Panasonic PY85

W

witek_z

Guest
Green ghosting niestety wystepuje i to niezależnie od żródła.
Skalowanie - rozciąga obraz w poziomie, (gęby jak u żaby) :)
A jeżeli chodzi o SD to zależy jaki sygnał, dobrze odtwarza reklamy , napewno
sto razy lepiej niż LCD, porównując do CRT, hmmm, porównywalny obraz może ciut lepiej.
 

Pikmin

New member
Robson24

Posiadam PANASONICA TH-46PY85P obraz mam z cyfrowego polsatu i jest ok, natomiast gry z xboxa 360 to juz inna historia, obraz żyleta poprostu cud miód, dotyczy to również sygnału hd.
 

tzk

New member
Potrzebuję pomocy z menu serwisowym
Dojechała do mnie plazma 42PY85. Zapakowana w pudełko taśmy na obudowie plazmy. Jednak po odklejeniu taśm okazało się, ze na obudowie są rysy. Masę drobnych i kilka (chyba ze 3) głębszych. Sam TV wygląda ok. Odpaliłem sobie menu serwisowe i w opcji Time było 0. Czy ta opcja podaje czas pracy plazmy czy jakaś inna ? Pod licznikiem time jest jeszcze jeden i tu nie wiem co oznacza. Czy ktoś mógłby podać opis tych opcji ?
Szukałem po forum ale coś nie za bardzo mi wychodzi.
I teraz nie wiem czy ktoś się bawił wcześniej tym TV czy tak z fabryki wyszło.

Z góry dzięki.
 

shrek80

New member
Green ghosting występuje tylko u tych, którzy chcą go zobaczyć z pewnością jak użytkownicy nie wiedzieliby o występowaniu tego zjawiska w ogóle by o nim nie pisali a jeżeli by sie tacy znaleźli to tylko Ci, co na sile szukają i wypatrują tych ze duszków. Co do skalowania nie widze a że by obraz był rozciągany w poziomie na tyle że by ludzie mieli gęby jak u żaby. no chyba ze pan witek z kupił jakiś lewy towar. Ja osobiście polecam za te pieniądze ciężko będzie kupić lepszy tv Plazmowy



witek_z napisał:
Green ghosting niestety wystepuje i to niezależnie od żródła.
Skalowanie - rozciąga obraz w poziomie, (gęby jak u żaby) :)
A jeżeli chodzi o SD to zależy jaki sygnał, dobrze odtwarza reklamy , napewno
sto razy lepiej niż LCD, porównując do CRT, hmmm, porównywalny obraz może ciut lepiej.
 

motobartcompany

New member
Green ghosting występuje tylko u tych, którzy chcą go zobaczyć z pewnością jak użytkownicy nie wiedzieliby o występowaniu tego zjawiska w ogóle by o nim nie pisali a jeżeli by sie tacy znaleźli to tylko Ci, co na sile szukają i wypatrują tych ze duszków.

Ja tego nie szukałem. Nigdy też wcześniej nie spotkałem się z opisami tego zjawiska. Niestety bardzo mi to przeszkadzało.
 

emer

Member
Bez reklam
@shrek
Jak sie baaardzo nie chce zobaczyc zielenizny to może nie widzisz ...
Ja to widze i mnie to wkurza ... żeby nawet na HD to widzieć to paranoja
I dla mnie to wada i juz wstepnie rozmawiałem z dzialem techn Panasonic - kręęęęcił niesamowicie ... cos wstylu że zależy od źródła sygnału . Ja mu na to , to jak mam rozumieć że zjade kolorami do zera i poruszające sie obiekty maja zielone krawędzie - nie bardzo wiedział co mi odpowiedzieć ...

