Panasonic PY80 wszystko o serii?

ent

New member
Witam.
Mam problem jestem tez posiadaczem tego Panasonica 42PY80
podłączony do komputera/laptopa (2 różne sygnały),na obu jak wyświetlam film w szybkich scenach pojawiają się pozome cyfrowe zniekształcenia.
Czy to normalne ?
Może cos nie tak ustawione?

Pozdrawiam.
 

markus34

New member
Th46py80

pikul napisał:
Rajdowiec dzięki, ale właśnie chcę dokładnie wiedzieć ile ma pudło od 46", mam cichą nadzieję że mi wejdzie

Właśnie dziś zakupiłem ten model plazmy i sam przywiozłem w Uno wymiary pudła to 129-87-33
 

pikul

New member
Zmierzyłem i powinno być ok, ja taż z przyjemnością będę się gimnastykował. Czekam do połowy stycznia i w drogę. Przy tych cenach co są w Szczecinie i okolicach to chyba warto się troszkę napocić. Relacje napewno będą zdane.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czekać jak czekać, ciekawe ile, bo kto wie czy przy ogólnie zapowiadanych podwyżkach od 05.01.2009, to i Panas nie podnie sie się, choć narazie to inne firmy o nich mówią,a od Panasa cicho, ale może być, że do czasu...
 

tomi5

New member
Możliwe że tv który teraz kosztuje np.3300zł ponowym roku był dostępny ale od 3500zł?? wyddaje mi sie że sprzet ogólnie pójdzie dogóry ale nen nowy wyprodukowany. Np. ja to rozumuje tak, panas który kosztował np 6000zł jak tylko pokazał sie na rynku, teraz będzie kosztował 6500zł jako nowość na rynku, a stary sprzęt zostanie wysprzedany i tyle.??

I jeszce jedno prośba do osób które cieszą się z nowo nabytego tv, żeby dopisywały gdzie zakupiły i za ile bo wiadomo z dostępnościa tego modelu jest coraz ciężej, a też poluje, i nie jestem na tyle zdesperowany że by płacic za niego 4tyś zł.
 

mss

New member
w czasie świąt udało mi się wypróbować ten model w kwestii oglądania fotek z karty sd i mogę potwierdzić, że obraz jest lepszy niż oglądanie zdjęć za pomocą odtwarzacza hdmi z płyty cd :cool:

co do ceny to w czasie wyjazdów pytałem się w manufakturze i cena tam była 4499 zł, a w media markt 200 zł taniej, jednak udało się zamówić go
przed świątami za 3298 zł + 67 zł za przesyłkę, więc całość kosztowała mnie razem 3365 zł, więc jak łatwo zauważyć taniej 1134 zł lub 934 zł...
no i zapłaciłem po 2 dniach od zamówienia po obejrzeniu całości opakowania oraz wyjęciu egzemlarza przy kurierze...na szczęście
wszystko działa ok...choć na razie sprawdzałem tylko z n-recorderem, pozostałe platformy cyfrowe będę testować po sylwestrze :roll:
 

natash

New member
Witam,

Zastanawiam się nad plazmą Panasonica. Modele PV8, PV80, PY8, PY80...
Wczoraj byłem u kolegi który ma PV8. Jest to model nie full hd. Pytanie jaką on ma faktycznie rozedzielczość, bo znajduje sprzeczne informację nawet na stronie producenta, 1024x768 czy 1280x720? Nie rozumiem, też jednej rzeczy, jakie jest zagrożenie przy podłączaniu PC przez HDMI (kolega miał tak podłączone) i co mnie zdziwiło przy tym modelu (PV8 )jak komputer był podpięty, był w stanie zmienić rozdzielczość na 1920x1080 :roll:. Obraz jakby był słabaszy, ale coś takiego miało miejsce. Ktoś mi to wytłumaczy? Jaką rozdziałke ma obraz HD z kablówek, cyfry lub eNki? 1024x768 czy 1280x720??

