Panasonic PY85

slawek108

New member
U mnie telewizor świeci na nastepujących parametrach:
Kontrast - ok. 55%
Jaskrawość - ok. 50%
Kolor - ok. 50%
Ostrość - ok.75%

Balans bieli - normal
sterowanie kolorami - wył.
PNR - wyłączone (dla mnie obraz jest wtedy bardziej ostry)
3Dcomb - włączone

Mam zwykłą antenę dachową i dla mnie obraz jest bardzo dobry, lubię soczysty obraz i ostry, nierozmyty
 

fagus

New member
Migotanie plazm...

to jakaś bujda. Jestem z tych wrażliwych - na monitorze CRT poniżej 85Hz dostawałem oczopląsu. Plazma gra prawie pół roku, niektóre transmisje oglądam z 3m (46cali) i zero jakichkolwiek sensacji ze wzrokiem.
No ale nie takie kwiatki można wyczytać w przewodnim temacie "plazma to przeżytek"
 

Luc5664

New member
fagus napisał:
to jakaś bujda. Jestem z tych wrażliwych - na monitorze CRT poniżej 85Hz dostawałem oczopląsu. Plazma gra prawie pół roku, niektóre transmisje oglądam z 3m (46cali) i zero jakichkolwiek sensacji ze wzrokiem.
No ale nie takie kwiatki można wyczytać w przewodnim temacie "plazma to przeżytek"

Dołączam się do powyższej opinii. Oglądając obraz z plazmy( Panas 46 PY 85),nawet przez kilka godzin dziennie, nie odczuwam zmęczenia oczu (co miało nagminnie miejsce przy odbiorniku CRT SONY 27"
Pozdrawiam
 

seta21

New member
3d comb

Joku napisał:
witam
3Dcomb jest w menu obraz:)
Wpisujcie na jakich ustawieniach swieci Wasza plazma.
pozdrawiam
Hej
No ja nie widzę w menu obraz 3d comb... Właśnie się dziwię, że już kilka razy ktoś przywołuje ten parametr...:eek: Ja mam ustawienia podobne do Sławka 108, z tym że mam włączone sterowanie kolorami oraz kontrast tak na 65% jasność tak na 60%. Obraz jest ciepły, ładny, ale niezbyt jasny. .
 

Bartos81

Member
Bez reklam
3d Comb jest dostępny dla sygnałów analogowych programów tv jak antena dachowa, po hdmi tego nie ma i chyba po komponencie też
 

fagus

New member
Jak podłaczyć plazmę do kompa?

Potrzebuję rady od tych, co przetestowali. Plazma jak w sygnaturze. Podłączenie po SVHS do karty Rad 1650 PRO. Pytanie uszczegóławiające: jaka rozdziałka i jaka częstotliwość odświeżania?
PS. To nie dla mnie. Wife chce obejrzeć movie z kompa. Pomoc liczy się co najmniej podwójwnie (dla mnie).
 

bemx2k

New member
fagus

Puszczanie sygnalu z PC po kablu SVHS bylo dobre 4-5 lat temu :)
Wez przykombinuj kabel DVI>D-Sub(VGA) ewentualnei DVI>HDMI
ale na tym drugim sa czasami jaja z rozdzialkami
 

m2008

New member
naszlo mnie na taka refleksje, ze minelo torche czasu od zakupu panasa.
iw ciaz jest to bardzo dobry telewizor. widizalem u znajomych sporo roznych wynalazkow od loewe przez sony lg samsungi jvc philipsy po pionnera.
i niektore fakt sa lepsze tv od pana ale kosztuja duuzo wiecej.
ale w tej cenie panasa nie ma lepszego tv chyba
 

yogibabo

New member
pomiary watomierzem cd

Witam,
Tym razem podaje dane po miesięcznym pomiarze watomierzem.
Otóz tv użytkowany normalnie - w dni powszednie 18-23, sobota i niedziela po 12 godzin, tryb : najczęściej eco (producenta), czasem normalny - kanały hd (moje ustawinia -wysoki kontrast i ostrość), czasami dynamiczny (kanały hd ).
Otóz w tym czasie tv zużył 51,82 KWh co dało koszt 12,34 PLN. Patrząc na sumę nie jest to dużo ale w stosunku do całościowego zużycia prądu w domu to od 21 do 26 % ( przy fakturach rzędu 70-85 zł miesięcznie z czego odliczamy ok 30% na przesył, jakość, abonament i coś tam jeszcze) to nie jest mało jak na jeden odbiornik.
Nie oznacza to oczywiście, że sprzedam plazme i kupię crt ale to daje do myślenia. Cena oglądania tv nie jest mała i można to porównać do uzytkowania droższego samochodu (wyzsze koszty paliwa i ubezpieczenia), co potwierdza regułę, że dobre zawsze kosztuje więcej.:cool:
 

nom73

New member
yogibabo napisał:
Otóz w tym czasie tv zużył 51,82 KWh co dało koszt 12,34 PLN.

