Panasonic OLED TX-65FZ800E

SRN233

Member
Witam
Mam do sprzedania uszkodzony TV 65" OLED Panasonic TX-65FZ800E, sprzęt kupiony 31.10.2018 z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat dokładnie 13.01.2024 przestał działać poprawnie. W momencie włączania pilotem TV załącza się normalnie po tym po chwili przechodzi jakby w tryb "standby" i mruga 2x czerwona dioda LED. Z tego co się zorientowałem w siecie to winne jest zasilanie bądź matryca. Znajomy sprawdzał matrycę pod kątem takim, że odłączał od płytki i wtedy dioda miga 1x co wskazuje na problem z ekranem. Po podłączeniu z powrotem mruga 2x co może sugerować że matryca jest OK.
TV nie wydawał przed usterką żadnych niepokojących objawów czy to dźwiękowych czy na obrazie po prostu zgasiłem go jak zwykle w piątek wieczorem a w sobotę rano już przy włączeniu dzieje się jak wyżej.
Niestety w mojej okolicy nie ma firmy, która jest w stanie zdiagnozować ten TV a wysyłanie do serwisu jest problematyczne ze względu na gabaryty. W związku z tym postanowiłem go sprzedać jako uszkodzony w całości. Dla kogoś kto się na tym zna bądź ma sprzęt i/lub możliwości może okazać się, że niewielkim kosztem uda się go naprawić. Po miesiąciu szukania w mojej okolicy możliwego rozwiązania wychodzi na to, że będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. TV kompletny razem z pilotem, podstawą, maskownicami, spinkami, instrukcją + fabryczne oryginalne pudło- słowem komplet producenta. Szkoda, bo TV służył bezawaryjnie i byłem z niego bardzo zadowolony jednak problem z naprawą okazał się bardziej złożony i trudny do rozwiązania tak też postanowiłem go sprzedać. Jeśli nie uda się naprawić to pewnie posłuży jako dawca części.
 
Do góry