Panasonic SC- HT 855

Bierut

New member
Witam wszystkich forumowiczów
to mój pierwszy post

dobra przechodzę do nurtujacego mnie problemu, mianowicie kilka dni temu stałem sie posiadaczem kina domowego marki panasonic SC - Ht 855, jestem z niego bardzo zadowolony poza jednym małym szczególem - chodzi o wielkość czcinki w divx jest strasznie mała i za bardzo nie wiem czy to sie da jakoś przestawić w menu to znaczy zwiekszyć rozmiar a jak tak to chciałbym dowiedzieć sie w jaki sposób?

za rade zgóry dziekuje
Bierut
 

redlum

New member
Bez reklam
mysle nad kupnem tego zestawu pod Philipsa 32PW9551

pare osob pisalo ze napisy do DivX sa mala - ale jak male? - moglby ktos zdjecia jakies wrzucic? - albo jak da sie zwiekszyc to w jaki sposob?

od razu zadam jewszcze jedno pytanko - mam nboxa - jak lepiej podlaczyc: nbox przez HDMI a kino componentem? - czy moze odwrotnie + dzwiek cyfrowo do kina?
 

dany

New member
1. Aby napisy były takie jak chcemy (czcionka, rozmiar, kolor, położenie) należy je dodać do filmu jako 3 strumień (video+audio+napisy) i zapisać w pliku .divx, operacja trwa jakieś 2min, opisana jest na stronie grupy zajmującej się odtwarzaczmi Panasonica:
http://www.dcevolution.net/panasonic/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=50

jaki i po polsku tutaj:

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html

Jest trochę zabawy, napisy trzeba przekonwertowac do SRT, potem dołączyć do filmu, wiec jako programista napisałem sobie taki programik do dołączania napisów TXT specjalnie pod Panasonica, uwzględniając położenie na ekranie, nie jest to werjsa dystrybucyjna, ale jakby ktoś był zainteresowany moge wysłac do testów na priv.

2. Odtwarzacz DVD odpowiada modelowi S52, wiec jeśli jakieś aktualizacje firmware, to szukać właśnie do tego modelu, chociaż na dzien dzisiejszy nie ma nic nowego

3. Lepiej kino HDMI a nbox componentem, a to dlatego ze nbox ma jakieś ulepszacze na wyjsciu component, a i kino lepiej generuje obraz po HDMI (szczególnie gdy sie ustawi RGB na HDMI i "enchanced RGB" - czy jakoś tak)

4. Wady (subiektywnie):
- niektóre divx lubią sobie "skakać", prawdopodnie zalezy to od packed bitstream, ale nie mam pewnosci
- brak DPLII dla wejsc analogowych
- brak wejscia Coaxial - ale to chyba wszystkie tańsze kina tak mają, ba LG wogóle nie daje ostatnio wejscia cyfrowego

5. Zalety:
- bardzo dobry dźwięk, mimo ze to plastiki, to jednak grają przyzwoicie
- bardzo dobra jakośc generowanego obrazu, zarówno z DVD jak i Divx, skaler obrazu do 720p i 1080i, możliwośc płynnego skalowania divx co 0.01x, to już zalety S52, można sporo o tym poczytać
- wygodna obłsuga mp3 i divx, mozliwośc wyboru plików podczas słuchania/oglądania innego, obsługa mp3 bez TV
- generalnie jak dla mnie bardo dobry stosunek jakość/cena, świetnie pasuje wizualnie do TV Viera (np. PV60)

Generalnie: Polecam, ale jeśli ktoś przynosi divx-y "od kolegi" lub ma już kolekcję wypalonych płyt i nie chce ich przerabiać, to lepiej dokupić sobie jakiś odtwarzacz za 150zł, może obraz nie bedzie taki jak z Panasonica, ale przynajmniej wszystko odtworzy, i napisy ładnie wyświetli. Niestety tak to już jest z "fimowymi" odtwarzaczami Divx, obsługa Divx jest tu tylko dodatkiem.
 
