Panasonic PY85

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no przeciez strone do tylu bylo napisane :)
Na panelu wcisnij F przytrzymaj Vol- i równocześnie na pilocie wciśnij trzy razy AV. pozdr.

ja sie dopytam jak wlaczyc funkcje real cinema 24p? bo demo jest...
c72e479ea9557737med.jpg
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no niestety mam instrukcje nawet ta pelniejsza z plyty dolaczonej do tv ale tam nic nie ma o tych demach, hotelach itd... a to dziwne bo np menu hotelowe to nic zlego dla tv, ot funkcja do hotelu zeby poblokowac rozne opcje zeby mieszkancy nie majstrowali przy telewizorze.
Jesli chodzi o funkcje real cinema to jest to kolejny walek pod tytulem IFC! Po obejrzeniu demo real cinema" dochodze do wnisoku ze to nic innego jak ten IFC czyli taki efekt "teatr telewizji"... jak dla mnie ciekawostka ale nie na dlugo mete :) ... dalej twierdze ze wystarczy model 80 i zaoszczedzic kase i wlaczyc w nim opcje 100hz i wiecej do szczescia nie potrzeba... bo IFC mam wylaczone ( samopoczucie lepsze ze jest : ) real cinema jest ale nie ma jak wlaczyc... ogolnie tv gra bardzo ladnie ale optymalny zakup bylby 80tka, pozdr.
 

yemek

New member
listek2000 napisał:
no przeciez strone do tylu bylo napisane :)
Na panelu wcisnij F przytrzymaj Vol- i równocześnie na pilocie wciśnij trzy razy AV. pozdr.

ja sie dopytam jak wlaczyc funkcje real cinema 24p? bo demo jest...


Witam.
Kombinowałem w ten sam sposób ,i doszedłem do wniosku że ta funkcja
jest połączona z IFC ,a to demo jest po to żeby ładnie wyglądało na
półce w sklepie. Taki lep na klienta :p
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no wlasnie... IFC... robi za 100Hz, robi za siebie i robi za real cinema... szkoda ze za te same funkcje kaza se doplacac... jednym slowem walek jak juz wczesniej napisalem, napisalem do panasonica w tej sprawie, ciekawe jakie siano dostane :) kubica go go go :) pozdr.
 

Foxxx24

New member
pardziak napisał:
a porównywaliście go może z Panasonic TH-50PY80P ciekaw jestem jak wypada na tle py85p i czy warto dopłacić 500 pln za 4 cale więcej

Różnica między tymi modelami jest praktycznie znikoma więc jeżeli zależy Ci na dużym ekranie to spokojnie zamiast 46PY85 bierz 50PY80 bo na mnie zrobił wrażenie już samym wyglądem i wizualnie prezentuje się SUPER i lepiej niż 85tka:)


Pozdrawiam
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
W trybie Eco Demo*, skala Eco może być wyświetlana na ekranie telewizora, informując jak zmienia się poziom zużycia energii wraz ze zmianą otaczającego oświetlenia.
* Dostęny w Py800, Py85, Py80, LZD800, LZD85 oraz LX85

przytrzymac F na panelu az wyskoczy "real cinema demo" po czym kliknij raz jeszcze F i przechodzisz do skali "eco demo"


99c22a0037488d27med.jpg


Prace skali mozna ujzec w dziennych warunkach... ja poswiecilem latarka w czujnik po prawo na dole... jak widac im wiecej swiatla tym ekonomia spada i wskaznik dochodzi do jednego listka co znaczy ze tv potrzebuje wiecej mocy do pracy, im ciemniej wtedy skala sie cofa do trzech listkow co znaczy,ze tv nie potrzebuje juz takiej mocy aby poprawnie pokazac dobry obraz... to chyba tyle...

co do 50tki to po rozpakowaniu 42ki po minucie juz zalowalem ze nie kupilismy 50tki... a dzis zaluje ze jesli juz 42ka to niepotrzebnie 85tka... wystarczy 80tka... szkoda kasy na bajery... no ale to trzeba kupic popatrzec pozyc z tym, czlowiek jest pozniej madrzejszy przy zakupie kolejnego tv, pozdr.
 

unky

Member
Mam tego panasa już od dłuższego czasu ale ostatnio zwątpiłem w to 100Hz jak podłączyłem testową płytę DVD.
Czy 100Hz jest tylko wtedy kiedy mamy włączone IFC?

Jeżeli tak to trochę porażka - przy włączonym IFC kiepsko chodzą np mecze - piłka skacze na tle trybun, jak kamera przesuwa się na tle trybun to logo stacji również skacze.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wybrzydzaj... delektuj sie pieknym obrazem... :) 100hz jest ponoc w standardzie... :) tylko nie wiedziec czemu w 80tce nie jest hihi :) masz racje sportu na IFC nie obejrzysz... ja juz zapomnialem o tej funckji jest wylaczona... pozdr.
 

unky

Member
Nie wybrzydzam. TV jest generalnie w klasie.
Niemnie jak włożylem płytę do DVD to był taki kontorlny napis, który migał.
Miganie ustawało jak włączyłem IFC, nie mniej nie używam IFC bo często sport oglądam.
Dlatego wnioskuję że 100Hz jest dopiero jak się włączy IFC.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no jest nas coraz wiecej... myslalem ,ze tylko mnie migocze :) mam staly kontakt z serwisem... jutro mam dostac pare odpowiedzi... bo poki co nikt nie umie odpowiedziec wprost i rzeczowo... ale to moze byc spowodowane mala poki co wiedza na temat nowych modeli,pozdr.
 

