Panasonic PT AE 2000???

slaw79

New member
Witam.Co powiecie odnosnie projektora Panasonic PT AE 2000 czy to dobry wybor?Czy za te pieniadze moge miec cos lepszego z full HD.
 

BoDeX

New member
kiki napisał:
Został wybrany jako najlepszy produkt w tej technologii przez uczestników portalu.

Też mi rekomendacja !
Ilu z uczestników tego plebiscytu miało okazję porównać go z innym ?
Takie plebiscyty to tylko badanie marketingowej skuteczności - nic więcej.

Powyższe uwagi to tylko tak dla zasady, nic nie mam przeciwko Panasowi,
ale warto abyś samodzielnie dokonał wyboru/porównania (EPSON TW2000)


Pzdr.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Też mi rekomendacja !
Ilu z uczestników tego plebiscytu miało okazję porównać go z innym ?
Takie plebiscyty to tylko badanie marketingowej skuteczności - nic więcej.

Powyższe uwagi to tylko tak dla zasady, nic nie mam przeciwko Panasowi,
ale warto abyś samodzielnie dokonał wyboru/porównania (EPSON TW2000)


Pzdr.

Bodex. Ja się generalnie zgadzam, TW2000 jest zapewne trochę lepszy od AE2000. Rzecz w tym, że jest też o 2500 zł droższy. Jeśli będziemy tą metodą polecać sobie sprzęty to każdy może przekrzyczeć drugiego. Ty powiesz, TW2000, ja powiem RS2. Ja powiem RS2, Ty powiesz Sim2 i tak w kółko. Są przedziały cenowe i w swoim przedziale Panasonic jest sprzętem znakomitym.
 

treumatic

New member
Tez mialem ochote na tego Panasa jednak wybralem Sanyo Z2000 + darmowe PS3 :). Z Panasem sa ponoc problemy,nie mowiac juz o ich serwisie nedznym,a mowie tylko z uslyszanych,przeczytanych na forach problemow. Wolalbym chyba doplacic i wziasc TW2000 badz Sanyo.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Dlaczego nie mogę wejść na tą stronę? Jestem niegodzien czy co?
Panasonic AE2000 na pewno nie jest kiepskim projektorem, śmiem twierdzić, że bardzo dobrym. Niemniej w mojej ocenie w bezpośrednim porównaniu przegrywa z Epsonem - głównie gorszą dynamiką obrazu i mniejszą głębią. Oczywiście róznice nie są dramatyczne, jednak na tyle zauważalne, że trzeba się zastanowić czy nie dopłacić do TW2000.
Poza tym wchodzi na rynek Sim2 D60 w cenie ok. 5 tys. $ (cena ustalona na rynki ucywilizowane - nie Polskę). Ja bym raczej tutaj kierował zainteresowanie nowym projektorami FullHD.
Poza tym w sierpniu Epson organizuje przepremierowy pokaz TW3000. Zaproszenia podobno zostały już rozesłane. Wiem, że jedna polska redakcja na pewno zjawi się w kraju kwitnącej wiśni.
 

slaw79

New member
Dzieki za rady.Chyba sie jednak sklonie ku Panasowi poniewaz budzet ktory mam na caly sprzet wynosi 15000zl(zgoda zony;) )do tego musze kupic ekran elektryczny ktory kosztuje 2000zl Aversa albo 3000 Adeo no i tez winde sterowana elektrycznie za 3000zl.Wiec sumujac z Panasem zmieszcze sie w tym 15staku a z Epsonem nie da rady.
Czytalem ze Panas i tak korzysta z optyki Epsona wiec te roznice nie powinny byc tak wiekie co dla zwyklego smiertelnika?
A sluchajcie co do ekranu ktory byscie bardziej doradzali zeby ten Panas dobrze wspogral z ekranem?Adeo ,Avers czy tez Kraftmann ktoregop znalzalem na Allegro.I jeszcze jedno:eek:czywsicie to musi byc matt grey o wspolczynniku 0.8 czy tak?
Z gory dzieki
 

mistrz

New member
slaw79 napisał:
A sluchajcie co do ekranu ktory byscie bardziej doradzali zeby ten Panas dobrze wspogral z ekranem?Adeo ,Avers czy tez Kraftmann ktoregop znalzalem na Allegro.I jeszcze jedno:eek:czywsicie to musi byc matt grey o wspolczynniku 0.8 czy tak?
Z gory dzieki
Wcale nie takie oczywiscie. Owszem moze, ale nie musi. Epsonik (w innym temacie juz chyba zmieniles wybor na Epsona) jest jasnym projektorem wiec szara powierzchnia spokojnie moze sie nadac. Jakbys chcial bardzo duzy ekran (>120") albo bralbys ciemniejszy projektor to moznaby sie ewentualnie zastanowic nad biała, ale jak bedziesz miec mniejszy to szara bedzie wporzadku.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Może kilka słów dygresji na temat wyboru Panasonica AE2000 jako najlepszy projektor - tzw. złoty pixel.
Przede wszystkim to dla mnie dziwna wiadomość, zważywszy że na tym forum praktycznie nic nie pisało się na temat tego modelu. W necie oczywiście pojawiają się pozytywne recenzje (bo to zły projektor nie jest), ale nigdzie nie wspomina się, że jest to urządzenie najlepsze w swojej klasie.
Więc pytam się łaskawie- kto głosował na ten model, jeżeli użytkowników na tym forum praktycznie nie ma, a opierając się na opiniach (recenzjach) innych można by wskazać co najmniej kilka bardziej interesujących modeli.
W kategorii bezwględnej pewnie głosowałbym za Sim C3X 1080p. Uwzględniając stosunek jakości do ceny - Sim2 HT380 lub Sim2 D80 Evo.
Jeszcze jest świetny Marantz, Sharp. Planar robi doskonałe projektory. Należy również pamiętać o Projection Design Action!
O nowym Infocusie IN83 nie piszę bo debiutował w tym roku.
Z niższej półki może BenQ W2000 lub JVC RS2, ewentualnie Epson TW2000.
Już nowe modele Optomy, zwłaszcza HD800x czy HD65 prezentują się korzystniej zważywszy cenę.
Ale na pewno nie byłby to AE2000...
Dziwny werdykt, dziwne głosowanie...
 
Ostatnia edycja:

mistrz

New member
Mysle, ze to dziala troche na zasadzie wyboru Car Of The Year ;) Najczesciej wygra jakies Mondeo, Renault Clio czy inny taki, a na wybor Bentleya, Bugatti etc raczej nie ma co liczyc ;)
 
Do góry