Panasonic PY85

motobartcompany

New member
Widziałem PV70, PY85 i Pioneera 5090 i jest tak samo. Wygląda na to że nie da sie wyprodukować TV plazmowych bez tego efektu.
Ja jestem szczególnie wyczulony na efekt zielonych krawędzi w ruchu.
Proszę mi wierzyć że na plaźmie pioneer 5080xd zielonych krawędzi praktycznie nie widać. Są naprawdę bardzo bardzo minimalne.

Jako posiadacz PV70 i PV700 moge z całą stanowczością:) stwierdzić że na ósmej generacji plazm pionka efekt zielonych krawędzi jest 10 krotnie mniejszy niż na panasonicu serii 7 czy też 8 bo taka też miałem.

Być może seria 9 pioneera ma widoczne zielone krawędzie, tego nie wiem. Nigdy nie widziałem tego TV w akcji.

Ja nie wychwalam piona tylko zaprzeczam temu, żę na wszystkich plazmach jest efekt green ghosting. Zapewniam cię, że na moim pionku tego nie uświadczysz.

Ja w panasie PV 700 zielone krawędzie widziałem na kaźdym materiale.

Na pionku robiłem nawet testy, szybko poruszajace się białe napisy na czarnym tle. Są idealnie białe bez zielonej poświaty czy obwódki! Oglądałem film miasto grzechu, z kilku centymetrów próbowałem choć trochę dostrzec zielone ustroństwo. Nie stety nie udało się...
 
Ostatnia edycja:

aniaaa

New member
Raschey napisał:
No ja nie wiem czy nie wszyscy to widzą ale ja widze,szczególnie na Gears of War jak w linku.
Trochę lipa przyznam szczerze,ktoś podłączy PS3 pod nową plazmę,odpali Gears of War i po chwili zamiast mieć banana na twarzy wpadnie w depresje.
Kurde ale kaszana wyszła ...
pewnie,że widzą tylko ślepy by tego nie zauważył-na plaźmie LG(chyba PC1R) tego zjawiska nie widziałem,a plazma nie jest nowa-ma 2 lata,więc to podobno słabe LG radzi sobie z tym bez problemu
 
Ostatnia edycja:

trezorek

Member
No i po długim oczekiwaniu EURO-RTV-AGD, miło zaskoczyło mnie ceną (3999zł) i od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42py85.:)
I mimo, że jeszcze nie mam żadnej cyfry, to SD wygląda całkiem dobrze. Mam nadzieję, że jak w przyszłym tygodniu przejdę na UPC z HD, to zacznę się w pełni cieszyć możliwościami nowej zabawki.
Polecam telewizor wszystkim, bo obraz jest naprawdę dobry. Porównywałem z analogiem panasonica, który kupiłem cztery lata temu i kolory są identyczne, tzn. bardzo naturalne, a nie tak jak na wielu LCDkach cukierkowe.
Jedyną wadą jaką zauważyłem to jeden "martwy" pixel, ale nie robię z tego sensacji, bo normalnie go nie widzę, a może z czasem się "rozrusza".:)
Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować forumowiczom za ułatwienie podjęcia SŁUSZNEJ decyzji.:)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może się zdarzyć, że "rozrusza" się sam, tak więc daj mu parę dni. Jeśli podłączysz kiedyś pod telewizor jakiegoś peceta, to możesz spróbować tego rozwiązania, lub poszukać w sieci podobnego. Jednak miej na uwadze, że jest to panel plazmowy - jeżeli miałbyś użyć takiego rozwiązania jedynie na tej części ekranu gdzie występuje martwy piksel, to lepiej nie przesadzać z czasem jego aplikowania (kwestia ewentualnego powidoku).
Miłego użytkowania!
 

trezorek

Member
Dzięki. Na razie nie planuję próby naprawę. Nie przeszkadza mi ten pixel. Żeby go znaleźć muszę naprawdę długo się wpatrywać na statycznym obrazie. Ale dzięki za podpowiedź.
 

adadur

New member
Wczoraj zdecydwałem się i zamówiłem w Euro ten TV za 3999zł bo jest dostępny w sprzedaży przez intenet, parę dni temu pomimo tej ceny był dostępny tylko lokalnie. Dodam że w niemczech (PZ) już poleciał na 1099Euro ale dochodzą koszty przewozu i się nie opłaca.
Także myślę że w oczekiwania od maja na kupno tego telewizorka zostaną niebawem zrekompensowane.
Jak ma ktoś sugestię jak szybko i dobrze sprawdzić TV przy kurierze to prosze o rady.
Sygnały które mogę dac na TV to kablówka oraz przez HDMI z laptopa jakiś filmik FULL HD
 

kaede

New member
motobartcompany napisał:
Ja jestem szczególnie wyczulony na efekt zielonych krawędzi w ruchu.
Proszę mi wierzyć że na plaźmie pioneer 5080xd zielonych krawędzi praktycznie nie widać. Są naprawdę bardzo bardzo minimalne.

