Panasonic potwierdza - plazma ZT60 kończy walkę o rozwój technologii.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic potwierdza - plazma ZT60 kończy walkę o rozwój technologii.
42e54724-c0a5-4e3b-98ca-3fc6acd3cf1e.jpg

Panasonic potwierdza, że ​​panel najnowszej Plazmy ZT60 jest ostatnim, który zostanie opracowany w laboratoriach Panasonica. Nie oznacza to, że produkcja telewizorów plazmowych stanie. Wręcz przeciwnie jest już zaakceptowana nowa seria plazm Panasonica VT 70 na rok 2014.


Potwierdzenie pochodzi od Kiyoshi Okamoto - wiceprezesa Panasonica. Obecna plazma ZT 60 będzie najwyższym wyprodukowanym modelem. Panasonic nie będzie rozwijał już jakościowo ponad model ZT 60 swoich plazm. Należy dodać że w tym modelu jako jedyny zamontowane są rozwiązania Pioneera. Dlatego rzeczywiście to ma być najlepszy model ze wszystkich plazm (i nie tylko) na świecie.

To ten model od tej pory będzie wyznaczał drogę topowej jakości wszystkim producentom.
Jeśli się skomercjalizuje to wprowadzanie OLED TV z wysoką ceną nie będzie miało uzasadnienia ekonomicznego. Co nie znaczy że marketing z hasłem OLED TV nie będzie wystarczający.

Kulminacja w zakresie rozwoju technologii plazm dobiega końca ale chociaż w produkcji byłyby jeszcze plazmy Pioneera sprzed 5- ciu lat to i tak cieszyłyby się ogromnym szacunkiem i uznaniem.
Nie wątpię że w tym przypadku będzie identycznie.

Firma nie będzie kontynuować badań nad dalszym rozwojem w tej dziedzinie i ZT60 plazma pozostanie ostatni najwyższą serią wychodzą z laboratoriów firmy Panasonic.

To nie znaczy, że Panasonic przestaje produkować telewizory plazmowe. Nowe serie na rok 2014 już są zaakceptowane.
Cena sugerowana też nie jest odstraszająca bo 60-calowy model ma być w cenie około 16.000 zł.
Nowa plazma Panasonica będzie przeznaczona dla każdego, kto zawsze stara się o najwyższą jakość obrazu.
dday
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Ten news to typowy zabieg marketingowy aby w jego dalszym nastepwstwie
podreperowac delikatnie budzet :D
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
To niech przynajmniej dadzą możliwość nawet na zamówienie kupna w Europie wersji 65 cali ZT60. 60 cali to żadna rewelacja !. Cena sugerowana też nie jest odstraszająca bo 60-calowy model ma być w cenie około 16.000 zł ????? jeżeli nie ma dużej różnicy od vt60 to raczej nie jest atrakcyjna.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest ogromna.
Obrazowo to tak jakbyś zjadł nie posoloną zupę.
Obie zupy są identyczne, jedna rewelacyjna a druga - taka sobie, mdła i ciężko "wchodzi"

fluid - Czemu tak sądzisz ?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Należy dodać że w tym modelu jako jedynym zamontowane są rozwiązania Pioneera. Dlatego rzeczywiście to ma być najlepszy model ze wszystkich plazm (i nie tylko) na świecie.
Cytuję bo trwały dyskusje o patentach PIONEER w TV Panasonica.
 

jenson

Banned
Przy każdej zmianie telewizora chciałem kupić plazmę, a nie LCD. Niestety zawsze był ten sam problem, mianowicie zużycie prądu mi na to nie pozwalało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nigdy tym sie nie sugerowalem przy wyborze plazmy, nawet te slynne wypalania na mnie nie robily wrazenia, mimo ze znam doskonale ten problem.
 

fluid

Banned
Wydaje mi sie ze to taka propaganda, swiadome nakrecanie,zachecanie potencjalnego niezdecydowanego klienta ,ktory tak po ludzku rzuci sie na zjawiskowe zt60 ktore jest ponoc ostatnim tak dopracowanym zmodyfikowanym optymalnie modelem. Wszystkie tego typu dzialania , hasla sa swiadomie ukierunkowane na rzecz zwiekszenia popytu w roku obecnym .
Rok 2012 byl bardziej przyjazny pod wzgl ilosci sprzedanych plazm od lat ubieglych wiec dlaczego by nie pociagnac tej tendencji zwyzkowej stosujac np, dosyc prosty chwyt socjotechniczny .

Jezeli by sie okazalo ze nastapil by diametralny wzrost sprzedazy pdp to raczej watpie aby zaprzestali dalszych badan w kierunku innowacji , podnoszenia standardu jakosci , zawsze przeciez moze byc lepiej :D
z tad tez trudno ocenic na ile serrio mozna traktowac tego typu newsa zwazywszy ze jest to dopiero poczatek roku i nie ma jak sie odniesc do zyskow , eventualnie strat jakie on przyniesie w dziale pdp , a to przeciez glowny aspekt warunkujacy jakiekolwiek dzialania w tym kierunku .

ps. ja tak tylko glosno mysle i ani troche nie utwierdzam sie w przekonaniu ze tak bedzie , moze byc roznie ....

Kiki do czego sie odniosles z ta zupa i cala reszta ;> , serrio nie ogarniam ;)
Jezeli chciales ta sugestia zaakcentowac dominacje zt60 nad reszta to rozumie o co kaman i zgadzam sie z Toba ze ten model miażdzy konkurencje min SONIAKA ktory bardzo chce , produkuje sie na wszystkie mozliwe sposoby ale nie jest w stanie doscignac standardu jaki oferuje Panasonic hahahaha - taka prawda :D :)))

A moze to wszystko , to tylko glupie bezpodstawne me domysly i faktycznie Panasonic chce Konkretnie skupic , poswiecic sie na rzecz Oled, eventualnie 4k + ....
 
Ostatnia edycja:

kendzi1

New member
No nieźle ciekawy jestem kiedy pojawi sie na sklepowych polkach???
Fajna cena 16 tys za 60 cali jak za najlepszy model:)
Kiedy bedzie jego tescik otwarty???
Jestem ciekaw ktory lepszy pod konsole SONY HX955 vs PANASONIC ZT60???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kendzi, wszedzie pytasz co lepsze pod konsole. Dostales juz sporo odpowiedzi. Kto ma za Ciebie wybrac, ja bym wolal chociazby Sonego, ktos inny plazme. Sam musisz zdecydowac, a nie sluchac innych. Wybierz to co Ci sprawi wiecej przyjemnosci a nie komus.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fluid ktoś już pisal Tobie zebys dopisywal do swoich teorii " ze twoim zdaniem..." to naprawdę dużo nie kosztuje... a lepiej to wygląda....druga sprawa to skad masz takie informacje ( chodzi o potwierdzenie ze plazm sprzedalo się więcej w 2012 roku jak np. w roku 2011 ? ) Bo ja mam potwierdzenie od bardzo wysokiego menadżera z jednej z dużych sieciowek ze więcej się nie sprzedalo plazm i na ten rok jest przewidziana mniejsza ilość zakupu plazm do tej sieciowki i chodzi o wszystkie sklepy w całej Polsce tej sieciowki ( on sam od razu mowie jest zwolennikiem plazm ale w sprzedaży licza się cyferki zysku za plazmy czy tez ledy jak to on wlasnie powiedzial ) .... choć nie mowie ze to nie może się zmienić jeśli by wyszlo ze faktycznie jest duza roznica miedzy vt 50 a vt 60 ( a nie tak kosmetyczna jaka była miedzy vt 30 a vt 50 ) Ale osobiście mysle ze najwieksza roznica to będzie nie miedzy vt 50 a vt 60 a wlasnie roznica miedzy vt 60 a zt.... Ale Fluid zgadzam się z toba choć nie mowie ze tak jest na 100% ze to co powiedzial ten gość z panasa to specjalnie dla podniesienia wskaznikow sprzedawalności bo jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem i słyszy to co słyszy, to jest szansa ze jeśli jest zwolennikiem plazm to ja kupi bo będzie się obawial ze kolejna już na pewno nie bedzie lepsza a kto wie czy za rok , dwa będzie kolejny model plazmy... Jak poraz pierwszy powiedziano ze być może od nowego roku nie będzie panasonic robil plazm to ludzie - można było to wyczytać mówili ( zwolennicy plazm ) ze trzeba pod koniec roku kupic sobie model plazmy i nawet niech postoi rok czy dwa a później będzie jak znalazł :) może troszkę dziwne ale zawsze to jest jakiś pomysl... jeśli si elubi palzmy a miałoby ich nie być... na szczęście będą jak Kiki pisze a to dobrze bo wieksza konkurencja będzie na rynku a to wskazane jest...
lolek
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Pierwszy błąd popełniają klienci... Patrzą na "cenówki", zaglądają z tyłu ile TV bierze czy ma internet a nie patrzą na obraz.... :)

Faktycznie sprzedało się więcej PLAZM w 2012 niż '11.
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Magia słowa pisanego robi swoje. Producent musi podać na tabliczce znamionowej maksymalny pobór mocy z sieci. Dla tv LCD jest on stały, tymczasem plazma pobiera moc w zależności od jasności ekranu w danej chwili. Średni pobór plazmy jest niewiele wyższy od LCD. Jeżeli czytam, że ktoś nie kupi plazmy ze względu na pobór mocy, śmieszy mnie, jak ludzie szczycą się swoją niewiedzą.
 

wa12

New member
Moja 42ST60 pobiera średnio 100-140 W, w zależności od tego czy używa się trybu eco, czy nie. To tyle ile zużywał mój stary LCD, ale nie LED tylko świetlówkowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RHJG

New member
Bez reklam
CYT; Panasonic potwierdza - plazma ZT60 kończy walkę o rozwój technologii.koniec cyt.Szkoda Kiki,że nie byłeś w tym roku na CES,tam "brylowała" plazma Samsunga,może to też skłoniło Panasonica do takich marketingowych stwierdzeń?Klient przeczyta poleci i kupi swoją ulubioną marke!!!.Dla zdrowej konkurencji,Panasonic powinień więcej myśleć o następcy a nie chwytliwych artykułach. Łatwiej napisać artykuł(kupujcie bo to ostatni taki dobry TV)niż rzeczywiście poprawiać jakość swoich TV,które są referencyjne od modelu VT20 a w życiu już takie cacy nie są.Żeby coś rozwijać potrzebna jest KASA a tej ostatnio Panasonicowi po prostu brakuje.Mimo wszystko życze tej fimie jak najlepiej,bo konkurencja dla nas klientów jest potrzebna.!!!.Panasonic wie lepiej, ale przyszłość jest w OLED-ach i tu warto skupić swoją energie,kase.itp.itd...
 
Do góry