Panasonic S20 i ustawienia AUTO po HDMI

conrdd

New member
Witam

Mam Panasonica 50S20E. Zarówno przy cyfrowej TV naziemnej jak i przy oglądaniu TV przez Polsat Cyfrowy (tuner SD) funkcja AUTO dopasowywania obrazu działała znakomicie. Teraz jednak podłączyłem tuner cyfrowy HD N-ki po HDMI i AUTO przestało działać. Co zrobić w ustawieniach TV ew. tunera satelitarnego by autodopasowanie obrazu działało?
 

Rivam

New member
Podłącz nboxa przez SCART i AUTO znowu powinno działać, chyba.
Po HDMI autoformat nie będzie działał, trzeba ręcznie z pilota nki (guzik OPT).
 

conrdd

New member
Przez scart nie będę miał HD. W sumie lipa - próbowałem się bawić ustawieniami tunera Nki - rozszerzanie obrazu, bez zmian itp ale efekty poniżej oczekiwań.

OPT czyli optymallizacja? nie mam teraz dostępu do TV ale czy po naciśnięciu OPT wypełni mi obraz ekran czy pozostawi nadal pasy?
 

privmw

New member
tak juz jest :( musisz sie przyzwyczaić... w dekoderze ustaw 4:3 rozszerzony a w TV szeroki chyba... wtedy jest najlepiej... jak dotre do domu to napisze dokładnie...
 

motobartcompany

New member
Przez HDMI Autoformatowanie będzie działać jak przełączysz dekoder w tryb DVI. Tylko wtedy przez złącze hdmi nie będzie dźwięku. Kabalek Stereo RCA do jakiegoś wzmacniacza i po sprawie.

Aby przełączyć Nboxa w ten tryb trzeba przez chwile przytrzymać przyciski RES na dekoderze.

pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Przez HDMI Autoformatowanie będzie działać jak przełączysz dekoder w tryb DVI. Tylko wtedy przez złącze hdmi nie będzie dźwięku. Kabalek Stereo RCA do jakiegoś wzmacniacza i po sprawie.

Aby przełączyć Nboxa w ten tryb trzeba przez chwile przytrzymać przyciski RES na dekoderze.

pozdrawiam

Na starym oprogramowaniu i białym dekoderze w trybie HDMI działało Auto formatowanie.
 

Rivam

New member
Przecież masz wyżej napisane: "Aby przełączyć Nboxa w ten tryb trzeba przez chwile przytrzymać przyciski RES na dekoderze."
 

Lendziu

New member
Nie baw się w skalowania itp..
Ustaw dekoder na Panoramiczny i Powiększenie..
Od tej pory nie będziesz miał problemu z formatem na TV (raz na 2 tygodnie tvn hd nadaje 4:3 (wtedy pomoże ustawienie Zoom1 w TV), ale poza tymi sporadycznymi przypadkami będzie cisza i spokój)..
 
Do góry