Panasonic my Home Screen - jak wyłączyć?

etylinek

New member
Witam zakupiłem Panasonic TX-L42E6E, i bardzo przeszkadza mi ekran my Home Screen. Czy jest jakaś możliwość aby ustawić jako ekran główny pełny ekran albo zwyczajnie wyłączyć tą funkcję? Czy w tym wypadku jesteśmy uszczęśliwiani na siłę?
 

Wally1976

New member
Witam

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Wczoraj kupiłem identyczny tv, czyli Panasonic TX-L42E6E - jest super. Ale mam problemy trzy najważniejsze:

1. Wprowadzam zmiany np. w wyświetlaniu obrazu i po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv część z nich wraca do początkowych ustawień. Jak to zaakceptować, żeby po ponownym włączeniu tv zmiany były zapisane?

2. Co chwilę mi się coś przełącza samoczynnie jak oglądam na ekranie głównym programy telewizyjne - jakby był włączony samouczek, tzn. jakieś podpowiedzi - i tv sam przełącza ekrany po kilku minutach oglądania tv.

3. Podczas oglądania tv włączają się reklamy telewizora - czasem u góry czasem na dole ekranu.


Pomóżcie - bo motam się od wczoraj wieczora.... i niby wszystko robię intuicyjnie (bo instrukcja obsługi mało objaśnia, a ePomoc nie ma odpowiedzi na powyższe moje pytania).

W sumie jestem wkurzony - bo dodatkowe funkcje tego Tv: net, etc. bez problemu ustawiłem, a same oglądanie tv nastręcza wiele problemów.

Pozdrawiam
 

popi1977

New member
Do Wally 1976.Musisz wyłączyć tryb sklepowy.aby to zrobić przywróć do ustawień fabrycznych. I tam jak będziesz na nowo konfigurował tv na początku masz opcje do wyboru sklep czy dom.
 

Wally1976

New member
Do Wally 1976.Musisz wyłączyć tryb sklepowy.aby to zrobić przywróć do ustawień fabrycznych. I tam jak będziesz na nowo konfigurował tv na początku masz opcje do wyboru sklep czy dom.
Wielkie dzięki - aż mi wstyd -bo to samo wczoraj mówiła mi żona :oops: No nic wrócę do ustawień fabrycznych i potem na nowo wszytsko ustawię -dzięki!
 

Wally1976

New member
a wystarczyło przewertować kilka pierwszych stron instrukcji obsługi - pewnie żona to zrobiła, hehe ;)
Wiesz jak jest z facetami - "Co? Ja sam tego nie ustawię?" lub " Co? Ja sam tego nie zrobię?" ;)

Fajnie, że macie bekę ze mnie - no cóż -mea culpa :D


Pytanie nowe: jakie macie ustawienia obrazu, z których jesteście najlepiej zadowoleni w tym telewizorze? Czekam na każdą sugestię - kiki vel. Locoloco też chętnie posłucham.

Pozdrówki


Aaaa, może komuś to pomoże w zakupie tego tv - wszystko działa bezbłędnie: wi-fi, dlna, podłączanie urządzęń zewn. (myszka, klawiatura, pendrive'y, konsole itd.) etc. - szybko, łatwo i przyjemnie :), super tv za 2,1-2,2k (a walka była z Philpsem 5007, 5507 - ale wkurzałem się na długie "myślenie" tv przy przełączaniu kanałów - w Panasie idzie wszystko momentalnie, choć Ambilight to super gadżet). U mnie w mieście w media-expert'ach dwóch w piątek gdy kupowałem poszły wszystkie do godziny 17tej a promo 2199,- było chyba od czwartku. Kupiłem przedostatni :)
 
Ostatnia edycja:

last_ninja

New member
Fajnie, że jesteś zadowolony z zakupu! :)
Co do ustawień obrazu - każdy TV ma nieco inna matrycę (nawet, jeśli to ten sam model), więc nie ma sensu podawania ustawień "od innych". Są przypadki, że do jednej serii wkładają matryce różnych producentów. To samo dotyczy paneli różnych wielkości: może tak się zdarzyć, że panel 46" będzie innego producenta, niż panel o wielkości 40"... Tak więc nie ma jednej "recepty" na ustawienia. Najlepsze co możesz zrobić, to profesjonalna kalibracja (koszt do 100 zł, ale warto, jeśli bierzesz pod uwagę, że TV będzie służył kilka lat), albo ustawienia "pod siebie", czyli tak, jak Tobie się najbardziej podoba :) Wymaga to trochę "zabawy", ale przy okazji lepiej poznasz swój TV.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Fajnie, że jesteś zadowolony z zakupu! :)
Co do ustawień obrazu - każdy TV ma nieco inna matrycę (nawet, jeśli to ten sam model), więc nie ma sensu podawania ustawień "od innych". Są przypadki, że do jednej serii wkładają matryce różnych producentów. To samo dotyczy paneli różnych wielkości: może tak się zdarzyć, że panel 46" będzie innego producenta, niż panel o wielkości 40"... Tak więc nie ma jednej "recepty" na ustawienia. Najlepsze co możesz zrobić, to profesjonalna kalibracja (koszt do 100 zł, ale warto, jeśli bierzesz pod uwagę, że TV będzie służył kilka lat), albo ustawienia "pod siebie", czyli tak, jak Tobie się najbardziej podoba :) Wymaga to trochę "zabawy", ale przy okazji lepiej poznasz swój TV.

Owszem ma sens podawanie ustawień. W danym modelu i wielkości Panasonica matryce są identyczne. Nigdy nie było takiego przypadku aby w Panasonicu w jednej serii były matryce różnych producentów. Jeżeli jest inna matryca w zależności od wielkości Panasonic podaje taką i formację, W E6 tylko model 32 calowy ma inną matrycę od pozostałych.
 
