Panasonic PY80 wszystko o serii?

RheeTCT

New member
Po pierwsze primo : nie pytaj sprzedawców o zdanie,zwłaszcza w dużych sklepach-ci ludzie niestety w 99% nie mają o niczym pojęcia.
Po drugie primo : porównywać można tylko na tym samym sygnale najlepiej z własnego źródła(np.jakieś DVD) i samemu próbować wyregulować tv.
I po trzecie primo : kupuj w internecie-taniej,a jeśli nie będziesz zadowolony,to w ciągu 10 dni możesz zwrócić(przeczytaj dokładnie warunki)
 

gadi

New member
Ja to samo widziałem w MM w BIAŁYMSTOKU. Stał PANASONIC TH-46PY85 obraz był rozmyty na sygnale z DVD, SD i nawet z Nki HD. Sprzedawca powiedział że jest to wina kabla i nawet nic nie zrobił aby pokazać jak ten TV naprawde gra, bo niema jak go podłączyć. Stoi tak od paru dni i straszy beznadziejnym obrazem potencjalnych nabywców plazm.
 
Ostatnia edycja:

wiko73

New member
Witajcie,
już prawie jestem posiadaczem PY80 rozmiar 42 i czytając Wasze komentarze trudno jest mi zrozumieć o co dokładnie chodzi. Przed podjęciem decyzji wielokrotnie, organoleptycznie przebadałem ten TV w MM i innych sklepach gdzie zazwyczaj tylko oglądam towar i odniosłem wrażenia bardzo pozytywne. Czytając niektóre opinie na ceneo - ludzie popadają w zachwyty, traktując swój nowy nabytek jak ołtarz dziękczynny. Z drugiej strony padają głosy, że lipa, beznadzieja, mgła, coś szarpie itp. Więc gdzie tu szukać prawdy?

Jwedyne z czym mogę się zgodzić to klatkowanie obrazu przy szybkich ruchach kamery - byłem w MM i widziałem, ale było to zjawisko widoczne na prawie wszystkich telewizorach umieszczonych na scianie zarówno na wszelkiej masci panasonikach jak i na najnowszych LCD Sonego i Samsunga (a szczególnie na flagowym modelu Samsunga - serii chyba 9 - puszczali z blu reya demo z helikopterkiem latającym nad górami i obrazem zrywało jak cholera.) Niestety wszelkim plazmom i LCD daleko do doskonałości kineskopu no może tylko rozmiarami i rozdzielczością ustępuje, ale pod wzgledem wyświetlania ruchu jest nie do pobicia.

Jak dostanę mojego PY80 to podzielę się spostrzeżeniami (kupiłem w necie za 3320 z odbiorem osobistym) chociaż i tak mam wątpliwości czy nie lepiej było wziąć PV80 ???
 

nox

New member
wiko73 napisał:
Witajcie,
[...]
Jwedyne z czym mogę się zgodzić to klatkowanie obrazu przy szybkich ruchach kamery - byłem w MM i widziałem, ale było to zjawisko widoczne na prawie wszystkich telewizorach umieszczonych na scianie zarówno na wszelkiej masci panasonikach jak i na najnowszych LCD Sonego i Samsunga (a szczególnie na flagowym modelu Samsunga - serii chyba 9 - puszczali z blu reya demo z helikopterkiem latającym nad górami i obrazem zrywało jak cholera.)[...]