unky

Member
Daj cynk jak coś się dowiesz.
Dziwne czasy nastały w sumie. W tym roku zmieniałem kompleksowo cały sprzęt na nowy.
Tuner HD Kathrein, Plasma Panas PY85, Nowy model kina domowego Harmand/Kardon AVR255 i w każdym z wymienionych są wady związane z błędami w firmware. Cały sprzet to najnowsze modele i w kazdym jakieś błędy i niedoróbki. Brak kasy na porzadne testy, marketingowcy firmowi poganiają inzynierów i potem jest jak jest.
Co nowy model to po zakupie okazuje sie ze ma jakies niedorobki i trzeba czekac na upgrade firmware.
Pozdro
 

emer

Member
Bez reklam
poczytałem ze setke stron tego topica i ... zgłupiałem

Miałem kiedyś Loewe 28cali 50Hz i zachciało mi sie 100Hz - kupiłem (ok 5lat temu) fuuull wypas ze wszystkimi bajerami najwyzszy model Thompsona 29cali100Hz i ... załamka. Oprócz braku migotania chyba same minusy ... obraz sztuczny, pixelowaty i kaszana przy ruchu (szczególnie mecze piłki noznej i trawa - koszmar). A Loewe i 50Hz - plastyczny obraz i/ale niestety migotanie.

Długo zwlekałem z kupnem "cienkiego" TV - niedoskonałości technologiczne LCD i plasmy ... ciągle ustepowały jakości obrazu i jego plastyce obrazowi z kineskopu CRT.

No i troche dojrzałem do kupna ... wybór - plazma Panasonic. Statystycznie rzecz biorąc (opinie) + cena/jakość przemawia za Panasonicem.

A że moje oglądactwo to odległość od 1.5m - 3.5m to na peeeeewno nie wiecej niż 42cale. Nie mam zamiaru strzelać oczami i szyją na prawo i lewo aby objąć widzeniem większe ekrany. No więc wybaczcie, ale gapienie się na np 50cali z 3m to IMHO to nienormalne, a jęzeli dojdzie do tego sygnał SD (i to nawet z telewizji cyfrowej-satelitarnej), to nie mam zamiaru oglądać poszczególnych pixeli na takim ekranie ...

No ale dlaczego zgłupiałem ... no więc PY85 czy PY80 - oto jest pytanie !!
Listek mówi ze wyłącza IFC - czyli pogodziłes się z migotaniem? (bo wygląda na to ze efekt 100Hz uzyskuje sie włączając tą funkcje - tylko ze jak mówicie, to dobrze to działa własciwie chyba przy HD, a przy SD wręcz pogarsza jakość obrazu/ruchu).
Czyli na SD jest efekt migotania bez IFC ? Ale z drugiej strony z IFC przy SD pogarsza obraz w ruchu ? Dobrze to rozumiem ?
"* Kiedy aktywna jest funkcja IFC, nie można używać podwójnego skanowania 100 Hz" - no to jak, przecież te niby 100Hz (właściwie to 2x50Hz) własnie bez IFC powinno działac ... kurdekurde :???:

To jak jest w PY80, czy tam jest przełącznik 100/50Hz (skoro nie ma IFC), czy niby jest na stałe to 2x50Hz i obraz przy SD jakby migotał ?
I jest dokładnie taki jak na PY85 po wyłączeniu IFC, czy moze lepszy ... jakis hmmm wyposrodkowany miedzy IFC i bez ...:???:

Rozmawiałem z facetem ze sklepu firmowego Panasonica i powiedział mi ze własciwie IFC nie działa tak jak powinno w PY85, ze w PY800 lepiej działa ta funkcja ... i w związku z tym nie warto dawac 500zl wiecej za PY85, tylko kupowac PY80 ...

No i jak ... jest w końcu choć mały plus w jakosci przemawiajacy za PY85 w porównaniu do PY80 (rozumiem ze że cały problem to IFC przy SD ?)

Ceny na dzisiaj to ok 3300 za PY80 i 3800 za PY85 ...

@listek
Co przemawia wg Ciebie za wydaniem ok 3000zł za Dreama 8000HD, skoro Dream 800HD kosztuje 2x taniej ?
Przecież mozna sobie kupic dwa maleństwa 800 za 3000zł i tez mam dwa tunery ... ;)
 
Ostatnia edycja:

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no wlasnie... serwis sam sobie zaprzeczyl mowiac, ze nie mozna uzywac 100hz i funkcji IFC jednoczesnie... :) mamy wszyscy py 85 i kazdy zaswiadczy,ze nie ma w menu ustawien ani obrazu czegos takiego jak w modelu nizej(80) wl/wyl 100hz... ale to jak juz powiedzialem wczesniej powiem delikatnie,ze serwis sam walczy z wiatrakami i niewiele nam pomoze, sa to nowe modele i wiedza jest taka ile z instrukcji.

Masz racje przywyknalem do migotania... bo nie da sie pily ogladac na IFC tzn da sie ale tylko jak strzela "repley" :rolleyes: , nie mam jeszcze tunka hd aczkolwiek chyba sie nie doczekam do swiat dm 8000 hd i kupie 800... a szkoda bo 8000 ma wifi, dwie glowice, wejscia na karty pamieci cf i in lepszy procek czyli mysle,ze jest dwa razy lepszy od 800tki.
Tak wiec nie moge powiedziec jak zachowuje sie tv pod sygnalem hd z satki?
Generalnie tv gra ladnie, kolory sa super... ja tu nie walcze z jakoscia tego tv, ja bym tylko chcial zeby jak np. pisza ze za dod.oplata: airbag,tempomat itd... to zeby to bylo :) pozdr.
 

soto74

New member
Py85

hej, od jakiegos czasu śledzę to forum bo zamierzam kupic plazme i wyszło na Panasonica TH42PY85 a po lekturze Waszych opinii zdaje sie ze nie jest to najszczęśliwszy wybór. pozdrawiam
 
Do góry