Panasonic Sc-HT400 - jakie kolumny?

Monkin

New member
Bez reklam
Prośba o pomoc. W leciwym zestawie Panas SC-HT400 padły mi kolumny, ale pudło jest jeszcze ok i nie chcę go wymieniać. Moc wyjściowa ampli dla 1 kHz na każdy kanał wysterowany DIN 1 kHz to według specyfikacji :
przedni 2x80 W 6 ohm
środkowy 80W 6 ohm
suround 2x80W 6 ohm
sub - F=100 Hz 80W 6 ohm.
Impedancja obciążenia 6-16 Ohm. Ciągła moc wyjściowa na oba kanały wysterowane 40Hz-20kHz to 2x60W przy 6 ohm.
Stare kolumny dwudrożne miały 100 W mocy DIN (200 muzycznej) i całkiem nieźle się spisywały. Nie jestem audiofilem, słucham 50/50 muza (rock)/kino. I teraz pytanie - jakie do tego dokupić kolumny? Nie mam zbyt dużo miejsca, pokój ok. 16 m kw, więc duże klocki nie wchodzą w grę. Będę wdzięczny za pomoc. Aha , mój ampli występuje też pod nazwą SA-HT400. Czy ktoś ma takiego Panasa z innymi niż fabrycznymi kolumnami? Help me please....
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Miałem pecha, sąsiadowi pękła rura z gorąca wodą w pionie i nikogo nie było w mieszkaniu, tak, że pływał mi cały pokój, a kolumny stały na podłodze.....Kompletnie zamokły, teraz zamiast grać tylko bulgoczą...
 

Monkin

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Subwoofer był aktywny w tym zestawie?

Nie, sub w tym zestawie był pasywny. To był jeden z elementów ówczesnego wyboru sprzetu, jakoś nie byłem i chyba dalej nie jestem zwolennikiem brzmienia subów aktywnych.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Dzieki blackninja za info. Wywaliło mi posta więc jeszcze raz. A może pasowałby mi do tego ampli inny zestaw niekoniecznie od Panasa ( w granicach do 2 kzł?), żeby poprawić sobie trochę jakość odsłuchu?Ma to sens? Wymiary kolumn max 35x35x50cm, sub może być większy bo mam gdzie go postawić.
A może dozbierać w granicach do 5-6 tys.zł i spróbować kupić zupełnie nowego ampli +kolumny do mojego pokoju (16 mkw)? Słucham jak powiedziałem zazwyczaj rocka/kino (50/50)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Infinity Beta HCS, dobre głośniki w świetnej cenie.

BETA%20HCS%20BLACK.jpg
 

Monkin

New member
Bez reklam
A można wiedzieć tak dokładniej w jakiej cenie? Bo wyglądają całkiem,całkiem...
P.S. Ok, cenę już znam, cofam pytanie ;-)). Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kuczlaw

New member
Witam. Odświeżę temat :)

Co zaproponujecie do tego amplitunera z kolumn głównych żeby poprawić jakość odsłuchu ? Głównie muzyka
Czy Jamo S606 będzie dobrym rozwiązaniem ? Głośnik centralny jak i tylne satelity bym zostawił.
 
Do góry