Panasonic PY85

browny72

New member
Rozdzielczość Xbox360

Witam,

Właściwie już postanowiłem o zakupie tego TV, będę go używał również do grania na Xbox360, w związku z czym mam nast. pytanie. Ponieważ większość gier i tak ma rozdzielczość 720p, to czy przeskalowaniu ich przez TV do rozdzielczości 1080 nie powoduje utraty jakości, a właściwie jak to wygląda w praktyce.

Pytam ponieważ Xbox360 podłączony do monitora LCD z matrycą np. 1680x1050 nie wygląda zbyt ciekawie (mimo tego że po najnowszej aktualizacji dashboardu można ust. 1680x1050 - wówczas jak rozumiem skalowanie odbywa się przez samego xboxa); w porównaniu np. do TV LCD z matrycą 1366x768 (gdzie obraz jest elegancki).

Zwracam się głównie do osób, które używają Xboxa w połączeniu z PY85 i miały okazję porównać to do połączenia z TV z matrycą 768.

Pozdrawiam.
 

mavik

New member
witek_z: kiedyś poświęciłem trochę czasu na gmeranie w necie w celu zdobycia instrukcji serwisowej. Wydaje się, że są na elektrodzie, ale ja nie mam odpowiedniego stażu (punkty).

elektroda rtvforum topic17482-120


(wpisz na początku www potem domenę pl a na koncu html, zamiast spacji ukośniki; mam za mało postów do wklejania linków)

Publicznie dostępny jest taki oto wycinek instrukcji (starszy model). Poruszanie się działa, więc może i reszta jest przeniesiona do nowszych modeli.

elektroda rtvforum topic430809
 
B

burz

Guest
Jeśli tak samo, jak w pv80, to:
Wciskasz jednocześnie na tv F i V/- aż do wyciszenia i trzymając ten przycisk na pilocie jednocześnie wybierasz 3x0(zero) tak, aby wyraźnie mignęła Ci kontrolka na tv.
 

yogibabo

New member
IFC_dalsze zabawy

Dziś potestowałem raz jeszcze IFC i stwierdziłem, że:
- na dvd ( zwykła KODA) sygnał puszczony w 480p i 480i, gdzie tv przeskalował do 576p i 576i występuje przeskakiwanie elementu ( w tym przypadku hamujące auto)
- jw, po zabawie progresywnym skanowaniem i włączeniu opcji multi, sygnał podany 480p i 576i, gdzie tv przeskalował odpowiednio do 576p i 576i tak samo przeskakuje
- po przełaczeniu na NTSC, podano sygnał 480p i 480i, tv nie przeskalował wyżej, widać też wyraźnie że obraz jest gorszy od powyższych trybów ale nie WYSTĘPUJE efekt poklatkowy i niec nie skacze(ta sama scena z hamującym samochodem).
Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ? Czytałem też na forum,zę IFC sprawdza się w BD przy 1080p ale to jest oczywiste, natomiast jak wytłumaczyć zjawisko które opisałem powyżej.
 

gadi

New member
burz napisał:
Jeśli tak samo, jak w pv80, to:
Wciskasz jednocześnie na tv F i V/- aż do wyciszenia i trzymając ten przycisk na pilocie jednocześnie wybierasz 3x0(zero) tak, aby wyraźnie mignęła Ci kontrolka na tv.
Może ktoś zrobi fotkę ekranu TV jak to wygląda, są dwie wartości czas pracy i ilość włączeń.
 

gadi

New member
burz napisał:
Jeśli tak samo, jak w pv80, to:
Wciskasz jednocześnie na tv F i V/- aż do wyciszenia i trzymając ten przycisk na pilocie jednocześnie wybierasz 3x0(zero) tak, aby wyraźnie mignęła Ci kontrolka na tv.
W PV70 tak samo, sprawdzałem wczoraj u kolegi.
 

nox

New member
yogibabo napisał:
[...]
- po przełaczeniu na NTSC, podano sygnał 480p i 480i, tv nie przeskalował wyżej, widać też wyraźnie że obraz jest gorszy od powyższych trybów ale nie WYSTĘPUJE efekt poklatkowy i niec nie skacze(ta sama scena z hamującym samochodem).
Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ? [...]
Przeczytaj mój post o IFC: Technologie w plazmach Panasonica

IFC w przypadku NTFS (60Hz) praktycznie nie działa. Nie ma zastosowania.
 
