Panasonic PY85

GOLUMN

Member
42py85

Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem PY85 ale....No właśnie.Trochę się zmartwiłem bo ten telewizorek nie ma cyfrowego tunera jak PZ85 a tu robi się głośno że w 2012 ma być tylko cyfrowa telewizja naziemna.Mam kablówkę także martwić się nie powinienem.Ale zawsze szkoda że w tej klasie cenowej nie ma.A do przykładu wszystkie LCD Panasonica na Polskę na 2008 rok mają takie tunery.Trochę kicha.Nie rozumiem takiej polityki Panasonica.:hmm: Dlaczego tylko LCD?Przecież PLAZMA o wiele lepiej radzi sobie z sygnałem SD!Jak to tłumaczyć?:niewiem: Wiadomo jeżeli kupujesz telewizor HD to musi być i sygnał HD.Ale zawsze szkoda ,że tak wyszło.Co niektórzy będą już zmuszeni do kupna setboxa lub jakiegoś tunera hd typu enka,cyfrowy polsat czy cyfra+.Czuję się trochę oszukany.Ale cóż.Taka dziwna polityka.LCD ma!Plazma NIE!:(
 

pinky78

New member
Luuudzie, o co ten spór z odświeżaniem, z IFC, itd... Dwa miesiące temu qpiłem PY85 i nigdy ani przez moment nie żałowałem tej decyzji. Oczywistością jest, że PY80 gra (odważę się to powiedzieć) podobnie, ale czy ktoś widział, różnice w jakości wykonania obu telewizorqw?! -Są kolosalne!!!
Ja wiem, że dla niektórych Videofilów (Pozdrawiam wszystkich) to kompletnie nie ma znaczenia, ale dla mnie ma i już. Oczywiście nie pierwszorzędne, a może piątorzędne ;)
PY85 jest Pasikonikowym wielkim krokiem do przodu nie ze wzgłędu na krytykowane przez wielu IFC (choć wg. mnie to działa znakomicie), ale właśnie z uwagi na fakt, że Pasikoniki wreszcie przestały wyglądać, jak chińska szmira. Jeśli ktoś przywiązuje choć odrobinę wagi do estetyki nie będzie żałował paru stów.
Tym jeszcze niezdecydowanym polecam z czystym sumieniemi.
Ps. Jeszcze jedna prośba. Każdy, komu mówiłem, że qpiłem "plazmę" wykrzywiał się i mówił: "A czymu nie LCD?" Cierpliwie mu tłumaczyłem, jednak potem padało stwierdzenie w stylu: "Jakby LCDeki rzeczywiście były takie kaszaniaste, nie zalegałyby sklepowych półek w proporcjach 6:1". I w tym momencie moja retoryka padała, musiałem robić prezentację. -Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego tyle w sklepach jest LCDqw? Czemu ludzie to qpują? Czy nie widzą, jak to to gra?
 

Scorsese

New member
Witam wszystkich.
Byłem do tej pory zdecydowany (między innymi dzięki temu forum) na kupno plazmy 46PY85 (ewentualnie 46PY80), ale... poszedłem dziś do MM sprawdzić czy przypadkiem nie można tam zobaczyć jak to cudo odbiera. No i stał: 46PY80, a obok TX-37LZD800 (LCD). Oba na tym samym sygnale jakiegoś promocyjnego filmu Panasonica. Czarny kolor był faktycznie świetny, ale na... LCD! Wiem, wiem, powinno być na odwrót. Pobawiliśmy się ustawieniami, ale nic to nie dało. Czarny na plazmie nadal był szary, a na lcd czarny był czarny (no może lekko czarno-granatowy). W końcu wpadłem na pomysł żeby zgasić oba telewizory. Okazało się, że po zgaszeniu matryca lcd jest czarna jak smoła, a plazmy... jakaś taka szara. Rozumiem, że oświetlenie pewnie zrobiło swoje. Ale w końcu oba telewizory stały w identycznym, tym samym, złym świetle. Chyba kwestia szyby na matrycy. Ale co za różnica jakim sposobem to osiągnięto. Reszta obrazu również była nieporównanie lepsza w lcd. Ludzie, ratujcie bo tracę wiarę w plazmę, a od dobrych dwóch miesięcy byłem przekonany, że ją kupuję! Co robić?! Gdzie ten czarny kolor?!
 