Na PY85 z włączonym IFC nigdy nie widziałem klatkowania w przypadku bluray. Szarpanie występowało za to na źródle SD z przeplotem.
 

wiko73

New member
pajkel napisał:
w jakim sklepie kupowałes? ja mimo wszystko tez sie chyb azdecyduje na PY80. Jak go juz podłaczysz to opisz wrażenia

No niestety dupa zbita - sklep "zadowolenie" przysłał mi maila, że zamówienie nie udane - brak towaru u dostawców - dziwne bo jak robiłem zamówienie to był na stanie, a potem zaraz zniknął. Ale kij im w ucho, coś mi jednak podpowiada, że PV80 będzie wyborem równie dobrym.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
jak ktoś bardzo zainteresowany to nich popatrzy na www.torres.pl jest tam pare sztuk różnych modeli, nawet jak będzie status po potwierdzeniu dostępności to można zadzwonić i spytać czy mają na stanie, zaraz odpowiedzą, i jak mówią że mają to napewno będą mieć (przynajmniej tak było w moim przypadku)
 

wiko73

New member
J-B napisał:
jak ktoś bardzo zainteresowany to nich popatrzy na "torres" jest tam pare sztuk różnych modeli, nawet jak będzie status po potwierdzeniu dostępności to można zadzwonić i spytać czy mają na stanie, zaraz odpowiedzą, i jak mówią że mają to napewno będą mieć (przynajmniej tak było w moim przypadku)


Torres ???- chyba ich pogięło - chcą prawie 4,5 tys., drożej niż na oficjalnej stronie Panasonica - tam za ok. 3,8 tys proponują sprzedaż tego modelu.
 

yogibabo

New member
gw_kr

A czy po wyłaczeniu 100 HZ też szarpie obraz ? Albo w tym wątku albo w py 85 padła taka teoria, że 100 Hz w py 80 to nic inne go jak IFC w py85/800, bo takie same sa objawy. W py 85 po wyłączeniu IFC obraz równiez migoce tak jak w py80 bez 100 Hz. Może rzeczywiście to jest przyczyną wrażenia poklatkowego obrazu ?
 

nox

New member
Na pewno nie jest to samo. W wątku o technologiach Panasonica postarałem się opisać najlepiej jak potrafię jak to wygląda. Moje obserwacje pokrywają się z teorią. No chyba, że ktoś ma uszkodzoną sztukę.
 

sratality

New member
moja opinia 46-PY80

Witam

Po kilku miesiącach przeglądania internetu ,łażenia po sklepach zakupiłem przez neta 46" Panasa.Rozpakowałem i sprawdziłem przy kurierze czy wszystko ok i wróciłem do pracy.Wieczorem podchodzę , wciskam kabel od UPC, włączam i - wg mnie :

- obraz - sygnał SD - kablówka jest ok. spodziewałem sie śniegu, pikseli itp.
ludzie przychodzą, patrzą i mówią, że jest klasa. Czekam na coś w HD lub BD wtedy pewnie gały nam wszystkim wyskoczą.

- film dvd - jako pierwszy obejrzałem" jestem LEGENDĄ'' z kolega który rozdziawił japę , patrzył jakby pierwszy raz w kinie był ( sam ma 37 cali lcd , który po wizycie u mnie nazwał kopą) obraz z dvd poprostu miodzio,

- bzyczenie wiatraczków to bzdura, nic nie słychac,nawet moja wyczulona żona stwierdziła ze nic nie słyszy.

-nawet w dzień da się oglądać , słońce za oknem świeci, mam rolety ale ich jeszcze nie przysłaniałem do oglądania.

- wielkość pokój w bloku ok 18 m (polski standard) kilka miejsc do oglądania- 1,5 -3,3 m z kazdego da sie oglądać, nie bola oczy. Nie bójcie się wielkości. Cieszę sie , że nie kupiłem 42.

-wypalania , duchy, powidoki - szukam ich cały czas i nie moge jakoś ich wypatrzeć, na liczniku mam 389h. 2 razy zasnąłęm przed tv i był właczony jeden kanał po ok 6 godz. nie ma nic żadnych martwych pikseli itp.

- moja córka gra po pare godzin na x-boxie 360 , obraz super wszystko ok.

- docierałem przez 200h wszystko ustalone na pół gwizdka, po dotarciu parametry niewiele zmienione podoba mi sie taki obraz.