A skalowanie, szerokie gęby, grubasy ... no wiesz shrek - komu jak komu, ale widocznie "pieknemu" SHREKOWI takie cos nie przeszkadza ....
Apollo nie jestem, shrekiem też ... ale mnie rozciaganie obrazu dla li tylko wypełnienia całego ekranu tez przeszkadza i juz ... :)
 

shrek80

New member
Panowie emer i motobartcompany jeżeli mnie pszeszkadzały by
takie wady jak wymieniacie z pewnością planował bym szybką zmianę na inny model
pytanie tylko jaki w podobnym przedziale cenowym nie będę pisać o tv Pioniera
jak dla mnie stanowczo za drogie a jestem pewny że jeżeli już znajdziemy model
innej firmy który podobnych wad jak Panasonic nie posiada to z pewnością znajdą
się inne być może gorszę i nie pisze tego dla tego że mam ten model ale dla
tego że trzy lata pracował w media mark w dziale TV i przyglądając się tym
wszystkim TV ciężko znaleźć ideał Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
ideału nie ma.
Mi bardzo przeszkadzała ta wada za czasów PV70. Sprzedałem TV i przeleciałem kilka LCD.;)
Kupiłem ponownie tego panasa tylko w bogatszej wersji - PV700. Wiedziałem jakie TV ma wady, ale te wady dla mnie były mniejsze niż w LCD.

Co do różnicy z cenie między 46PY85 a pioneerem 5080XD. To w momencie zakupu wynosiła ona coś około 1000 zł. TV kupowałem we wrześniu.
1000 zł to dla mnie spora suma, nie pracująca żona-dziecko. Jednak przy takiej kwocie róznica nie jest taka bardzo duża.

Myślę, że dla tych 4 cali warto było wydać tysiaka. Na Pionku nie dostrzegam też zielonego ustrojstwa. Z tym, że sprawa jest mocno nie aktualna. Bo pierwsza generacja kuro praktycznie się sprzedała w całości:) na magazynach braki.
 
Ostatnia edycja:

Robson24

New member
Mam xboxa i w sumie nowy tv bedzie służył też do grania, wszystko mi w tej plazmie pasuje tylko boję się właśnie green ghostingu, bo np filmy na youtubie po wpisaniu tej frazy właśnie pokazuja panasy m.in. px85 no i np. w gearsach jest to nie do zaakceptowania:( ... a już myślałem że znalazłem telewizor, a tu znowu jakaś niespodzianka
 

morris1b

New member
Źródło przy włączaniu TV

Witam, jeżeli już było takie pytanie to przepraszam i możecie mnie biczować. Do rzeczy: jak ustawić w panasie aby przy włączaniu tego tv wybierał sygnał z tunera tv podłączonego przez HDMI? Poprzednio miałem podłączony tuner przez scart i nie było problemu. Po wymienia tunera i podłączeniu via HDMI przy włączaniu tv wybiera sygnał tv :???:. Aby móc oglądać muszę wybrać za pomocą klawisza av źródło HDMI.
Jakaś podpowiedź?
 

Pikmin

New member
Do Robson24

Słuchaj stary, ja tam żadnego ghost cos tam niewiedze ,a gram na x 360 kilka godzin dziennie, a co do gersów to grafa powala tak samo jest z far cry 2, call of duty 4 i 5, a jak zagrasz w death space w nocy to narobisz w spodnie, jak wiesz o czym pisze. Jak dlamnie telewizor BOMBA i tyle.:twisted:
 

leszcz

New member
morris1b napisał:
Witam, jeżeli już było takie pytanie to przepraszam i możecie mnie biczować. Do rzeczy: jak ustawić w panasie aby przy włączaniu tego tv wybierał sygnał z tunera tv podłączonego przez HDMI? Poprzednio miałem podłączony tuner przez scart i nie było problemu. Po wymienia tunera i podłączeniu via HDMI przy włączaniu tv wybiera sygnał tv :???:. Aby móc oglądać muszę wybrać za pomocą klawisza av źródło HDMI.
Jakaś podpowiedź?

cytat ze strony nr 160 :

Ten mankament można wyeliminować, jeśli chodzi Ci o to, aby TV automatycznie włączął sie na HDMI

"Chodzi o to zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlanczymy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1
 
Do góry