Scorsese

New member
No dobrze, czyli plazmę trzeba oglądać w egipskich ciemnościach bo inaczej... "addytywna synteza mieszania świateł" i nici z czarnego koloru? Słyszałem, że w nasłonecznionym pomieszczeniu jest problem z plazmami, ale myślałem, że chodzi o odbicia, a nie kolory. Więc widzę, że solidne rolety to jednak faktycznie mus :???:

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Nie wiem jak Tobie,ale mnie zdarza sie oglądać tv przy słonecznym oswietleniu może kilkanaście razy w roku.Ale jeśli pomieszczenie jest b.jasne,a ogląda się dużo w dzień ,to rzeczywiście problem odbić jest.Ale nawet w takich warunkach nie zrezygnowałbym z naturalności kolorów w plazmie.Oczywiście,że czerń robi się szara przy jaskrawym oświetleniu,zwłaszcza jarzeniowym.LCD tak na jasne oświetlenie otoczenia nie reaguje.Niestety ideałów nie ma,zawsze jest coś za coś.
 

panjacek

New member
Scorsese napisał:
No czyli plazmę trzeba oglądać w egipskich ciemnościach bo inaczej...
Niekoniecznie, ale powinny być spełnione dwa warunki:
wysterowanie subpikseli R=0, G=0, B=0
matryca wykonana z substancji całkowicie pochłaniającej padające na nią światło.
Wywód dotyczy ekranu doskonale czarnego a zdarzena te w praktyce prawie nie występują.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stapoz

New member
To akurat sie zgadza. LCD ma znacznie lepszy poziom czerni niz plazma przy silnym oswietleniu. Wszystkie zreszta dane podaja kontrast dla plazmy w przypadku zaciemnienia. Po zaciemnieniu sytuacja sie odwraca - LCD przepuszcza swiatlo z lamp podswietlajacych a plazma po prostu nie swieci tymi komorkami, ktore maja byc czarne. Mozna by pewnie zrobic pomiary gdzie nastepuje granica oswietlenia , przy ktorej LCD zaczyna przewyzszac czernia plazme. Na pewno nie trzeba pomieszczenia zaciemniac calkowicie aby kozytsac z przewagi plazmy, ale wieczorowo-nastrojowe oswietlenie jest wskazane...
Ja czesto ogladam PZ85 przy bardzo duzym naslonecznieniu i obraz jest naprawde b. dobry - jasny i kontrastowy, choc pewnie z LCD w takich warunkach czern byla by glebsza. Tylko kto bedzie sie tym przejmowal w jasny, sloneczny dzien?
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
To chyba też nie do końca tak.To co traci plazma nawet przy silnym oświetleniu naturalnym i żarowym,to i tak na tyle mało,że LCD go nie dogania z poziomem czerni.Gorzej jest przy silnym i rozproszonym oświetleniu jarzeniowym(sklep),ale wtedy LCD też traci.Wrażenie,że LCD ma bardziej kontrastowy obraz bierze się raczej z większej jasności i przeostrzenia krawędzi.Sama czerń tylko w niewielu LCD jest zadowalająca.
 

babunia

New member
takie malutkie zapytanie mam... nie wie ktos gdzie mozna dostac 42PY85 ?? bo dzwonie juz do osmego sklepu i czeski film - nikt nic nie wie...

oczywiscie od reki wysylka, a nie "towar dostepny od 3 do 21 dni..."
 

stapoz

New member
Brac PZ. Cena ta sama a dodatkowo dostaniesz tuner DVB. Wprawdzie MPEG2, ale lepiej miec cos niz nie miec. Ja kupilem w RTVMedia - przywiezli w ciagu 2 dni, swiezutki i pachnacy z licznikiem godzin pracy rownym zero :)
Kupno PY ma sens jesli mozna go kupic taniej niz PZ. W przeciwnym przypadku to bez sensu....
 
