Panasonic PY85

pejotpe

New member
Bez reklam
656 vs. 451

jacky-x napisał:
Jesli wydawał by sie za ciemny jak pisze kolega, tomoze dlatego że standardowo jaśnosć ma ustwione bardzo nisko i mozna sporo go podciągnąć

656 jest ciemniejszy od 451 (dane producenta: 1300cd/m^2 vs. 1500cd/m^2) - w sumie nic dziwnego: na tych samych generacjach matryc hd ready jest jaśniejsze od full hd (mniejsze komórki z gazem potrzebują dużo więcej prądu by dać taką samą jasność na tej samej powierzchni).
 

mregal

New member
Witam
Od 2 tygodni mam 42py85 i moje uwagi są następujące...

Jeśli chodzi o sam fakt wypalania to ostatnio ogladalem duzo eurosportu na zmiane z ustawieniami eco-kinowy-normalny i wieczorem na czarnym tle jak sie czlowiek wpatrzy z bliskiej odleglosci to widac znaczek EUROSPORT, który juz jest od kilku dni. Bo gdy na chwile wejde w menu to na czarnym tle widac wypalone MENU ale po jakims czasie znika a znaczek eurosportu zostal, nawet probowalem pozbyc sie tego puszczając "mrówki" lecialy na dynamicznym przez niecalą godzine ale efektu chyba brak... może minilamnie mniej... Kupując TV za 5 tyś (jestem studentem) to powiem szczerze makabra jest ze musze sie martwic o takie rzeczy zamiast swobodnie korzystac z tego...

Wiatraczków nie słyszy !

Zielone kolory w gracz gdy obraz szybko sie przesuwa widac, ale zobaczykem je po 2 czy 3 dniu grania gdy przypomnialo mi sie ze coś takiego wogole istnieje i teraz mam manie wypatrywania tego.... pare osob widzialo ten TV u mnie ale nic im o tym nie mowilem a sami tez nic nie mowili ze cos takiego widzą....]

najbardziej boli mnie to wypalanie bo pare osob mowilo ze juz w tym panasie to juz prawie nie występuje (prawie...)

Jak ktoś ma jakieś pytania proszę śmiało walić, co do rozmiaru to 42 ogladam z 2 metrow na programach HD i dobrych SD nie ma problemu przy slabym sygnale juz jest gorzej.... ale co do rozmiaru TV nie zaluje juz sie przyzwyczailem do niego tak samo jak reszta rodzinki.
 

barni

Member
Pytanie, ktoś ma jakieś przecieki z Panasonic Polska odnosnie wrześniowych obniżek. Moge teraz kupić 42" PY85 za 4700. Pytanie czy czekac do wrzesnia czy nic sie nie zmieni w tym czasie.
Brak TV juz mnie troche zaczyna wkurzac, choc nie wiem, czy utrata paru setek w 2 tygodnie nie bedzie wkurzac bardziej :)
 

valcat

New member
mam problem który pewnie dla wielu z Was będzie bułką z masłem:
TV 42PY85 i komputer z kartą graf. ATI Radeon. Kupiłem kabel DVI-HDMI (dobrej jakości). Do tej karty przez d-sub jest podłączony również zwykły monitor crt.
Komputer wykrył w ustawieniach karty że podłączyłem tv (wyskoczyła info. że wykrył płaski tv Panasonic). Jak przełączyłem na drugi wyświetlacz czyli na TV to pokazała sie na nim tylko tapeta z pulpitu bez ikon i paska systemowego oraz w rozmierze ok 30 cm x 30 cm. Reszta ekranu to szare tło dookoła. nIe potrafie sobie z tym poradzic wiec prosze o pomoc. Mysle ze to ustawienia karty graf. trzeba zmienic ale pewnosci tez nie mam.
Z góry dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
mregal napisał:
blisko tzn okolo 10 cm .....
Czyli generalnie w normalnych warunkach nie przeszkadza.
Ciekawiło mnie właśnie w jakich warunkach wyłapywane są te wypalone znaki.
Mój teść ma od stycznia 37PV7. 10h na dobę jest włączony TVN24 i nie zauważyłem jak dotąd takich wypaleń. Już teraz wiem, że trzeba ich szukać po nocy z bardzo bliska. Jestem uspokojony.
 

yemek

New member
mregal napisał- Zielone kolory w gracz gdy obraz szybko sie przesuwa widac, ale zobaczykem je po 2 czy 3 dniu grania gdy przypomnialo mi sie ze coś takiego wogole istnieje i teraz mam manie wypatrywania tego.... pare osob widzialo ten TV u mnie ale nic im o tym nie mowilem a sami tez nic nie mowili ze cos takiego widzą.


