Panasonic P50v10 vs Sony 46z5500

xfish77

New member
Witam
Jakie masz warunki - pokój 4,5m x 5m
Preferowana wielkość matrycy – 46"
Preferowane marki - Panasonic, Sony
Jaki sygnał – Sd, HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 3,5-4m
Jakie urządzenia do podłączenia - PS3
Jaka klasa cenowa – 10 tys
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – niezbyt duze
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – sport, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - wyłączonym
Ma stać czy wisieć - obojetne
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full HD

Przez dlugi okres czasu bylem zdecydowanym fanem plazmy. V10 w zasadzie jest idealnym dla mnie telewizorem. Tak myslalem dopoki nie zaczalem czytac opini ludzi na avforum.
Glownie chodzi mi o rozmazywanie obrazu przy grach typu FPS i ruchach kamery na boki (glownie przy grach z odswiezaniem 30fps).
Ostatnio ogladajac kilka plazm w sklepie (nie bylo miedzy nimi zadnego NeoPDP od Panasonica, lecial jakis film w hd) zauwazylem, ze przy ruchu kamery zamiast plynnego ruchu widoczne byly skoki. Nie bylo tego widac na 100hz lcd (jakis tani szajs). Sprzedawca powiedzial, ze na Panasonicu byloby to samo.

TV bedzie uzywany w 90% do ogladania pilki noznej i grania na Ps3. Zwyklej tv w zasadzie nie ogladam.
Czy to rozmazywanie obrazu w grach jest mocno zauwazalne?
Na youtubie wyglada to nieciekawie ( nie moge linkow jeszcze wrzucac ;) wuwuwu.youtube.com/watch?v=8z3f8

Czy nie lepiej siegnac po jakis LCD z wyzszej polki? (np Sony z tematu). W grach pewnie bedzie lepszy ale znowu pilka nozna bedzie wygladac gorzej.
Co radzicie. Zostac przy plazmie czy przekonac sie do LCD (moze LED?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Największą płynność miał z LCD - Sharp 52 hd1
Ale wg mnie w tej klasie i z takim zapotrzebowaniem
nie wybieraj w ciemno tylko sam sprawdź modele
przed zakupem
Pioneer LX 5090
Sharp 52 hd1
Samsung 50 B850
Sharp 52le 700
 

xfish77

New member
kiki napisał:
Największą płynność miał z LCD - Sharp 52 hd1
Ale wg mnie w tej klasie i z takim zapotrzebowaniem
nie wybieraj w ciemno tylko sam sprawdź modele
przed zakupem
Pioneer LX 5090
Sharp 52 hd1
Samsung 50 B850
Sharp 52le 700

Dlaczego nie wrzuciles do tej grupy V10 ? Samsung B850 jest lepszy?
Pioneer odpada. Kiedys o nim marzylem ale mi przeszlo jak zobaczylem go site-by-site z V10. Jak dla mnie roznica (o ile jakas byla) nie byla warta zaplacenia £500 wiecej (nie dodalem, ze mieszkam i bede kupowal tv w Anglii),
V10 chcialem m.in. dlatego ze ma wbudowany Freesat, wiec na dzien dzisiejszy mialbym dwa darmowe kanaly HD.

Sharp HD1 nie moge nigdzie znalezc ale to chyba jakis starszy model bo na stronie Sharpa juz o nim nie pisza.

Do Samsunga na razie nie potrafie sie przekonac chociaz nie twierdze, ze robia slaby sprzet. Mysle ze jeszcze troche czasu uplynie zanim Samsung nie bedzie mi sie kojarzyl z Szajsungiem.
Zostaje jeszcze Sony z5500 no i Sharp LE700.
Co do sharpa czytalem, ze czesc osob jest zdziwiona ze w tym tv nie zastosowano local dimming. Nie mam pojecia co to jest i jak to wplywa na obraz bo na LCD nie znam sie zupelnie. Czy to duza wada?

Czy ogladanie sportu na LCD jest naprawde tak duzo gorsze niz na plazmach? Czy dluzszy czas reakcji 4ms w Sharpie w porownianiu do plazmy bedzie widoczny golym okiem? No i co sadzisz o Braviach Z i X?
 

xfish77

New member
Wlasnie zaczalem zastanawiac sie nad Samsungiem UE46B8000. Samsung daje £200 cashback przy tym modelu bez wzgledu na to gdzie sie go kupi (dot. UK nie wiem jak poza UK) i cena zaczyna byc atrakcyjna. Zaczalem czytac co uzytkownicy pisza i widze ze problem z judderem tutaj tez jest obecny. Myslalem ze przy 200Mhz nie bedzie zadnych skokow czy migotania ale widze ze za duzo oczekuje od nowego tv.

Czy jest jakis porzadny tv, ktory nie kosztuje tyle co nowy samochod, ma krotki czas reakcji, nie ma ghostow, rozmywania obrazu, skokow, migotania, mozna ogladac go w miare jasnym pomieszczeniu i nie sluzy jako lustro?
Czy tak to tylko w Erze?
 

tomi-pops

Banned
Do jasnego pomieszczenia to zastanów się nad LCD większa jasność np sony x albo tańszy sams tylko model z końca 2008 A956 tylko bolączka LCD to szybkie sceny.
 

xfish77

New member
Tak jak pisalem pokoj mam srednio nasloneczniony wiec jasnosc nie jest decydujaca. Fajnie byloby ogladac tv w dzien ale jak trzeba bedzie to sa zaslony do przyciemnienia. Szybkie sceny sa dla mnie wazniejsze (sport) dlatego chyba jednak wroce do v10.
Jak wyglada sport na LED TV? Czytalem ze to samo co na zwyklym LCD wiec srednio. Ktos moze potwierdzic?
 

osip

New member
Najlepszym wyborem byłby Pioneer 5090h.

Ale z 50v10 będziesz, tez super zadowolony. Czarny, nie tak jak w Pionnerku, ale obraz super i ma troszke bajerów , na ktorych może ci zależeć
 

xfish77

New member
Mam jeszcze pytanie do uzytkownikow Panasonica (G10, V10)
Jak wyglada obraz z konsoli (xbox czy PS3) w grach gdzie jest szybki ruch kamery na boki (FPS typu CoD), jak z ghostami, czy obraz sie mocno rozmywa, czy przeszkadza to w graniu?
 

DM914

New member
xfish77 napisał:
Mam jeszcze pytanie do uzytkownikow Panasonica (G10, V10)
Jak wyglada obraz z konsoli (xbox czy PS3) w grach gdzie jest szybki ruch kamery na boki (FPS typu CoD), jak z ghostami, czy obraz sie mocno rozmywa, czy przeszkadza to w graniu?
http://www.youtube.com/watch?v=EfG9qt6Peao , ale ja grając w CoD na PS3 w swoim S10 nie widzę green ghosting i nic się nie rozmywa nie wiem jak w V
Moja rada najlepiej sprawdzić samemu w sklepie lub zamówić prezentacje
 
Ostatnia edycja:

xfish77

New member
Dzieki wszystkim za informacje.
Juz sie raczej zdecydowalem na V10. Na razie kupilem stolik ;)

Telewizor najtanszy wynalazlem za £1400 (to jakies 6500zl) z 5 letnia gwarancja Panasonica. Za ile mozna kupic w Polsce?
 
Do góry