Panasonic PY80 wszystko o serii?

soto74

New member
do emer

generalnie mam wade wzroku (małą bo małą - 2 dioptrii :D, ale zawsze to wada) wiec moze przez to nie widzę tego całego "ghostingu"
przyjemnego odbioru :eek:k:
 

arekw99

New member
soto74 napisał:
generalnie mam wade wzroku (małą bo małą - 2 dioptrii :D, ale zawsze to wada) wiec moze przez to nie widzę tego całego "ghostingu"
przyjemnego odbioru :eek:k:

sprzet zamowiony w euro rtv agd (ze wzgl na 30 rat :) ). Jak przyjedzie to podziele sie wrazeniami na forum.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
O tych literkach było już tyle razy............ jest chyba taka opcja jak szukaj :eek:k:

soto74 Hehe co do tej wady..... chyba używasz okularów ;)
 

PIOT_

New member
Witam
Zachęcony nie tylko inf z tego forum zaczynam podróż z 42PY80. Zamówiony w torres.pl, teoretycznie będzie 4.12.08. Jak się pojawi to opiszę testy w moich warunkach domowych, może nawet poszaleję w Menu serwisowym.
Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
szalej szalej ... zobaczymy co z tego wyniknie ... ;)
albo pójdziemyw Twoje slady i bedziemy bazować na Twoich doswiadczeniach, albo powiemy ... trza było tam nie mieszac :D
 

simana

New member
Panas

I ja równiez jutro odbieram TH 42PY80 , mysle ze za jakies 2-3 tygodnie bede mial juz opinie czy wartało.
Bede ogladał z Polsatem Cyfrowym przez Scart-a i dvd tez przez Scarta Thomson.
Jak tylko ochlone to tez zaraz swieze odczucia opisze.:mrgreen:
Aha jak by ktos pytał kupuje w NeoNet Gliwice co jakis czas wpada im kilka sztuk i na pniu sprzadaja dzis bylo 5sztuk i po godzinie żadnej.............:confused:
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Spoko tak mysałem ;) Poprostu jak już podkreślano te "zielońce" są na prawdę minimalne i chyba naprawdę trzeba być mega upierdliwym by się tego czepiać ;) :-D
 

krystos86

New member
230 godzin na liczniku , zadnych powidokow i wypalen nawet jak ogladam kilka godizn jakis kanal to jest wszystko ok , a jak cos jest to znka szybko albo wystarczy puscic snieg na 2 min doslownie, mi najbardziej przeszkadza jednak szum wiatraczkow i bzyczenie przy jasnych scenach dosyc glosne , wiatraczki jak sie o nich mysli to slychac dosyc glosno wiec to pewnie podobnie jak z zielonymi duszkami chociaz ich nie uswiadczam na szczescie :D
 
Panasonic 42PY80 czy 42PY85?

Witam wszystkich.

Zastanawiam sięnad kupnem panasa ale mam dylemat czy wybrac serie 80 czy 85? Jak na razie mam sygnał SD ale pewnie za niedługo zmienię na cyfrowy, odległosć od TV ok 3-4m. Napaliłem się trochę na serię 85 ale nie jestem do końca przekonany czy warto dopłacac tyle kasy? Czy faktycznie jest duża różnica w obrazie między 80 a 85? Z tego co wyczytałem to 85-ka ma system inteligentnego tworzenia klatki ale zastanawiam się czy faktycznie jes to "dostrzegalne".
Korci mnie seria 80 ale nie chce później pluć sobie w brodę, że pożałowałem i nie dołożyłem te pare stówek do 85-ki...
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie opinie na ten temat.
 

ipsz

New member
Trochę moich doświadczeń z 42PY80:

Czytając ten wątek natkąłem się na info o tym, że nie zaleca się podłączania komputera via HDMI. Mam tak podłączonego PC-ta praktycznie non-stop. Nic złego się nie dzieje. W media center miałem 4 różne karty graficzne (7300GT, 8800GTS, HD4670 a obecnie HD3650). Działały w sumie bez zarzutu. 7300GT niestety nie spełniała norm HDCP i oglądanie blu-ray'a było możliwe tylko w połączeniu z programem AnyDVD co było nieco kłopotliwe. 8800GTS to tylko test, jej wadą był fakt, że obraz pojawiał się dopiero po starcie Windows także nie było możliwości uruchomienia np trybu awaryjnego albo wejścia do BIOSu, poza tym szkoda jej do media center. HD4670 miała zwykłe wejście HDMI i to był jej poważny plus ale minusem była głośna praca wentylatora. HD3650 pomimo, że ma tylko DVI to w praktyce jest to także HDMI bo obraz jest od "początku" ale ma pasywne chłodzenie więc nie hałasuje. Wszystkie karty pracują/pracowały w 1080p przy czym wszystkie "niższe" rozdzielczości też są dostępne.

Jedyne "ale" to fakt, że nie udało mi się zmusić HD3650/4670 do podania dźwięku przez HDMI co podobnież jest możliwe. Nie jest to wielki kłopot ale czasem byłoby to ułatwienie. Drugim problemem nie związanym z TV jest brak obrazu z komputera kiedy restartuje się kompa przy włączonym TV - tutaj pomaga brutalne odłączenie i ponowne podłączenie.

