Panasonic plazma czy philips lcd?

andrzej38

New member
Witam ,jestem na kupnie tv po wielu przeczytanych forach byłem przekonany że moim wyborem będzie plazma Panasonic 42pv80 ale jak ostatnio wszedłem do sklepu i stały obok siebie Panas i Philips lcd 42pfl5603 to mi szczena opadła jak zobaczyłem obraz na Philu .Był tak niesamowicie naturalny i miał żywe kolory że byłem pod wielkim wrażeniem.Sygnał był z n-ki discovery hd ale poprosiłem o włączenie na tvp 1i 2 i było troche gorzej ale plazma też wypadła słabiej.Ciekaw jestem co o tym sądzicie? Teraz to już mam mętlik w głowie co wybrać.:roll:
 

przemekdsxx

New member
ja mogę powiedzieć tylko tyle:
Gdy chodziłem po sklepach praktycznie nigdy do PV80 nie był podłączony jakiś dobry sygnał.
Myślę, że to celowy zabieg marketingowy najlepszy sygnał jest podłączony do TV które maja się szybko sprzedać:)
Kupiłem PV80 sygnał cyfrowego polsatu po kablu Euro dobry+
Z DVD wiadomo lepszy po PR PB Y (chyba component się to nazywa) do kompa mam podłączone Kablem DVI-HDMI i jest bajka;)Wiadomo zależny od jakości filmu:) Poproś niech np Ci podączą DVD i oceń:)
 

andrzej38

New member
Być może tak jest ale byłem w sklepie gdzie był tylko jeden tv włączony samsung ps 42a456 i obraz to porażka więc nie sądze żeby sprzedawca nie chciał pokazać wszystkich walorów plazmy .Nie mam zaufania do philipsa ponieważ miałem ja i moi znajomi problemy z tym sprzętem ale to co zobaczyłem na tym tv to mistrzostwo.Chyba że moim oczom ten obraz bardzo pasuje, nie wiem .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pogląd mógłbyś sobie wyrobić oglądając oba telewizory w domu. Nie od dziś wiadomo, że w mocnym, sklepowym świetle, LCD ma przewagę.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
andrzej38 napisał:
Witam ,jestem na kupnie tv po wielu przeczytanych forach byłem przekonany że moim wyborem będzie plazma Panasonic 42pv80 ale jak ostatnio wszedłem do sklepu i stały obok siebie Panas i Philips lcd 42pfl5603 to mi szczena opadła jak zobaczyłem obraz na Philu .Był tak niesamowicie naturalny i miał żywe kolory że byłem pod wielkim wrażeniem.Sygnał był z n-ki discovery hd ale poprosiłem o włączenie na tvp 1i 2 i było troche gorzej ale plazma też wypadła słabiej.Ciekaw jestem co o tym sądzicie? Teraz to już mam mętlik w głowie co wybrać.:roll:

Obraz na Philipsie był lepszy na pewno dlatego,że miał podpięty indywidualnie sygnał,a nie po rozdzieleniu na kilkanaście lub kilkadziesiąt tv:)

Na pewno przy podłączeniu tak samo Panasonic 42PV80 wypada zdecydowanie lepiej,a to,że w sklepach celowo podpinają lepszy sygnał aby wyprzedac to co nie idzie to kolejna prawda:)

Bierz 42PV80,a nie pożalujesz:)


Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Widziałem kiedyś dwa diametralnie różne przypadki w jednym sklepie. Gdy zobaczyłem konkretny model telewizora plazmowego pewnego dnia, obraz (jakieś demo) prezentował się tak, że aż miło - kolorowy zawrót głowy. Jakiś czas później (3-4 tygodnie) ten sam model telewizora, w tym samym sklepie był podpięty pod tak kiepski sygnał, że chyba nawet nie byłbym w stanie opisać tego, co wtedy zobaczyłem. Normalnie jakby na ekranie telewizora wyświetlano obraz zmieszanego puree ziemniaczanego, zielonego groszku i tartej marchewki, dodatkowo obniżając kontrast i jasność do poziomu aktualnej dyskusji premier-prezydent ;)

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

dbdrag

New member
lcd philips

bierz tego philipsa 5603 obraz jest naprawde jak marzenie napewno jest tanszy od panasonica w avansie jest jego promocja 2888zł za 42 cale i zaoszczędzisz troche kasy na energi elektrycznej bo plazma zuzywa 2 razy więcej energii i niebedziesz sie martwił że ci się cos wypali na matrycy:grin: .pozd
 

lukaszalbert

New member
Philips 5603 ma niezmiernie kiepski obraz jesli chodzi o sygnał analogowy (przerażająco kiepski). Niestety nie wiem jak z HD bo akurat padł sprzęt u mnie w robocie puszczający sygnał.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dbdrag skąd Ty masz "tak rewelacyjne informacje" powtarzasz to co gdzieś kiedyś usłyszałeś lub wyczytałeś!!! Nie wprowadzaj ludzi w błąd, że plazma zużywa dwa razy więcej prądu!!!

Co do marketów to jest tak jak napisali przedmówcy, dobry sygnał doprowadzony jest do TV, które mają się sprzedać!!!
Gdy ja szukałem nowego TV to w Avansie prosto na wejście tak aby klient zauważył grał sobie pewien piękny model LCD.

Plazma Panasonica PV80 miała taki sygnał doprowadzony, że nie bardzo było widać co to w ogóle jest......
 

andrzej38

New member
Macie dużo racji zwłaszcza jeżeli chodzi o sklepy awans tam to już wyjątkowo nie chcą plazm ale wszędzie gdzie był włączony 42pv80 obraz był według mnie troche mdły.Czyżby sprzedawcy nielubili plazm?
 

andrzej38

New member
dbdrag napisał:
bierz tego philipsa 5603 obraz jest naprawde jak marzenie napewno jest tanszy od panasonica w avansie jest jego promocja 2888zł za 42 cale i zaoszczędzisz troche kasy na energi elektrycznej bo plazma zuzywa 2 razy więcej energii i niebedziesz sie martwił że ci się cos wypali na matrycy:grin: .pozd

Philips nie jest tańszy od panasa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Andrzej to nie chodzi o to co lubią sprzedawcy, tylko co mają sprzedać!!!

Po pierwsze w magazynach zalega dużo towaru, którego trzeba się pozbyć.
Po drugie są też umowy z producentami konkretnych marek aby sprzedawać właśnie ich modele....
Po trzecie / bez urazy dla fachowców - takich też nie brakuje / wielu sprzedawców trafiła do marketów RTV "przypadkiem" i delikatnie mówią mało przykłada się do swojej pracy a ich wiedza sprowadza się do tego co wyczytali w ulotce.

W moim mieście jest kilka sklepów RTV, ale tylko w jednym podłączony jest materiał testowy z płyty BD, który jest rewelacyjny.... oczywiście do TV LCD...., który trzeba sprzedać...
 

dbdrag

New member
przepraszam pomyliłem cyferki w tych panasonicach bo ten model nie jest full hd a ostatnio oglądałem full hd TH-42PY8 co ma zużycie energi 385w względem philipsa co ma 200w, i z tego wynika przewaga że philips jest full hd a panasonic nie tylko hd ready
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zużycie prądu

dbdrag sęk w tym, że co do zużycia prądu nie można patrzeć tylko na tabliczkę znamionową !!!
Było o tym bardzo wiele na forum. Zużycie prądu w plazmie jest zmienne a w LCD stałe. Także generalnie plazma wcale nie pobiera dużo prądu!!!
To jest jeden z utrwalonych mitów!!!
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Odnośnie zużycia energii elektrycznej przez telewizory plazmowe, w jednym z wątków amadeo podał łącza do konkretnych danych zebranych przez CNET - info tutaj.

Pozdrowienia!
 

dbdrag

New member
plazma

To według ty testów co link podał Bogdan to plazma wciąga energie jak godzilla względem tego philipsa 5603 który wychodzi według ich wyliczena poziomie 91w a plazma dużo więcej więc warto osobie przeliczyc jakie są oszczędnosci po uzytkowaniu tych 2 technologi po upływie tylko 5 lat:p .Jak dlamnie niewarto kupowac plazmy za tak niewielką róznice w jakosci wyswietlanego obrazu a już nowe LCD to się róznicy niezauważy. Warto się przyjrzec zuzyciu energi modelem koreanskim a modelom japonskim telewizorów.pozd
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
czy warto

Czy warto kupować plazmę... Ja przed zakupem obejrzałem jak wygląda obraz na TV LCD / na kilku rożnych modelach / - ale u znajomych w domu!!!! a nie w sklepie.
Następnie porównałem na tym samym sygnale obraz na plazmie....
I powiem tak obraz z LCD był dla mnie nie do przyjęcia. Dlatego kupiłem plazmę.
Jeszcze tylko jedna uwaga, porównywać trzeba oczywiście modele podobnej klasy, a nie plazmę za 2500zł z LCD za 6000zł.

Co do zużycia prądu jeżeli nawet w skali roku zapłacę kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych więcej / można odpuścić sobie kilka browarków :D/ to i tak będę zadowolony z jakości obrazu jaki prezentuje TV plazmowy. Podkreślam TV a nie monitor do komputera.

Życzę wszystkim trafnych wyborów i zadowolenia z zakupów.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem te trochę jałowe dyskusje na temat ewentualnych wysokości rachunków za prąd czy pojawienia się rzekomej Godzilli ;) Czy ktoś się w ogóle pofatygował aby sprawdzić i porównać realne wysokości rachunków za prąd "przed zakupem" i "po zakupie" dużego telewizora? Już nawet bez względu na to czy to plazma czy lcd...

Z mojej strony proszę bardzo - średniomiesięczne rachunki za prąd, opłata za całość ee zużytej w tzw. gospodarstwie domowym, plazma 42 cale, zakupiona na początku maja tego roku, wcześniej crt 21 cali 65W:
2004 - 83,29
2005 - 70,82
2006 - 73,30
2007 - 60,68
2008 - 58,39

Smacznego!
 

dbdrag

New member
:)))

to ty bogdan musisz życ przy swiecach;) jak płacisz tak małe rachunki za prąd według mnie możecie nawet kupowac sobie sprzęty co mają zuzycie po 10kw ja mam w domu już wszystko co możliwe wymienione na energooszczędne a i tak płace rachunki comiesięczne po 120-130zł za prąd więc wybacz ale ztąd moja natura do patrzenia na pobór energii:p
 
Do góry