Ostatnia edycja:

zbigzbig20

New member
Witam. Także jestem posiadaczem tego zestawu.Ogólnie jestem zadowolony. Hmm co do wielkości napisów to mi narazie to nie przeszkadza, jestem jeszcze młody i widze je bardzo dobrze nawet z odległości 5m (chociaż nie pogniewał bym sie gdyby firma panasonic dodała w oprogramowaniu opcję powiększania czcionki) Co do samego odtwarzania divxów to radzi sobie dość dobrze , nie miałem większych problemów z odtwarzaniem filmów które posiadam chociaż dwa filmy z mojej kolekcji lekko klatkowały (tak jakby były wyświetlane z prędkością 15fps ale na szczescie oglądac sie dało) DVD podpięte mam przez Euro pod drima 7020s a drima pod tv lcd Grundig Cinaro 32'' LXW 82-6612 REF także przez Euro.

ps: przed chwilą tak do testu usunąłem packet bitstream z filmu który troche klatkował programem mpeg4 Modifier i film po tej operacji działał juz bez problemu :) A napisy do filmu divx możemy np: dodać dzięki programowi sub2divx (możemy w nim mdyfikować wielkość czcionki, kolor, położenie...) Tylko format napisów musi mieć rozszerzenie .srt (kilka sekund zabawy subeditem i mamy .txt przerobione na .srt) Nara
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
dzieki za opinie

co do wad jakich wypisaliscie - wejscie coaxil nie jest mi potrzebne - bo mam do tego tylko nboxa - ktory wyjscie audio ma poprzez lacze optyczne (toslink)

jesliby mi czesc divx nie chodzila to - to tez nie ma problem - mam Mante Prince 2 i chce sie przezucic na cos lepszego

co do sposobu podlaczenia - to podlaczenie kina domowego przez HDMI a nboxa przez component + dzwiek do kina przez toslink wydawal mi sie bardziej logiczny - ale tu moje kolejne pytanie - czy przy takim podlaczeniu - zawsze bede mial dzwiek przez kino domowe? - czy moze czesc audycji kodowana w jakis starszy spobos bedzie szla bez dzwieku?
 

pan42

New member
Posiadam TV Panasonic TH-42PV60 i zamierzam zakupić ten zestaw kina. Jestem jednak ciekawy, czy istnieje wtedy możliwość wykorzystania pilota TV do sterowania amlitunerem i DVD, jak wygląda współdziałanie tych urządzeń, czy nie ma problemów w odbieraniu sygnału z "N" po kablu optycznym. Proszę o odpowiedź kolegów, którzy posiadają taki zestaw, a nie opinie na podstawie dokumentacji technicznej.
 

dany

New member
Pilot od PV60 nie obsługuje Ht855, ale:
1. pilot od Ht855 ma kilka funkcji TV (On/Off, TV/AV, głośniej/Ciszej)
2. Przy właczonym HDAVI i TV puszczonym na głośniki kina, pilotem od TV reguluje sie głośność kina
3. ale i tak polecam dokupienie pilota Harmony 525, i wtedy będzie miodzio (przy odrobinie szcześcia nawet uzystasz funkcję "poprzedni kanał" w TV)
 

pan42

New member
Dziękuję za te informacje, jetem jeszcze ciekawy jak to kino współdziała po optyku z "N", gdyż na sąsiednim forum były różne wypowiedzi na ten temat.
 

redlum

New member
Bez reklam
czy te kino domowe poradzi sobie z XviD-ami w wyzszych rozdzielczosciach? np 960 x 544 ?

Teraz mam Mante Prince 2 - i nie czyta tych plikow
 

piotrek6000

New member
optyk ok

pan42 napisał:
Dziękuję za te informacje, jetem jeszcze ciekawy jak to kino współdziała po optyku z "N", gdyż na sąsiednim forum były różne wypowiedzi na ten temat.

