Panasonic PY85

AvataR

Banned
No to fantastycznie :D Pytanie tylko jak to sie bedzie sprawowac poprzez wyjscie DVI ale mysle ze moze byc juz tylko lepiej ;)

Pozostaje jednak pytanko co z PS3 i ghostingiem ?? W zasadzie to ostatnia watpliwosc odnosnie tego TV :)
 

kavoo

New member
A jak wyglada sprawa rodzajow wejsc w modelach PY85?

Pytam, bo w jakiejs wczesnej wersji instrukcji do PY widzialem dwa wejscia SCART i jedno COMPOSITE (HDMI i S-VIDEO nie licze), natomiast w szczegolowej instrukcji modelu PZ SCART-ow nie ma w ogole, natomiast COMPOSITE sa dwa...

Nie ukrywam, ze to drugie rozwiazanie bardziej by mi odpowiadalo (2 dekodery HD C+ i CP na kompozytach + komputer i BD na HDMI)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570

Model PY 85 Panasonica ma duży apetyt na prądożerność - 385 W.
690674e2c483200fmed.jpg


Złącza z tyłu są bardzo czytelne i łatwo dostępne - podobnie jak w niższych modelach.
dd0c34eb8e03fabbmed.jpg
 

Labdoria

New member
Tom0000 napisał:
5 !!!

Wiatraki maja to do siebie, ze jak zlapia w tryby kurz, to zaczynaja halasowac (potem zatra sie).

Z jednym wiatrakiem bylby klopot , z piecioma to jest klopot 5 razy wiekszy.
Naprawde mialem nadzieje, ze w koncu bede mial alternatywe dla LCD.

No co kto lubi, ale istnienie w jakims sprzęcie wentylatorków, nie jest chyba samo w sobie czymś dziwacznym i niebezpiecznym. To przecież w każdym kompie jest ich trochę, i raczej nikt z tego powodu nie rezygnuje z zakupu.
Wszystko zależy jakiej klasy to wiatraczek.
Stoi sobie u mnie w firmie serwerek Della - dziś juz stary, ale był z górnej półki. Dmucha sobie wiatraczkami (a jest ich tam bodaj 7) już szósty rok, 24h/dobę, i nic mu się nie zatarło.
A poza tym, wg mnie w razie co wymiana wiatraczka, to żadna afera.
Aha- wiatraczki zaczynają hałasować raczej wtedy, gdy wytrą im się (marne) łożyska.
pozdr
Labdoria
 

AvataR

Banned
Hmm widze ladnie opisane wejscie PC D-SUB. Czy na tym wejsciu mozna uzyskac dowolna rozdzielczosc lacznie z FULL HD czy lepiej od razu montowac kabel na wejscie HDMI :) ??
 

kavoo

New member
raptorf22 napisał:
Są dwa Scarty i 1 composite, + 2xHDMI
Aha, czyli w dalszym ciagu jestesmy traktowani jak ostatnie zadupie swiata, gdzie nowoczesne technologie nie docieraja, a konsument jest bardziej zacofany niz pierwotne plemiona amazonskie :???: Dziwne, ze w ogole dali SCART-y... przeciez magnetowid mozna podlaczyc do gniazda antenowego...

Widze, ze trzeba bedzie szukac jakiegos dystrybutora, ktory bedzie mial PZ w ofercie.

AvataR napisał:
Hmm widze ladnie opisane wejscie PC D-SUB. Czy na tym wejsciu mozna uzyskac dowolna rozdzielczosc lacznie z FULL HD czy lepiej od razu montowac kabel na wejscie HDMI :) ??
Nie mozna. Max. rozdzielczosc po D-SUB to w dalszym ciagu 1366x768, jak w poprzednich seriach.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A tak między Bogiem, a prawdą, czy do zwykłego magnetowidu potrzebujesz HDMI? Jeśli to nie S-VHS, to zwykły kompozyt wystarczy. A jeśli chcesz więcej złaczy HDMI, wybierasz lepszy model.

ArtS :)
 

jedrek_125

New member
Blad w opisie raptora

Zupelnie pominales sekcje boczna telewizora , a tam jest obok wejscia sluchawkowego kolejne wejscie hdmi , czyli tych wejsc jest trzy :)
 

raptorf22

New member
Nie mozna. Max. rozdzielczosc po D-SUB to w dalszym ciagu 1366x768, jak w poprzednich seriach.[/quote]

W instrukcji jest napisane: maxrozdzielczość wyświetlacza po D-Sub 4:3 1440x1080 a 16:9 1920x1080 pikseli.
 

jedrek_125

New member
Podajesz zle informacje

raptorf22 napisał:
Nie mozna. Max. rozdzielczosc po D-SUB to w dalszym ciagu 1366x768, jak w poprzednich seriach.

W instrukcji jest napisane: maxrozdzielczość wyświetlacza po D-Sub 4:3 1440x1080 a 16:9 1920x1080 pikseli.[/quote]

Po D-SUB nawyzsza rozdzielczosc to 1280 x 1024 przy 60Hz
oraz 1366 x 768 przy 60Hz
chyba ze mowimy o zupełnie innych tv , rozdzielczosci ktore podaje teraz dotycza modelu 42 py 85p
 

Tom0000

New member
Labdoria napisał:
To przecież w każdym kompie jest ich trochę, i raczej nikt z tego powodu nie rezygnuje z zakupu. Wszystko zależy jakiej klasy to wiatraczek.

