Panasonic PY85

panjacek

New member
Wyświetlacz plazmowy w przeciwieństwie do LCD, podczas wyświetlania obrazu zużywa różne ilości energii. Najwięcej wyświetlając obrazy jasne (w wysokim kluczu) a najmniej ciemne (w kluczu niskim).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Średni pobór mocy również powinno podawać się w W. Wh, to energia i być może sugeruje średnie zużycie, ale nie jest sama w sobie jednostką mocy. Panasonic powinien po prostu napisać średnie zużycie mocy lub coś w tym guście, anie ściemniać z jednostką energii.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Heh tylko jeszcze zależy co dla kogo jest średnim zużyciem ;) Jak np ktoś ogląda głównie sporty zimowe to będzie miał inne zużycie niż np jak ktoś ogląda głównie np filmy w ponurej scenerii itp ;)
A nie wiem czy nie ma jakiegoś przepisu co każe podawać maksymalne zużycia?
 

dlp

New member
Witam

Od 3 dni jestem szczesliwym (!!!) posiadaczem tego TV. Jak tylko znajde wolna chwile cykne kilka fotek z 720, 1080 i SD. Mam tez miernik mocy wiec sprawdze ile faktycznie on pobiera mocy. Opisze tez wrazenia z ogladania TV tylko dzieki sygnalowi z karty DVB z kompa ( nie mam innego zrodla sygnalu niz satka przez kompa).

1 zdanie podsumowania ..... nie zastanawiajcie sie przy kupnie - ten TV to mega wypas i tyle ... :))))))
 

TANGO 11

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie.jestem tu nowy i jeszcze zakrecony wiec z gory przepraszam jak cos napisze nie tak. Mam pytanie chodzi mi o Plazme Panasonica model (Panasonic TH-50 PZ800E ) i (Panasonic TH-50 PZ80E) czy ma juz ktos ten model przetestowany ?? no i ktory byscie mi polecili.
http://www.panasonic.de/
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
no i PY jest "gorszy" bo bez tunera DVB-T = tanszy

Ps

Czemu dopiero za tydzien lub dwa ??

Niemaja ich na stanie ??
 
Ostatnia edycja:

maciek2x2

New member
Dzwonilem do kilku sklepow w UK i jeszcze niestety nie dostali tego modelu. Na razie przyjmowane sa wczesniejsze zamowienia.Zapewniano mnie, ze najpozniej w pierwszych dniach maja TV zostanie do mnie wyslany.W jednym ze sklepow slyszalem ze na 42PZ800 ma byc 5lat gwarancji jednak tak do konca nie wiadomo... Na www.panasonic.co.uk nie ma do tej pory zadnej wzmianki o nowych modelach plazm !!!
 

dario135

New member
no to widze ze jestesmy w podobnej sytuacji bo ja tez mieszkam w uk no i wiem jak tu sparawa wyglada wszedzie preorder, dziwi mnie rowniez ze na panasonic uk jescze zadnej wzmianki o pz800, mam prosbe moglbys podac ten sklep gdzie ma byc niby 5lat gwarancji, z gory dzieki pozdrawiam i zycze nam cierpliwosci!!
 

maciek2x2

New member
O 5latach gwarancji powiedziano mi w av-sales (adres podany wyzej) Ja jednak zamowilem w www.discounttv.co.uk poniewaz mam blizej do ich fizycznego sklepu gdzie chcialbym odebrac osobiscie tv. avsales ma sklep pod londynem discount zas blisko manchesteru.
 

malmak

New member
nowy tv

Mam 42'' 85 -tkę i jestem zadowolony z zakupu. Obraz z N'ki b. ładny. Szkoda tylko, że tak mało jest kanałów HD. DVD na razie oglądałem tylko z napędu PC'ta (PowerDVD) ale i tak obraz jest zachwycający. Divx-y też ładnie się prezentują. ClasicPlayer'em można dokładnie wpasować obraz w panel.
Jaki odtwarzacz DB/DVD polecielibyście ? Chyba najbardizej praktyczny byłby jakiś Panasonic ze względu na VieraLink i Qlink.

Wentylatory - są słyszalne, ale tylko podczas uruchaniania TV. Kilka sekund po uruchmieniu zwalniają obroty i nie przeszkadzają. Dzisiaj TV był włączony kilka godzin i obroty(odgłosy ich intensywniejszej pracy) nie zwiększyły się.

Rama otaczająca ekran mocno przyciąga kurz, a że jest czarna to rzuca się to w oczy. Czy macie jakiś patent na tekie elektryzownie ? Może spray z pianką do czyszczenia obudów monitorów PC byłby odpowiedni, a może lepiej używać jakich specjalnych 'kosmetyków' do sprzętu RTV ?
 

sanchopan

Banned
Są pianki czyszczące anty-elektrostatyczne: mimo że nie jest to prawdą co piszą (że eliminują osiadanie kurzu), to jednak dobra, markowa pianka, znacznie opóźnia i spowalnia ten proces.;)
 
Do góry