Panasonic SD707 - garść przemyśleń i porównanie

Jacek144

New member
A pomyśl co się stanie jeśli kamera w trybie filmowania zamiast zczytywać dane z co trzeciego piksela zczyta sobie te 2 miliony ze środka matrycy...

Nic się nie stanie.Zapisze obraz o rozdziałce 2Mpx,bo tak ma właśnie robić. Czy jeśli zapisujesz w gorszej jakości to masz inną rozdziałkę niż w najlepszej? NIE. Kamera zawsze czyta te 2 miliony pikseli, i zawsze czyta te same.
 

Jacek144

New member
hej neoezn zapnij do swojego nikosia szkło stałoogniskowe i sobie porób zbliżenia bez komputera,samą tylko puszką. Dasz radę?
 

neoezn

New member
Nic się nie stanie.Zapisze obraz o rozdziałce 2Mpx,bo tak ma właśnie robić. Czy jeśli zapisujesz w gorszej jakości to masz inną rozdziałkę niż w najlepszej? NIE. Kamera zawsze czyta te 2 miliony pikseli, i zawsze czyta te same.

A skąd wiesz, że czyta te same? Może akurat w tych modelach projektanci postąpili rozsądnie i dzięki opcji dodatkowego zoomu kamera może czytać inne piksele niż te 2 miliony standardowo...
 

neoezn

New member
hej neoezn zapnij do swojego nikosia szkło stałoogniskowe i sobie porób zbliżenia bez komputera,samą tylko puszką. Dasz radę?

Nie rozumiesz dalej jednej rzeczy. Nikon czyta obraz z całej matrycy a Panasonic SD707 korzysta z 2 Mpix z 9 Mpix dostępnych i przy zoomowaniu dodatkowym może sobie czytać obraz nie z całej matrycy tylko z wybranego obszaru... To co ja robię na komputerze z obrazem z Nikona to kamera robi to bez mojej pomocy...
 

Jacek144

New member
Nie rozumiesz dalej jednej rzeczy. Nikon czyta obraz z całej matrycy a Panasonic SD707 korzysta z 2 Mpix z 9 Mpix dostępnych i przy zoomowaniu dodatkowym może sobie czytać obraz nie z całej matrycy tylko z wybranego obszaru... To co ja robię na komputerze z obrazem z Nikona to kamera robi to bez mojej pomocy...

To zmniejsz rozdziałkę zdjęcia,będzie ci czytał z niecałej. Nie zapomnij,że dzisiejszy aparat czy kamera to specjalizowane układy procesorowe,spełniające rolę komputera i zrobienie powiększenia dla nich to pikuś. Jeszcze raz podkreślam-prawdziwy zoom to optyka o zmiennej ogniskowej,reszta to już software.
Kamera nie czyta informacji z reszty sensora bo miałbyś wtedy "super HD" czyli rozdziałkę wiekszą od deklarowanej i co wtedy z tym fantem zrobić? Sam piszesz,że "kamera robi" i tak właśnie jest.Kamerze nie potrzebne jest 9Mpx,by zrobić ten zoom o którym piszesz.
 

neoezn

New member
To zmniejsz rozdziałkę zdjęcia,będzie ci czytał z niecałej.

Jeśli zmniejsze rozdzielczość zdjęcia to będzie mi czytał nie dość, że z niecałej matrycy to jeszcze mniejszą liczbę pikseli. A kamera czyta cały czas te 2 miliony...

Kamera nie czyta informacji z reszty sensora bo miałbyś wtedy "super HD" czyli rozdziałkę wiekszą od deklarowanej i co wtedy z tym fantem zrobić? Sam piszesz,że "kamera robi" i tak właśnie jest.Kamerze nie potrzebne jest 9Mpx,by zrobić ten zoom o którym piszesz.

Nie rozumiesz dalej o co w tym chodzi... Kamera czyta cały czas 2 miliony pikseli a odpowiednio zaprogramowany procesor, który w trybie rozszerzonego zoomu potrafi czytać te 2 miliony ze środka matrycy. Jak to 9Mpix nie jest potrzebne? Przecież jest różnica między cyfrowym zoomem, który generuje dodatkowe piksele na podstawie istniejącej informacji i liczba szczegółów od tego nie rośnie a czytaniem pikseli, które zarejestrowały informację...
 
Ostatnia edycja:
Do góry