Ostatnia edycja:

last_ninja

New member
Owszem ma sens podawanie ustawień. W danym modelu i wielkości Panasonica matryce są identyczne. Nigdy nie było takiego przypadku aby w Panasonicu w jednej serii były matryce różnych producentów. Jeżeli jest inna matryca w zależności od wielkości Panasonic podaje taką i formację, W E6 tylko model 32 calowy ma inną matrycę od pozostałych.

Nie mogę się zgodzić z opinią, że: "W danym modelu i wielkości Panasonica matryce są identyczne." Nie ma 2 identycznych matryc. Oczywiście, są zbliżone do siebie (na tyle, ile pozwala dana partia produkcyjna). Gdyby matryce były identyczne, to jak wytłumaczysz, że na niektórych matrycach (ten sam model, ta sama wielkość) występuje banding, a na innych nie? To samo z wypalonymi/świecącymi pixelami/subpixelami - występują, bądź nie...

Oczywiście, masz prawo do własnej opinii. Życzę powodzenia w poszukiwaniu ustawień.
 

Riv11

New member
Bez reklam
"Nie ma 2 identycznych matryc. Oczywiście, są zbliżone do siebie (na tyle, ile pozwala dana partia produkcyjna)."
Idąc takim tokiem rozumowania nie ma w ogóle dwóch identycznych przedmiotów na całym świecie. A już dlaczego to dowodzi, że mateyce są różnych producentów to nie wiem.
 

Wally1976

New member
Fajnie, że jesteś zadowolony z zakupu! :)
Co do ustawień obrazu - każdy TV ma nieco inna matrycę (nawet, jeśli to ten sam model), więc nie ma sensu podawania ustawień "od innych". Są przypadki, że do jednej serii wkładają matryce różnych producentów. To samo dotyczy paneli różnych wielkości: może tak się zdarzyć, że panel 46" będzie innego producenta, niż panel o wielkości 40"... Tak więc nie ma jednej "recepty" na ustawienia. Najlepsze co możesz zrobić, to profesjonalna kalibracja (koszt do 100 zł, ale warto, jeśli bierzesz pod uwagę, że TV będzie służył kilka lat), albo ustawienia "pod siebie", czyli tak, jak Tobie się najbardziej podoba :) Wymaga to trochę "zabawy", ale przy okazji lepiej poznasz swój TV.


Jestem w szoku :( Rozumiem wszytsko - nawet to, że na tym forum większośc odpowiadających jest związana z tą branżą - ale chyba po to został także "wymyślony" internet, żeby sobie pomagać oraz żeby wymieniać się poglądami. Powtarzam jestem w szoku o_O. Jestem na różnych forach o różnych branżach życia i żadko sa tego typu odpowiedzi - czyli od razy wysyłanie "do kumpli" żeby zarobili kasę. Nie pytałem o dokładna kalibrację tylko zapytałem "dobrych ludzi" (czekam dalej na odp.) jak im najlepiej sie ogląda tz. na jakich ustawieniach w DOKŁADNIE takim TV jaki jest w temacie (ten temat nie mówi o innych markach, wielkościach itd. -mówi dokładnie o modelu z pierwszego posta)..... Jestem w lekkim szoku


P.S. W razie czego czekam dalej na Wasze ustawienia tivika - nie patrząc co piszą i omijając kilka postów wcześniej.

P.S.2. Nie zauważyłem - że Riv11 powiedział o tym co pisałem wcześniej to samo - dzięki bro!
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Witam zakupiłem Panasonic TX-L42E6E, i bardzo przeszkadza mi ekran my Home Screen. Czy jest jakaś możliwość aby ustawić jako ekran główny pełny ekran albo zwyczajnie wyłączyć tą funkcję? Czy w tym wypadku jesteśmy uszczęśliwiani na siłę?

Mam akurat od niedawna ET60 i dopiero się go uczę, ale myślę że będzie podobnie.
Ustawienia o których piszesz ja w swoim TV mogę zmienić.
Po naciśnięciu home na pilocie na górze ekranu pojawią się opcje. Wybierz "ustawienia". Następnie ustaw jak ma reagować TV po włączeniu:
Czy zawsze ma włączać "home ekran", czy może "pełny ekran", a może ma być ten na którym ostatnio wyłączyłeś TV.
 

demo1

New member
ale nie ma w nim opcji zeby ustawic po wlaczeniu TV zeby od razu byl pelny ekran..
bo belka u gory jest menu i nastepnie niebieski blok ku dole.. pokazujący informacje o mozliwosciach usługi viera są.. ;/
które co prawda znika po chwili.. ale przeszkadza
pełny ekran to pełny ekran powinien być a nie ze pasek menu zostaje no i ten blok na dole niebieski
jak to calkowicie wylaczyc ??
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Zaznaczam że mam ET60 i u mnie jest opcja "po włączeniu zawsze ten ekran" (czy jakoś tak) więc ustawiam się na pełnym ekranie wciskam ją i mam zawsze po włączeniu pełny ekran. Nie ważne przy którym wyłączyłem.
Pokazywanie górnego paska najprawdopodobniej możesz ograniczyć czasowo w menu (teraz nie pamiętam i nie wiem czy można całkowicie wyłączyć - sprawdzę w domu)
Dodatkowe informacje ukazujące się na niebieskim tle możesz na 100% wyłączyć w menu TV (ja też to wyłączyłem)

Proponuje wejść na stronę panasonica i oddrukować sobie pełna instrukcję obsługi i jednak trochę poczytać bo wbrew pozorom trzeba trochę więcej wiedzieć żeby ten TV ustawić. Tym bardziej że niektóre tłumaczenia funkcji nie do końca mówią o co chodzi.
 
Do góry