N

noka81

Guest
problem z IFC

1.W wielu miejscach przeczytałem, że system ten poprawia płynność obrazu,
Mam juz TV od 8 miesięcy. Przez pierwsze 4 miesiace nie miałem kanałów w hd i wyczytałem, że funkcja (IFC) ta działa tylko na hd więc olewałem sprawę. Po wykupieniu opcji hd dalej ten sam problem.
Po włączeniu funkcji IFC co jakiś czas obraz zacina mi się na sekunde. Pojawia się jakby dzielenie ekranu, rozjezdzanie obrazu i zakłucenia. Zarówno na C+ Hd, N-ce i PS3. Prosze o pomoc.


2.Jeszcze jedno pytanie. Oglądając filmy na divixach co jakiś czas jest rozmycie obrazu i pixelizacja. Czy jest na to jakiś sposób??

Pozdrawiam
 
N

noka81

Guest
problem z IFC

Nie do wiary. Zrobilem tesat z kamerą który był opisywany w tym wątku, i u mnie jest na odwrót. gdy mam włączony IFC to obraz migocze, przy wyłączonym nie ma migotania. To by wyjaśniało ten problem z zacinaniem obrazu przy włączonym IFC. Już sam nie wiem może w menu serwisowym jest coś pomieszane i dając opcję włączone IFC mój tv reaguje tak jakby był nie włączony,
 
N

noka81

Guest
problem z IFC

Zrobiłem właśnie test z kamerą opisywany w tym wątku. I u mnie jest całkowicie na odwrót. Przy włączonym IFC obraz na kamerze migota. Przy wyłączonym jest płynny. czy to możliwe. Jakis bład w TV.
 

nox

New member
Jest to prawidłowe spostrzeżenie. Technologicznie IFC zwiększa ilość ramek na sekundę z 50 Hz do 60 Hz. Przy wyłączonym IFC działa funkcja double scan 100Hz. Jeszcze raz poelcam lekurę wątku o techonlogiach w Panasonicu 85/800. NIestety nie wiem dlaczego nie moge dodawać linków na forum pomimo iż napisałem już 5 postów.

 

DracoHD

New member
Na wstępie witam wszystkich.

zbigniew53 rozumiem że chodzi tobie o PZ86 - ten tv ma dekoder mpeg4 więc teoretycznie powinien zdekodować naszą telewizją cyfrową (w wybranych miejscach w naszym kraju raju gdzie ten sygnał jest emitowany testowo), poza tym seria PZ skierowana jest na inne rynki niż polski, reszta to jest to samo co 85.
Pytanie z jakiego sygnału chcesz korzystać?
 

zbigniew53

New member
Znaczenie literki "Z" w typie telewizora to wiedziałem. Chodziło mi tylko o różnice pomiędzy 85 i 86. Przekątna 46".
Sygnał analogowy odbieram z kablówki. Po zakupie telewizora zmienię na cyfrowy. Ale zasadniczo odbierać będę Cyfrę + z kanałami HD.
 

xenomorph

New member
Dostępność TH42PY85

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie dostępności modelu P85.
Czy wiecie, kiedy mniej więcej Panasonic Polska
będzie zaopatrzona w ten model ?
Czekam już ponad miesiąc i ciągle jestem w sklepach
odsyłany, proszę za tydzień, za półtora itd.
A może już nie będzie go w ogóle ?

Pozdrawiam.:cool:
 
Do góry