od modelu i wersji oprogramowania nie odtwarzają 50P(28 Mbps) z karty SDHC. Spróbuj nagrać coś na kamerę w 50i.
Lub podłącz kamerę kablem HDMI i steruj pilotem TV, będziesz miał więcej opcji odtwarzani nagrań oraz możliwość kasowania nieudanych ujęć.

Trochę szkoda myślałem że na swoim Panasie będę mógł bezporśrdnio włożyć kartę do slotu ale i tak nie ma tragedi. Muszę zakupić kabelek miniHDMI-HDMI bo w zestawie takowego nie było :-?
 

mziel

New member
Trezor, mam nadzieję, że będziesz publikował ciekawe uwagi nt. sd90 - zamówiłem ale chętnie poczytam Twoje obserwacje zanim kamera dotrze :)
 

Trezor

New member
mziel, tzn tak kamera nagrywać nagrywa jak dla mnie naprawdę dobrze. Są lepsze kamery od SD90 ale jako pierwsza kamera FHD uważam ją za dobry zakup i duży plus za wejście mikrofonowe. W ciemniejszych pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu jest dobrze chodź przy zbliżeniach używając zoom-a już robi się ziarnisto.
 

slimak

New member
Bez reklam
Tak na szybko sampelek z SD90..... sami oceńcie ustawienia auto.

Zippyshare.com

Obraz trudno ocenić, bo jest dużo ruchu, ale na pewno kamera dobrze ten ruch koduje do 50p i w przeciwieństwie do 50p z Sony bez problemu odtwarza się w Splash Lite i VLC.

Można prosić o dwa nieruchome ujęcia z ręki po 10 s z włączoną opcją „hybryd OIS” w menu kamery.
1.Szary domek zoom1
2.Szary domek zoom21 na metalową barierkę balkonu.
Bardzo mnie ciekawi, co hybryd OIS wnosi nowego w porównaniu do Power OIS w SD60/SD700.
 

mziel

New member
Trezor, potwierdzam, że robi się ziarnisto na zoomie. Ale na szerokim kącie jest moim zdaniem bardzo dobrze :)

Sprawdzałem również zoom 40x - jak dla mnie rewelacja - na samsungu 46" nie widzę utrat jakości.
Hybrid O.I.S też jak dla mnie (nowicjusza) robi świetną robotę - na 40x można kamerę trzymać w ręku a wygląda jak na statywie.

Póki co jestem zadowolony z zakupu :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Dziękuje

O ile nasze ręce trzęsą się tak samo, to przy zoom1 drgania obrazu są zbliżone w obydwu kamerach. Natomiast przy zoom21 obraz wydaje się stabilniejszy w SD90, ale mikro drgania dalej występują.
 

mziel

New member
A kto mi powie, co ma robić "Blokada optycznego stabilizatora obrazu"?
Różnicy nie widzę ale może źle sprawdzam...
 
Do góry