Panasonic: przyszłość jest w Ultra HD i OLED TV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic: przyszłość jest w Ultra HD i OLED TV.

Umarł król, niech żyje król!

Panasonic świeci czerwone światło dla technologii plazmowej i zielone dla OLED TV.
Teraz będzie znacznie lepiej.

Ale o co chodzi ?

Panasonic jest firmą która od zawsze dba o najwyższą jakość obrazu w swoich telewizorach.
Radości należy szukać, poza smutnym faktem "wycofania" technologii plazmowej, w dziedzinie OLED TV. Czyli w dziedzinie na którą teraz Panasonic położy największy nacisk.

Nowa nowina to dobra nowina, bo pozwoli firmie Panasonic na zarobki i badania nad nowymi kolejnymi technologiami.
Choć czuć było dosłownie krew w ostatnich latach - to Panasonic daje pocałunek życia do technologii OLED TV. Chociaż technologia plazmowa dotknęła sufitu, to nie obroniła się w kwestii zysku. Jednak posiadacze telewizorów plazmowych nie powinni się martwić. Wsparcie będzie działać jeszcze długo.
A zwolennicy marki Panasonic też mogą się cieszyć. Bo czas przejść przez nowy porządek rzeczy w firmie.
Panasonic, to świetna firma. Firma, która ponosi pełną doktrynę kultury japońskiej i mimo jej ran [które wkrótce wyleczy] niesie radość i uśmiech swoim zwolennikom oferując maksimum w obrazie.


Technologia OLED wyznaczyła nowy cel.
Wszystkie centra rozwoju i aplikacje Panasonic będzie wprowadzał do nowych OLED TV.
Wkrótce grono zadowolonych powinno znacznie wzrosnąć, bo Panasonic poprzez własny styl
i znane standardy, kandydować będzie do miejsca na podium , jako jedna z najpoważniejszych firm produkujących produkty elektroniczne ...
fullhd.
 

Harsser

New member
Wcale nie dziwi mnie ta opinia. Porównanie OLEDów do jakichkolwiek istniejących technologii zawsze pokazuje przewagę OLEDów.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Taaa.... jak narazie zanosi się na to że OLED'y będą miały absurdalną cenę, cenę zaporową dla większości ludzi, daleko odbiegającą od dopracowanej w tym roku plazmy, na którą to cenę stać było "Kowalskiego".
Ja bardzo przepraszam, ale chyba śnię, czy zaczynają się czasy kiedy to coś tak banalnego jak odbiornik TV, dopracowany, elegancko wyglądający, staje się towarem luksusowym? Bez jaj...

55" OLED Samsung/LG - 7000 - 9000$ ..... czy trzeba to komentować?
 

SDman

Banned
Witam,
w OLED wierzę jak najbardziej, życzę aby była jak najszybciej, ale bez
"Strachu" o powidoki i ogólną trwałość.
Firmy powinny się na tym skupić .
4K dla mnie osobiście tylko dla dużych formatów :eek:d 70" wzwyż.
Mniejsze to woda z mózgu potencjalnych nabywców, SD ba nawet HD 1080i
wygląda sporo gorzej niż na FHD - sprawdzane na 55"

pozdr.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Musicie wszyscy zdać sobie sprawę z tego , że każda technologia ma na starcie jak i na końcu swej drogi pewne obwarowania technologiczne których nie jest wstanie przeskoczyć . Tak jak LCD LED nigdy nie dorówna jakości obrazu plaźmie , plazma nigdy się nie pozbyła i już nie pozbędzie przypadłości powidoków , jak ktoś widzi migotanie i dithering w postaci kropeczek z bliska widocznych , tak samo będzie z Oled . Ludzie naiwnie marzą że OLED będzie panaceum na wszystko zło co tkwi w plaźmie i LCD LED . Tak nie będzie z kilku powodów : minn marketing . Wyobraźcie sobie że jak za dobrych czasów telewizorków CRT wyszedł model prawie wzorcowy Sony Trynitron i tak się nie zmieniał latami bo firma miała ugruntowaną pozycje na rynku , sprzet bardzo drogi i bez konkurencyjny . Teraz to nie przejdzie . Zakładając Wasze sachwyty nad Oledem i wyobrażając sobie że to technologia idealna , to każda firma która stworzy telewizor Oled będzie miała w każdym modelu obraz praktycznie idealny to by to zaburzyło to o czym marzą poszczególne firmy czyli non stop dążenie do lepszego żeby klienta nabijać co rok w butelkę że już następny model będzie lepszy od poprzednika . Czyli kto kupi Oleda ma już co chciał i nic lepszego nie ma . Bzdura . W takim układzie firmy by popadały szybciej aniżeli powstały . Dlatego Oled będzie miał wady które będą niby w koło poprawiane i tak do następnej technologii nazwanej XX . Tak to się kręci .:) . Kiki będzie co rok robił testy i wmawiał że to co wyszło to już Luxus po czym za kilka miechów się okaże że to był chwyt marketingowy i tak w koło Panie Macieju . Jak ktos myśli że będzie inaczej to się myli . Pozdrawiam i za nie długo już mnie tutaj nie będzie bo jestem zbyt niewygodny bo za dużo prawdy piszę na forum . Ale tak jak ja skończyło już paru znajomych co się nie zgadzało z ogólnie przyjętymi zasadami na tym forum czyli " pisz co chcesz byleś nie naruszył intersów Grupy Trzymającej Władze '' . Więc dostałem emaila że jak się moja subskrypcja skończy to mnie zablokują :'' Bo niby obraziłem kilka osób co mają tyle wspólnego z wiedzą RTV co ja z Fizyką kwantową :) Pozdrawiam Wszystkich i przenoszę się na inne forum obiektywnie podchodzące do testów i bezinteresowne .Ale życzę Wszystkim jak i sobie aby nowa technologia naprawdę się okazała przełomem i żebym moją plazme Panasa zamienił na Tv bez Wad . ( post i tak pewno do smieci wyląduje bo CENZURA SZALEJE ) . :)
 

enforces

New member
Apropo szybkości OLEDów - gdzieś czytałem w necie, że matryce OLED w telewizorach LG są 1000 razy szybsze niż w przypadku LCD.

Myślę że OLEDy wejdą do masowej produkcji pod koniec 2014 - 2015 roku. :)
Kilka miesięcy temu opublikowano wymogi techniczne do uzyskania certyfikatu Ultra HD - to też pewien znak dla producentów sprzętu.
 
Do góry