Panasonic PZ czy PY + tuner zewnętrzny?

Kaldish

New member
Witam

Po przeczytaniu setek postów na forum mam tylko mętlik w głowie, dlatego chciałbym wszystko zebrać do "kupy". Mam mianowicie problem dotyczący wyboru plazmy Panasonica. W związku z planowanym wprowadzeniem sygnału telewizji naziemnej zastanawiam się nad kupnem TV z serii PZ, które mają wbudowany tuner DVB-T.
Jednakże niektórzy radzą, aby kupić teraz telewizor bez powyższego tunera i po prostu za te kilka lat dokupić zewnętrzny tuner.
A może czekać do wiosny na nowe modele Panasa?
Która z tych opcji jest bardziej korzystna?

Pozdrawiam

P.S. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to użytkuję Cyfrę+.
 

adlerfromsc

New member
Cenowo wyjdzie Ci chyba lepiej PZ (ok. 2500). Tak czy siak tuner podłączasz pod inne złącze(np. Hdmi). Generalnie modele prawie niczym sie nie różnią (oprócz tunera).

Naziemna będzie nadawana w MPEG-4 PZ ma gniazdo CI gdzie możesz zamontować kartę transkodująca na MPEG-2.

Pzdr.
 

fagus

New member
Modele 46 cali z dvb-t 4

PZ81; PZ86
W linii PZ-800 nie ma modeli 46-calowych (przynajmniej na Europę)
 

ronsko

New member
Mam PZ81E i potwierdzam że tuner DVB-T w nim ma MPEG-4 (Wawa, TVP HD itp.). Cudem udało mi się go dostać w redcoon.pl (chyba mieli tą 1 sztukę bo zaraz znikł) i co najlepsze w niższej cenie niż PY80, który jest gorzej wyposażony.
 

martin72

New member
Dvb-t

Wszystkie PZ mają tuner DVB-T.. seria PZ800 ma podwójny obsługujący zarówno MPEG2 jak i MPEG4-AVC, z tego co słyszałem 46PZ86 ma tuner MPEG4 w przeciwieństwie do 46PZ85 który ma tuner MPEG2
 

Kaldish

New member
Czyli już reasumując, które modele będą odbierały sygnał teraz (DVB-S) oraz także po wprowadzeniu cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)?
Z tego co wiem to bodajże model PZ800E nie posiada tuner DVB-S...
 

DracoHD

New member
PZ81; PZ86 mają tuner DVB-T z mpeg-4 i będą odbierać polską naziemną telewizję cyfrową.
DVB-S to transmisja satelitarna, a Panasonic nie produkuje tv z tunerem satelitarnym, potrzebujesz zewnętrzny tuner sat.
 

ronsko

New member
A tu się mylisz kolego, jest takie cudo jak 42PZ81B

panasonic.co.uk/html/en_GB/220239/index.html#anker_220239

posiada on tuner HD FreeSat czyli jednym słowem może odbierać TV HD z satelity.
Niby jest to odpowiednik 42PZ81E na UK jednak wg specyfikacji bliżej mu do
42PZ85E (np. ma IFC).
 

DracoHD

New member
ronsko - skoro jest to chylę czoło, to info mi umknęło, ale czy ten model jest do kupienia w Polsce?
PZ81; PZ86 kupisz a czy PZ81B ?
Masz jakieś namiary na ceny w naszym kraju raju?
A może Kaldish mieszka w UK to chyba ma problem rozwiązany.
 

Mariucho

New member
Panowie mam pytanie....Czym tak naprawdę różni się PY85 od PZ85 ???
Czy oprócz DVB -T są identyczne ??..te same bebechy, parametry itd ??.
Pomóżcie bo jak patrze na ceny to różnica jednak jest, a obydwa TV opisywane są na forach jako identyczne...Dzięki z góry za pomoc:)
 

DracoHD

New member
Mariucho bierz co jest tańsze, jeśli kupujesz przez net to weź pod uwagę to że często jest tak że na stronie sklepu tv jest, a tak naprawdę to nie mają go na magazynie. Sam się na tym przejechałem :(.

Co do gwarancji to się nie przejmuj oba Tobie Panas naprawi - zapis w gwarancji.

Reasumując ja bym brał PY85 - produkt na nasz rynek, a dopiero potem PZ85, no chyba że różnice w cenie są kosmicznie to decyduje wtedy cena, ale to i tak Ty kolego wydajesz te pieniądze, więc to musi być twoja decyzja. :)

PS.
nie chcę być dywersantem na tym wątku ale może weź pod uwagę PY/PZ80, cena jest niższa a różnice nie wielkie.
 
Ostatnia edycja:

ronsko

New member
PZ81B jest dostępny niestety tylko w UK

pricerunner.co.uk/sp/pz81b.html

i chyba także w Irlandii. Z tego co wiem jest on standardowo nastrojony na Astr 28 ale można go przestawić na HB 13 czy Astre 19.
Oczywiście odbiór jest możliwy tylko kanałów FTA więc o żadnym Polsacie czy cyferce nie ma mowy.
 

Kaldish

New member
Prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia Panasonic ma wprowadzić na polski rynek nowe modele z wbudowanym tunerem DVB-T. Z tego co zrozumiałem modele z serii PZ, które można kupić w sklepach internetowych są sprowadzane z zagranicy. Więc może warto byłoby poczekać te kilka miesięcy?
 

DracoHD

New member
Kaldish z tego co wyczytałem na forum to będą to nowe modele.
Jak nowe to drogie i pewnie nie będziesz chciał go kupić za ok.5-6tys. pln -w takiej cenie oscylowały 42" PY80 po wejściu na rynek.
A jeśli chcesz mieć tv z mpeg 4 to bierz PZ81 póki cena oscyluje poniżej 4tys. pln.
To że PZ-ty są nie na nasz rynek to się tym nie przejmuj, Panas i tak wykona gwarancję - konieczna faktura z zakupu i możesz spać spokojnie.
Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam
 

Kaldish

New member
W tej chwili zastanawiam się nad kupnem jednego z tych 2 modeli: Panasonic TH-50PZ800 oraz Panasonic TH-46PZ81. Problem polega na tym, że tego drugiego nie mogę nigdzie znaleźć w internecie (tzn. jest w sklepie pixmania, ale ma on raczej niepochlebne opinie).
 
Do góry