Panasonic pv80 ver LG PG6000

czytelnik

New member
Zastanawiam sie na jednym z tych dwóch TV z poczatkowych planów zakupu 50 cali chyba zrezygnuję na rzecz 42 a tej wielkości mają niemal identyczną cenę. LG ma wiele entuzjastycznych opinii na zagranicznych stronach i raczej wskazuje się na jego przewagę nad panasonikiem na zagranicznych forach, a ma parę funkcji więcej niż panasonic. NA polskich stronach cąłkowita cisza o tym TV ani opinii na forach, ani na CENEO.

Czy ktoś z was widzial w akcji obydwa. Czy możecie coś napisać na temat.
Jak możecie ocenić dźwię w tym LG ?
Czy wiedzie czy LG PG6000 działa z N-recorderem przez HDMI (a jak nie to chociaż czy poprzednie modele działały czy miały problemy jak Pansoniki.) Z tego co wyczytałem PV80 współpracuje z nką przez HDMI.
 

czytelnik

New member
Pisza Niemcy o nim wychwalając czerń z która ma się niby równać tylko zkuro, była jakaś recenzja szwedzka (punktowany znacznie wyżej od Panasonica Px80), jedna brytyjska punktowanie podobne jak Panasonic px80

i ceny na razie chyba trochę za wysokie . Panasonic Pv 80 osiągnął cenę poprzednika pv70 po jakichś 2 -3 tygodniach obecności na rynku i gdy miało go w ofercie ponad 50 sklepów internetowych.

PG 6000 jest następca PC51 więc oczekiwałbym w ciągu krótkiego czasu ceny zbliżonej do tego modelu (teraz około 2800 zł) a więc 3000-3200 max a na 50 w okolicy 4000-4200 (50 Pc51 jest poniżej 4000 zł) no chyba że LG ma jakąs inną politykę cenową niz Panasonic ale 5250 za 50 PG 6000 to stanowczo za wysoko. W ogóle przy cenach wyższych niż Panaosonic nie wróżę wielkiego powodzenia.

Za Lg dla mnie by przemawiały jeśli się okaże, że obraz faktycznie jest nie gorszy niż w Panasonicu:
- USB
- AVL (wyrównywanie poziomu dżwięku) super hiper ważne gdy przy każdym pojawieniu się reklamy lub przełączeniu na inny kanał słyszę ścisz ten telewizor ;)
- programowalny pilot
- dużo ładniejszy wygląd
- obrotowa podstawa(chyba o ile dobrze wyczytałem z instrukcji)
- 4 HDMI

przeciw trochę większe zużycie prądu od Panasonica

a chciałbym przeczytac jakies opinie polskie żeby dowiedziec się przede wszystkim czy wyeliminowano buczenie opsiywane w PC51 i jak wygląda autoformatowanie obrazu bo na ten temat coś narzekali Niemcy oraz współpraca z N-ką.

Tu czekam na obiecany na forum plasma: LG test Kikiego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry