Panasonic PY80 wszystko o serii?

kukuku2

New member
Kurka kupiłem ten tv ale myślałem że do oglądania wszystkiego ale nie zielonych duszków, czyli reasumując jak koś nie widzi to niech szuka a znajdzie TYLKO PO CO
 

Bartos81

Member
Bez reklam
no ja teraz oglądając film staram sie nie szukać :) ale to trudne, mam wrażenie że są wszędzie :(

ale nie jest źle, jak normalnie odlądasz film to nie zauważysz, dopiero jak będziesz sie przyglądał na ciemne krawędzie poruszających się przedmiotów, np ubrania to może zauważysz. Ale wtedy nie da sie oglądać bo praktycznie nic nie widzisz tylko skupiasz sie w jednym punkcie.
 

Ralph_S

New member
Na materiale HD prawie się tego nie widzi, ja pierwszy raz zauważyłem Green Ghosting podczas oglądania "Sin City" na TVP (film prawie czarno-biały a i sygnał TVP ma paskudny), jesli sie nie wgapiam jak sroka to juz tego nie zauwarzam. :roll:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
I tego się trzymaj :)
Ostatnio oglądałem "Pozdrowienia z Moskwy" na TVP1. Tam nie było green ghostingu. Był rainbow ghosting ;) Ale to już wina nadawcy a nie tv.

Pozdrowienia!
 

dawideo

New member
A mam takie pytanie. Lepiej teraz kupić TV, czy po świętach??. (nie znam się na rynku). Może jednak warto poczekać ten miesiąc, i po świętach będzie jakaś wyprzedaż, a może własnie odwrotnie?? Lepiej teraz kupić bo są promocje świąteczne. Jak to wyglądało w ubiegłych latach???
P.s Odrazu zaznaczam, że nie chodzi mi o odkładanie zakupu w nieskączoność (z czasem wszystko tanieje, wychodzą nowe lepsze modele) chodzi mi tylko o ten okres (grudzień - styczeń)
Pozdrawiam
 

makirl

New member
witam

mam pytanie - gdyz bardzo ciezko zdecydowac sie - mam dylemat czy brac ten model
TH-42PY80 P- cena ok 3400


czy moze jednak brac lcd sony kdl-40w4000k - cena tez ok 3400

Do telewizora napewno podepne cyfre+ (narazie kabel euro), w niedalekiej przyszlosci n-ke oraz koputer pc w celu ogladanie filmow w wysokiej rozdzielczosci + gry...
i tu dylemat - jak to jest z tym wejsciem hdmi - w panasonicu - czy rzeczywiscie jest to jakis blad konstrukcyjny?!?!?
Aha czy 100hz rzeczywiscie jest przydatne - gdyz ten model Sony jest bodajze 60hz - w takich zastosowaniach jak podalem powyzej....
 

Sansei6

Member
Bez reklam
dawideo jeśli ci nie zależy by mieć na święta, to po nowym roku, pewnie koło połowy stycznia moga sporo stanieć, też już będą zbliżać się stopniowo nowe premiery (choć raczej bliżej marca-kwietnia, ale może tez wtedy byc już nieco problemów ze "starymi" modelami) chyba tv to nie jest taki najlepszy target pod choinke, przed euro, czy innymi wydarzeniami sportowymi (olimpiada) to już bardziej. Narazie jest względny spokój jeszcze, ale kto wie.... a może jakieś promocje jeszcze będą, obserwuj ;)


makirl jeśli już musi być LCD to 100 Hz to powinien być taki jakby standard. Tylko czemu masz dylemat nad plazmą? Do twojego przeznaczenia pasowała by idealnie.
 

Zyga

New member
Witam Pięknie...!!!
Mam prośbę i pytanie. Kupiłem mój piękny TV Panas PY80 i chciałem go połączyć przez kable component z DVD Belwood 301 .Głos jest a obrazu za cholerę nie mogę uzuskać. Myślę , mlaskam ,próbuję i nic. Sprawdzam ustawienia i nic, Za to dziwię że w instrukcji każą przez Euro złącze ale to przecież cofanie się. Oczywiście po Eurozłączu obraz z DVD jest ale to o wiele gorszy sygnał. Proszę o poradę.... Dzięki
 

motobartcompany

New member
Zyga

Na 99% wina leży po stronie ustawień DVD. Oczywiście kolory kabla komponent masz podłączone zgodnie ze sztuką?

Podłącz sprzęt przez Euro i w opcjach obrazu, przestaw. No właśnie te fukcje róznie się nazywają. Ale dotyczą przestawienia RGB , YPB czy jakoś tak. Ja miałem podobnie. Jak nie dasz rady to odpisz. W ostateczności zejde do teściowej ona ma takie DVD:)
 
Ostatnia edycja:

Zyga

New member
Witam...

makirl - ja mam PY80P . 3 miesiące dumałem ,czytałem,nasze forum bardzo również pomagało przy wyborze . To bardzo dobry zakup. Najpierw miałem kupić PY800 ale po przemyśleniu jak szybko pędzi technika do przodu zdecydowałem się na ten model i wierz mi że naprawdę za niewielkie pieniądze mam super Tv .Mam teraz jeszcze sygnał SD ale telewizor odbiera super. Koszt teraz 3400 i dostępny od ręki .Polecam....
 

