Panasonic PT AH6000E vs. Epson 9100W

Bllu-Man

New member
Witam,

Co myślicie o tych dwóch projektorach ?

Oglądałem je na żywo w HCX.

Człowiek z obsługi zachwalał tego Panasonica, jednak sam nie jestem do niego przekonany, możecie podać jakieś najważniejsze różnice ?

Oglądałem je na białym i szarym ekraknie , na białym 3D wygląda lepiej. Jednak na tym Panasonicu strasznie ciemny ten 3D..

Zachwalał funkcję w Panasonicu płynności ruchu w 3D i jakiś procesor który za to odpowiada, ale nie widziałem poza jasnością żadnej różnicy :)

Możecie polecić jakieś ekrany elektryczne pod takie projektory ? jakieś 270x180 ?

Projektor będzie podwieszony pod sufitem na jakimś krótkim uchwycie i zabudowany w podwieszanym suficie, szukam rozwiązania które może ukryć dodatkowo tą dziurę w której będzie Projektor, coś przesuwanego w poziomie z silniczkami i sterowane prze IR etc. można gdzieś znaleźć takie rozwiązania ?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Gwarancja z US nie dziala w europie. Nie wiem jak jest z nowymi projektorami epsona, ale np. na moj TW5900 mam 3 lata europejskiej gwarancji na projektor i lampe. Oznacza to, ze mimo ze projektor byl sprowadzany z Francji to gwarancja jest uznawana w calej UE... choc ponoc w PL robia z tym problemy.
 

p0is0n

New member
Wiecie może coś w temacie gwarancji produktów zakupionych w US ?

Znalazłem Epsona 9100W w bardzo dobrej cenie ~9000 zł

Epson PowerLite Home Cinema 5020UBE EH TW9100W 3D 1080p Wireless HDMI Projector 010343904095 | eBay
Potrzebujesz windy do projektórow, droga sprawa.
Mam ten sam dylemat co Ty i mysle o tych samych urzadzeniach.
Epsona odpusc, jest gorszy od tego Panasa. Czy na targach IFA w Berlinie pojawily sie jakies nowe fajne projektory?
 

Bllu-Man

New member
Potrzebujesz windy do projektórow, droga sprawa.
Mam ten sam dylemat co Ty i mysle o tych samych urzadzeniach.
Epsona odpusc, jest gorszy od tego Panasa. Czy na targach IFA w Berlinie pojawily sie jakies nowe fajne projektory?

Ja zmieniłem tym na Sony VPL-HW55ES - trochę droższy, ale widziałem model 50 w akcji i nie ma co porównywać do powyższych :)
 

user66

New member
A czy w tych sonych nie ma "efektu teatru"? Bo chyba wlasnie ten efekt niby polepsza obraz ale dla niektorych to jest nie do przyjecia?

Tez zastanawiam sie nad epsonem 9100 lub konkurentem w podobnej cenie.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
A czy w tych sonych nie ma "efektu teatru"? Bo chyba wlasnie ten efekt niby polepsza obraz ale dla niektorych to jest nie do przyjecia?

Chodzi ci o interpolacje klatek? "Efekt teatru" nie jest jakas przypisana wlasnascia projektorow. Wystepuje on w kazdym projektorze z funkcja interpolacje klatek, ale tylko jak sie ja wlaczy aby zlikwidowac judder - polepsza to wiec plynnosc obrazu a nie sam obraz.
 

Bllu-Man

New member
Nie wiem, 50ES mnie nie przekonał, bo ma fałszywe podbite kolory. Na początku wygląda to efektownie, ale potem męczy.
Masz 55kę?

Jeszcze nie kupiłem w piątek mam oglądać 55ES i porównać do 50ki , 2 tyg. temu oglądałem 50 przez jakieś 30 minut i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. powiedział bym że jest bardziej komfortowa od tego epsona lub JVC(choć ten ma bardzo naturalne kolory), to nie radzi sobie w ogóle w 3D.

Jak na razie 55ES jest w PREorderze jakimś dostępny.
 

p0is0n

New member
Jeszcze nie kupiłem w piątek mam oglądać 55ES i porównać do 50ki , 2 tyg. temu oglądałem 50 przez jakieś 30 minut i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. powiedział bym że jest bardziej komfortowa od tego epsona lub JVC(choć ten ma bardzo naturalne kolory), to nie radzi sobie w ogóle w 3D.

