Panasonic PY85

Hienka

New member
No właśnie ciekaw jestem jakie mają być różnice pomiędzy PY85 i PY800 (42 cale), no i ceny. Kiedy ma wyjśc ten model, orientuje się ktoś?
 

p0is0n

New member
unky napisał:
Czegos w sumie nie kumam - plazma jest FullHD - 1920 x 1080.
Moja matryca LCD w laptopie pracuje w rozdzielczośći 1900 x 1200 - nawet wiecej jak FullHD. A podłączając Panasa do laptopa mam rozdzielczość max 1280 x 1024? Z czego to wynika? W koncu rozdzielczośc ma 1920 x 1080 więc ciut mało tych pikseli w poziomie...Może mi ktoś to wyjaśnić?

rozdzielczosc matrycy laptopa nie ma tu nic do rzeczy.
wazne sa 2 kwestie:

- ile wyciaga karta graf (a twoja raczej da rade, skoro w laptopie masz 1900x1200, nowe karty wspieraja rozdzielczosci "niekomputerowe" czyli np fullHD )
- polityka producenta telewizora

z tech. pktu widzenia przez dsub mozna spokojnie puscic 1920x1080, ale wielu producentow to ogranicza zeby z powodu praw autorskich fullHD lecialo tylko przez "bezpieczne" HDMI. Z tego samego powodu na zlaczu komponent tez pelnej rozdzielczosci nie uzyskasz.
Z mojej obserwacji wynika, ze na plazmie 1280x1024 jest na tyle dobra rozdzielczoscia, ze nie odczulem degradacji jakosci filmu. Naturalnie, w bezposrednim porownaniu : 1280x1024 vs fullHD byloby to zauwazalne.
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Hienka napisał:
No właśnie ciekaw jestem jakie mają być różnice pomiędzy PY85 i PY800 (42 cale), no i ceny. Kiedy ma wyjśc ten model, orientuje się ktoś?

Różnica w cenie sądząc po porównaniu modeli PY70P i PY700 powinna oscylować w okolicach 1000-1200zł i z tego co słyszałem PY800 powinien sie pojawić pod koniec kwietnia:)
Różnice między PY85 i PY800 są następujące:
- inny procesor dzwięku,
- głośniki dwudrożne z tweeter'ami,
- 4 wejścia HDMI,
- lepsza powłoka ochoronna matrycy:)
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

HDTV_Fan napisał:
Foxxx24

Ale ja nie zamowilem przez ich www, byłem w sklepie i tam zamowilem

Skoro tak to polecam Ci poczekać aż będzie w Mixie bo tam mają bardzo dobre ceny:)
Ja właśnie czekam na PY85 i na Blue-Ray DMP-BD30:)
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Jak sie pojawił w Mixie niedawno kosztował 5225zł,ale skończyly się więc teraz jak sprowadzą to napewno będzie tańszy niż był w Euro:)
 

Hienka

New member
Foxxx24 napisał:
Różnica w cenie sądząc po porównaniu modeli PY70P i PY700 powinna oscylować w okolicach 1000-1200zł i z tego co słyszałem PY800 powinien sie pojawić pod koniec kwietnia:)
Różnice między PY85 i PY800 są następujące:
- inny procesor dzwięku,
- głośniki dwudrożne z tweeter'ami,
- 4 wejścia HDMI,
- lepsza powłoka ochoronna matrycy:)

Z tego co widzę to raczej to są ulepszenia. Warto wydać na nie więcej kasy?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

Tak sobie czytam i czytam, a moze warto poczekac na PY800 :) ??

Roznica okolo 1300 zł

Tylko czy warto to dopłacac ?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Jeszcze do różnic między PY800,a PY85 zapomniałem dodać:

- możliwosć odtwarzania filmów z kart AVHCD,
- obsługa przestrzeni kolorów wykorzystywanej w najlepszych projektorach:)

A czy warto dopłacać to już myśle zależy od indywidualnych wymagan:)
Jeżeli komuś zależy na jak najlepszym dzwięku i 4tym wejściu HDMI oraz wiekszej pewności,że matryca nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia czymś oraz ma lub planuje mieć kamerę HD to sądze,że tak:)
 

leszcz

New member
Wczoraj zauważyłem dość brzydki efekt w trakcie oglądania piłki nożnej w Polsat Sport ( nie ma znaczenia na jakim kanale zresztą ) . Kiedy się to objawia ? Otóż spiesze z odpowiedzią . Kiedy piłka leci wysoko na poziomie trybun - jest efekt jakby było tam 5 piłek ( nie wiem jak to nazwać ) . Ale miałem włączone wszystkie te ulepszacze . Wyłączenie funkcji INTELIGENT FRAME ( coś tam cos tam ) przywraca normalny obraz piłki szybko poruszającej sie na tle trybun .
Tak więc wiem teraz że nie jest to żaden defekt TV tylko opcja ustawień musi być inna dla sportu . W instrukcji funkcja ta jest opisana jako polepszacz płynności wyświetlania obrazu...... no w sporcie to wychodzi chyba na nadpłynność :p :p :p
 

Foxxx24

New member
leszcz

Myślę,że to kwestia za słabej jakości sygnału i małej rozdzielczości stacji w koncu polsat sport ma jeszcze daleko do FULL-HD:)
Slyszałem właśnie o tej funkcji INTELLIGENT FRAME,że trzeba ją wyłączać:)
Ona poprawia płynnośc,ale na najlepszym sygnale,którego u nas jszcze nie ma:)
 

Foxxx24

New member
HDTV_fan

No właśnie lepiej wyłączyć bo chyba żadna stacja tv nawet w Anglii nie nadaje z rodzielczością FULL-HD i obraz z tą funkcją się "przedobrza":)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
hmmm

Jestem ciekaw czy ta funkcja faktycznie poprawia płynnosc skoro w plazmach i tak obraz jest bardzo płynny ze wzgledu na bardzo szybki czas reakacji
 
Do góry