Panasonic PY85

jedrek_125

New member
Odpowiadam

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Najpierw odpowiem na proste pytania :) - czyli tak , odbior dvd -bajka masz wrazenie , ze to hd :) odwzorowanie kolorow , szczegolowosc , precyzja , brak mozliwosci doczepienia sie do czegos .
2)
W chwili obecnej sygnal dostarczam z kablowki UPC skalowanie obrazu moim zdaniem swietna , chociaz wole funkcje auto miec wylaczona ,
polsat sport / sort extra / eurosport / tvn 2 program tvp / i wszedzie tam gdzie wyjsciowy sygnal jest na dobrymm poziomie obraz krysztalowy , kolory naturalne , brak przebarwien i takich tam podobnych , wyrazne pogorszenie obrazu na ,,gorszych kanalach , ale to juz chyba kazdy wie , ze ak musi byc :)
3)
Wczorajsze mecze siatkowki w ,,Final four,, bajka , polsat daje fantastyczny sygnal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Odpowiedz

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Dzieki , ale nie ma za co :) ciesze sie z eplanujesz zakup tego modelu , bo z czustym sumieniem moge powiedziec ze to dobry wybor ,
Ja natomiast mam w planach na maj zainstalowac , N-ke , wiec obaj sie bedziemy cieszyc , bo ja jakby ,,na nowo ,, z kanalow hd :)
Rowniez pozdrawiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
N

noka81

Guest
Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać problem?
Na moim tv 42 PY85 podczas oglądania zmienia się automatycznie co jakiś czas proporcja obrazu na szeroki. Ustawiony mam obraz rozszerzony lub 16:9,który co jakiś czas samoczynnie przeskakuje na szeroki. Dodam że w opcjach(aspect) mogę wybrać auto,14:9,16:9,rozszerzony,4:3,4:3 pełny;zoom1,zoom2,zoom3. Podłączony mam zwykły tuner cyfry + (nie hd).
Ponadto przy włączonej funkcji Intelligent Frame Creation obraz co jakiś czas mruga i skacze.
Czy to wada tv czy bląd w ustawieniach?
Z góry dziękuje za pomoc wowi@op.pl
 

Patrycjusz

New member
jedrek_125, proszę nie cytuj poprzedniej odpowiedzi, jeżeli odpowiadasz na post zaraz powyżej, to używaj opcji "odpowiedz"

napisz proszę jaki rozmiar posiadasz- 42, 46, czy 50 ??
I jaką kwotę dałęś za swoje cacko??
Pytam, bo wcześniej, ktoś pisał, że mała różnica w cenia PV do PY, ale z moich obserwacji wynika, że ta różnica to 1500-2000 zł, a to już nie taka mała różnica.