Jak na razie 55ES jest w PREorderze jakimś dostępny.
A gdzie będziesz oglądać Soniaka? Też bym chętnie sprawdził..
 

p0is0n

New member
A mnie cały czas zastanawia, jak to jest że Soniaki mimo tak nienaturalnych, bajkowych, podbitych kolorów tak się ludziom podobają.
JVC i Panasonic w trybie Rec709 maja naturalne barwy, które owszem - nie krzyczą - kup mnie! - ale za to nie męczą.
 

Bllu-Man

New member
A mnie cały czas zastanawia, jak to jest że Soniaki mimo tak nienaturalnych, bajkowych, podbitych kolorów tak się ludziom podobają.
JVC i Panasonic w trybie Rec709 maja naturalne barwy, które owszem - nie krzyczą - kup mnie! - ale za to nie męczą.

Zawsze można obniżyć kontrast etc. i kolory będą mniej wyraziste, ale mi podoba się generowany obraz w standardowych ustawieniach.. Nie miałem specjalnie okazji zmieniać czegoś specjalnie pod siebie..

Koszt tego VPL- 55ES to jakiej 14 tys. więc trochę więcej od zakładanej wartości..
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Oba projektory są równie dobre. Według mnie różnią się niuansami.
A wybór zależy raczej od subiektywnego postrzegania obrazu.
Ktoś kto pisze, że Sony bije konkurencję w swoim przedziale cenowym nie ma racji.
Na pewno zaletą HW50/55 jest wysoka jasność.
 

nowy57

Member
nie widzialem w "akcji" nowoczesnego projektora ..
czy czern jest naprawde czarna ?
czy jednak kazdy LCD nie wspomne o plazmie bije po dziesieciokroc dobry projektor ?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Osobiście uważam, że czerń nie jest czarna nawet w dobrych plazmach.
Dobra czerń pozwala osiągać tylko technologia CRT, ale...
Uważam, że już JVX X35, Epson TW9200 czy Sony HW55 mają czerń na poziomie niemalże referencyjnym w zakresie projektorów. W konsekwencji zostawiają w tyle większość telewizorów LCD, a i tylko plazmy (a i to nie wszystkie) są w stanie z nimi konkurować.
 

nowy57

Member
Osobiście uważam, że czerń nie jest czarna nawet w dobrych plazmach.
Dobra czerń pozwala osiągać tylko technologia CRT, ale...
Uważam, że już JVX X35, Epson TW9200 czy Sony HW55 mają czerń na poziomie niemalże referencyjnym w zakresie projektorów. W konsekwencji zostawiają w tyle większość telewizorów LCD, a i tylko plazmy (a i to nie wszystkie) są w stanie z nimi konkurować.


kuro 5090 (nie widzialem nic lepszego jesli chodzi o czern)
obecnie mam sharp 80LE645 (wielkosc robi wrazenie ale czerni to tam brakuje, poza tym kąty patrzenia nie sa dla mnie zadowalajace)

czy dobry projektor poprawi widzenie w deczko przyciemnionym pomieszczeniu w stosunku do LCD ?
bo rozumiem ze w nocy bede mial POEZJE na projektorze .. ale jak wyglada sprawa w dzien ..
jesli juz mialbym isc w drogi sprzet to chcialbym miec uniwersalne rozwiazanie
 

Meloman69

New member
Bez reklam
kuro 5090 (nie widzialem nic lepszego jesli chodzi o czern)

czy dobry projektor poprawi widzenie w deczko przyciemnionym pomieszczeniu w stosunku do LCD ?
bo rozumiem ze w nocy bede mial POEZJE na projektorze .. ale jak wyglada sprawa w dzien ..
jesli juz mialbym isc w drogi sprzet to chcialbym miec uniwersalne rozwiazanie

Myślę, że nawet mój kuchenny 15 calowy stary CRT ma lepszą czerń niż sławetny Kuro. Po prostu w CRT czerń jest rzeczywiście czarna.
Niemniej postęp, jakie zrobiły projektory w tym zakresie jest niesssamowity. W mojej subiektywnej ocenie - do czerni np. w moim TW9200 nie można się przyczepić. Oczywiście - nie jest to smolista czerń, jak w CRT, ale jest to czerń, a nie jakiś tam szary.

Poza tym źle zakładasz. Projektor nie ma zastąpić telewizora. Więc musisz ponosić konsekwencje i pewnych "ograniczeń". Tak jak w kinie - musi być ciemno.
 

nowy57

Member
juz na 95% zdecydowany jestem na epsona9200( epson 5030 odpowiednik amerykanski w pelni kompatybilny 2400$)
seanse zazwyczaj zaczynam po 20.00 wiec juz prawie ciemno za oknem oczywiscie zaluzje moge zawsze zaciągnać ale czy w dzien bedzie supelnie KASZANA ?
 
Do góry