Tylko jak to wyglada w przypadku pc a jak tego tv ? Pana przewidzial otwieranie obudowy i latwy dostep do wymiany wiatraka?

Wiatrak to nic innego, tylko dowod ze producentowi sie cos nie udalo.
 

kavoo

New member
ArtS007 napisał:
A tak między Bogiem, a prawdą, czy do zwykłego magnetowidu potrzebujesz HDMI? Jeśli to nie S-VHS, to zwykły kompozyt wystarczy. A jeśli chcesz więcej złaczy HDMI, wybierasz lepszy model.
Tak miedzy Bogiem a prawda nie potrzebuje HDMI do zwyklego magnetowidu. Powiem wiecej - do zwyklego magnetowidu nie potrzebuje nawet gniazdka elektrycznego... bo od dobrych 10 lat nie uzywam magnetowidu.

Chodzilo mi jedynie o to, ze w dobie HD kompletnie nie pojmuje sensu funkcjonowania w telewizorze FullHD wejsc SCART... bo to mniej wiecej tak samo, jakbys w dobie USB 2.0 doszukiwal sie na sile sensu umieszczenia w komputerze portu joysticka...

No, chyba ze mowimy o zacofanym jak zwykle polskim rynku, wtedy - jak widac na zalaczonym obrazku - uzasadnienie rezygnacji z jednego wejscia Component na rzecz dwoch SCART-ow da sie wymyslic...

raptorf22 napisał:
W instrukcji jest napisane: maxrozdzielczość wyświetlacza po D-Sub 4:3 1440x1080 a 16:9 1920x1080 pikseli.
Sadze, ze watpie.
 

pruszków

New member
Tom0000, Sporo np.samochodów jest wg Ciebie nieudanych?????????
Napisz do producenta,że będziesz używał tv w temp. do +5stopni i nie potrzebne będa wiatraki.
 

Labdoria

New member
Tom0000 napisał:
Wiatrak to nic innego, tylko dowod ze producentowi sie cos nie udalo.

Dyskusja zaczyna zbaczać z głównego tematu, więc tylko jeszcze raz:
Tak, to dowód, że producentowi się coś nie udało - nie potrafił zmienić praw fizyki :)
pozdr
Labdoria
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

jedrek_125 napisał:
Zupelnie pominales sekcje boczna telewizora , a tam jest obok wejscia sluchawkowego kolejne wejscie hdmi , czyli tych wejsc jest trzy :)

Potwierdzam Twoją uwagę odnośnie ilości wejśc HDMI w PY85 gdyż faktycznie ma on 3,a trzecie znajduje się dokładnie w lewym dolnym rogu toż nad złączami do kamery;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
kavoo napisał:
Chodzilo mi jedynie o to, ze w dobie HD kompletnie nie pojmuje sensu funkcjonowania w telewizorze FullHD wejsc SCART... bo to mniej wiecej tak samo, jakbys w dobie USB 2.0 doszukiwal sie na sile sensu umieszczenia w komputerze portu joysticka...
Wszystko fajnie, ale... Ja np. posiadam dekoder C+ ze złączem Scart. Dobrze, że jeszcze mogę mieć nadzieję, iż go podłączę pod plazmę. Nie jestem zwolennikiem obcinania wejść mniej nowoczesnych na te bardziej nowoczesne. Np. praktycznie wszystkie notebooki zostały obcięte o port szeregowy, który przydaje się wielu profesjom technicznym w terenie.

To nie jest kwestia ułomności naszego rynku. Pewnie zdziwiłbyś się, jak spory odsetek urządzeń posiadających jedynie złącze Scart jest użytkowanych na bogatszych od naszego rynkach. Jeśli już tak nowocześnie, to po co komponent? Bo posiadasz jeszcze na stanie urządzenia z tym złączem?

Na szczęście producenci nie działają na zasadzie szybkiej pogoni za nowoczesnością, gdyż rezygnazja ze złączy Scart mogłaby spowodować, że wielu klientów zrezygnowałoby z zakupu takiego telewizora. Nie każdy ma ochotę i potrzebę natychmiastowej wymiany sprzętu peryferyjnego na nowy tylko dlatego, że komponent jest nowocześniejszy od Scart.

Co nie zmienia faktu, że zawsze mnie dziwiła obecność jedynie jednego wejścia komponent w telewizorach. A zamiast rezygnować z jednych lepiej wyposażać w jedne i drugie w odpowiednich ilościach.

ArtS :)
 

ANDGAJ

New member
Komponent powstał w plazmach dla odtwarzaczy DVD dla progresywnego wyświetlania.Pewnie stąd tylko jedno weście w TV.
Bardzo szybko po nim powstało HDMI dlatego producenci pozostali przy jednym.
Niektóre dekodery TV-sat mają również wyjścia komponent.
Dlatego też uważam, że przydałoby sie drugie wejście w TV.
Czytałem kilka opini, że (np SD ) lepiej w niektórych przypadkach łączyć po komponent niż HDMI.
Z drugiej strony można też korzystać z RGB.
Wielu forumowiczów pisze, że łączy po Skarcie.Mi to nic nie mówi bo na tym złączu jest kila różnych rodzajów sygnałów wizyjnych.Może być 1 a w skrajnym przypadku 4 (+ audio).Najczęściej są 3.
 
Ostatnia edycja:
Do góry