Panasonic SC-BTT190 vs. zestaw do 1700zł

jem.spam

New member
Witam,

Mój pokój wygląda tak: imageshack.us/photo/my-images/812/7t9p.png

Główne przeznaczenie to filmy. Odtwarzanie filmów z odtwarzacza w tv (dźwięk po ARC). Blok, więc na głośności mi nie zależy, czysty dźwięk i miękki bas (nie dudnienie). Budżet do 1700zł.

Telewizor znajduje się pomiędzy dwoma wysokimi szafkami i wisi nad nim półka. Nie ma gdzie postawić kolumn drewnianych, więc potrzebuje małego zestawu. Pierwszą opcją był zakup zestawu Panasonic SC-BTT190 - z tym, że tylne głośniki mają za krótkie przewody, nie ma możliwości montażu na ścianie, chyba, że małe półki i na nich postawie głośniki. Tak bym jednak nie chciał. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zestaw głośników, do którego sam kupie kable + montaż na ścianie.

Tu wybór padł na HARMAN KARDON HKTS 9. Na allegro już za 1200zł. Nie wiem czy znajdzie się coś podobnego. Może doradzicie. Nie wiem jak to gra, zwłaszcza bas.

Do tego potrzebowałbym jakiegoś amplitunera. Tutaj mam dylemat, w panasonicu jest blu-ray, dźwięk 3d, bajery, nie wiem czy są one mi potrzebne, nie znam ich zalet. Wolałbym się chyba skupić na dźwięku 5.1 niż na tych wszystkich bajerach. Nie wiem jakiego amplitunera szukać.

Budżet wynika z tego, że znalazłem na allegro zestaw Pioneer VSX-322 + Harman Kardon HKTS 9 w cenie 1750zł i na to było by mnie jeszcze stać.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Pioneer VSX-322 + Harman Kardon HKTS 9 to na pewno lepiej zagra niż Panasonic SC-BTT190 ale do tego harmana lepiej wziąść jakiś ampli ze stajni HK.
 

jem.spam

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie standardów kodowania dźwięku. Widzę, że AVR70 ma tylko Dolby True HD i DTS HD Master Audio a inne np. Pioneer VSX-322 ma tych standardów 8. Nie jest tak, że im więcej tym lepiej? Czy może jeżeli uderza się tylko w filmy to wystarczą te dwa standardy?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tamten podejrzewam ze tez musi miec wiecej roznych swoich bajerow - te wymienione przez ciebie to sa podstawowe w ktorych obecnie sa filmy nagrywane...
 
Do góry