Panasonic sc-pt860

nivej306

New member
Witam serdecznie.
Chciałbym sie dowiedzieć czy to normalne, że mój zestaw kina domowego nosi nazwę SA-pt860?. Wszędzie gdzie szukam nie znajduje takowego modelu SA tylko jest model SC. I kolejne pytanie czy wspomniane kino domowe odtwarza płyty DVD+R(DL). Wczoraj nagrałem koncert za pomoca nero 9 lecz pojawia sie komunikat " nie można odtworzyc pLyty tego rodzaju". Moze ktoś wie jak poprawnie nagrac taka płyte. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

moonmark

New member
co do opisu modelu to nie wiem..
ale ZTCW model SC-PT860 nie odtwarza płytek "+".
Nagraj koncert na DVD-R i zobacz czy odtworzy ;)

pozdrawiam i powodzenia!!
 

nivej306

New member
Kupiłem płyte dvd-r dl , nagrałem programem nero 7 i dalej nie odtwarza. Juz nie wiem o co chodzi. Moze coś zle robie ale nic nowego odnosnie nagrywania mi do glowy nie przychodzi. Jezli chodzi o model kina to oznaczenie sa-pt860 nosi sam amplituner a cały zestaw sc-pt860 i odtwarza plytki dwuwarstwowe, tylko moj co nie chce. Moze ktos cos poradzi w tym temacie. Z gory dzieki
 

nivej306

New member
dowiedziałem sie ze strony Panasonic Polska, możesz sprawdzić.
Nawet dzwoniłem tam w tej sprawie i gość powiedział że czyta normalnie. Nieźle:)
Koncert to David Gilmour Gdańsk
 

Bonuz

Member
Witam.
Mam to kino od niedawna. Chyba musiałem coś wcisnąć na wyświetlaczu pojawiła mi sie nutka podczas oglądania filmu, jak ją mogę wyłączyć czytam instrukcje już z piaty raz i nic moze ktos pomóc, wydaje mi sie gdy nutka jest włączona dialogi są jakby ,mniej słyszalne.
 

mexxmen30

New member
Hymmm u mnie sie taka nutka jeszcze nie pojawiła bynajmniej nie zauwazyłem a czym ja właczyłes zawsze jak jej nie umiesz wyłaczyc przywrócic ustawienia fabryczne
 

Bonuz

Member
Jak bym wiedział czym włączyłem to by wiedział jak wyłączyć, resetowałem ustawienia ale niestety nutka nie znika, nie wieim czy powinna ona być czy też nie .
 

mexxmen30

New member
Pozostaje ci zadzwonienie na infolinie panasonica aby to rozwiazali jak cos bedziesz wiedzial od nich to daj znac sam jestem ciekaw co to za nutka
 

Bonuz

Member
Dla zainteresowanych, nutka którą włączyłem jest to funkcja "rzeczywiste centralne ogniskowanie dźwięku" opis na stronie nr 28. Jakiś miły Pan raczył mnie pouczyć. Problem już jest nie aktualny.
 

comar

New member
a ja mam pytanie co do sc-pt560 bo zestawy sa raczej podobne, w glosniku centralnym slysze jakby jakies "cwierkanie" - slychac to dosc mocno przy sciszonym dzwieku
 

dulo77

New member
szumy !!!!!

A jak u was z szumammi w tylnych głośnikach?? Jak oglądam normalnie tv to masakra jakaś jest! Grzebałem w instrukcji i ustawieniach kina ale nic nie pomogło. Poradzi co kto??
 

mexxmen30

New member
Szumy wystepuja w kazdym zestawie nawet jak wcisniesz mute lub wyciszysz normalnie do konca głos jest to podobno wina wzmacniacza zamontowanego w zestawie przy dzwieku 5,1 nie słychac tego no chyba ze sie siedzi przy kolumnie natomiast sluchajac w nocy pocichu w 2,1 to juz upierdliwosc

Wiec trzeba sie dowiadywac na infolini panasa czy uznaja to jako wada fabryczna i beda wymieniac bo problem jest im znany....
 

dulo77

New member
szumy !!!!!

Dokładnie jest tak jak mexxmen30 napisałeś. 5.1 chodzi nawet nieźle ale 2.1 to masakra !!! Wystarczyłaby opcja przełączania dźwięku na 2.1 i obcięcia sygnału na tylne kolumny i z głowy. Czasem to odpinam przewody bo nie wytrzymuję nerwowo. A co do gwarancji to szczerze wątpię czy uznają coś takiego. Szkoda tylko, że tak wiele wysokich ocen miało to kino i niestety dałem się podpuścić. Ale człek mądry po szkodzie :(
 

goliard

New member
Witam,
czy podłączał ktoś pt860 do białego dekodera N-ki przez kabel optyczny?
Ja próbuje i nic.
Napiszcie jak to trzeba zrobić, może jakaś zmiana ustawień?

pomocy
 

Bonuz

Member
Witam.
POdłączę się do tematu co by nie tworzyć nowego wątku. Co to są za oznaczenia 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Na DVD moge takie coś sobie ustawić i nie wiem które wybrać czy jakosć oglądanego filmu bedzie zależała od tej wartości?
 

Filozofgrip

New member
@Bonuz jak masz tv hd-ready to ustaw 720p jak full hd to ustaw 1080p a jak masz zwyklego crt'ka to 576i/p.

A ja mam inne pytanie:

Ile ma we/wy hmdi to kino bo na stronie panasa pisze ze "posiada ZŁĄCZA hdmi" czyli jest ich więcej niż jedno?? Proszę o odpowiedz
 
Do góry