Panasonic PV 60 czy LG 42PX5R

marsag

New member
Witam wszystkich,
Od kilku tygodni rozglądam się za telewizorem.
Odległość od ekranu 3 - 3.3 m, dobrze naświetlony (wstawiam żaluzje),
sygnał cyfra +, DVD (docelowo z HDMI) oraz komputer. Chcę wydać maks. 6.5k.
Właściwie to na 90% zdecydowałem się na telewizor plazmowy, analizując wszystkie za i przeciw.:) Jednak jest jedna sprawa, w której byłbym wdzięczny za pomoc. Jak wg Waszej opinii wygląda porównanie wymienionych w tytule telewizorów. Jeszcze 3 miesiące temuto pytanie by nie padło bo LG kosztował powyżej 8 tys, ale w związku z ostanimi obniżkami nie daje mi ono spokoju...:confused:

Pozdrawiam,
//MAriusz
 

gachido

New member
Czesc, mam dokladnie ten sam dylemat ktory z tych TV wybrac. I po ogledzinach w MM - ten sam sygnal na obu TV wydaje mi sie ze LG jest lepszy. To tylko moja opinia i chetnie wyslucham rad fachowcow. POZDRAWIAM
 

ziola

New member
Kup cos jeszcze innego...

A przynajmniej wybierz sie do dobrego sklepu o obejrzyj Sony KDF EF50A11E.
To 50 calowy telewizor z tylna projekcja.

Stalem dokladnie przed tym samym dylematem co Ty. Mam do ekranu ok 3 m. Ogladam glownie dvd i tv.

W zasadzie bylem juz zdecydowany na Panasonica 42pv60, ktory w porownaniu do LG ma ladniejsze kolory i ostrzejszy obraz. Nie mniej, poswiecilem sporo czasu i trafilem wlasnie na tego Sony.

Musze powiedziec, ze to bardzo dobry tv. Obraz jest ogromny, ostry, kolory glebokie. Ma wszystkie potrzebne wejscia (hdmi, scart, component itd), bardzo dobre glosniki.

Jedyna wada - to nieco ograniczone katy widzenia w pionowej plaszczyznie - w poziomie jest calkiem ok. Jako, ze zazwyczaj ogladam tv siedzac na sofie - wszystko jest super - jedynie kiedy wstajesz - obraz robi sie nieco ciemniejszy.

Inna zaleta - cena. U mnie w Niemczech:
Panasonic 42pv60 + mocowanie - 1800-1900 Euro
Sony kupilem za 1230 Euro.

Pozdrowienia
 

marsag

New member
Wczorajsze oględziny w MM

Witam ponownie,

Dodam jeszcze że oglądałem obydwa telewizory wczoraj w MM i szczerze mówiąc to przy tym kiepskim sygnale, który nadawali to trudno było dostrzec zasadnicze różnice w jakości obrazu - obydwa grały kiepsko, natomiast z DVD czy HDTV to już inna bajka. Co przemówiło na korzyść LG to wygląd - bije Panasa na głowę, śwetnie się komponuje jako mebel ...no ale to nie jest dla mnie najważniejsze ;) Z drugiej strony Panas ma 2 x HDMI i świetne opinie na forum....więc mam dylemat :?:

Ziola dzięki za info, szczerze mówiąc to przeraża mnie w telewizorach projecyjnych konieczność wymiany lamp ...no i ich cena.....

Czekam na konkretne info, szczególnie od osób które mają pozytywne i negatywne doświadczenia z nimi.

//Mariusz
 

bart

New member
Miałem na prezentacji domowej obydwie plazmy i u mnie (kablowka UPC+ dvd po scarcie) zdecydowanie ladniej swiecil Panasonic. Choc trzeba przyznac, ze design LG jest zawodowy a cena zrobila sie super atrakcyjna.
Wybor nie jest prosty, ja polecam jednak pv - mam 2 mce i zlego slowa na ten model nie powiem.
 

autorus

New member
Ja właśnie też mam LG od pierwszego meczu polaków na mś. I też na razie zero problemów. A wygląd zajebisty nic dodać nic ująć. :blagam:
 

marsag

New member
Bart, a jak sądzisz czy różnica na korzyść PV-60 (po prezentacji( jest warta 1k PLN? Bo tyle wychodzi że będę musiał do niego dopłacić.
Pozdr.
 

irzi

Member
Marsag : popieram Cięw tym że wybrałeś plazme a nie LCD ! Co do LG i Panasonica to mimo że LG faktycznie ładniejszy to jednak Panas będzie lepszy ze względu na wielość łączy i nowszą konstrukcję ! Pozdrawiam
 

irzi

Member
Poza tym obudowa Panasa bedzie praktyczniejsza, bo jasniejsza więc tak kurzu i innych śladów nie bedzie widac ! Wujek ma LCD Samsunga R72 ( czarny kolor świeci się jak psu jaja ) i nie nastarcza go czyścić ! Kurz siada na okrągło, widać odciski palców itp !
 

bart

New member
marsag napisał:
Bart, a jak sądzisz czy różnica na korzyść PV-60 (po prezentacji( jest warta 1k PLN? Bo tyle wychodzi że będę musiał do niego dopłacić.
Pozdr.