1kWh u Ciebie kosztuje tylko 24grosze? U mnie chyba 39 groszy, albo i więcej. Mój 42PV8 w ciągu 3 tygodni zużył średnio 137W na każdą godzinę w trybie kinowym. :)
 

Logoth

New member
od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem 42pz85. znalazl sie jeden taki w euro.
obraz sd jest rewelacyjny, szczegolnie z bliska ogląda sie duzo lepiej niz lcd I CRT.
spodziewalem sie gorszego obrazu od crt, ale jest rewelacja. idealnie wysrodkowane wygladzenie pozwala ogladac z bardzo bliska. oczywiscie dopiero z 2metrow widac caly ekran, ale nawet rozciagniety 4:3 polsat/tvn wyglada swietnie.
troszke zbyt rozmyty jest obraz DVD, ale to juz kwestia odtwarzacza i rozdzielczosci dvd. mam starego bellwooda po eurozlaczu.
telewizje hd dostane dopiero we wtorek, ale w hd kazdy telewizor wyglada rewelacyjnie, wiec to malo istotne na dzisiaj.
zostaje jeszcze:
menu - bardzo fajne, ale niezbyt bogate
dzwiek - nic nadzwyczajnego, bez normalizacji glosnosci ;(
pilot - bardzo fajnie chodzi

bardzo sie ciesze z wyboru ;), dobrze, ze zdążylem z zakupem, g10 jeszcze nigdzie nie dostepny, a i kilka setek drozszy
 

stapoz

New member
Ostatnio miałem możliwość oglądania TV na LCD. Swoją plazmę PZ85 (kablówka) mam od pół roku więc jestem przyzwyczajony do obrazu. To co wyświetlały te LCD to porażka - nie chodzi tylko o kontrast czy poziom czerni - oglądałem głównie w dzień. Szczegółowość detali, głębia barw, kolory i głębia obrazu to coś co wręcz zaskakuje na niekorzyść. Jak coś jest białe to białe i już. Brak wyraźnego wyróżnienia subtelnych ocieni białego (fałdy ubrania, faktura odzieży) to samo jest z czarnym. Jeden LCD to LG drugi Sharp, trzeci to Samsung u znajomego - więc klasa średnia ale dla mnie obraz absolutnie nie do zaakceptowania - chociaż po kilku godzinach można się przyzwyczaić... tylko po co skoro za podobną cenę można mieć plazmę? Oczywiście wszystkie na kablówce.
 

marekzer

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wreszcie przebrnąłem przez wątek :)
Ja od miesiąca jestem właścicielem 42PZ85 i cały czas tylko się cieszę.
Potwierdzam niektóre spostrzeżenia, np. że po oglądnięciu kilku programów jakości HD jakoś nie chce się oglądać zwykłych kanałów, ale że sygnał SD jest na tyle dobrze przetwarzany to można oglądać i SD. Wiatraki mi nie hałasują. Green ghosting jest (przy szybko przemieszczających się jasnych obiektach), ale ja to widzę tylko jak o tym pomyślę. Piłeczka przy włączonym IFC faktycznie czasem przeskakuje. Ale odwzorowanie barw i ich naturalność jak dla mnie suuuper. Porównywałem w warunkach sklepowych z jakimś LCD Samsunga w podobnej cenie. Na pierwszy rzut oka LCD wydaje się lepszy, ale po dłuższej chwili gapienia się robi się odwrotnie. A po popdłączeniu sygnału SD LCD po prostu odpadł w przedbiegach.
Kupiłem ostatni egzemplarz (niestety powystawowy, ale nie przejmuję się tym, dali mi za 200 zł kabli w zamian) w EURO. W sklepach już więcej nie widziałem i pewnie nie zobaczę, więc jak ktoś ma mozliwość kupienia niech się nie zastanawia.

pozdrawiam

PS Teraz zaczynam wnikać w temat amlitunerów :)
 

leszcz

New member
nom73 napisał:
1kWh u Ciebie kosztuje tylko 24grosze? U mnie chyba 39 groszy, albo i więcej. Mój 42PV8 w ciągu 3 tygodni zużył średnio 137W na każdą godzinę w trybie kinowym. :)

Właśnie jestem po rocznym uzytkowaniu 42PY 85P i przyszedł rachuneczek za prąd
i tak : telewizor plazma średnio 8-9 h dziennie właczony na trybie dynamicznym + 6-7 h kompter z zasilaczem 600W + 21 cali Panas-kineskop dziecka tez 6-7 h dziennie + lodówka klasa A + pralka( co 2-3 dni 1-2 prania) + wszędzie żarówki enerooszczedne i takie tam bzdety --- wyszło 1448 zł

Policzono prognozę na najbliższy rok i wyszło ze do zapłaty bedzie 137 zł na miesiąc czyli 1644 zł na rok - licząc już podwyżke pradu i inne tam składniki

mysle że to .......nie tak źle

pozdr T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli jeszcze skorzystasz z ustawień kalibracji - możesz oszczędzić do 30%
Ale głownie wieczorami i w nocy :D
 
Do góry