Ja zauważyłem ten sam efekt u siebie, i nie tylko na grach ale i na filmach sd i hd.
Posiadam pz800b i nie wiem co zrobić? Oddać na gwarancje czy to co?
Po zakupie szalałem ze szczęścia, obraz to mistrzostwo, poza tą cholerną
jasno zieloną poświatą.
Może zmiana firmware pomoże ale jeszcze go nie ma.
Jeszcze jedno mi wpadło do głowy ,kupię listwę sieciową ale taką
co to potrafi :wyczyścić: prąd ,może to pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Raschey

New member
Nie no TV podobo taki super-hiper za dużo kasy a tu jakaś zielona poświata :???:
Podpinałem sobie PV80 i PY85 pod kompa i na PY85 oczywiście jest lepszy obraz.
W 1920x1080 po HDMI obraz wyłazi na całej szerokości za ekran dookoła na szerokość paska od Windowsa.W PV80 1024x768 jest to samo.
Nie rozumię tego bo pod moim 40" LCD Sony jest idealnie jak na monitorze.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może jest to wynik działania funkcji "Powierzchnia obrazu/Overscan" dostępnej w menu ustawień telewizora. Przełącz na "wyłączony" i zobacz co się stanie.
 

Raschey

New member
Sprawdzałem wszystkie opcje w jednym i drugim TV i na Auto było najlepiej.
Na początku też myślałem że jest Zoom wlączony ale nie był.
Kaszana straszna.
Podpinałem lapka HDMI-HDMI.
W 1920x1080 myślałem że rozdzielczość będzie idelanie dopasowana i nie spodziewałem się takiego czegoś że obraz będzie wyłaził poza monitor.
 

yemek

New member
Raschey napisał:
Nie no TV podobo taki super-hiper za dużo kasy a tu jakaś zielona poświata :???:

Ta poświata to wyłazi w naprawde dynamicznych scenach i tylko na
pierwszym planie. Gdy coś lub ktoś przeleci z prawej strony do lewej
lub na odwrót ale bardzo szybko.Poza tym obraz to ideał:eek:k:
Pierwszy raz zauważyłem to gdy zagrałem w Ninja Gajden 2, kto
grał w tą gre to wie co tam się dzieje:D :D :D .
Kupiłem dziś listwe sieciową Monstera i zobacze czy jest zmiana.
Przetestuje na filmach Pixara i Helikopter w ogniu na blu ray.
 

aniaaa

New member
ta zielona poświata będzie już dożywotnio-mam PV70 z ponad 5000 tyś. godzin na liczniku i to zielone jest takie samo jak było na początku rok temu(miałem nadzieję,że w kolejnym modelu tego już nie będzie):(-to naprawdę dokuczliwa wada przy czarnobiałych filmach-blu ray czy hd tv nic nie zmieni,wiem bo już nie raz to sprawdzałem...niestety...
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zdaje się, że ta zielona poświata to tzw. phosphor-lag(opóźnienie/bezwładność fosforu) i jest to właściwie nieodłączna część technologii produkcji ekranów plazmowych - więcej tutaj, przepraszam, że po angielsku ale nie miałem czasu szukać materiałów w naszym języku.

Może to być widoczne na każdej plazmie aczkolwiek percepcja tego zjawiska jest uzależniona od predyspozycji wzroku danego konkretnego widza. Podobno tylko około 1% populacji ma na tyle wrażliwy wzrok aby zauważać ten efekt.
I co ciekawe, im bardziej widz próbuje zauważyć to zjawisko tym więcej go widzi na ekranie ;) Dlatego proponuję nie zwracać na to zbyt dużej uwagi (wtedy w zasadzie przestaje się je dostrzegać).

No chyba, że w danym konkretnym przypadku jest to dla widza tak zauważalne i dokuczliwe, że nie może on zdzierżyć oglądania telewizora. Wtedy do wyboru pozostają inne technologie telewizyjne. No i złota zasada: oglądać _przed_ kupnem :)
 

Raschey

New member
Taka ciekawostka w Euro Rtv Agd jest wystawowy PY85 do kupienia za 3999 albo 30x0% w ratach.Oczywiście nie mają zapakowanego bo już bym kupił.

Z tą poświatą to rozumiem że w plazmach Pionka jest tak samo ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie wiem, nie widziałem. Jeżeli chciałbyś je porównać, to co do zasady powinieneś to zrobić osobiście a nie przez kogoś innego. Z prostej przyczyny - dostrzeganie tego zjawiska zależy od predyspozycji wzrokowych danej osoby, jedna je widzi a druga nie.

Hmm, względnie można zasięgnąć informacji u kogoś, kto na co dzień ogląda plazmy różnych producentów, np. u siebie w sklepie ;) Jednak z powodów jak powyżej uważam, że takie rzeczy najlepiej oglądać samemu.
 
Ostatnia edycja:

valcat

New member
Troche z innej beczki. Wszyscy (oczywiście Ci którzy kupili juz PY85) mamy w naszych TV jako gniazdo na karty czytnik kart SD. Ja niestety nie mam żadnego urządzenia z takimi kartami. I teraz pytanie:
Czy spotkał się ktoś z czymś takim jak urządzenie które pasuje do gniazda SD a z tytłu ma wejścia na inne karty? Taki jakiś adapter z SD na inne formaty.
Mile widziane linki lub przynajmniej nazwy urządzeń.
Z góry dziekuję za odpowiedź
 

Raschey

New member
No ja nie wiem czy nie wszyscy to widzą ale ja widze,szczególnie na Gears of War jak w linku.
Trochę lipa przyznam szczerze,ktoś podłączy PS3 pod nową plazmę,odpali Gears of War i po chwili zamiast mieć banana na twarzy wpadnie w depresje.
Kurde ale kaszana wyszła ...
 
Do góry