Panasonic SC-BT100

Holt_

New member
Bez reklam
gdyby nie to, że mam już PS3, kupiłbym je własnie teraz, ale trochę mi szkoda forsy, więc kupię PX50.
 

wogum

New member
Sc-bt100

Kupiłem zestaw SC-BT100 w celu ujednolicenia używanego sprzętu, pozbycia się mało użytecznych tylnych głośników i jako uzupełnienie do plazmy TH-50PY800 i napiszę tu kilka moich subiektywnych uwag. Może pomogą w podjęciu decyzji tym, którzy myślą o zakupie tego sprzętu.
  • Po pierwsze obraz - rewelacja, zarówno HD jak i SD. Nawet zwykłe DivX'y zyskują nową jakość pomimo dużego, 50 calowego wyświetlacza. Doskonała obsługa długich nazw plików i oczywiście pełen automatyzm obsługi napisów.
  • Po drugie dźwięk kina domowego - rewelacja, właściwie nie odczuwa się zubożonego zestawu 3.1. Dolby Virtual Speaker działa bardzo przyzwoicie. Oczywiście dla fanatyków prawdziwego dźwięku dookólnego niezbędny będzie zestaw bezprzewodowy do 5.1.
  • Po trzecie subwoofer - rewelacyjny, bardzo delikatny bas z szeroką możliwością regulacji mocy i głębi.
  • Po czwarte to co moim zdaniem najciekawsze, czyli to co rozczarowuje:

  1. Brak filtru Loudness (kontur) i jakiejkolwiek regulacji wysokich tonów. Przy cichym słuchaniu muzyki albo radia predefiniowane ustawienia equalizera (Clear) są zbyt delikatne i mi osobiście bardzo brakuje wysokich tonów - nie zawsze można używać nagłośnienia z kinową mocą.
  2. Ograniczenia obsługiwanych formatów i napędów. Myślałem, że dawna polityka Panasonica typu: precz z DivX'em!, tylko DVD minus R! itp. to przeszłość, ale tu powraca. DivX działa tylko z płyt DVD-R i CD (ale już nie z DVD-RW czy DVD+); MP3 tylko z CD; JPEG tylko z CD i SD. Tak więc można zapomnieć o filmach, zdjęciach lub muzyce na płytach DVD+R. Właściwie obsługa DVD+R, DVD+-RW i kart SD sprowadza się do standardu AVCHD, o którym słyszeli wyłącznie właściciela kamer HD.
  3. Brak portu USB - ale to nic w porównaniu z poprzenium punktem.
  4. Odtwarzacz Full HD nie odtwarza DivX'ów o rozdzielczości powyżej SD czyli 720x576. Filmy HD wyłącznie z płyt Blu-ray albo po przekonwertowaniu i nagraniu w standardzie AVCHD.
  5. Brak polskiego języka w menu ekranowym (dobrze, że chociaż jest czcionka do napisów dla filmów)
  6. Drobiazg, ale jednak, VIERA Link pozwala na wizualne (na ekranie TV) sterowanie bardzo ograniczonym zestawem ustawień. Pozostałe trzeba wybierać i potwierdzać widząc jedynie skrót nazwy na malutkim wyświetlaczu (co mówią wam napisy W.S. albo Real CF bez instrukcji w ręku?). Sekwencyjne, a nie jednoznaczne wybieranie opcji z menu utrudnia również programowanie zaawansowanych pilotów uniwersalnych - z właściwym, automatycznym wyborem odpowiedniego wejścia nie radzi sobie nawet Logitech Harmony.
Podsumowując: doskonała jakość obrazu i dźwięku, wysoka użyteczność zestawu all-in-one, ale niezrozumiała i bardzo rygorystyczna polityka dotycząca formatów płyt i plików. Reklamowe opisy, że zestaw obsługuje niemal wszystkie formaty zapisu płyt i obrazu, w zestawieniu z rzeczywistością, wydają się być śmiesznym nadużyciem.
 
Ostatnia edycja:

jeremek

New member
sc-bt100

Witam
Mam zamiar w najbliższych dniach kupić powyższy zestaw, ale bardzo zaniepokoiło mnie to co nipisał wogum o czytaniu tylko wybranych formatów. Czy sc-bt100 nie czyta żadnych płyt dvd+r (producent podaje inne informacje), wszystkie nagrania mam na takich właśnie płytach i jeżeli taka jest rzeczywistość, to muszę poszukać innego zestawu.
 

wogum

New member
Panasonic SC-BT100 i DivX

Niestety taka jest prawda, nawet z najnowszym softem DivX działa tylko z płyt DVD-R, CD, CD-RW. NIE są obsługiwane DVR-RW, DVD+R, DVD+RW, BD-R, BD-RW! Dla zabawy kupiłem po jednej płycie każdego typu i osobiście sprawdziłem - wszystko zgodnie z tabelą na 14-tej stronie polskiej instrukcji (dostępna na stronach Panasonica niemal wszędzie tylko nie w Polsce sic!)
 
Do góry