PANASONIC PV80 dziwny problem

Status
Zamknięty.

arturro67

Member
Jestem "świeżym" użytkownikiem pv80 (od wczorajszego popołudnia), jednak po 2h oglądania skupił moją uwagę nie obraz (tak swoją drogą niezła żyleta :grin:) a dziwny i wyjątkowo upierdliwy pisk dobiegający z tyłu telewizora (zapewne z jakiegoś przetwornika) potęgujący się przy wyświetlanych jasnych scenach, a zanikający przy ciemnych :confused:. Nie zwróciłem uwagi (zaaferowany obrazem :)) czy był obecny od samego początku czy też pojawił się dopiero po rozgrzaniu odbiornika, jezeli poruszam TV to brzeczenie ustaje , czy tv musi byc idealnie ustawione w pionie i poziomie ??
 

Foxxx24

New member
To może byc kwestia niedokręconej obudowy z tyłu gdyż już były takie przypadki,a sam mówisz,że brzęczenie ustaje przy poruszaniu więc sprawdz to:)


Pozdrawiam
 

Ralph_S

New member
Ja byłbym za lekkim popuszczaniem śrub, zrób to delikatnie po jednej i słuchaj czy przestaje piszczeć.
Gdyby coś brzęczało to mogłoby to oznaczać niedokręcone śruby ale jeśli piszczy to raczej są za mocno dociągnięte.
Oczywiście to tylko hipoteza, równie dobrze możne to być usterka elektroniki (zimny lut itp.)
 
Ostatnia edycja:

janwojx

New member
Piszczy raczej jakiś rdzeń w przetwornicy zasilacza. Wraz ze zmianami jasności obrazu zmienia się pobór prądu i dlatego zmienia się ton "piskacza". Skręcenie obudowy nie ma tu znaczenia.
 

Ralph_S

New member
Wiec jak to traktować, jako usterkę ?, moim zdaniem nic nie powinno piszczeć w nowym tv.

Moja rada, dzwon do serwisu i zgłaszaj usterkę sprzętu.
Niech wymieniają na nowy wolny od wad.
 

arturro67

Member
przestaje mi to przeszkadzac ..znowu ten pisk nie jest bardzo glosny takie bardzo ciche brzeczenie slyszalne w nocy jak jest cicho ale wydaje mi sie iz po przepracowaniu 25h jakby ustawalo.Poczekam jeszcze przeciez 2 lata gwarancji jest no nie ! bede obserwowal to zjawisko .
 
Ostatnia edycja:

arturro67

Member
Ralph_S napisał:
Ja byłbym za lekkim popuszczaniem śrub, zrób to delikatnie po jednej i słuchaj czy przestaje piszczeć.
Gdyby coś brzęczało to mogłoby to oznaczać niedokręcone śruby ale jeśli piszczy to raczej są za mocno dociągnięte.
Oczywiście to tylko hipoteza, równie dobrze możne to być usterka elektroniki (zimny lut itp.)
popuscilem 2 dolne sruby z boku obudowy i cisza chyba nastala bede jeszcze obserwowal !!!!! narazie DZIEKUJE za POMOC
 
Status
Zamknięty.
Do góry