Panasonic p42g30 ustawienia

syrius

New member
Witam, dzieki temu forum stalem sie posiadaczem nowego p42g30

Pytanie jest następujace, W jaki sposób ustawic tego tv zeby bylo jak najbardziej naturalnie i jak najbardziej sensownie? Nieznam sie na kalibracji, natomiast wiem ze jest mozliwosc lekkiej kalibracji, z tego co czytam najlepszym trybem gotowym jest thx ale pytanie czy da sie to ustawic samemu troszke lepiej ? Jesli tak to czekam na pomoc :)

I z checia sie dowiem w jaki sposob sprawdzic licznik ile godzin ma wylatanych dla pewnosci :)
 

GORB

New member
Zamiast czekać użyj wyszukiwarki. Te tematy były wiele razy poruszane na forum, a czytając wątki dowiesz się jeszcze dodatkowo sporo przydatnych rzeczy. ;-)
 

syrius

New member
Pewnie masz racje a wszystko jest ukryte w postac co maja ponad 50 stron... a wpisujac w google p42g30 ustawienia, mój post jest 1 do ktorego jest odnosnikiem wiec odpisując tutaj powinno sie załatwić wiekszosc kolejnych tego typu pytań tym postem ...
Wyczytalem na jakiejs stronie o kalibracji ze dla p42g30, wmiare sensownie jest zrobic tryb thx z kontrastem na maxa 60, jasność 0. Ale wiem ze kiedys widzialem tez z jakiejs zagranicznej strony ustawienia zaawansowane rgb w jpg ...

Inteligent frame ustawiłem na max dla dobrej płynności - czy to jest ok?
 

adas2412

New member
Pewnie masz racje a wszystko jest ukryte w postac co maja ponad 50 stron... a wpisujac w google p42g30 ustawienia, mój post jest 1 do ktorego jest odnosnikiem wiec odpisując tutaj powinno sie załatwić wiekszosc kolejnych tego typu pytań tym postem ...
Wyczytalem na jakiejs stronie o kalibracji ze dla p42g30, wmiare sensownie jest zrobic tryb thx z kontrastem na maxa 60, jasność 0. Ale wiem ze kiedys widzialem tez z jakiejs zagranicznej strony ustawienia zaawansowane rgb w jpg ...

Inteligent frame ustawiłem na max dla dobrej płynności - czy to jest ok?
Panasonic G30 review - FlatpanelsHD
zobacz te ustawienia może ci sie przydadzą :grin:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
może zacznij od "docierania" przez pierwsze 300h swojej nowiutkiej plazmy :krol: wszystkie ustawienia na trybie normalnym max 50% + wyłaczone eco. Jak sobie teraz z tivikiem pościelesz tak potem sobie ogladniesz...:grin:

Co do wchodzenia w tryb serwisowy to było jakoś tak bo wątek był poruszany nie tak dawno na forum w temacie panasonic:

1. Trzymając z boku obudowy TV przycisk (-) naciskasz kilka razy 0 pojawia sie menu serwisowe

2. Wciskasz cyfre "dwa" plus przycisk "OK"

3. Na dole tabelki która sie wyswietli masz TIME cos tam przechodzisz w ramke obok tego TIME czyli dolny wiersz w tabelce prawa kolumna (pusta)

4. I wtedy naciskasz i trzymasz "mute" powinna sie pojawić ilość wyświeconych aktualnie godzin oraz ilośc włączeń TV.

5. Ja wychodze z tego trybu wyłaczajac bocznym guzikiem na obudowie na chwilę TV.

Nie przestaw w serwisowym czegoś!!! Wchodzisz tam zawsze na własne ryzyko :wink:
 

syrius

New member
Ok pytanie jeszcze 1.
Zauwazylem, ze przy ogladaniu filmow (1080p mkv ) na full screnie na górze telewizora jest taki pasek 2cm wysokosci od górnej obudowy telewizora. przy szybkich scenach widze ze ten kawałek nienadarzą chyba za wyświetlaniem obrazu bo jest widoczny taki pasek graniczny miedzy tym obrazem na dole a tym 2cm na górze. Tak jakby leciutko przesuwało wszystko w lewo w tym miejscu

Czy to jest normalne? CZy to kwestia ustawien?
 
Ostatnia edycja:

syrius

New member
Jak jest film na calym ekranie to na górnej cześci ekranu poprostu widac taki jakby hmm... dziwny pasek który zniekształca obraz tak jakby pokazywał kawałek filmu przed ułamkiem sekundy, tak jakby nienadąrzał, jak film jest lekko przycięty do panoramy to nie ma problemu.... wlasnie zastanawiam sie co to takiego.

Tak sie dzieje napewno w mkv, na reszcie niesprawdzałem, ale chyba w xvidach tez, szkoda ze nie mam mozliwosci sprawdzenia tego na analogu jakims... poprostu nie mam tv ;d plazma jest podlaczona do kompa.

Przy filmach np z youtube na full screnie nie ma takiego efektu....
Ktos wie o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Do góry