Panasonic P50G30E vs Samsung PS51D6900

focus_

New member
Witam.
Prosze o pomoc w wyborze plazmy. Moje typy to Samsung PS51D6900 oraz Panasonic TX-P50G30E. Ceny maja zblizone z czego do Panasonica trzeba dokupic Wi-Fi. Na 3d az tak bardzo mi nie zalezy, moze byc, nie musi. Ogladam za to sporo filmow w HD. Samsung wydaje sie miec wiecej mozliwosci multimedialnych i przyjemniejsze menu. Panasonic za to ma lepszy obraz ale czy na pewno? Prosze poradzcie, testow niestety malo a z dostepnoscia tych modeli w sklepach jeszcze slabiutko.
Opis:
Jakie masz warunki - pokój 7m x 5m
Preferowana wielkość matrycy – 50"+
Preferowane marki - Samsung, Panasonic
Jaki sygnał – telewizja UPC, kanaly HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost, z boku.
Jaka odległość od ekranu – 3m
Jakie urządzenia do podłączenia - Blu ray, zestaw audio, laptop, PS3
Jaka klasa cenowa – 4000-4500 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – duze okno bez firan i zaslon, w dzien sporo slonca
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - tak i tak.
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Pozdrawiam
 

pikos1

New member
mam ten sam problem

widzę że nie jestem sam... również zastanawiam się który z tych dwóch TV kupić... raczej zdecyduję się na Samsunga gdyż Panasonic nie ma wejście VGA (DSub) i nie będę miał jak podłączyć notebooka (komp nie ma HDMI).... To co przemawia jeszcze za Samsungiem to super funkcje multimedialne... generalnie jak coś kupisz to daj znać co wybrałeś...
 

mamat

New member
Witam. Od kilku tygodni przymierzałem się do zakupu tv ok. 50" za ok. 3,5 - 4,5 kzł. Od początku śledziłem posty na forum, przeglądnąłem też wiele testów i spędziłem kilka godzin w sklepach. Do finału zakwalifikowałem Panasoniki P50G20E i G30E oraz Samsunga PS51D6900. Ja też potrzebuje podłączyć VGA z laptopa, stąd pomysł z G20E. To było jedno z ważniejszych kryteriów, gdyby G30E miał VGA byłby mój już tydzień temu. Dziś już jednak nadszedł czas decyzji i wybrałem .... G30E. 3D nie było priorytetem więc samsung padł dosyć szybko jako jednak mało konkurencyjna plazma w stosunku do panasonika. Mam na myśli głównie jakość obrazu, choć przy okazji dźwięk też przemawiał na korzyść panasa. Pozostał wybór miedzy G20 i G30. Wybrałem ten ostatni. TV już dojechał do domu. Podłączyłem kablówkę, w tym kilka kanałów w HD. Zapiąłem ethernet i sprawdziłem pokrótce działanie VIERA Connect. Na poważniejsze rozważanie jeszcze za wcześnie, ale ogólnie działa. Przeglądnąłem już trochę fotek z pendriva i jakieś filmiki. Z najważniejszym problemem, czyli brakiem VGA zamierzam sobie poradzić na 2 sposoby.
1. Kabel DVI - HDMI - korzystam z Della i w stacji dokującej mam gniazdo DVI, a wspomniany kabelek widziałem w sklepie nie dla idiotów (5m za 100, a 3m za 70 zł)
2. Konwerter VGA - HDMI - na allegro od 150 do 300 zł, to troszkę droższe, ale bardziej uniwersalne rozwiązanie.
W najbliższym czasie wybiorę jedno z tych rozwiązań.

W sumie w moim wyborze przesądziła jakość obrazu i dźwięku, większe zaufanie do uznanej marki (przynajmniej w plazmach). Wybór między G20, a G30 był jeszcze trudniejszy, biorąc pod uwagę to nieszczęsne VGA, ale z tym sobie jak widać można poradzić. Po kilku godzinach luźnego oglądania myślę, że to dobry wybór. Na konkretną ocenę przyjdzie jeszcze czas.