Zyga

New member
Hej..

motobartcompany brachu....dzięki za szybką pomoc ale powiem szczerze że próbowałem. Wszedłem w setup w dvd i mam jakby nieaktywną częśc " regulacja obrazu " lub coś w tym rodzaju. Też tak kombinowałem ale nici. Właśnie chciałem zaznaczyć że mam na componencie podłączone. A w tv to ustawiłem sobie na napisie " component" w regulacji obrazu. Jeśli możesz jeszcze pomóc to wielkie dzięki za życzliwość. Na WAS (kolegów z fora) zawsze można polegać.Dzięki ..Zyga
 

motobartcompany

New member
Możliwe, że kabelek masz nie sprawny. Tylko, żeby to sprawdzić musisz mieć drugi, pożyczyć lub kupić najtańszy tylko do testu.
Dzisiaj już nie dam rady ale jutro zejdę to teściowej i sprawdzę co i jak z tym DVD.
 

Zyga

New member
Panowie.....SUKCES. Jak miałem ustawienia w dvd RGB to obrazu nie było a jak ustawiłem cośtam (druga możliwość i jedyna hi,hi,hi ) to zajarzyło. Cholerka...wielkie dzięki. A zapytam jaki system ustawić w DVD ; 480p.576p. 780p (nieaktywne ) pal. ntsc ,

I jeszcze jedno; jakie ustawienie -wybór prwferencji obrazu ekranu ustawić w TV ; auto, 16;9 , itp......

Soorki może to dzecinada ale jestem ciekaw czy wszystko dobrze myślę i dlatego sprawdzam .
DZIEKI...Zyga
 

makirl

New member
dzieki zyga

wiem ze telewizorek jest cud miod- tylko co z tymi zlaczami hdmi?!?! mozna bezproblemowo kompa podlaczac cz nalezy tak jak ktorys z uzytkownikow mowil odprawiac modly przed kazdym podlaczeniem by zlacze niepadlo....gdyz na tym zlaczu zalezy mi najbardziej, skoro mam korzystac z full-hd
 

Sansei6

Member
Bez reklam
ZygaWg mnie 16:9 a w tv na Auto to sobie tv "dopasuje" ;) i hmm rozumiem, że 780p nieaktywne? Hmm no to kolejne najwyższe ;) czyli 576p


Ustawiłeś S- Video? Czy YPbPr?

makirl bez przesady, może najwyżej dla ostrożności podłączać się na wyłączonym sprzęcie ;)
 
Ostatnia edycja:

Zyga

New member
Witam...
Sansei6 - tak...nie wiem dlaczego tak mam w dvd ale 780p nieaktywne więc dam na 576p a jeśli chodzi o inne ustawienie to w dvd ustawiłem na YPbPr i wtedy pokazało obraz.
Sansei6 - ja miałem w tym punkcie tylko 2 możliwości ustawienia RGBlubYPhPr i nie widziałem tego S-video....może dzlej jest ale nie pamiętam w tej chwili.

Czy zawsze jak puszczam film z dvd to muszę,mieć obcięty obraz czyli 16:9 a nie ogląda się na całym ekranie, Możliwe że to jest już tak automatycznie ale nie wiem więc pytam....

Jeszcze raz dzięki za odzew w mojej sprwie.........Pozdro
 

pablito7

New member
Chce kupić 46PY80 i D...PA !!!

Witam

Panowie macie jakieś namiary na sklep który posiada taki tv (cena do 5000zł)??

Dzwonie wszędzie i odp. jest taka sama: Panasonic nie ma na magazynie 46PY80

Pomocy!

dziękuję i pozdrawiam

Paweł
 

cygan

Member
dawideo napisał:
A mam takie pytanie. Lepiej teraz kupić TV, czy po świętach??. (nie znam się na rynku). Może jednak warto poczekać ten miesiąc, i po świętach będzie jakaś wyprzedaż, a może własnie odwrotnie?? Lepiej teraz kupić bo są promocje świąteczne. Jak to wyglądało w ubiegłych latach???
P.s Odrazu zaznaczam, że nie chodzi mi o odkładanie zakupu w nieskączoność (z czasem wszystko tanieje, wychodzą nowe lepsze modele) chodzi mi tylko o ten okres (grudzień - styczeń)
Pozdrawiam

Ok.połowy stycznia w MM totalna wyprzedaż, coś w stylu bez "vatu" a nawet lepiej. Ja tak kupiłem swoją plazmę. Tylko śledź wcześniej cenę wybranych tv, żeby nie nabili w jajo. Cena ma być niższa niz najniższa z neta - wtedy i tylko wtedy kupuj (skoro nastawiłeś się na super okazje). Mój przykład: net(najniższa z przesyłem) -ok.3000zł, promocja MM - 2400zł z hakiem. Tydzień wcześniej w MM za 3500zł był. Faktycznie nie dla idiotów...ale TYLKO w super promocjach!
 

Zyga

New member
Witam...

pablito7 - telewizor napewno dostaniesz w Juka.pl. Wiem że ciężko ale tam były i kupiłem w tym tygodniu TH-42PY80PA, orginalne z polską .gwarancją Panasonic . Nr. 46cali również był.
sklep super. Miło ,grzecznie i polecam.
Pozdro..Zyga vbmenu_register("postmenu_281072", true);
 
Do góry