Moim zdaniem HDMI to pewien standard i jeśli karta spełnia wymagania tego standardu (co zwykle jest zaznaczone w instrukcji) to nie powinno być żadnych przeciwskazań do jej podłączenia do dowolnego TV. No bo jak używać media center, którego nie można podłączyć pod HDMI? ;)

Były też zgrzyty: TV nie odbierał sygnałów ze złącza HDMI. To znaczy najpierw odbierał a potem nie, potem bardzo losowo. Zrzucałem winę na komputer ale jednak nie. Potem pojawił się problem z odbiorem zwykłej TV - tuner nie "widział" sygnału. Już miałem w ręku instrukcję z gwarancją i listą serwisów, kiedy przypomniałem sobie problem, z jakim spotkałem się w Aquosie rodziców - nagły brak fonii z tunera Cyfry via HDMI. Oczywiście zaczęło się od wymiany tunera. A w końcu pomogło chwilowe pozbawienie telewizora zasilania. Po włączeniu zasilania wszystko zagrało. I tak też poradziłem sobie z Panasem. Odłączenie zasilania pomogło tak na widzialność złącz HDMI jak i (za drugim razem) na uruchomienie tunera TV przy czym z tunerem TV sytuacja raz się powtórzyła i znów swoisty restart zadziałał.

Może to będzie dla kogoś istotna informacja, zanim wezwie serwis albo wyrwie sobie wszystkie włosy z glowy. ;)
 

soto74

New member
do Kondi_1980

hej
miałem podobny dylemat jak Ty, co wybrać Py 80 czy Py85? Na szczęscie wybrał za mnie rynek, akurat Py 80 był dostepny (a 85 chyba do tej pory jest nieosiagalna) wiec kupiłem i jestem zadowolony. Mam nadzieje że tak bedzie cały czas.:grin: Tobie radze żebys tez wziął akurat to co bedziesz miał wczesniej-jeden stres mniej ;-)
pozdrawiam
 

piotr6740

New member
Witam

Mam ten tv od 4miesięcy i jestem b.zadowolony.Obraz jest super.największe zaskoczenie to jakość obrazu z DVD SAMSUNG 860HD przez kabel hdmi i to na filmie divix o rozm. 1.39 GB.PO PROSTU JEST SUPER OBRAZ.I tak sobie myśle jaki może być obraz z blureya.A tym którzy widzą te zielone duszki radzę oglądać tv z większej odległości i na włączonym balansie bieli na ZIMNY i dla porównania spójrzcie od czasu do czasu na stary tv.to was wyleczy.POLECAM TEN TV JEST SUPER!!!
 

szakil

New member
szum wentylatorów, czy to normalne?

witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post. Od miesiąca czasu jestem posiadaczem tego modelu plazmy panasonica. Jestem zadowolony z jakości obrazu zwłaszcza kanałów hd, sygnał to cyfrowy polsat przez dekoder samsunga hd, ale jest pewne ale... Żona stwierdza oglądając wieczorem tv, przy ściszonej głośności, ze przeszkadza jej szum wentylatorów z tyłu obudowy. Przy wyciszonym dzwięku "mute" słysze je również. Moje pytanie jest następujące, czy jest jakaś norma co do granicznych wartości pracy wentylatorów w plazmach panasonika, by można było uznać to za podstawe oddania odbiornika do serwisu w ramach gwarancji? Praconicy infolinii Panasonica Polska niestety nie potrafiła mi udzielić na to pytanie odpowiedzi, kierując mnie do serwisu w pobliżu miejsca zamieszkania. Ludzie z serwisu odpowiedzieli mi, że plazma musi szumiec, po to są te 4 wentylatory. Pozostaje mi chyba, tylko przekonać moja kochaną połówkę do tego, że z biegiem czasu nie będzie słyszeć tego szumu.
 

tedibeer

New member
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum WITAM wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie.

Należy się wam wszystkim wielkie D-Z-I-Ę-K-U-J-Ę . Dzięki temu forum wybrałem model telewizora Panasonic th-42PY80 i jestem z niego bardzo zadowolony. Porównywałem ten model z LCD Sony Bravia z plazmami Samsunga i innymi telewizorami i nie żałuję że postawiłem na ten model.
Brałem również pod uwagę PY8 ale wybrałem model PY80 z racji tego że ma złącze D-SUB a mój laptom nie ma hdmi. Obraz z dekodera cyfrowego VECTRY (nie HD) jest bardzo dobry (szczerze powiem że byłem przekonany że będzie o wiele gorszy). Oczywiście obraz z nagrywarki Pioneera po hdmi oraz z dvd Pioneera po componencie jest rewelacyjny.

Wszystkim niezdecydowanym czy wybrać LCD czy PLAZMĘ radzę wybrać to drugie rozwiązanie. Szczególnie jeśli chodzi o sygnał w niższych rozdzielczościach niż HD plazmy radzą sobie o wiele lepiej od LCD.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję.
 
do soto74 - też już wybrałem:)

Ja prawdę mówiąc uparłem się na PY85 i tak się złozyło, że zaklepałem sobie 1szt. z pewnego źródła za niezłą cenę. Początkiem tygodnia powinienem go dostać także podzielę się pierwszymi wrażeniami za jakiś czas...
Pozdrowionka
 
Do góry