Panasonic sc pt 860

Narfi

New member
Witam

Jestem posiadaczem tego zestawu kina z TV Panasonic TX-32LX85 (Połączenie przez kabel HDMI) jednak mam problem aby dźwięk z kablówki wyszedł do głośników kina a nie tylko w TV. Kablówka jest podłączona do TV zwykłym kablem koncentrycznym, oczywiście nie chodzi mi o dźwięk 5.1 tylko o stereo.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

barti60

New member
podłącz sobie do tv kabel np Euro z wyjsciem audio(2xchincz) i po sprawie. PO HDMI nie bedziesz miał dziwku z tv na kinie, bo hdmi działa tylko w jedna strone wysyła dane(obraz i dziwiek) z kina do tv i tylko tyle...
 

Narfi

New member
Ok. Dzięki pomogło :) jest dźwięk stereo z kina podłączyłem przez cinche :)

Teraz pytanie jutro chcę podłączyć komputer pod to kino przez kabel optyczny, niestety nie da rady typowo przez optyczny kabel bo na karcie SB Audigy nie ma takowego wyjścia. Jeśli zastosuje przejściówkę z coaxiala na optyczny KONWERTER S/PDIF COAXIAL --> OPTICAL plus do tego KABEL COAXIAL S/PDIF RCA-RCA (CINCH) i KABEL OPTYCZNY S/PDIF TOSLINK-TOSLINK

czy to zda egzamin?

Obraz będzie przez kabel DVI-HDMI, posiadam kartę Radeon 4870.
 

Wafel69

New member
Odp

Mam to kino z TV Panasonic 32lx70p.
Kino mam podłączone do TV kablem HDMI a dzwiek chinczami.
Laptop podłączyłem do kina kablem jack - 2 chincze co oczywiscie pozwala na dzwiek stereo. W kompie nie mam wyjścia optycznego wiec chyba nici z dzwieku 5.1.
Mam pytanie do Ciebie: jak podłaczyłes kompa do tego kina? Masz 5.1 z kompa?
 

Narfi

New member
Kina jeszcze nie podpinałem pod komputer jutro pewnie to zrobie, mam czincze na jacka ale chciałbym uzyskać dźwięk 5.1 z kompa więc w tym kierunku będę szedł o czym piszę powyżej :)
 

Bonuz

Member
Witam.
Mam to kino od niedawna. Chyba musiałem coś wcisnąć na wyświetlaczu pojawiła mi sie nutka podczas oglądania filmu, jak ją mogę wyłączyć czytam instrukcje już z piaty raz i nic moze ktos pomóc, wydaje mi sie gdy nutka jest włączona dialogi są jakby ,mniej słyszalne.
 

Narfi

New member
Podłączyłem tak jak napisałem i niestety nic :( dźwięk chodzi tylko przez kabel (2x chinch 1x jack) przez kabel optyczny nic nie słychać a kombinowałem z ustawieniami jak się dało :( i co teraz tyle kasy wydałem na kable :(
 

sonlar

New member
Witam,
Ja mam problem z kablem optycznym i podłączeniem z TV.
Wtyk kabla ładne wchodzi w gniazdo w TV, po włączeniu sygnału AC3
widać, że laser świeci.. po drugiej stronie kabla.. niestety .. nic nie słychać w kinie.
Dodam, ze po stronie Panasonic, wtyk od optyka ledwo się trzyma.. prawie wypada
i nic z tym nie można zrobić...
Zły kabel ?
 
Do góry