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych. :D
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
VGA - HDMI nie działa.
VGA to analog, a HDMI to cyfra także wszystkie te kable to jedna wielka ściema.
 

photomate

New member
Witam.
Również zastanawiam się nad Samsung PS51D6900 Vs Panasonic TX-P50G30E. Odległość od TV ok 3,80m. TV ma służyć do oglądania Cyfrowego Polsatu w większości sygnał SD, sport oraz filmy. 3D raczej mnie nie interesuje. Proszę poradźcie który TV jest bardziej wart uwagi.Panasonic daje teraz 5 lat gwarancji w cenie do tego TV, ale niestety ponoć "buczy", Samsung bardziej multimedialny i jeden cal więcej. Proszę o Wasze opinie, Kiki co by wybrał? Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

bszczudlo

New member
samsung ps51d6900

Mam ps51d6900 i lekko bzyczy ale stwierdzilem to dopiero bo dokładnym osłuchaniu i tylko przy maksymalnym wyciszeniu, ponadto dość mocno odbija światło ale w g30 nie jest lepiej z tego co porównywałem natomiast multimedialnie samsung jest dużo lepszy i ma "gratis" 3D.
 

Telpher

New member
bierz w ciemno Samsunga. Multimedialnością bije na głowe Panasonica, żadnych problemów z podłączeniem HDD, czytaniem napisów, mkv czy innego badziewia, konwersja 2d w 3d, do tego okulary 3d w zestawie za około 3800 - znajdziesz jeszcze takie oferty. Panasonic to przereklamowane pudło za ciężką kasę, i ten wygląd - rama jak w obrazie z muzeum (no ale to kwestia gustu). Jedynie co mogłoby skusić na Panasa to gwarancja na 5 lat obecnie w promocji. Ale za 2 lata każdy z tych telewizorów będzie szrotem którego za 500 zł nawet na alledrogo nie sprzedasz, więc po co ci ta gwarancja ?
 

don111

Banned
to wszystko o czym piszesz to pierdoły, w większości zbędne... najważniejszy jest obraz a tutaj ten Samsung nie wygrywa z Panasonic, choć jest dość porównywalnej jakości
Panasonic ma 5 lat gwarancji i jednak jest bardziej solidną marka w plazmach
tak czy inaczej wybór między tymi dwoma jest dość ciężki, bo obydwa są świetne w swojej cenie
 

cactusek

New member
Bez reklam
bierz w ciemno Samsunga. Multimedialnością bije na głowe Panasonica, żadnych problemów z podłączeniem HDD, czytaniem napisów, mkv czy innego badziewia, konwersja 2d w 3d, do tego okulary 3d w zestawie za około 3800 - znajdziesz jeszcze takie oferty. Panasonic to przereklamowane pudło za ciężką kasę, i ten wygląd - rama jak w obrazie z muzeum (no ale to kwestia gustu). Jedynie co mogłoby skusić na Panasa to gwarancja na 5 lat obecnie w promocji. Ale za 2 lata każdy z tych telewizorów będzie szrotem którego za 500 zł nawet na alledrogo nie sprzedasz, więc po co ci ta gwarancja ?

Chyba grubo przesadzasz, dzisiaj Panasonici kupione 2 lata temu za 3-4tyś zł ciągle można sprzedać za 1200-1500zł...
 

misiek979

New member
Co do jakości obrazu, ciężko porównać 2 telewizory w 2 pomieszczeniach ale jeżeli ktoś zainteresowany to moje 3 słowa:

Ja mam Samsunga, natomiast sąsiad Panasonica w tym samym pokoju (piętro wyżej) i w tym samym miejscu ;)

Testowane na PCH-C200 (BD, MKV, AVHD z SD600, i troszkę avi) oraz tuner SAT ARIVA 200.

Czas na moje subiektywne odczucia:
1.) oba bzyczą, słuchałem jeszcze innych plazm i bzyczenie występuje zawsze, mniej lub bardziej... da się z tym żyć
2.) Samsung ma lepsze "lustro", osobiście mi to nie przeszkadza
3.) Samsung aby wyświetlał super obraz potrzebuje więcej prądu o jakieś 20W
4.) Samsung jest multimedialny, i to działa (YT, WP, ipla itp...)
5.) Jakość obrazu SD zdecydowanie lepsza w PANASONICU, moja sztuka samsunga sprawia wrażenie jakby się oglądało przy lekkim zamgleniu
6.) Jakość HD bardziej odpowiada mi na Samsungu, kolory, dynamika, czerń jest chyba troszkę "czarniejsza" w panasonicu (placebo?? - bo tak piszą??)
7) Jakby się pobawić ustawienia obrazu punkty 5 i 6 mogą zmienić moich faworytów
8.) Samsung jest cieńszy i ma przyjemniejszy design
9.) Samsung ma Wifi - dla mnie to wielka zaleta

Po tych 9 punktach moje zdanie jest takie: oba telewizory są dobre

Ja wybrałem Samsunga bo:
1.) ma wifi
2.) ma o jeden cal więcej przy tej samej cenie
3.) jest ładniejszy
4.) ma 3D - jeszcze nie używałem, ale kiedyś... lepiej mieć niż nie mieć

Sąsiad wybrał Panasonica bo:
1.) lepsza marka
2.) lepsza czerń (opinie na stronach z testami)
3.) 5 lat gwarancji

W jakiś wolny weekend lub dwa kupimy browar, przetestujemy i podzielimy się wrażeniami z tego:
1.) Jak działa media player
2.) Jak działa tuner DVB-S2 (czekam na moduł cam do cyfry jak będzie OK to chcę "wyrzucić" arivę)
3.) Jak działa tuner DVB-T
4.) 2 słowa o wbudowanych głośnikach
5.) 2 słowa o 3D - dodam że do kina chodzę na filmy 2D bo 3D mnie wkurza ;)
 

photomate

New member
Decyzja zapadła - Panasonic 46G30. Jak na razie nie żałuję. Jakość obrazu naprawdę dobra i to nawet z sygnałem SD. Buczenie występuje, ale przy normalnym użytkowaniu jest niesłyszalne, szkoda tylko że nie wyświetla polskiej czcionki w napisach, tutaj ratuje mnie nagrywarka LG która "łyka" jak na razie wszystko. Ogólnie TV super dobra czerń ładne kolory, godny polecenia i do tego teraz 5 lat gwarancji.
 

HHH

New member
Dorzucę swoją opinię. Miałem kilka miesięcy na wybór nowego TV więc, przewertowałem w necie testy, opinie i fora. Obejrzałem też jak prezentują się TV w sklepach typu media markt. Mój wybór to PS51D6900, mam go ok 1 miesiąc i nie mam się do czego przyczepić.
Dlaczego Samsung a nie Panasonic:
1. dziś Panasonic to nie to samo co 10 -15 lat temu - marka wcale nie taka nie zawodna - przykład mój porzedni TV Panasonic 32" zepsuł się 3 razy w ciągu 8 lat.
2. Samsung to nie firma krzak, robi coraz lepsze produkty. (mam 2 monitory samsung lcd 17" od 5 lat - są niezawodne)
3. W moim odczuciu jakość obrazu Samsung/Panasonic w tej samej klasie cenowej jest zbliżona.
4. Multimedialność Samsunga to dla mnie duża zaleta,
z pendrive, czy hdd odtwarza wszystko - filmy z napisami, filmy AVCHD z kamery JVC/ aparatu Panasonic.

All-Share działa doskonale - filmy czy zdjęcia z telefonu można oglądać na TV bez użycia kabli wystarczy wysłać przez all share i po chwili na TV leci film z telefonu w jakości hd (wysyłałem z telefonu wave GT-S8500).
Można też sterować telewizorem z telefonu, jeżeli tylko zasięg wifi starczy to nawet z innego pokoju :)

5. Bardzo ładna, cienka obudowa Samsunga w odróżnieniu od Panasa.

6. 3D jest, chociaż nie korzystam, ale mam ubaw jak przyjdą znajomi i siedzą w tych śmiesznych okularkach i podziwiają efekty...

Dzwięk jest dobry, pilot wygodny i podświetlany.
Jestem zadowolony z zakupu.
 

pan_kg

New member
Witam.
Też stoję przed wyborem Panasonic P50GT30E czy Samsung PS51D6900. Do tej pory byłem za wyborem Panasonica ale teraz się zastanawiam czy w Samsungu jest aż tak gorszy obraz niż w Panasie. Za Samsungiem przemawia powoli do mnie większa multimedialność - co zostało spowodowane tym, że zacząłem zbierać materiał HD i 3D na kompie i się zastanawiać jak to podłączyć do TV (Na pendriva nie za bardzo się zmieści a dyski zewnętrzne strasznie podrożały ostatnio).

Mam Do Was jedno konkretne pytanie. Jak z porównaniem szybkości działania obydwu odbiorników (przełączaniem kanałów itp)?

Proszę o szybką odpowiedź.
 

don111

Banned
Panasonica połączysz z PC tak samo jak Samsunga
jeśli nie zależy Ci tak bardzo na 3d to o wiele bardziej opłaca się Panasonic, po prostu ma lepszy obraz (tyle że brak okularów w zestawie a tanie nie są)
 
Do góry