Dla mnie warta, choc ja doplacilem mniej bo wzialem 37'' a nie 42'' (ze wzgledu na odleglosc od ekranu i proporcje do innych mebli w pokoju).
Po prostu obraz na panasie u mnie byl duzo lepszy. Ale wybor masz naprawde trudny (choc jakze przyjemny), bo LG swieci ladnie, design ma ekstra, wyposażenie lepsze (czytnik kart, PAP, PIP) a ze wzgledu na boczne glosniki wyglada jak 50''.
Najlepsza bylaby prezentacja w domu, bo naprawde roznica w sygnale przeklada sie strasznie na roznice w obrazie. Niestety kiki nie ma juz chyba u siebie px5r.
 

marsag

New member
Po przeczytaniu bardzo dobrego postu na temat PV60 (tutaj ukłon dla dnc) jestem na 80% przekonany co do Panasonica PV 60. Pomimo gorszego wyglądu (rzecz gustu) jest nowyszym modelem, który w większości przypadaków doskonale pracował z sygnałem z Cyfry+, a na wyposażeniu aż tak mi nie zależy....dzięki Bogu mojej żonie obydwa się podobają i nie będzie mi marudziła że jej do mebli nie pasuje!:p
Czekam na info na temat ewentualnej prezentacji, jeśli nie będzie możliwości do kupie go osobiście w Poznaniu...jest za niecałe 6600 PLN. Dam Wam znać o wrażeniach. Dzięki za informację.
 

Fixxxer

New member
ja z wyborem tv długo sie woziłem aby kupic w 100% to czego oczekiwałem, i koniec końców wybór padł na PX5. Design ma moim zdaniem NJALPESZY z dostępnej w klasie konkurencji. To jest także chyba najsłabszy punkt panasonica ale ostatecznie wazny jest obraz a nie plastik z jakiego został wykonanyTV. Jednak przy testowaniu tv Panasonic zawsze grał z taka dziwną mgłą , (mnie to nie odpowiadało) A LG kusił ładnym obrazem a tetsy które czytałem były jednoznaczne. Dla mnie wybór był wówczas jedyny możliwy i tak też sie stało. Stoi Px5 i dumnie sie prezentuje ;)
 

bart

New member
żadnej mgly na panasonicu nie zauważyłem :?:

Design panasa jest inny niż w LG, ale w serii pv jest IMO bardzo ciekawy - zwarta, kompaktowa obudowa jest OK, plazma nabiera lekkosci, a demonizowane w niektorych postach srebrne plastiki nie sa takie zle.
wystrarczy popatrzec :
http://www.minhembio.com/produktbilder/87103

W serii pa srebrna listwa na dole wyglada wg mnie troche gorzej
Czern obudowy w Lg jest super, ale ze wzgledu na swoja rozlorzystosc sprzet wymaga troche przestrzeni. W duzym pokoju z m4 moze byc troche za przytlaczajacy

ale dla kazdego cos milego. Generalnie to 2 najlepsze plazmy na rynku w tych kategoriach cenowych i co bys nie wybral bedziesz zadowolony. Na tym forum nie znalazlem zadnego posta wkurzonego uzytkownika
 
Ostatnia edycja:

jaco

New member
Panas vs LG

Porównywałem te telewizory sąsiad ma LG a Ja Panasa przy sygnale z C+ LG miał większe kłopoty z ze stabilnością obrazu przy szybkim ruchu ( wyrażne smużenie ) i w Panasie jakby drugi plan był ostrzejszy z DVD po HDMI. Poza tym żadnych znaczących różnic w obrazie nie zauważyłem.
A i jeszcze jedno Panas zużywa zdecydowanie mniej prądu. ( test Kikiego)
 

marsag

New member
Jaco, masz może pod ręką linka do tego testu zużycia prądu? Jestem bardzo ciekawy jaka jest różnica. Dzięki

//Pozdrawiam,
 

marsag

New member
No i stało się. Dzięki uprzejmości kolegi z dużej sieci RTV miałem możliwość przetestować obydwa telewizory w domu...fakt że kosztowało mnie to dobrego whiskacza. Wniosek po niej jest następujący: może i jestem ślepy ale nie dostrzegam żadnej różnicy przy moim sygnale z cyfry+, podobnie z DVD, a widzę jedno: LG deklasuje Panasonica pod kątem wyglądu... może to i kwestia gustu, ale skoro mam na niego patrzeć przez najbliższe 5 lat to decyduję się LG 42PX5R, zwłaszcza że oprócz kolumn i szafki na sprzęt nie będzie na ścianie nic więcej. O ile Panas ma ciekawsze rozwiązanie i może mniej mocy (wg specyfikacji producenta) to niestety prezentuje się zdecydowanie gorzej ....oczywiście wg mojej opinii. No i cena...udało mi się go kupić za 5800. Niby tylko 700 zł różnicy, ale pół nagrywarki z HDMI już jest.
 

qfl

New member
Witam!!
Wczoraj stałem się szczęśliwym użytkownikiem tv 42PX5R kupiłem go na allegro u sprzedającego zawszetaniej za 5800 :) w bardzo dobrej cenie no w każdym bądź razie nie znalazłem taniej… Telewizor wypas, design świetny w końcu żonie się coś podoba , a jak gra :) Trzeba kupić dvd z HDMI i jeszcze raz zobaczyć Gladiatora :) Polecam PX5 mniejszy koszt niż PV60 a funkcjonalność i wygląd znacznie lepszy Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry