Panasonic P65ST60 problem z obrazem HDMI

adamo83

New member
Witam.

Posiadam TV Panasonic P65ST60. Ogólnie jestem jak najbardziej zadowolony, ale ostatnio przy odtwarzaniu filmu przez HDMI z PC pojawił się problem.
Mam wrażenie, że obraz co jakiś czas na chwilę przyspiesza. Nie jest to denerwujące, ale jednak zauważalne i trochę przeszkadza w odbiorze.

Gdzieś wyczytałem żeby pobawić się funkcją IFC w TV i rzeczywiście - jej wyłączenie pomaga i obraz chodzi bez przyspieszeń, ale za to przy szybszych scenach zdarza mu się skoczyć i obraz wydaje się bardziej rozmazywać.

Czy istnieje jakiś inny sposób żeby sobie z tym poradzić? Czy ten problem dotyczy tylko połączenia przez HDMI (chwilowo nie mam możliwości sprawdzić innych połączeń)?

TV ma jakość obrazu naprawdę świetną, ale też kosztował niezłe pieniądze i nie chcę żeby teraz pojawiały się takie "kwiatki" podczas seansów.

Dzięki.
 

mufex

New member
Odinstaluj wszystke kodeki. Zainstaluj potplayer + madvr. Ustaw jako jedyny monitor tv, skalowanie na kompie na 0, odswierzanie 23/24Hz (dla filmu 23.976 fps). W tv ifc off i overscan off. W trakcie ogladania filmu jak juz ustawisz filtr madvr wcisnij ctrl+j i potem ctrl+r. I zobacz na parametr dropped frames. Ma byc 0. Jak jest inaczej i wartosc skacze to komp za slaby badz ustawienie madvr zle. Konfiguracji madvr szukaj na googlach.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Najlepiej skopiowac film na przenosny dysk twardy lub pendrive i podlaczyc do portu usb w telewizorze.Najlepszy jest przenosny dysk twardy.
 
Ostatnia edycja:

adamo83

New member
Będzie z 2.5m :)
Na początku gabaryt wydaje się spory, ale wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Jak dla mnie nie jest na pewno zbyt blisko.
 

Orzeł3

Banned
Dzięki za szybką odpowiedz .
No to u mnie będzie za mały , 2.8-2.9 m :)
Zastanawiam się nad 65 st60 lub projektorem . Ale dostać jakieś sugestie , konkretne odpowiedzi to koszmar .
Chyba plazma będzie bezproblemowym rozwiązaniem .
 
Do góry