Ostatnia edycja:
ja rowniez zakupilem model w wersji PZ (46pz85), w sklepie RTVmax - sproboj tam, mi wyslali od reki i telewizor mialem nastepnego dnia. Najlepiej zadzwonic i sie spytac czy maja akurat na stanie.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posprzatjcie tu troche... Serwis Panasonica do nas jutro wpadnie :)

Witam.
Prosze wybaczyc zwloke,ale staralem sie doszukac mozliwie najlepszych informacji.
Kwintesencja czytania jest :
Tryb 24p Real Cinema i techologia 100Hz sa funkcjami zawsze "wlaczonymi" bez mozliwosci ich "wylaczenia".Mysle iz producent wyszedl z zalozenia ,ze oferowanie ulepszenia nie bedzie wymagala moliwosci z ich rezygnacji.
Funkcja IFC wydala mi sie bardziej intrygujaca,wiec postanowilem ja przetestowac.Na obrazach statycznych i dynamicznych ( przy uzyciu DMP-BD10 i dysku testowego ) , nie udalo mi sie zaobserwowac roznic.Musze dla wiekszej orientacji dokonac porownania przy uzyciu nowszych odtwarazaczy BD , zwlaszcza przy uzyciu materialow 24p.
Samymi informacjami o IFC z podeslanych forum,zapoznam sie w ciagu najblizszych 2 dni i postaram sie wysnuc wnioski ktore zaspokoja Pana ciekawosc.
Ps.Jesli mozna-;prosze o adresy forum z ktorych Pan korzysta.
Pozdrawiam.

Dział Pomocy Technicznej
 

emer

Member
Bez reklam
noo .. zapodaj mu raczej same konkrety, żeby nie zanudził się na 150 stronach ... ;)
Strony chyba od 145, gdzie są tez linki na zagraniczne strony i testy, gdzie poddaje sie w wątpliwość uniwersalność IFC ... a przynajmniej to, że nie w kazdych okolicznościach polepsza odbiór i jakość obrazu ...
 

RheeTCT

New member
Może ja jestem jakiś dziwak,ale wydawałoby mi się,że pracownik polskiego przedstawicielstwa firmy,czy też jej dystrybutora powinien odpowiedzi szukać u źródła(Panasonic),a nie eksperymentować i próbować coś zaobserwować samodzielnie.Bo tak to wszystko zrozumiałem chyba,że jest inaczej.
 

jedrek_125

New member
Masz racje :) ale właściwie nie jestem zdziwiony , to sa ,,marketingowcy ,, a nie fachowcy , facet chce sie ,,blizej przyjrzec tej funkcji ( ifc) to znaczy ze sie nie interesowal wlasciwosciami produktow , ktore sam rozprowadza w naszym kraju , typowa ignorancja .Juz kiedys rozmawialem z Artsem na temat macoszego traktowania polskiego serwera ( brak wielu instrukcji etc..)
Ta odpowiedz dodatkowo upewnia mnie w tym iz wiecej informacji zawiera to forum niz faq panasonika :):)a na pomoc z centrum dowodzenia polskiego przedstawicielstwa nie bardzo mozna liczyc :)
 

yogibabo

New member
A ja mam inne odczucia. Nareszcie ktoś podszedł poważnie do tematu i wyraził chęć pomocy klientom, a to bardzo ważne. Dodam tylko, że sytuacja jest analogiczna jak w przypadku ASO i nowo wprowadzanych modeli samochodów, gdzie wiadomo jak odkręcić koła i wymienić klocki, wiadomo jak wygląda silnik i osprzęt ale naprawic go nie sposób bo producent wprowadził zmiany, a mechanicy poza ogólnymi szkoleniami, w których uczestniczyli, nie maja pojęcia jak radzic sobie z problemami nowinek lub chorób wieku dziecięcego w danym modelu. Okazuje się że w przypadku sprzętu rtv zaczyna byc podobnie.
 
Do góry