Więc albo ja jestem maksymalnie wyczulony albo seria 9 jest gorsza od 8 pod tym względem. Wystarczy że przy mocno kontrastowym obrazie (nawet nie musi sie nic ruszać) przesunę szybko wzrok np. z jednego boku obrazu na drugi i juz widzę (mam LX5090).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że można założyć, że to co napisał motobartcompany jest prawdą. Z dokładnością do tego, że jest to tylko i wyłącznie jego całkowicie subiektywny odbiór. Ale o tym przecież napisał: "Ja jestem...".

kaede, to co piszesz sugeruje, że dostrzegasz jakieś złudzenie optyczne ale chyba generowane bardziej przez Twój wzrok aniżeli przez telewizor ;)
 

kaede

New member
Niestety, wiem co widzę. Zapewniam cię, że nie jest to złudzenie optyczne - jest to dokładnie ten sam efekt, który widać niektórych klipach o green ghosting na youtube, tylko sfilmowane kamerą jest to bardziej widoczne a w rzeczywistości mniej. Jeśli większość tego efektu na Pionku nie widzi to tylko im zazdroszczę.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja Ci wierzę, również mam dość czuły wzrok. Ciekawi mnie to, że dostrzegasz efekt również na nieruchomym obrazie. Zastanawiam się czy to tzw. green-ghosting czy coś innego.
 

kaede

New member
To jest ten sam efekt.

Dokładnie w tych samych warunkach (poruszający się szybko obiekt lub szybkie przesuwanie wzroku) widzę "teczę" na obrazie z projektora DLP - obraz na ułamek sekundy zamnienia się w 3 kolorowe pasy - czerwone, zielone, niebieskie. Tam jest to spowodowane tym że każda klatka filmu jest wyświetlana 3 razy - po kolei przez filtr każdego koloru, czyli pełnokolorowy obraz nie jest wyświetlany w tym samym czasie, a oko powinno to złożyc w 1 obraz w tym czasie. Na plaźmie za green ghosting odpowiada opóżnienie zielonego fosforu względem pozostałych - jest wyswietlany ułamek sekundy dłużej. Przynajmiej w moim przypadku dla ujrzebnia tych ułamków sekund nie jest istotne czy rusza się coś na ekranie czy to ja ruszam wzrokiem :roll: :-D
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie znam aż tak tej technologii (plazma) ale wydawałoby mi się, że przy obrazie nieruchomym takie opóźnienie już nie występuje - wszystkie składowe świecą stałym natężeniem.
Mogłoby to oznaczać, że dostrzegasz opóźnienia występujące pomiędzy samymi cyklami odświeżania obrazu. Jednym słowem - wow ;)

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ten efekt, który widzisz, nasila się wraz ze zmniejszaniem odległości od ekranu i słabnie przy oddalaniu się od niego?
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
To chyba niemożliwe,żeby człowiek widział 100 obrazów w 1 sekundzie jako oddzielne.Stawiałbym raczej na jakąś nadwrażliwość wzroku kaede na kolor zielony.Nie chcę nikogo straszyć,ale to może (podkreślam - może) świadczyć o jakichś nieprawidłowościach.Kaede jeśli na twoim tv inni nie widzą tego co Ty ,nawet w mniejszym stopniu,to może rozważ jakieś badanie wzroku.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ej, chyba jednak nie. Bez problemu przecież potrafimy dostrzec różnicę pomiędzy materiałem np. 720/25p a 720/60p. Oko ludzkie zdaje się potrafi znacznie więcej, problem w tym jak te obrazy są później "przetwarzane" przez nerw wzrokowy i mózg.
Nie mówimy też o rozróżnianiu 100 odrębnych obrazów w ciągu sekundy ale o minimalnym dostrzeganiu jakiegoś zjawiska. W podobny sposób od czasu do czasu zamiga mi ekran telewizora 100Hz, choć większość czasu takiego migotania nie widzę i obraz jest bardzo stabilny.
 

kaede

New member
RheeTCT napisał:
To chyba niemożliwe,żeby człowiek widział 100 obrazów w 1 sekundzie jako oddzielne.Stawiałbym raczej na jakąś nadwrażliwość wzroku kaede na kolor zielony.Nie chcę nikogo straszyć,ale to może (podkreślam - może) świadczyć o jakichś nieprawidłowościach.Kaede jeśli na twoim tv inni nie widzą tego co Ty ,nawet w mniejszym stopniu,to może rozważ jakieś badanie wzroku.

