Panasonic PX81E

retros

New member
napisałem do sklepu Topmarket ( pisało u nich że w ofercie mają TH-37PX81E dostępny od 22 września ) odpowiedz nadesłana do mnie z w/w sklepu : ... Aktualnie dany model nie jest dostepny u producenta i nie mamy informacji kiedy ma sie pojawic.
 

pablo76

New member
Wlasnie dzisiaj dotarl do mnie Panas 37PX81FV kupiony na Pixmania.pl. Nie mam za bardzo z czym porownac obraz, ale jak dla mnie jest super. Dobrze ze nie przeplacilem kupujac fullHD. HDready w zupelnosci wystarczy, na TVPHD obraz jak marzenie. DVB-T z mpeg-4 radzi sobie super, bez przycinania itp.
 

tito213.

New member
pablo76 napisz coś więcej.Czy biel jest biała?czy dekoder hd spełnia swoje zadanie? Czy obudowa jest z połyskiem?Słyszałem że produkty z franci mają problemy z dźwiękiem.Sam chcę nabyć th 42px81 E,lecz obecnie nie jest dostępny.Kiedy przyglądałem się PX 80 obraz na SD był taki że mnie zniechęcił do niego,lcd miały lepszy.
 

Szuwar12

New member
PZ81 vs PZ 85

Tak przeglądam dane techniczne PZ81 i PZ85:
.panasonic.co.uk/html/en_GB/287749/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TH-42PZ81B&p=TH-42PZ85B
i się zastanawiam czy naprawde jest tak jak w tej tablece, czy 81 to jest 85 z dołozonym DVB-T MPEG4? Wszystkie główne dane się zgadzają, obawiałbym się tylko o poprawne odtwarzanie (pełne) sygnału 24p z dysków BD, na czym bardzo mi zależy.
Planuję niedługo zakup 42PY85/42PZ85 i mozliwośc posiadania MPEG4 w standardzie kusi...

Jeśli nie, to czy ktoś z was spotkał i używał dodatkowych modułów
MPEG4 wkładanych w slot CI panaska 42PY85?

pozdrawiam...

(link jest bez wiadomych przedrostków, jestem jeszcze za "cienki" by móc je wklejać)
 

xmenago

New member
Hej.
Panasoniki z serii PZ są z tunerem MPEG-2 dostępne np. na rynku niemieckim. Seria z tunerem MPEG-4 to PZ81 i PZ86, przynajmniej tak rozumiem ich opisy. Czyli np odpowiednik naszego 42PY80, z tunerem MPEG-2 to jest 42PZ80 a z tunerem MPEG-4 42PZ81. Nasz 42PY85 to z tunerem MPEG-2 42PZ85, z tunerem MPEG-4 to 42PZ86.

A czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie czy tuner MPEG-4 będzie obierał równierz MPEG-2 ?
Upatzyłem juz sobie model Panasa 46PZ86 a poniewaz mieszkam przy samej granicy niemieckiej ciekawi mnie czy bedę obierał ich sygnał MPEG-2.
pozdrawiam Kris
 

ronsko

New member
Witam

Oczywiście że będzie, mam PZ81E który jest zgodny z francuską telewizją naziemną a ona część transmisji ma w MPEG-2. Co do MPEG-4 to przetestowane w Wawie TVP HD działa super.
 

paawlus

New member
Panasonic th-42px81fv powinien obok MPEG-4 odbierać MPEG-2 - jest o tym informacja już na 2 stronie POLSKIEJ instrukcji obsługi:
rapidshare.com / files/173660971/TH-42PX81FV.pdf

Tu macie wszystkie dane techniczne:
panasonic.fr / html/fr_FR/1396724/index.html?trackInfo=true

A zamawiać ten telewizor polecam na redcoon. de - duży i sprawdzony sklep.
 

pablo76

New member
Sorki ze tak pozno, ale czlowiek zabiegany jest. Obudowa jest czarna z polyskiem z przodu wokol ekranu i cala stopka, boki i dół gdzie przycisk power i klapka jest matowa. Co do samego tunera to nie mam zastrzezen, dobrze wszystko wyszukuje. Ostatnio mnie zaskoczyl. Jesli zostanie udostepniona nowa usluga (kanal tv, radio) w twojej okolicy, Panas poinformuje Cie i zapyta czy wlaczyc wyszukiwanie. Z dzwiekiem nie ma problemu z wypalaniem tez nie, chociaz mozna zauwazyc delikatne poświaty od logo czy menu po pierwszych godzinach ogladania. Teraz juz nic nie widac. Co do lepszego obrazu w LCD to moze sie wydawac ze lepszy bo LCD w sklepach maja bardzo podkrecone parametry zeby przyciagaly klientow. W domu wieczorem to wrecz razi w oczy a kolory podkrecone nie sa naturalne. W plazmie wyglada to bardziej naturalnie. LCD w nocy swieci jak halogen.
 

zielony_tbg

New member
Hej. A ja mam pytanie do uzytkownikow px81 , jestem szczesliwym posiadaczem od niedawna tego cudenka ale po pierwsze nie wiem jak najsensowniej i efektywnie podlaczyc mojego laptopa , poprzez jakie zlacze i ostatnie . Mam wrazenie ze cos jest nie tak z pilotem , poniewaz musze kierowac go bezposrednio w kierunku czerwonej lampeczki. Nigdy nie mialem do czynienia akurat z takim pilotem ktory jest az tak dokladny!!! prosze o odpowiedz pozdrawiam
 

zielony_tbg

New member
d-sub, co to oznacza? co to za skrot? a hdmi nie mam akurat w moim laptopie. Ah i jak czyscic taki ekran plazmy? Moja mala zatluscila go swoimi raczkami, wiec sucha sciereczka nie zda egazminu! I ostatnie moze troche glupie ale :(( jak zrobic aby w moim pytaniu badz odpowiedzi zawsze ktos mogl widziec jaki mam sprzet np tak jak w przypadku uzytkownika burz. serdecznie pozdrawiam uzyt.hdtv
 
B

burz

Guest
d-sub, czyli zwykłe gniazdo monitorowe, lapek musi je mieć z tyłu lub z boczku:) Aha, kabelek z obu stron na wtyki męskie!

co do podpisu, to wchodzisz w Ustawienia (u góry po lewej) i potem Edytuj Podpis (tez u góry po lewej, tylko trochę niżej)
 
Ostatnia edycja:

zielony_tbg

New member
Ok , wiec juz naprawde duzo wiem. Sorki za tego d-suba:( , google grafika i wszystko jasne,lecz po pracy i w nocy cos moje szare komorki szfankuja:( postaram sie o ten kabel i zobaczymy. A co ze zlaczem s-video? jego nie polecacie, z kilka lat do tylu pamietam ze zawsze podlaczalismy kompa.
 
Do góry