Po ostatniej aktualizacji softu w nboxie optyk działa bez problemu.
 

ludek

New member
dany napisał:
Pilot od PV60 nie obsługuje Ht855, ale:
1. pilot od Ht855 ma kilka funkcji TV (On/Off, TV/AV, głośniej/Ciszej)
2. Przy właczonym HDAVI i TV puszczonym na głośniki kina, pilotem od TV reguluje sie głośność kina
3. ale i tak polecam dokupienie pilota Harmony 525, i wtedy będzie miodzio (przy odrobinie szcześcia nawet uzystasz funkcję "poprzedni kanał" w TV)
tak się składa że mam ten zestaw ( telewizor i kino) wdolnej częsci pilota tv
jest grupa przycisków do obsługi kina które działają bez problemu ( nie jest to oczywiście pełna obsługa)
 

pan42

New member
No i w końcu trafiłem na kogoś, kto ma taki zestaw. Też byłem przekonany, że po przełączeniu na pilocie TV na DVD powinno być możliwe sterowanie odtwarzaczem kina, czy można także sterować tunerem radiowym, jak ze sobą współdziałają, czy jesteś zadowolony z tego wyboru?
 

ludek

New member
z zestawu jestem zadowolony dobra cena (hdmi ,optyk ,1080i podciąga dvd do HD ) i pasuje wizualnie tv do kina
ale pilota uniwersalnego i tak kupuje (tv,kino n-ka,cyfra razem 4 sie walają po kanapie)
po upgradzie n-ki niema problemu z dzwiekiem po optyku
z tego co zauważyłem z pilota tv można tylko zmieniać stacje tunera radiowego (jeżeli kino jest ustawione na tuner)
ogólnie zastosowanie pilota tv do kina raczej się nie sprawdza bo jest poprostu za mało klawiszy w sekcji dla dvd/kino co mozna zobaczyc na rysunku pilota w instrukcji tv (tu znajdziesz instrukcje po polsku)
http://panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp
 

dany

New member
ludek napisał:
tak się składa że mam ten zestaw ( telewizor i kino) wdolnej częsci pilota tv
jest grupa przycisków do obsługi kina które działają bez problemu ( nie jest to oczywiście pełna obsługa)

Fakt, po przestawieniu (wg instrukcji) pilota w tryb "kino domowe" przyciski zaczęły działać, dzieki za trop.

A tak z innej beczki, czy ktoś próbował juz zmieniać w nim firmware ?
U mnie pokazuje że ma firmware 100 E 424, według stronki http://www.xperience.podzone.net/panasonic/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26 do 100E mają firmware niby starsze, 411 ale jednak sporo potrafiące.
Z tego co zdążyłem sie zorientowac odtwarzacz nie pozwoli wgrac firmware o mniejszym numerze, wiec trzeba wgrac jakies typu 424B a potem ew to 411, czy ktos przez to przechodził ?

Proszę używać przycisku Edycja. ArtS :)
 

redlum

New member
Bez reklam
czy ten model kina domowego wyświetli mi poprawnie XviD o rodzielczosci 906x528? i czy da rade upscalowac to do 720p

 

Leon45

New member
Dzięki serdeczne ze jestescie i chcecie podzielic sie swoimi wiadomosciami.
Mam tv TX32LX60P i zamiar od dluzszego czasu na kupno SC-HT855 juz zaczynalem sie bac ze ten model wyjdzie z obiegu. Dowiedziałem sie tu kilku przydatnych rzeczy, ale mam jeszcze pare pytan.
Czy pilot od tx32lx60p bedzie obsługiwał to kino, w dolnej czesci ma przyciski do VCR i DVD, nastepnie jestem strasznym spiochem stad tez pytanie czy KD ma budzik, Dzieki serdeczne, to moj drugi post bo po wielu trudach znlazłem dopiero Was i ten temat,

Odwołuję pierwsze zdanie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Leon. Pod każdym swoim postem znajdziesz przycisk Edytuj (Edit Post). Korzystaj z niego w celu poprawienia tekstu. Nie twórz nowych wypowiedzi. Witaj na forum. :)

ArtS :)
 
Do góry