pozdro
 

raptorf22

New member
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem PY85 42 cale. Chodziłem za telewizorem 42 calowym od września 2007 roku. Przetestowałem kilka modeli w cenie do 9000 zł. Jak tylko pojawił się PY85 to miałem go od razu w domu i został, to jest to. Wcześniej stawiałem na regzę 3030 oraz pionka 428. Bawiłem się też py70 i 700. Nie znam się na fachowej terminologi używanej tutaj na formu ale napiszę parę słów od siebie opierając się na swoich odczuciach i zauważonych przeze mnie szczegółach, których i tak 90 % osób z mojego otoczenia mówi, że nie widzi. Telewizor ma dość dużo ustawień, najbardziej dla mnie odpowiadający to tryb ECO. Od razu jak zobaczyłem zadziwił mnie obraz na sygnale SD zbliżony do pionka 428, tak samo wyraźny, "soczysty", barwny i płynny. ( a było to w sklepie na zwykłej antenie). Teraz mam również wrażenie na niektórych filmach jak ostatnio leciał 007 to sceny były tak realistyczne, że wydawało mi się że oglądam materiał dodatkowy z umieszczony na płycie DVD z nagrywania filmu, widać jak to moja żona powidziała "jak w teatrze".
1. Telewizor bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD (mam telewizję Multimedia), to było moje główne kryterium, jeszcze nie ma za dużo programów w HD a chciaż odtwarzacz HD można kupić to jeszcze filmów nie ma w wypożyczalniach. Loga i postaci TVP czy TVN są czytelne i nie są tak rozmazane jak np w telewizorach LCD, chociaż w tośka 3030 było nieźle. Ponadto, szczegółowość i ostrość obrazu jest bardzo wysoka. W mojej ocenie wzorowy pionek 428 do oglądania zwykłej telewizji ustępuje tu pola. Nie jest tak szczegółowy, panas wypada lepiej. Płynność ruchu i odwzorowanie kolorów tak jak w pionku, czyli fantastycznie a nawet lepiej, w pionku widziałem migotanie w rogach ekranu, tu tego nie ma. Wyższość Panasa też widać w dobrze oświetlonych scenach.
2. Sygnał z DVD po RGB bo moje RA82 nie ma złącza HDMI - jak włączyłem film pt. WYSPA to byłem w szoku, że tak może DVD grać. (przedtem miałem panasa kineskopowego 32PX10), w ustawieniu Dynamiczny nie da się oglądać. Trzeba zejść z ustawieniami do ECO lub Kinowy. Podobnie z kolorem białym wybrałem tryb ciepły, na normalnym biały po prostu mnie raził. Szczegółowość, kolory, kontrast i płynność rewelacja. Dużo tu na forum piszecie o kolorze czarnym, przyglądając się niekiedy kolorowi czarnemu to jest moco czarny tak jak w pionku ale niekiedy przy scenach nocnych widać trochę szaro, nie wiem czy to wina nagranego materiału, który sztucznie rozjaśniano czy też telewizor to robi.
3. Sygnał HD - tylko z tunera Multimedi program NG HD, tak jak się spodziewał jest bardzo dobrze, czego nie potrafi pionek 428, mimo tego że twierdzi się, że z 3 metrów już nie widać różnicy, to stwierdzam ,że to nie do końca jest prawda. Bo po prostu widać różnicę. Ponadto, nie wiem jak to się nazywa, ale w PY85 nie widać z bliska na sygnale HD takiego szumu migających kropeczek, jakie widziałem na TV Sony czy też Samsungach.
Teraz kilka niedoskonałości, które zuważyłem:
- tak jak pisałem kolor biały jest niekiedy za mocny i widać lekkie mruganie tych pól, trzeba przestawić na ciepły,
- w trybie automatycznego ustawiania formatu obrazu i oglądania jedengo programu w, którym są różne materiały filmowe telewizor co jakiś czas przeskakuje pomiędzy dwoma formatami, trzeba ręcznie wybrać w TV format lub przesatwić w tunerze.
Tyle po tygodniu zauważyłem małych niedogodnień. Po tygodniach spędzonych na wyborze telewizora uważam, że jest to na razie najlepszy wybór do 9000 zł za telewizor 42 cale.
Pozdrawiam,
PS. Jeżeli obraziłem kogoś, kto użytkuje konkurencyjne telewizory wymienione w mojej opinii to sorki, chciałem tylko napisać co czuję.
 
N

noka81

Guest
raptorf22 jak poradziłeś sobie z tym przeskakiwaniem obrazu. Bo u mnie nawet jeżeli nie wybiorę opcji auto, a np. rozszerzony co jakiś czas mi przeskakuje na inny (najczęściej na szeroki- którego wogóle nie ma w opcjach do wyboru i muszę ręcznie wybrać opcję z powrotem np. na 16:9)
I jak u Ciebie z Intelligent Fream Creation, bo u mnie obraz przy wlączonej funkcji co jakiś czas mi skacze szczególnie w czasie reklam.
Mam podłączonego do tunera canal +
Pozdrawiam
 

Patrycjusz

New member
ciaptak napisał:
czy nie widzicie jak w tym modelu full hd wszystko ma niebieskie zabarwienie! proponuje otworzyc oba testy i ustawic na tych samych zdjeciach, przelaczyc miedzy oknami 2-3 razy.... nie wiem jak wy ale ja zauwazylem to od razu .......
też to widzę na zdjęciach. Ciekaw jestem jak jest w rzeczywistości zwłaszcza jeśli pokombinować z ustawieniami jak "ciepły", itp. nie wiem jakie tam są jeszcze ustawienia, ale chodzi mi dokładnie o to co opisał powyżej kolega raptorf22.


EDIT- Panowie napiszcie, jaką kwotę wyłożyliście za tv??
pozdrowionka
 

Sansei6

Member
Bez reklam
raptorf22 Dzięki wielkie za tak dokładną opinię, kurcze sam mocno waham się właśnie miezy tym panasem i tym samym Pionkiem i zastanawiam się czy warto dopłacać.... a czy zauważasz jakoś tę różnicę w kontraście? Jak porównywałeś te modele? Mnie główinie interesuje SD, bo to jakies 90% ogladanego materiału, przynajmniej narazie a na lepszym sygnale to wiadomo...Coraz bardziej skłaniam się ku panasowi, nie wiem jeszcze jak z różnicą w cenie, ale chy opłaca się dopłacac do "starszego" modelu Pionka, do którego raczej dorównał już Panas, a pewnie ma kilka lepszych rozwiązań, ciekawe jak jeszcze z niezawodnością, a czy czeń będzie ciut jeszcze ciemniejsza, to czy ja to wyłapię i czy mi to przeszkodzi? Chyba potrzebuję takiego kopa na rozpęd by się zdecydować w końcu i zakupić ;) ale chciałbym jeszcze na żywo obejżec oba.......... może ktoś wie gdzie np w Wa-wie można je obejrzeć? Dzięki za każde info.
 