Też tak teraz pomyślałem, że to może (podkreślam - może :D) być wada wzroku, a dokładniej porozumiewania się wzroku z mózgiem - mam w lewym przypadłość zwaną "leniwym okiem". Oko badane przyrządami jest idealne, ale nie widzę np. obrazów 3D - tych oglądanych przez zielono-czerwone okulary. Może z tego samego powodu jestem bardziej wrażliwy na ten efekt.

Długo by pisać a to juz i tak wystarczający OT. Tylko u małych dzieci mozna to jeszcze skorygować później już nie, więc badania niestety nie pomogą, ale dzięki za troskę RheeTCT;).

Lecz czy to tłumaczy dlaczego zauważam, choć rzadziej, że niebieski fosfor jest szybszy niż czerwony i zielony? Nie pisałem o tym wczesniej bo nie chcialem komplikować :D.

Ale juz mnie nie słuchajcie i skoro motobartcompany mówi, że dla zdecydowanej większości ludzi na Pioneerze nie widać to niech tak będzie :D.

bogdan_bronowice napisał:
Nie znam aż tak tej technologii (plazma) ale wydawałoby mi się, że przy obrazie nieruchomym takie opóźnienie już nie występuje - wszystkie składowe świecą stałym natężeniem.

Tak ale zielony fosfor gaśnie najwolniej, a niebieski najszybciej się zapala. Dlatego widac to bardziej im bardziej kontrastowy jest obraz - następuje wtedy największa zmiana jasności i w zwiazku z tym największe opóźnienia.

Wpisz w Google "Green Trail Plasma" bo nie mogę z jakiegoś powodu wklejac linków i wybierz "What’s That Green Trail On My Plasma?" i tam jest obrazek, ktory to pokazuje i wytlumaczenie.

bogdan_bronowice napisał:
Czy ten efekt, który widzisz, nasila się wraz ze zmniejszaniem odległości od ekranu i słabnie przy oddalaniu się od niego?

Dokładnie tak. Siedzę 3m od TV. Poza tym przy jasnym oswietleniu tego nie widzę, a najbardziej w całkowitej ciemności.
 
Ostatnia edycja:

lelog

New member
zielone duszki

to ja chyba mam szczescie - mam tv od miesiaca i jeszcze nie widzialem duszkow. probowalem je nawet wypatrzec, a ze jestem fanem J23, byla tez okazja.
tak wiec byc moze to nie jest jednak wina telewizora, ale bardziej oka. proponowalbym pojsc do dobrego salonu i wrzucic cos w stylu sin city.
 

jedrek_125

New member
Duszki :)

Potwierdzam , ostatnio dwa razy ogladałem sin sity w hd i zadnych zielonek nie widzialem :) slucham wszystkich wywodow na ten temat z wielkim zdziwieniem . Zreszta jesli to jest efekt oka , to nie bardzo rozumiem skad sfilmowany efekt na you toube ? mysle ze to jednak wada matrycy bardziej , ale moze sie myle , tak czy inaczej w trakcie zwykłej eksploatacji , mam tu na mysli sygnal tv nic takiego nie zaobserwowalem ani razu , a mam py85 od premiery , czyli juz dosc dlugo . Wszystkim polecam ten tv bo jak juz gdzies wczesniej wspomnialem ma chyba jeden z najlepszych wspolczynnikow jakosci do ceny . Pozdrawiam wszystkich :)
 

jedrek_125

New member
No i wlasnie to jest sianie ,,niezdrowej propagandy , kamera wylapuje a oko nie , czyli wniosek jest taki nie ogladajmy filmow nagranych kamera :) bo moze wystapić zielony duszek :). Nie wiem jak inni , ale ja nie mam takiego zwyczaju wiec caly temat dawno temu odlozylem do lamusa :)
 
Do góry