Panasonic PY85

maciek2x2

New member
Wlasnie wymienilem uszkodzony TV. Nawet nie sprawdzali co z nim nie tak :) Powiedzieli jak nadal bedzie cos zle moga znowu wymienic. Maja ich pelno na magazynie. To sie nazywa obsluga klienta. Ale do rzeczy - pierwsze wrazenia. TV jak na razie testuje na DVB-T (freeview) Jakos nie jestem zachwycony obrazem ale nie jest zle. Przed chwila widzialem czarno bialy teledysk i moge potwierdzic wystepowanie zielonej poswiaty jednak aby ja zauwazycz trzeba o niej wiedziec i dobrze sie przypatrzec. Nic uciazliwego. Mam teraz pytanie do posiadaczy 42PZ/PY85. Czy moglby ktos podac chociaz jakies wstepne dane dot ustawienia obrazu tak by bylo najoptymalniej (cieply, zimny, kinowy, dynamiczny oraz np po ilosci klikniec pilotem polozenie suwakow) Musze sie przyznac ze troche ciezko dobrze go ustawic.

Jeszcze jedna moja uwaga dot intelligent frame creation. Spora ilosc osob uwaza by miec ja wylaczona. W moim odczuciu obraz z DVB-T jest znacznie lepszy po jej WLACZENIU. Z wylaczona opcja jakby troche skakal, drgal.
Pozdrawiam i polecam ten tv.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Opcja IFC to takie zwierze, które należy ocenić samemu.

Jeśli chodzi o optymalne ustawienia to są one wypadkową warunków oświetleniowych pomieszczenia i Twojego gustu. Dlatego trudno spodziewać się jakiegoś uniwersalnego schematu ustawień.

ArtS :)
 

chromus

New member
maciek2x2 napisał:
Dzis stalem sie prawie szczesliwym posiadaczem Panasonica 42PZ85 oraz kina domowego SCPT860. Po rozpakowaniu TV, podlaczeniu go pod zwykla antene, wstepnym skonfigurowaniu uslyszalem charczacy z lewej strony podstawy glosnik :( Troche sie zasmucilem bo jutro musze znowu jechac 100km zeby go wymienic. Glosnik wyraznie charczy zwlaszcza w trybie surround. Dodam ze wszystkie parametry dot dzwieku mam ustawione na 50%. Charczenie troche zanikia po zmianie dzwieku na VIVA. Myslalem ze to wina sygnalu ale po podlaczeniu DVD usterka nadal byla slyszalna. Mam nadzieje ze jutro bez problemu dokonam wymiany na innym, sprawny model. Pozdrawiam

miałem kiedyś tak i była to wina kabla EURO; po wymianie wszystko było ok
 

maciek2x2

New member
Kolejne moje pytanie dotyczy funkcji x.v Colour. Nie mam tej opcji w menu. W instrukcji wyczytalem ze aktywna ona jest podczas ogladania filmow HD i uruchami sie ja z poziomu urzadzenia podpietego? Rozumie ze jak podlacze tuner n-ki to ta funkcja sie pojawi tylko jak ulicha aktywuje sie ja z "poziomu urzadzenia" ?
 

maciek2x2

New member
Mam podlaczone DVD Panasonica z upscalingiem do 1080p po HDMI i nie widac tej opcji. Czy cos musze gdzies wlaczyc?

Wlasnie otworzylem instrukcje do 42PZ85B i niestety kupiony przeze mnie model nie ma w menu funkcji x.v Colour. Wyglada na to zxe poprostu jest ona aktywna caly czas gdyz na TV jest naklejka z info o tejzxe funkcji.
 
Ostatnia edycja:

maciek2x2

New member
PZ jak napisalem nie mam mozliwosci sterowania nia. Poprostu nie ma jej w opcjach. Najprawdopodobniej jest poprostu domyslnie wlaczona skoro tv ja posiada.
 

luciopucio

New member
`Euro tuz, tuz. Olimpiada wkrotce a ja jestem juz zmeczony czekaniem na 800 z Polski!!!
Czy ktos z Was ma orientacje, gdzie lepiej kupic w Czechach czy w Niemczech. Czy ktos juz to robil, czy moze polecic sprzedawcow?
 

dario135

New member
no i znow mam dylemat bylem nastawiony na 42pz800 dzis bylem sklepie ogladalem 42pz85, roznica w cenie £300 pz800 kosztuje £1400, co mam brac czy 800 za 1400 czy 85 za 1100 a za 300 roznicy kupic blue raya bd30, czy warto brac 800, a jeszcze jedno 85 mialbym jutro a 800 7-10dni
pomocy bo juz sily mi juz brak dodam ze 85 powalila mnie dzis na kolana!!!
 

maciek2x2

New member
Dario ja nie czekalem. Doszedlem do wniosku ze te TV nie beda sie roznic jesli chodzi o obraz w codziennym uzytkowaniu. W koncu maja te same panele. Za cene PZ800 kupilem 42PZ85 i kino domowe SC-TP860. Dodam ze 42PZ85 mozna juz kupic za 999GBP z 5cio letnia gwarancja Panasonic przy osobistym odbiorze (www.total-digital.biz) Obsluga w tym sklepie super. Przekonalem sie podczas wymiany uszkodzonego modelu.
 

Pantomek

New member
czy orientujecie sie moze jak wyglada sprawa z rozszerzona gwarancja Panasonic'a na plazmy na terenie PL - jaki koszt i warunki zakupu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi, który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.
 

dario135

New member
dzieki maciek tak zrobie jade jutro po z85 a za roznice wezme db30 wszystko razem za 1250£ gadalem dzis jeszcze raz z pewnym panem w empire direct zrobi mi dobry deal , no i da jeszcze 5 lat guarante, mysle ze to dobry wybor, juz niedlugo relacje z moich bliskich spotkan z z85!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-D
 

Pantomek

New member
dzieki Kiki za odpowiedz. A czy jest w ofercie sprzedawcow w PL mozliwosc zakupienia takiego rozszerzenia gwarancji - poza standardowe 2 lata, taki post warranty support (parts & labour). Kiedys chyba cos takiego oferowala jedna z duzych sieci RTV AGD, ale nie pamietam ktora i jaki byl koszt tego.
 

aevash

New member
Witam wszystkich forumowiczów,
pare dni temu nabyłem TH-46PZ85 (cena 6K) i chciałbym podzielic sie swoimi pierwszymi wrazeniami.
TV mam podłaczony pod C+ po SCART-cie - obraz w zaleznosci od kanłu dobry i bardzo dobry.Generalnie obawialem sie ze jakosc obrazu SD bedzie gorsza ale moge smialo powiedziec ze jest lepsza niz na moim starym CRT.
Co do pracy wiatraczków (w 46 jest ich 5) to sa one słyszalne ale poziom szumu przez nie generowany jest akceptowlany. Martwia mnie natomiast róznego rodzaju "bzyczenia" których natezenie zwieksza sie wraz z poziomem jasnosci obrazu. W ciagu dnia jest to niesłyszalne jednak noca szczególnie w czasie "cichych" scen filmowych jest to troszke denerwujace.
Mam pytanie do innych uzytkowoników tej serii czy wystepuje u nich podobne zjawisko?
Porównywalem obraz przy IFC on i off i mysle ze funkcja ta jednak polepsza obraz szczególnie podczas transmisji sportowych (jest bardziej płynny i ostry) pomimo faktu ze pilka na tle publiki faktycznie skacze.
Mam tez wrazenie ze tv nie radzi sobie do konca przy automatycznym wyborze formatu obrazu i co jakisc czas potrafi przeskoczyc.
pozdro
 
Do góry