- sąsiad ma sharpa 52 cale lcd i miałem okazję porównać ( razem stwierdziliśmy że obraz SD na mojej plazmie z kablówki jest lepszy niz na jego lcd z cyfry.

nie słuchajcie ludzie tych baranów w sklepach rtv co namawiają do zakupu lcd, moim zdaniem (a wiec zdaniem zwykłego polskiego oglądacza) ten tv jest poprostu Zaj.....y.
 

leslaw1972

New member
Fajnie bo na innym forum elektroda wyczetałem -Plazmy Panasonica są koszmarnie zawodne. Padają w nich sterowniki w panelach plazmowych co niestety skutkuje wymianą całego panela. Poza tym odbiorniki z fabryki w Czechach mają wiele wad (wypadające złączki, nie dokręcone elementy, źle złożone fragmenty obudowy itp). Generalnie Panasonic to zły wybór głównie ze względu na wadliwość tych odbiorników. Z żalem trzeba stwierdzić że odbiorniki na polski rynek są bardzo miernej jakości. Nie na darmo firma usiłuje się bronić wymyślając serwisowe wynalazki jak Profi Plazma Serwis to prawie jak "kupujcie nasze, to nic ze się psuje, my Tobie naprawimy błyskawicznie". Kłopot w tym że panele plazmowe padają jak muchy i bywa że jeden odbiornik trafia do serwisu dwa razy.Cały czas sie wacham czy lcd sharp czy panas mam jeszcze 3 tygodnie wtedy sie przeprowadzam ale chyba jednak panas chociaz znajomi kupują w większosći lcd sharpy.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arekw99

New member
mam od paru tyg. plazme py 80 i jestem bardzo zadowolony. zero problemow typu glosne wiatraki, smuzenie, rozmazywanie, green ghosting, wypalanie (wiem, ze na to za szybko:). Obsluga banalnie prosta. Obraz sliczny nie tylko z BR i HD. No i swietnie mi wspolpracuje z PS3 i komputerem.
polecam.
 

mario3065

New member
PY 80 Jakosc obrazu

To mój pierwszy post tutaj, więc na wstępie chciałbym przywitać wszystkich.
Od około 2 tygodni przymierzam się do zakupu nowego telewizora.
Przeczytałem kilka wątków na forum i wstępnie wybrałem 42 calowego PY 80. Dziś miałem okazję zobaczyć TV na żywo i w związku z tym mam kilka pytań. Oglądałem w ten i jeszcze kilka innych modeli ( w saturnie i eurortvagd - może nie są to najlepsze miejsca, ale akurat tam miałem najbliżej z pracy). Moją uwagą zwróciła jedna rzecz. Na 42 calowym PY 8 była wyświetlana prezentacja panasonica i wyglądała super. Natomiast na PY 80 (widziałem 46 i 42 calowy na jednym ta sama prezentacja a na drugim sygnał z kablówki) i wyglądał gorzej niż źle...jakieś szumy, przeklamania, dziwne odwzorowanie kolorów,itd. Generalnie obraz wyróżniał się bardzo na niekorzyść na tle nawet stojących obok LCDków za niewiele ponad 2 tys zl. Trochę mnie to zaniepokoiło i w związku z tym chciałbym spytać czy mam się czym przejmować, czy to może kwestia tego jak ustawili TV w sklepie i jako bardziej miarodajne traktować to co zobaczyłem na tym 42 calowym PY8.? Może jeszcze dodam ze TV planuje używać z PS3 i kablówka (Aster).
 
Ostatnia edycja:

waterboy

New member
leslaw1972 napisał:
Jak mozecie podajcie wymiary telewizora w pudłe chodzi o to czy wejdzie mi do bagaznika passat sedan ale wątpie

Plazmy i LCD należy transportować w kartonie w pozycji stojącej, ze względu na możliwość uszkodzenia matrycy. Tak więc każdy sedan odpada, nawet Passat. Obawiam się, że do transportu będziesz musiał wyciągnąc z garażu Tuarega ;)

Pzdr.
 
Do góry