ANDGAJ

New member
raptorf22
Gratuluję zakupu.
Czy możesz przy okazji sprawdzić czy przy opcji zoom można przesuwać obraz w pionie-góra/dół?
Interesuje mnie to gdyż czasem na moim CRT soniaku muszę przesunąć do góry aby napisy odsłonić.Logo stacji też można by było schować.
 

sebekz

New member
noka81 napisał:
Ponadto przy włączonej funkcji Intelligent Frame Creation
A czy w ogóle przy włączonym Intelligent Frame Creation jest jakaś różnica na korzyść? I czy ta funkcja jest "na oko" w czymkolwiek lepsza od Double Scan? Z opisu stąd http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3692 wnioskuję, że IFC i Double Scan 100Hz mają podobny cel - nie migający, czyli płynniejszy obraz, tylko stosują inne środki do osiągnięcia celu.

I czy przy 60Hz Intelligent Frame Creation obraz nie mruga (co 60Hz to nie 100Hz)?
 

Labdoria

New member
jedrek_125 napisał:
Ja osobiscie wiatraka nie slysze :) nawet kiedy z tv nie ida zadne dzwieki , zaznaczam ze sluch mam dobry :)
Posiadam model py 85

Witam,
Potwierdzam. Wiatraczek jest zupełnie niesłyszalny.
Dopiero jak wsadzę głowę za tv, to coś delikatnie słychać.
Aha wiatraczków jest pięć i kręcą się powoli. Być może mają regulację termiczną i przy 35 stopniach w pomieszczeniu będą nieco więcej hałasować, ale nie podejrzewam, aby wtedy też były uciażliwe.
pozdrawiam
Labdoria
 

raptorf22

New member
noka81 napisał:
Tak zauwazyłem to na NG HD, jeżeli w trakcie programu pojawia się sygnał tzw. szeroki czyli taki jak leci np z DVD to wskakuje przeskalowanie. I nie ma to wpływu co się ustawi w TV. Ja przestawiam w tunerze Multimedi na obraz rozciągnięty i jest ok.

Patrycjusz napisał:
Ja nie widzę niebieskiego zabarwienia, białe jest białe. Ewentualnie na niektórych materiałach z DVD w ustawieniu dynamiczny widać wyraźnie przekłamanie w kierunku niebieskiego, ale to tak chyb jest nagrane. np TransFormers. Po prostu przekolorowane.

Sansei6 napisał:
Faktycznie czerń i kolory są w pionku ok, ale dla mnie nie jest do przyjęcia brak szczegółowości i miogotanie obrazu w narożnikach.

ANDGAJ napisał:
Ja nie zauważyłem takie możliwości.

sebekz napisał:
Powiem szczerze nie zauważyłem różnicy jeżeli chodzi o migotanie, ale jest różnica przy płynności ruchu. Jest bardziej płynny, przy wyłączonym oraz ruchomy przypomina bardziej efekt z LCD. Zauważyłem też że jeżeli wyłączymy to np. jak się ogląda siatkówkę to nie widać przy szybkim serwie piłki.

Labdoria napisał:
Ja też potwierdzam, że wiatraki są niesłyszalne. Np jak testowałem PY70 to było je wyraźnie słychać a tu cisza.
 

Tom0000

New member
5 !!!

Wiatraki maja to do siebie, ze jak zlapia w tryby kurz, to zaczynaja halasowac (potem zatra sie).

Z jednym wiatrakiem bylby klopot , z piecioma to jest klopot 5 razy wiekszy.
Naprawde mialem nadzieje, ze w koncu bede mial alternatywe dla LCD.
 

jedrek_125

New member
AvataR odp

Tak , mialem juz okazje , podlaczylem do laptopa toschiby , po wejsciu d-sub, poza malym problemem wszystko ok , moj laptop ma rozdzielczosc 1280/800 wiec jak uruchamiam aplikacje to jesli ich nie przesune calkiem na prawy pulpit komp to ich nie widac :) , ale jak juz odpale , to jakosc rewelacyjna , np w VLC media player swietnie wypelnia caly ekran przy wlaczonej funkcji wallpaper , plazma skaluje obraz bez zadnych paskow na gorze i dole , a obraz pozostaje krysztal , ogladalem w ten sposob ,,planet earth ,, tę serie BBC HD oryginalna rozdzielczosc 1280 x 720
Bylem naprawde zachwycony obrazem , jeszcze lepszy obraz mam z koncertu madonny z londyny ,,confession tour,, hd tak wiec mysle ze nie bedzie wiekszych problemow w pszyszlosci .
 
Do góry