Panasonic PY80 wszystko o serii?

lenti20

New member
Przykra sprawa z tymi hdmi ale nie popadajmy w paranoje.Na pewno na forum są osoby które mają np pc podłączone w ten sposób do swoich panasów od długiego czasu i jest ok.
 

dawideo

New member
A czy te tzw green ghosting to występuje w każdym egzemplarzu Py80 (taka wada techniczna) czy też to są tylko pojedyncze przypadki. Zależy mi na odp gdyż planuje zakup tego Tv a PS3 napewno będzie podłączony, więc nie chciałbym mieć przykrej niespodzianki.
P.s Jeśli jest to wada całej serii Panasoniców, to czy warto kupić coś z innej firmy (Pioneer odpada nie na moją kieszeń). I czy naprawe Panasonic jest lepszy od Samsunkow, LG itp. (mowa o plazmach).
Kasa do wydania max 3600
Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
raczej na pewno w kazdym egzemplarzu ...
i na SD i na HD, tylko dla jednych będzie bardziej a dla innych mniej widoczne (gry zadnych nie mam i kompa nie mam podłączonego).
Wystepuje gdy coś na obrazie idzie w ruch ... ja jestem dość wyczulony na jakość i troche mi przeszkadza, ale bez przesady ... Pewnie że byłoby super gdyby tego nie było, ale niestety. Moi domownicy nigdy nawet nie wspomnieli ze takie cos widzą .. :D
Bardziej mi przeszkadza szarpanie krawędzi obiektów na obrazie w trakcie ruchu - tu tez niektórzy mogą powiedzieć że to bzdurka, ale mnie to wkurza ... Podejrzewam że IFC pomogłoby bardzo , a jezeli tak, to jest chyba wielki plus dla PY85 i PY800 - ale z drugiej strony w niektórych przypadkach mówi sie ze IFC przeszkadza ... no i za sam fakt "mania" IFC trza dopłacić około 500zł ;)

Co do "zielonych duszków" mysle że ten efekt bedzie i w tych wyższych w/w modelach ... moze mniejszy w np PY800, ale pewnie i tak jest ...
 
Ostatnia edycja:

dawideo

New member
:( szkoda, a mam jeszcze jedno pytanie, gdyż "napaliłem" się na ten model (dużo dobrych opini). Czy to jest tylko przypadłość Panasonica (green ghosting), czy wszystkich plazm.
P.s A może warto zwrócić uwagę na inną firmę niż Panasonic?? (Pioneer odpada - cena), czytałem że Pioneer i Panasonic nie mają sobie równych, ale ile w tym prawdy to nie wiem dlatego się pytam fachowców. Czy szukac Plazm innych firm (jaka najlepsza), czy kupić panasonic PY 80. Cena do 3000 zł
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Ja ŻADNYCH gier nie mam ... duszki widze i jakos mi sie wierzyć nie chce ze na innym egzemplarzu PY80 nie ma .... moze nie widzisz?
Nawet na zagranicznych forach gdziestam czytałem ze własnie jest ta przypadłość ...
 

soto74

New member
...

hej,
ja posiadam Th42py80 od wczoraj ;-) i jak na razie nic takiego nie zauważyłem. Ale możliwe że za mało jeszcze oglądałem programów na tym Tv. Sygnał (na razie) analogowy z UPC i generalnie spodziewałem sie że bedzie gorszy.
 

emer

Member
Bez reklam
jak mówie nie kazdy to widzi ale jest na kazdym ... a najlepiej dajcie sobie zoom3 i obserwujcie krawędzie poruszających sie postaci czy twarzy ...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A poco się az tak wypatrywac mankamentów, az dawać zoom 3 by coś dostrzec, przy takim zoomie, to na słabym sygnale to i nie jeden mankament można zauważyć ;)
Po co się stresować i jak często oglądasz cos na zoom 3 ?! :hmm:
 

emer

Member
Bez reklam
nie chodzi o to czy oglądam na ZOOM3 (de facto nigdy nie oglądam - dla mnie nawet zoom1 jest za duzo)) - ale jeżeli ktos nie dostrzega green ghosting i twierdzi ze ich nie ma, to po prostu nie dostrzega ich, a nie ze ich u siebie NIE MA.
To byl tylko przykład i test aby zobaczyć je u siebie ...
I nie żeby sie "stresować" - mamy tu forum o m.inn. przypadłościach tego modelu (i nie tylko tego) i jak widac jednym to GG strasznie przeszkadza a inni nawet nie widzą ... A dla potencjalnych kupujących to jakas wskazówka, aby na to sobie zwrócił uwage i czy mu to przeszkadza czy nie ...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Spoko, ale jeśli ktoś nie widzi, nie dostrzega, co oczywiście wcale nie musi oznaczać, że go nie ma (z specyfiki technologii wygląda, że ma prawo istniec to zjawisko, gdzieś już było to opisywane na czym to polega), to poco ma się specjalnie tego doszukiwać? Trzeba się cieszyć tym co się widzi i już ;)
Pozatym, jużnie raz niektórzy pisali, że do póki nie wiedzieli o co chodzi i "z czym to się jje" itp, to wcale im to nie przeszkadzało i nie zauważali, a jak już im ktoś niejako palcem to pokazał, to teraz widzą to na każdym kroku, to już taki efekt autosugestii i po co to ;)
 

dawideo

New member
W sumie troszke boje się tego gg :) Chyba pójde do jakiegoś sklepu i podłącze swoje PS3 i sprawdze czy widać te całe gg.
P.s Czy za 3000 dostane coś lepszego niż Panasonic PY 8. (ewentualnie PY80 jeśli znajde jeszcze gdzieś 300zł :) ), czy może coś innego polecicie, słyszałem że toshiby i samsungi są dobre.
P.s2 zakup pod koniec tygodnia więc prosiłbym o szybką odp.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak juz zobaczysz raz to bedziesz widzial zawsze (najlepiej na czarno-bialym obrazie) i bedziesz wierny zielonemu duchowi... poza tym w sklepie widzialem w samsungu jak na przesuwajacych sie napisach ciagnal sie wlasnie green ghosting ... wiec glowa do gory nie tylko panas... poczytaj forum pionka tam tez to maja... pamietaj: nie jestes sam, niewidzialny green ghosting zawsze z toba :) py85 i py800 tez to maja i IFC nic nie pomaga (wylaczylem to nawet),pozdr.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Przez was patrzyłem patrzyłem i sie dopatrzyłem zielonego ducha :( ale tylko na zoom3 i na ciemnych poruszających sie tłach :rolleyes: taki malutki cień może z pare mm szerokości.

Nie znam sie ale sadze że ma to związek z wygaszaniem sie luminoforu i zmiany koloru, po prostu z przechodzenia z ciemnego na jasny zostaje chwilowo zielony nie wiem moze bełkoce :roll:
 

emer

Member
Bez reklam
hyhy :D witej chopie w klubie ... :mrgreen:

nikt przeciez nie mówił o jakis wieeelkich zielonych duchach ... taki malusi dusecek ... ;)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
teraz zamiast oglądać filmy będe szukał zielonych duchów :p

nie no żartuje, z odl;egłości jakiej odlądam prawie wogóle ich nie widac dopiero tak z metra coś da sie zauważyć i na zoom 3
 
Do góry