Pzdr
 

ar0n

New member
makirl napisał:
witam - wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem owego telewizorka....pierwsze wrazenia - bardzo ladny obraz i w miare ok dzwiek (jak na telewizor)
Ale niestety jest jedna rzecz co mnie niepokoji...mianowicie chodzi o to, iz gdy podlanczam kompa poprzez port hdmi to tylko w rozdzielczosci 1024x768 w telewizorze w menu mam mozliwosc wlaczenia 100hz i faktycznie obraz jest ladny (mimo iz w ustawieniach karty widnieje 60hz - karta radeon 1950pro), jednakze jezeli zmienie na jakakolwiek inna rozdzialke a w zasadzie to interesuje mnie tylko 1920x1080 - nie mam mozliwosci w menu telewizora sprawdzenia ile jest aktualnie hz - a widze ze neistety obraz sieje - czyliu jest ok 60hz tyle co z karty graf podaje...
Czy mial ktos podobne problemy - i czy jest jakas mozliwosc wymuszenia 100hz w komputerze - by obraz w panasonicu byl wyrazny i przyjemny dla oka...


Witam.

Jedna z mozliwosci - ustaw na karcie w kompie 50Hz i wtedy beziesz mogl na telewizorze wlaczyc podwajanie czestotliwosci odswierzania i bedziesz mial 100Hz - tyle ze podwojone przez elektronoke tv.

Pozdro
 

makirl

New member
spox

ar0n napisał:
Witam.

Jedna z mozliwosci - ustaw na karcie w kompie 50Hz i wtedy beziesz mogl na telewizorze wlaczyc podwajanie czestotliwosci odswierzania i bedziesz mial 100Hz - tyle ze podwojone przez elektronoke tv.

Pozdro

juz to przerobilem...hmm lepsze 50hz podwojnie skalowane przez panasa do 100hz nizli 60hz...
szkoda ze tv niema 100hz od razu - tylko jakies podwojne skalowania...
 

ar0n

New member
50 Hz

Troche to wynika ze specyfikacji sygnaklu PAL gdzie jest 25 fps. Zeby bylo ok w technologi CRT lub tam gdzie jest przeplot musialo bys 50 Hz - czyli 50 ramek na sekunde. Wiec aby w dzisiejszych realiach gdzie caly czas PAL jest standardem elektronika podwaja 50 Hz aby dac bardziej stabilny obraz. Tak naprawde mogli by robic w nowych TV podwajanie czestotliwosci jaka dajemy na wej TV i przy 60 Hz moglo by byc 120 Hz. W panasonicu 100 Hz nie jest takie zle. Na pewno lepsze nizli jakies tetralne udawanie plynnego ruchu.
 

ar0n

New member
A tak wogole to py80 to naprawde dobry TV. (do tych co sie jeszcze wachaja). Na samym poczatku myslalem o lcd - cos od scharp-a ale na szczescie sie wyleczylem. Nie mowie ze jest idealny ale w mojej opini zaden lcd z podobnego przedzialu lub nieco wyzej nie pobije obrazu w serii py. A przy ogladaniu materialu SD plazma nie ma rownych. Polecam
 

roberto77

New member
Witam
Takie troszkę nietypowe pytanko.
Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum zdecydowany jestem jak na razie na zakup 46" Panasonic'a PY80. Zastanawiałem się nad PY85 ale wydaje mi się, że lepiej zaoszczędzoną kasę zainwestować w kino domowe co w połączeniu z PY80 da lepszy efekt niż sam PY85 a cena będzie podobna.

Do rzeczy, czy ktoś z szczęśliwych posiadaczy mógłby mi napisać jaki rozmiar ma karton od tego telewizora :)
Przy zakupie w internecie wchodzi w opcję tylko opcja odbioru osobistego (chciałbym go sprawdzić przed odbiorem) więc zastanawiam się czy zmieści się to do Astry kombi??

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A czytałeś choćby poprzednią stronę? Czasem warto zerknąć, choćby na przed ostatnią stronę, nie mówiąc o opcji szukaj ;)
 

roberto77

New member
:hmm: Kurczę ..... zawsze tak jest ...
doczytałem do 29 strony i sobie resztę odpuściłem bo się zdecydowałem ... a tu odpowiedź jak na tacy.
Sorki i dzięki za podpowiedź.
 
Do góry